dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 214
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 4265
  1. #1801
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SweetMonia

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    potrzebuję namiary na kogoś kto zna się na instalacjach wod-kan i CO z okolic Oświęcimia oraz na przyszłość firmy tynkarskiej (żeby sobie zarezerwować termin )

    Na czarną listę wpisuję firmę budowlaną pana Góralczyka z Jaworzna. Krzywo, niedokładnie, cieknie przy kominach. Zapłaciłam za grubszą wełnę mineralną, założyli mi cieńszą. Sprawa w sądzie. Bardzo nieprzyjemny właściciel, traktujący kobiety jak gorszą płeć.

    Na białą listę wpisuję firmę elektryczną Amper Tech z Jaworzna. Solidna ekipa młodych chłopaków, którzy sprawnie uwinęli się u mnie z robotą. Bardzo miły właściciel pan Tomek, który bardzo mi pomógł przy rozmieszczeniach poszczególnych lamp, gniazdek i wyłączników i zaproponował ciekawe rozwiązania w środku i na zewnątrz.
    Mogę podać namiary.

  2. #1802

    Domyślnie zabudowa poddasza "EKOSYSTEM" - nie polecam

    Witam
    Szukając firmy do zabudowy poddasza oraz sufitów na parterze skorzystaliśmy z listy polecanych firm na tej liście. Dlatego teraz chciałabym napisać kilka słów komentarza.
    Po rozmowie wybór padł na pana Kowala - polecana tu firma Firma Kowalbud tel.510-804-034 . Spotkanie wstępne ok , ale przyznaję się ze zaniedbaliśmy dokładne sprawdzenie wykonawcy ( choćby kilka telefonów do poprzednich inwestorów itp.). Później okazało się że Pan Kowal ma kilka ekip, więc nigdy nie ma pewności na kogo się akurat trafi. Nam przypadła ekipa "Ekosysytem Pan Patryk Kałuża".
    Oszacowany czas wykonania 3 tygodnie - zakończyliśmy po 5 i a to tylko dlatego że już nam się spieszyło. Ogólnie panowie należą do kategorii wykonawców "co się pan przejmujesz, nic nie będzie widać , będzie pan zadowolony" .
    Panowie do poprawiania błędów w swoich konstrukcjach używają masy gipsowej, a poziomica przy robieniu zabudowy nie jest podstawowym narzędziem a jedynie dodatkiem. Minął miesiąc kiedy Panowie skończyli prace a już pojawiły się pierwsze pęknięcia na poddaszu, nie mówiąc o tym że Pan który miał malować powiedział że bez poprawy ( konstrukcja i gładzie) to on się tego nie podejmie.
    Panowie potrafili "zepsuć" coś co wydaje się naprawdę proste - sufi podwieszany ( 2m na 3m ) a różnica poziomów to około 1 cm , może normy to dopuszczają ale jak dla mnie to brak dbałości i niechlujstwo wykonawcze. Na poprawę umawiam się już 3 tygodnie i doszliśmy do etapu nie odbierania moich telefonów.

    podsumowując firma Kowalbud - radzę dokładnie zweryfikować przed podjęciem decyzji , a ekipę Pana Kałuży odradzam.
    Duet Kowalbud/Ekosystem jak na razie najgorsza ekipa na naszej budowie.

    pozdrawiam

  3. #1803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jowitajb

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trąbki
    Posty
    111

    Domyślnie

    Witam, ponieważ "zamknęliśmy" stan surowy chciałam dodać do białej listy parę namiarów:

    1) Skład budowlany "Kowalczyk" w Sierczy: www.sklad-budowlany.com.pl
    - polecam serdecznie. Dostaliśmy tam w marcu najlepszą cenę na porotherm oraz drut i od tej pory zaczęliśmy współpracę (zapłaciliśmy w marcu po niższych cenach, a budowę zaczęliśmy na przełomie kwietnia i maja). Materiały przywozili nam z bieżących dostaw, a nie stały cały czas na składzie i były podatne na skrajne w tym roku warunki atmosferyczne. Kupowaliśmy u nich praktycznie wszystkie materiały, oprócz tych na dach. Jako stali klienci, dostawaliśmy dużo niższe ceny (czasami dzwoniłam po innych składach z zapytaniem o cenę, ale nigdzie nie mieli tak tanio albo doliczali za transport). U Kowalczyka zawsze transport darmowy (nawet gdy zabrakło niedużo drutu). Bardzo wygodne jest to, że kolejne zamówienia wystarczyło złożyć przez telefon, a z materiałami przywozili fakturę płatną przelewem. Dodatkowo pustaki przywozili "na raty", tyle palet ile potrzebowaliśmy na jeden poziom i nie było problemów z "wrzuceniem" ich na płytę. No i ważna sprawa - zwroty - bezproblemowo, całe palety porothermu, ale i pojedyncze sztuki np. pustaków wentylacyjnych.

    2) Betoniarnie - beton braliśmy z Myślenic, tylko raz z Marszowic. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. W przypadku Myślenic: faktury przelewowe, cierpliwi kierowcy (raz kończyliśmy zalewanie po 21, choć było to spowodowane dość spóźnionym transportem w stosunku do umówionej godziny), dobry kontakt z kierownikiem (wcześniej przyjeżdżał, liczył ilości betonu), darmowe urzędzenie wibrujące (dodatkowo płatne w Marszowicach). Minusem są spóźnienia, ale to na budowach normalne.

    3) Materiały na dach - Dach Styl - Kraków, oddział ul. Nad Serafą: www.dach-styl.com.pl
    Kupowaliśmy dachówkę cementową Braasa. Płaciliśmy w marcu, a kładliśmy ją pod koniec sierpnia (też z bieżącej dostawy). Teraz dokupowaliśmy u nich jeszcze rynny (Galeco stalowe), okna dachowe (Fakro) i blachę (Planja). Na nie również dali nam najlepsze ceny w Krakowie. Trochę dachówek było rozbitych, głównie boczne, ale bez problemu wymienili. Ogólnie współpraca dobra, doradzali, dokupywane rzeczy zamawiane przez telefon dostarczali z fakturą przelewową. Sami odbierają palety, za które się nie płaci (w Abito Wieliczka powiedzieli nam, że trzeba sobie odwieźć własnym transportem).

    4) Cegłę klinkierową na kominy kupowaliśmy na promocji w Anbudzie (www.andbud.pl), a płytki u Mikulskiej (www.mikulska-klinkier.pl). W Anbudzie nie ma zwrotów, także trzeba sobie w miarę wyliczyć potrzebną ilość (najwyżej później dokupywać), a u Mikulskiej są. W obu przypadkach najlepiej mieć transport własny, oni mogą zorganizować, ale wychodzi to dość drogo.

    5) Jeśli chodzi o ekipy budowlane to mieliśmy z podkarpacia, więc pewnie nie będziecie zainteresowani (sprawdzone, z rodzinnych stron, po dużo niższych cenach). Trzeba im było tylko zapewnić nocleg. Tu polecam 2 firmy z noclegami dla pracowników - Kraków, ul. Nad Serafą i Wieliczka, ul. Różana. Cena - 20 zł od osoby. W razie potrzeby służe namiarami.

    6) Okna - zamawialiśmy z OknoPlusa (www.oknoplus.com.pl) w Krakowie - Sidzinie u Państwa Knapczyków. Rabaty większe niż w Libertowie i na Zapolskiej, choć wiedza na temat okien słabsza. Ale dowiedzieliśmy się wszystkiego w tych dwóch, a w Sidzinie złożyliśmy zamówienie. Mieliśmy spóźnienie z dachem i musieliśmy przełożyć montaż okien. Pani Knapczyk podzwoniła po innych zamawiających i udało jej się zamienić nas termininami. Montaż był w ubiegłym tygodniu - wszystko przebiegło szybko i sprawnie i wreszcie mamy zamkniętą budowę. Okna są piękne w kolorze cheyenne, profil ArtPlus, trójszybowe.

    To by było na tym etapie na tyle Polecam

    Przypomniało mi się jeszcze o hurtowni elektrycznej Makro w Wieliczce: www.makrofhu.pl
    Nie wpisze ich ani do białej ani do czarnej listy. Kupowałam przewody do całego domu, podzwoniłam po kilku hurtowniach w Krakowie i okolicach. Oni mi dali najniższą cenę. Na drugi dzień przyjechałam kupić i okazało się, że Pana, z którym rozmawiałam przez telefon nie ma akurat w pracy, a ten co był nie sprzedał mi po umówionej cenie. Także mam nauczkę na przyszłość, żeby pytać się od razu o nazwisko sprzedawcy. Ale ogólnie mają dobre ceny na przewody (jak ktoś jest "na kupnie" to miedź idzie w górę, więc lepiej się pospieszyć).
    Ostatnio edytowane przez jowitajb ; 14-09-2010 o 14:32

  4. #1804
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał SweetMonia Zobacz post
    potrzebuję namiary na kogoś kto zna się na instalacjach wod-kan i CO z okolic Oświęcimia oraz na przyszłość firmy tynkarskiej (żeby sobie zarezerwować termin )
    Polecam polecaną na Forum ekipę tynkarską p. Żmudy - najlepsza ekipa do tej pory u nas na budowie. Hydraulik u nas jeszcze nie skończył więc na razie nie polecam (aczkolwiek zapowiada się dobrze), poza tym jest z okolic Wieliczki.
    Home sweet home!

  5. #1805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jowitajb

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trąbki
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Polecam polecaną na Forum ekipę tynkarską p. Żmudy - najlepsza ekipa do tej pory u nas na budowie. Hydraulik u nas jeszcze nie skończył więc na razie nie polecam (aczkolwiek zapowiada się dobrze), poza tym jest z okolic Wieliczki.
    Robiliście tynki cementowo-wapienne? Jeśli tak, to kupowaliście sami materiał czy ekipa? Jaki i ile Was wychodził mniej więcej worek (lub cena z robocizną za m2)?

  6. #1806

    Domyślnie

    Witam.
    Czy może ktoś z Was doświadczył współpracy z firmą Markerbud , Pan Roman Pękala ze Skawiny ?
    Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

  7. #1807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jowitajb Zobacz post
    Robiliście tynki cementowo-wapienne? Jeśli tak, to kupowaliście sami materiał czy ekipa? Jaki i ile Was wychodził mniej więcej worek (lub cena z robocizną za m2)?
    Na ścianach cementowo-wapienne, na sufitach gipsowe. Ekipa załatwiała materiały, płaciliśmy 24 zł/m2.
    Home sweet home!

  8. #1808
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SweetMonia

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Polecam polecaną na Forum ekipę tynkarską p. Żmudy - najlepsza ekipa do tej pory u nas na budowie. Hydraulik u nas jeszcze nie skończył więc na razie nie polecam (aczkolwiek zapowiada się dobrze), poza tym jest z okolic Wieliczki.
    Dziękuję za odpowiedź. Jeśli hydraulik okaże się w porządku, to też poproszę o namiary Skoro elektrykom z Jaworzna opłacało się jeździć do mnie, to może hydraulikowi z Wieliczki też będzie

  9. #1809
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    borsodii

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich, potrzebuję jakiekoś solidnego fachowca od parkietów Dziekuje za podpowiedzi.

  10. #1810

    Domyślnie

    Witam !

    Ja natomiast szukam ekipy wykonującej zjazd z drogi gminnej na działkę wg gotowego projektu razem z kierownikiem. Pozdrawiam !

  11. #1811
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie kominiarz

    Polecam kominiarza ktory mi robil odbiór przewodów - 606 387455

  12. #1812
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    apoc

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-466
    Posty
    2

    Domyślnie

    To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie.

    Z ogromną przykrością:

    CZARNA LISTA:

    Usługowy Punkt Ciesielski Jan Stożek

    Imię i nazwisko: Jan Stozek
    Specjalizacja:

    * blachodachówka
    * blacha tytanowo-cynkowa
    * dachówka ceramiczna
    * gont bitumiczny
    * papa

    Kraków Golkowice 124
    Telefon komórkowy: 692-662-755

    Członek Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

    Nieterminowy, nierzetelny, niesłowny. Umawialiśmy się przez półtora miesiąca (termin, wynagrodzenia i zakres prac ustaliliśmy po oględzinach na początku sierpnia) na wykonanie poprawek w wykończeniach blacharskich, Pan przekładał termin za terminem. W końcu ostatecznie umówiliśmy się na konkretny dzień, miał być to piątek. Pan kolejny raz przesunął się na sobotę, w sobotę jednak nie przyszedł. Ustaliliśmy, że będzie u mnie w poniedziałek. Wziąłem urlop, w poniedziałek rano czekam, mija godzina, mijają dwie - dzwonię: Pan beztrosko informuje mnie, że miał ważne sprawy rodzinne i nie mógł przyjechać. Zagryzam zęby, umawiamy się na wtorek. Przedłużam urlop - Pan Stożek się nie zjawia. Dzwonię, nie odbiera telefonu. Dzwonię w środę, w czwartek - Pan stosuje gówniarskie uniki i nie odbiera telefonu. Piszę SMSa - brak odzewu. Dziś jest piątek, zmarnowałem półtora miesiąca, wszyscy dekarze do których mam kontakt są zajęci robotę i wygląda, że zostanę z cieknącym dachem na całą jesień.

  13. #1813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Witaj Apoc .... przykre to , ale niestety wiem o czym piszesz sama wkrotce opisze moje doswiadczenia z dachowcem ...... zostawil mnie na przyslowiowym lodzie na kilka dni przed wejsciem na dach ( wszystko bylo uzgodnione od lutego ..... ) na szczescie dzieki Bogu i pomocy dobrych forumowych duszkow znalazlam Pana od dachu ktory rozpocznie u mnie prace juz za kilka tygodni ( 2-3 ) . ............
    Pozdrawiam

  14. #1814

    Domyślnie

    Witam,

    Dodaję plusa do zamieszczonej już na białej liście firmie Tynk-Tech
    Wykonali u mnie tynki maszynowe knaufa , które przerosły moje oczekiwania
    i cenowo też byłem miło zaskoczony

    pozdrawiam

  15. #1815
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mozarcik
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    zakończyliśmy stan surowy otwarty, więc podzielę się kolejnymi doświadczeniami:

    dom wybudowała nam ekipa Pana Piotra Zasadniego (Fachbud). Budowali wcześniej u rodziny, przy czym zostali im poleceni. Nie mam do nich najmniejszych zastrzeżeń. Wszystko w terminie (umawialiśmy się z nimi w jesieni zeszłego roku i - tak jak się dogadaliśmy - zaczęli w marcu br.). Skorzystałam także z wzoru umowy polecanej tu na forum (Pan Piotr nie miał najmniejszych zastrzeżeń - podpisał bez słowa). Zbudowali nam piwnicę (z wylaną płytą - jak się okazało, nie każda ekipa to stosuje, niektórzy zostawiają pod stopami po prostu ziemię i tylko pną ściany do gry...), parter, poddasze użytkowe, wraz z dachem (deskowanym, dachówka ceramiczna). Wszystkie nasze "widzimisię" poprawiali wg naszego życzenia (pomimo braku tego w projekcie). Mieli może z jedną, dwie mniejsze wpadki (np. początkowo ścianę kolankową na poddaszu wymurowali o 1 pustak za mało - ale to już wina błędnego i niekompletnego projektu, o którym pisałam poprzednio), Ilekroć ktoś teraz do nas przychodzi na budowę, to zazdrości nam świetnego stanu surowego - ścian równych, prostych, "techniki" budowania, pomysłów (np. pomimo brau kanalizacji już zawczasu wbudowali nam rury w posadzkę, aby w przyszłości tylko się ewentualnie podłączyć). W ekipie mają też stolarza - on w sumie nas naprowadził na o wiele lepszy pomysł położenia schodów ażurowych w salonie (choć powinna to zrobić pani architekt....). Poza tym, ostatnio jak przyszła ekipa do pomiaru okien, to byli mocni podziwu dla panów budujących, gdyż maksymalne różnice na pionie w oknach wynosiły 0,5 - 1 cm góra (a w poprzednim domu, skąd brali pomiar, było to nawet 12 cm!!!!). Zatem szczerze polecam. My jeszcze się pewnie do nich uśmiechniemy przy okazji robienia podbitki czy strychu.

    Przy okazji polecę firmę Trapez - Carbo z Zakopańskiej. Wybieraliśmy u nich dachówki, rynny i okno dachowe. Może cen nie mieli zbyt rewelacyjnych, ale można rzec, że przyzwoite (nam akurat się udało trafić na tę dachówkę i kolor co chcieliśmy, bo poprzedni zamawiający się rozmyślił co do koloru i im zalegała na stanie). Jedyne co radzę w ich przypadku, to samemu sobie zrobić obliczenia ilości dachówek i innych elementów. Chyba nie mają ręki do tych fachowców, bo nam obliczyli w sumie o 1 paletę za mało i musieliśmy domawiać (i czekać 3 tygodnie na zamówienie). Reszta elementów była w porządku. Poza tym, to wszystko miło, profesjonalnie (pan nas obsługujący (Tomasz) znał nawet historię firm produkujących dachówki do kilku fuzji wstecz) Dowóz na budowę organizują bezpłatnie, a po wszystkim zabierają palety z powrotem i zwracają za nie pieniążki na rachunek.

    Wybieraliśmy także okna do domu (PCV). I tu moje ogromne rozczarowanie. Jako że mamy domek 2-rodzinny, w sumie mieliśmy 28 sztuk okien. Koniec końców zamówiliśmy w OknoPlusie (choć zwiedziliśmy chyba ponad 15 punktów...). Np. w Okno-Plaście nie mają w ofercie stopniowanego uchyłu, ponadto kolorystyka dość powszechna. W OknoPlusie wprowadzili ostatnio chyba kilka nowych kolorów (my wybraliśmy właśnie jeden z nich). Co mnie znowu zdziwiło, w fabyce OknoPlastu w Ochmanowej dają nawet mniejsze rabaty niż u dystrybutorów w Krakowie! A wydawać by się mogło, że powinno być na odwrót... Nasze okna zamówiliśmy na Węgrzcach - tam dostaliśmy najkorzystniejszą cenę (a przecież było o co walczyć w kontekście ilości okien). Co prawda ten pomiar przekładali dwukrotnie, ale w końcu się zjawili. O efektach poinformuję po montażu.

    Mam od Was pytanie: czy możecie polecić jakiegoś architekta wnętrz? Przed robieniem elektryki musimy wiedzieć, gdzie mają być gniazdka i może warto byłoby już teraz zaprojektować np. salon czy kuchnię...

    Pozdrawiam

  16. #1816
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar bm_mi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie Podłoga

    A ja szukam kogoś wartego polecenia do wykonania drewnianej podłogi - południe Krakowa.
    pozdr.

  17. #1817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krbaton
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    163

    Domyślnie

    Witam

    Możesz podać namiar na tą cudowną ekipę !!

    Jakie ceny mają ??

    Pozdrawiam

  18. #1818
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mozarcik
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem, czy masz na myśli ekipę od stanu surowego? Jeśli tak, to podaję:

    "FACHBUD" Piotr Zasadni (mieszkają w Lubomierzu)
    tel. 508-173-236

    Ceny są do uzgodnienia. Przedstawia się Panu projekt i on wycenia robociznę. Naszej ceny podać nie mogę (tajemnica handlowa), ale z tego co orientowaliśmy się po innych budujących znajomych, była ona baaardzo konkurencyjna.

    Pozdrawiam.

  19. #1819
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie Prefbud

    Polecam firmę Prefbud od stropu teriva, ja jestem zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez kozien ; 26-09-2010 o 01:38
    kozien

  20. #1820
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Kto ma doświadczenie z firmą TEKO - schody? Poszukuję kogoś na północ Krakowa do instalacji elektrycznych i wod-kan. Kogo możecie polecić? Może do centralnego odkurzacza też by się ktoś nadawał godny polecenia?
    kozien

Strona 91 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony