dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 214
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 4265
  1. #3001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krbaton
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    163

    Domyślnie

    Kurcze gdzie ta lista bo znowu zgubiłem

  2. #3002
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Kolejny plus na konto Supertynków: http://www.supertynki.pl/

    Tym razem firma ta robiła u mnie wylewki. Wszystko równiutko i terminowo.
    Zadanie mieli utrudnione, gdyż wylewki występują u mnie w kilku poziomach, w zależności od pomieszczenia, ze względu na ogrzewanie wykonywać je należało w ratach.
    Osobno trzeba było nadlać progi przybalkonowe w kilku pomieszczeniach, docieplić podłogi.
    Wszystko zrobione starannie i gładko, wszelkie czepliwe uwagi inwestorki uwzględnione.

    Znakomity kontakt mailowy i terminowość praktycznie co do minuty.

    Naprawdę polecam! W dodatku pracują od świtu do późnej nocy, są uprzejmi, cisi (to plus dla potencjalnych sąsiadów) i zostawiają po sobie nieskazitelny porządek.

  3. #3003

    Domyślnie

    Może ktoś by pomógł, na liście nie mogę znaleźć żadnej takiej firmy.
    Poszukuje sprawdzonej firmy do prac ziemnych, zrobienia wjazdu na działkę i utwardzonej drogi. Okolice Skawina do Wadowic. Proszę o jakieś namiary.
    Pozdrawiam
    Katka

  4. #3004
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zzart

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czarna Lista
    masakra, sprawa w sądzie , trzymajcie się z dala!!

    Urzędowski Sławomir Firma Stolarsko-Montażowa
    os. Stalowe 11 m. 19 Kraków
    Małopolskie Polska
    601084052
    Ostatnio edytowane przez zzart ; 24-09-2013 o 14:52

  5. #3005
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gizzmo_krk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-707
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika25 Zobacz post
    Budowa mojego domu niedługo się zakończy. Skorzystałam z kilku namiarów podanych na tym forum i rzeczywiście był to dobry wybór. Dom kupiliśmy w stanie surowym, resztę wykańczaliśmy już we własnym zakresie. Ogólnie nie możemy narzekać na ekipy, które u nas robiły, oczywiście bez problemów się nie obeszło, ale to chyba normalne. Z fachowców z których skorzystaliśmy z czystym sumieniem możemy polecić firmę zajmującą się tynkami gipsowymi i tradycyjnymi: p. Piotr tel.601-247-356. (polecany kiedyś na forum). Tynki zrobione były terminowo i dobrze, następni wykonawcy nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń. Ekipę tą poleciliśmy już znajomym i podobnie jak my są bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Kolejny fachowca którego polecam to p. Marek 604-203-616, suche tynki i malowanie oraz fliziarz p. Andrzej 606-914-378.
    Zdecydowanie nie polecam Piotra Kapuścińskiego 601-247-356 - tynki wewnętrzne. Tynki po wyschnięciu okazały się masakrą. Pełno wytartych placów, ściany nie trzymały pionu w łazienkach (naciskałem żeby tam były!). Zero winkli w pokojach...Jednym słowem okropieństwo. Na dodatek gość z ceny wybija tylko 1 stronę drzwi z metraża a nie 2 - dla mnie dziwactwo. Liczy sobie również za całość ściany od stropu do podłogi pomimo, iż nie wykańcza miejsca przy podłodze tak więc dla mnie nabija sobie kieszeń. Oprócz tego zacierają na mokro gąbką co chyba nie jest w porządku bo łatwo można wytrzeć dziurę nawet jej nie widząc. Pan Piotr z synem ewidentnie się nie przyłożyli do ostatniego pomieszczenia - pozostawiali niedokończone place na suficie i w rogach. Na koniec połamali klamkę w oknach nie przyznając się do tego...nie polecam. Jeżeli chcesz mieć zdrowe nerwy przy flizach/płytkach nie korzystaj z ich usług.

    Zdecydowanie mogę polecić wylewkarzy w Krakowie - Sebastian - 600029912. Naprawde porządna robota. Robią na rurkach przez co wylewki są równe (z marginesem błedu)

  6. #3006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krakus73
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    BIAŁA LISTA - p.Marek Szybowski, koparka
    tel. 604 971 732

    Oprócz fundamentów, robił u nas drogę wjazdową na działkę, nie dość że w rozsądnej cenie, to solidnie i przy okazji załatwił w bardzo dobrej cenie materiał na utwardzenie i zasypanie. Wszystko zostało zrobione w ciągu jednego dnia a my tylko mogliśmy podziwiać jego pracę, nie martwiąc się o nic.

  7. #3007
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gizzmo_krk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-707
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zgadzam się z gosia138 odnoscnie Dach Centrum - Zawila. Nam tez wmawiali, ze ze zwrotem rynien nie bedzie problemu ale jednak sie zaczely gdy zostalo nam 16m rynny Lindab. Przez 3 miesiace walczylismy z nimi az w koncu laskawie przyjechali i zabrali co swoje...Ogolnie kontakt z nimi na poczatku byl wysmienity i diametralnie sie zmienil juz po zakupie

  8. #3008
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Justka_krk
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-209
    Posty
    483
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Zakończyliśmy (chyba?) etap budowania pierzchamotek – więc czas na podsumowania.
    Zacznę od tych, którzy nam mocno podpadli, tych, których na pewno nie polecimy (a sami trzymamy kciuki, żeby ich prace nie wymagały korzystania z opcji gwarancji)
    Niestety nie mieliśmy szczęścia do Niepołomic, obie firmy „na nie” pochodzą właśnie stamtąd….
    1. Allbud Niepołomice – już opisywany przeze mnie w poście o drzwiach (dla przypomnienia….). Pan poza obrażeniem się na mnie śmiertelnym, nastraszeniem męża, że naślą na mnie adwokata (do tej pory nie wiem w związku z czym…) więcej się do nas nie odezwał. Jedynie zwrócił koszt jaki ponieśliśmy przy montażu drzwi…demontaż i montaż powtórny kosztował sporo więcej – ale spuszczamy na tą sprawę zasłonę milczenia…..

    2. ProGranit Niepołomice – fimra od blatu granitowego. Mimo sympatycznego wrażenia, jakie na mnie zrobił pan Z. współpraca okazała się porażką. M. nie do końca ufał pięknym wzijom blatowym, jakie podczas rozmów roztaczał przed nami pan Z., i przy sporządzaniu umowy zarządał dokładnego wpisania wszystkiego, co ma być wykonane – i to w jakimś stopniu nas uratowało…Pan Z. po drugim obmiarze (wcześniej był na budowie, miał też plany z wymiarami itp.) zaczął narzekać, że materiału wyjdzie więcej niż pierwotnie zakładał, że czy aby na pewno ten ociekacz, bo to niemodne, czy koniecznie zlew podwieszany – bo nakładany lepszy…w umowie pozycja „cena” zawierała adnotację, że może wzrosnąć do określonej kwoty i po tym spotkaniu już wiedzieliśmy, że będzie to właśnie ta najwyższa kwota….
    montaż – panowie montowali, szlifowali, silikonowali by ostatecznie zamontować blat z prawie 1cm szparą między blatem a ścianą – oczywiście chcieli tak zostawić zganiając na krzywe ściany…M. kategorycznie zarządał poprawy – w końcu udało się blat dobrze osadzić i panowie odjechali (mocno niezadowoleni) z obietnicą, że powrócą z cokołami (wyszły dodatkowo i na ten dodatkowy koszt się zgodziliśmy). Ta praca poszła już sprawnie, ale ostateczna cena wzrosła o 1.300zł w stosunku do pierwotnej (najwyższej) opcji…(1300zł za 2 listwy o szerokości ok. 3cm i długości 1 i 1,5m…..)….po długich negocjacjach spotkaliśmy się w połowie kwoty pana Z., zapłaciliśmy z nadzieją na koniec problemów blatowych i tu, jak się niebawem okazało, zrobiliśmy błąd…trzeba było zapłacić część i odczekać kilka dni, bo:
    podczas montażu zlewu okazało się, że nie wykonano otworów montażowych (firma dostała od nas i płytę indukcjyjną i zlew i nawet dozownik – by dokładnie wyciąć otwory…). Tym razem już nie dzwoniliśmy po pana Z. tylko umówiliśmy innego kamieniarza, który wywiercił co trzeba było i osadził zlew (oczywiście za odpowiednią opłatą). W międzyczasie okazało się jeszcze, że otwór na zlew jest zdecydowanie za mały - po bokach mamy 1cm krawędź…. Niedługo potem pojawia się kolejny problem – blat okazuje się być nie do doczyszczenia – mazy, plamy, zacieki – koszmar. Wychodzi kolejny brak – impregnacja – o której pan Z. nawet się nie zająknął…kupujemy impregnat (kolejny koszt) i będziemy działać….niestety, mimo impregnacji blat nadal się marze, nie wiem ile razy można to impregnować, żeby wreszcie przestało być zmorą mojej kuchni. (blat skutecznie zniechęca mnie do gotowania – po kazdym użyciu mycia i polerowania na min. pół godz.)
    Pana Z. mam wielką nadzieję już nie musieć spotykać – choć obiecał pojawić się: bo „zaintrygowała mnie pani tymi plamami i zaciekami”…(lata temu był film, co pani również pana intrygowała, tylko czym innym )

    Zanim opublikowałam post pojawiła się jeszcze jedna ciekawostka – dostałam fakturę, na znacznie niższą kwotę, niż wpłaciłam Panu Z. na konto…..

    A teraz dobrości (kolejność wg. Pojawiania się na budowie lub jak sobie przypomniałam):

    1. Słynna załoga W. czyli Progress – Antoni Rosek Wiesław Jachymczyk z Rącznej – współpraca rewelacyjna (może to przez nich do kolejnych Firm mieliśmy takie wymagania? – narzucili wysoki standard i potem już tylko tak chcieliśmy dobrze, sprawnie i bezproblemowo ). Firma powróciła do nas w ub. miesiącu robić elewację, a niedługo przyjdą układać kostkę – pod ich pracą podpisujemy się rękami i nogami.

    2. Tynki wewnętrzne – pod kierownictwem pana Marka chłopaki z poświęceniem tynkowali nasze ściany udając, że na zewnątrz nie ma tony śniegu i mocno ujemnych temperatur. Tynki wyszły fajne, równe i nadal się trzymają mimo wróżących na prawo i lewo, że przemarzną, odpadną, złuszczą się….

    3. Instalacje hydrauliczne – MKINSTAL - pan Marcin i spółka – znający się na swojej robocie, bezproblemowi, ze stoickim spokojem po raz 3, 4, 5, przekuwali baterię, gdy nie do końca byłam zdecydowana, w którym miejscu ściany chcę umywalkę…Pan Marcin nadal z nami współpracuje, jeszcze parę „drobiazgów” zostało…, zawsze odbiera telefon, nie ma problemu żeby przyjechał, poprawił lub zrobił coś więcej – super współpraca

    4. Poddasze, zabudowa k-g, malowanie na biało – znany już tu i szeroko polecany p. Piotrek z chłopakami , czyli FRB Ślusarczyk. Spędziliśmy ze sobą trochę czasu i nie będę się w tym przypadku mocno rozpisywała, bo sensu to nie ma (dla pragnących obfitej lektury zapraszam na biało – czarną listę małopolski, na hasło „Piotr Ślusarczyk” same peany ) . Co ode mnie: fajna współpraca, dobre zrozumenie oczekiwań, czystość (!) na budowie, mocne zaangażowanie zarówno ze strony pana Piotra, jak i pozostałych (panie Jakubie, panie Leszku, panie Wojtku, panie Mateuszu ), dostosowanie do wymagań terminowych. Aktualnie wychodzą poprawki, pan Piotr się absolutnie nie odcina, przyjmuje uwagi i poprawia, więc zdecydowanie polecam firmę

    Zostało jeszcze kilka innych firm, z którymi współpracujemy, ale działania są w toku. Poczekam na finał i uzupełnię.
    Ostatnio edytowane przez Justka_krk ; 27-09-2013 o 10:49
    Pierzchamotki i ich plotki

    Dziennik Budowy Pierzchamotek


    !!!Sprzedam nowe gąsiory Creaton Domino Czarny Angoba!!!

    Nie zbliżaj się do kozy z przodu,
    konia z tyłu,
    a głupca z każdej strony...

  9. #3009
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Do BIAŁEJ LISTY wpisuję firmę pana Stanisława Topora- drzwi i okna drewniane z Witowa. Wykonał dla nas okna i drzwi zewnętrzne. Drzwi w stylu góralskim, okna ze szprosami, które sprytnie się otwiera do wymycia szyb w całości, czyli odpada docieranie i polerowanie wielu narożników w szprosach. Wykonanie i obsługa super. Będziemy jeszcze zamawiać drzwi wewnętrzne. Bogata oferta okien i drzwi nowoczesnych i stylowych. Super kontakt, świetne ceny. Polecam. Na bociankach 2012 wstawiam zdjęcia.
    Pan Topór ma stronkę internetową z ofertą i realizacjami świadczącymi o profesjonalizmie jego firmy.
    www.toporokna.pl
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  10. #3010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Do BIALEJ LISTY chcialam dopisac Pania Albinke 662 - 879 - 345 od 3 lat korzystam z Jej pomocy przy sprzataniu mojego mieszkania oraz nowobudowanego domu . Pani Albina jest osoba ktora profesjonalnie , solidnie i uczciwie wykonuje swoja prace , dla mnie jest to szczegolnie wazne - buduje na odleglosc i znalezienie odpowiedniej ( zaufanej ) osoby ktora bez dozoru mozna pozostawic w domu nie jest takie proste .

  11. #3011
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kobalt

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-536
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na CZARNEJ LIŚCIE zdecydowanie należy umieścić pana Sebastiana Mosóra działającego pod różnymi firmami Sm Meble lub AgiSM. Najgorszy wykonawca jakiego spotkałem. Półtora roku po terminie meble do kuchni i łazienek dalej są nieskończone. I nie są to tylko drobiazgi, w sumie około 50 poprawek wartych około 8 tys zł. Szczyt nierzetelności, w projekcie ma napisane drzwiczki ze szkła matowego z klejonymi zawiasami, a przywozi biały lakobel w ramce. Na dokończenie umawiał się ze 70 razy po czym się nie pojawiał. Wniosek: jak się podpisuje grubsze umowy to trzeba sprawdzić czy ta firma rzeczywiście się mieści pod podanym adresem.

    BIAŁA LISTA
    Na wyróżnienie załugują za fachowość, dokładność, wykonanie więcej niż w umowie, dbanie o dobro klienta nie tylko swoje własne:
    • pan Janusz, firma Start-Bud. tel. 605 520 704 - flizowanie
    • pan Bogdan, firma MasterTynk, tel. 512 136 365, tynki, zabudowa gipsowo kartonowa.


    Pełny profesjonalizm cechuje również firmę http://blyskawica.pl, najwyższa jakość, estetyka odgromu, po przystępnych cenach. Nawet fakturę przysłali z kopertą zaadresowaną zwrotnie.

  12. #3012

    Domyślnie

    Witam! W przyszlym roku planujemy wykonac elewacje zewnetrzna .Jest bardzo duzo wykonawcow ktorzy robia styropianem,my chcemy dac welne o gr 20 cm.Czy ktos moze ma jakas sprawdzona ekipe,ktora nie boi sie welny i potrafi to profesjonalnie zrobic???
    Ostatnio edytowane przez 1285 ; 05-10-2013 o 12:56

  13. #3013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    1285 podam Tobie numer mojego wykonawcy , na styropianie 20 cm. spisal sie swietnie , pracuje rowniez na welnie .... ale czy 20 cm ???? z drugiej strony jesli ktos jest dobry w tym co robi to czy jest to 5 czy 25 nie powinno stanowic dla niego roznicy prawda ???

    STANISLAW WISNIEWSKI 660 - 972 - 144 ( mozesz powolac sie na Edyte )

    Pozdrawiam

  14. #3014

    Domyślnie

    Szukam dobrego i w miarę taniego hydraulika do podłączenia pieca węglowego i pieca gazowego do podłogówki.

  15. #3015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pracoholik

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-513
    Posty
    11

    Domyślnie strzeżcie się roboli to straszne ścierwa !

    Cytat Napisał Edyta M Zobacz post
    A tak kanaly , a raczej to co z nich zostalo ......... kompletnie mokre i doszczetnie zniszczone .....


    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us
    strzeżcie się roboli to straszne ścierwa !

  16. #3016
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pracoholik

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-513
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa Zobacz post
    Wiem, że to lista wykonawców, ale dorzucam info o hurtowni, która mnie doprowadziła do szału...

    UWAGA NA FIRMĘ MARPOL Z KRAKOWA
    Pseudo Hurtownia, oferują w niskich cenach płytki wszystkich czołowych producentów a w firmie bajzel na kółkach.
    Wymagają przedpłaty 100% a potem nie można doczekać się na zamówione płytki!
    Terminy realizacji nierealne! Podają do 9 dni a po 20 dniach płytek nie ma, ciągle "JADĄ".
    Jak tylko do nich dzwonię, od razu spławiają i mówią, że oddzwonią ale tego oczywiście nie robią!
    SZKODA CZASU I NERWÓW NA TĄ "FIRMĘ"
    Czekamy 3 tydzień na materiał, nie ma na czym pracować, oczywiście opóźnia to wiele innych spraw. Lepiej zapłacić 3 zł więcej za metr i kupić płytki gdziekolwiek indziej, w normalnym salonie łazienek, gdzie mają wystawy i gdzie zamówienia są szybko realizowane i płatne przy odbiorze a nie tak jak tu!
    Nie należy płacić z góry !

  17. #3017
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pracoholik

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-513
    Posty
    11

    Domyślnie

    Proponuję utworzyć fundację wspierającą osoby poszkodowane przez firmy i pseudo firmy budowlane z małymi robolami włącznie.
    Fundacja zatrudniała by kilku doświadczonych prawników, którzy podjęli by się reprezentowania przed sądem osób poszkodowanych.
    Wstąpienie do fundacji wiązało by się z koniecznością płacenia rocznych składek przez wszystkich jej członków, następnie bez dodatkowych opłat w razie zaistniałej potrzeby każdy poszkodowany mógł by skorzystać z pomocy prawników bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
    Propozycje proszę nadsyłać na moją skrzynkę, mogę się zobowiązać do objęcia funkcji prezesa na pierwszą kadencję.

  18. #3018

    Domyślnie

    Tylko tak pięknie brzmi a kończy się jak u mnie 2 wyroki sądowe z nakazami zapłaty. Komornicy którzy nie mają z czego ściągnąć długu i oczywiście zaraz umarzają. Oczywiście dług + koszty sądowe + koszty komornika

  19. #3019
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nieDlugoDom

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-764
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mamy zamiar ruszyć z budową na wiosnę... rozmawiamy z kilkoma firmami... czy miał ktoś do czynienia z...

    • Paro
    • Rosard Invest
    • Agadom
    • Heliodon
    • Roman Nędza
    • Budrew

  20. #3020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bog21

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-836
    Posty
    31

    Domyślnie Hydraulik

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Szukam dobrego i w miarę taniego hydraulika do podłączenia pieca węglowego i pieca gazowego do podłogówki.
    Witam

    Polecam Pan Chlebda imienia nie pamiętam, super hydraulik u mnie robił wszystkie rury do wody , kanalizacji, kotłownie pod piec gazowy. Był wymieniany kilka razy w białej liście. Jak coś tel na priv

Strona 151 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony