dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 214
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 4265
  1. #2441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekKrk Zobacz post
    Nie wywineli foli na ławę, jest do poziomu ław i teraz będzie podciekać tam woda. Czyli wg kierownika powinni teraz odkopać i naciągnąć folię.
    Ważniejsze są ściany fundamentowe niż ławy i tak rozumiem że lepikiem wysmarowane masz aż do samej góry te ściany, a mówiąc o foli rozumiem że mowa o kubełkowej i nie każdy daje ją na ściany. Najważniejsza jest dobra izolacja pionowa w postaci dysperbitu czy innego świństwa a kubełkowa nigdy nie zaszkodzi a nawet pomoże
    kozien

  2. #2442
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BartekKrk
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków/ Michałowice
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozien Zobacz post
    Ważniejsze są ściany fundamentowe niż ławy i tak rozumiem że lepikiem wysmarowane masz aż do samej góry te ściany, a mówiąc o foli rozumiem że mowa o kubełkowej i nie każdy daje ją na ściany. Najważniejsza jest dobra izolacja pionowa w postaci dysperbitu czy innego świństwa a kubełkowa nigdy nie zaszkodzi a nawet pomoże
    Czyli na dobrą sprawę poprawiać nie muszą? Kierownik kazał im poprawić - moze mi się trafił "nadopiekuńczy". W takim razie ekipa zostaje. Dzięki za pomoc.

  3. #2443

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekKrk Zobacz post
    Czyli na dobrą sprawę poprawiać nie muszą? Kierownik kazał im poprawić - moze mi się trafił "nadopiekuńczy". W takim razie ekipa zostaje. Dzięki za pomoc.
    1. dyskusje takie prowadz prosze w innych watkach
    Skoro juz sie temat sie pojawil to
    2. najprawdopodbniej kierownikowi i Tobie chodzi o to, ze nie wykonano poprawnie izolacji poziomej miedzy lawami i scianami fundamentowymi. To jest bardzo wazny element i dosc podstawowy - wg mnie to dyskwalifikuje ekipe, bo czekaja Cie znacznie trudniejsze etapy
    3. zeby nawiazac to tego watku - podaj namiary ekipy i wg mnie bedzie na czarno
    Pzdr

  4. #2444
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekKrk Zobacz post
    Czyli na dobrą sprawę poprawiać nie muszą? Kierownik kazał im poprawić - moze mi się trafił "nadopiekuńczy". W takim razie ekipa zostaje. Dzięki za pomoc.
    Tez nie popieram dyskusji w tym watku , ale zeby juz zamknac temat .... przytocze wypowiedz ....

    " Pozioma izolacja ław fundamentowych ma dwie funkcje. Pierwsza – podstawowa – to oczywiście ochrona przed zawilgacaniem ścian fundamentowych wodą podciąganą kapilarnie z gruntu. Pod budynkiem, od wewnętrznej strony ścian fundamentowych, woda raczej nie występuje, chyba że dom jest posadowiony poniżej zwierciadła wody gruntowej, ale wtedy zawsze ma ciężką izolację przeciwwodną. Ewentualne ryzyko jest związane tylko z podciąganiem wody z głębszych warstw gruntu. Słabo zagęszczona ziemia, którą zasypuje się fundamenty, dobrze przepuszcza wodę, pozwalając jej częściowo migrować w dół i ograniczając napór na ściany. Natomiast pod ławą fundamentową zawsze znajduje się ubity, rodzimy grunt, który może podciągać wodę nawet z głębokości 1,5 m, dlatego tak ważne jest ułożenie na ławie izolacji przeciwwilgociowej.
    Drugą funkcją poziomej izolacji jest zapewnienie poślizgu między ławą a ścianą fundamentową. Nie mogą one być sztywno połączone, bo w wyniku nierównomiernych odkształceń pod wpływem osiadania budynku styk ławy i ściany pękałby, a to mogłoby prowadzić do uszkodzenia pionowej izolacji i penetracji wody w głąb ścian fundamentowych. Warstwa poślizgowa umożliwia niezależną pracę konstrukcji, zapobiegając przykrym konsekwencjom. Z tego samego powodu pas papy umieszcza się pod każdą murowaną ścianą."

    I nawiazujac do tematu watku umiesc swoja ekipe na CZARNEJ LISCIE .....
    Pozdrawiam

  5. #2445

    Domyślnie

    proszę o kontakt - chcemy kupić 501-342-354
    DOMECZEK ELEKTRA

  6. #2446

    Domyślnie

    Pompa ciepła Natea MT 11.10 - czy ktoś zna firmę DUMARCH-WENT I ICH POMPY CIEPŁA? CENA JEST BARDZO ATRAKCYJNA...




    https://poczta.az.pl/?_task=mail&_ac...NBOX&_part=1.2
    DOMECZEK ELEKTRA

  7. #2447
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Brama

    Długo szukałem wykonawcy bramy wjazdowej , finalnie zdecydowałem się zlecić w/w Panu Kubie który jest wlascicielem firmy Bramstal.
    Konkurencyjny cenowo w stosunku do rynku , jakosc wykonania swietna , b. dobrze potrafi doradzic z czystym sumieniem mogę polecić jak ktoś potrzebuje wykonać bramę wjazdową , przęsła czy barierki ( u mnie wykonywał bramę wg wzoru z katalogu pewnej firmy ) .

    Wstawiam fote wykonanych prac

    Namiary:
    http://bramy-ogrodzenia.net.pl/

    Email: [email protected]

    kom. 0 663 763 041
    kom. 0 669 88 88 99
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brama.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	76612  

  8. #2448

    Domyślnie

    Witam, ile kosztują teraz tynki cementowo - wapienne z materiałem/m2?

  9. #2449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Witam.

    Chciałbym każdemu, kto potrzebuje audytu energetycznego lub obliczeń w OZC oraz każdemu kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o swoim domu, polecić kontakt z Panem Andrzejem Sołtysem. Forumowym asoltem. Dlaczego?

    Dzięki temu, że zdecydowałem się zlecić wykonanie obliczeń w OZC właśnie jemu, dowiedziałem się:
    1) Jakie jest Faktyczne projektowe obciążenie cieplne domu.
    Czyli konkretna odpowiedź jakiej mocy potrzebuję kocioł do CO. Bardzo częste pytanie na forum. Bez obliczeń będzie albo przewymiarowany albo za mały.
    2) Jaka jest faktycznie powierzchnia ogrzewana budynku w m2
    3) Jaka jest kubatura ogrzewana budynku w m3
    4) Jakie jest zapotrzebowanie do ogrzewania podane kWh/ Rok. Czyli już wiem ile kWh zużyje na ogrzewanie rocznie.
    Ta informacja pozwoliła mi już teraz zorientować się, ile w złotówkach, będzie mnie kosztowało ogrzewanie rocznie domu! A co za tym już na etapie projektu mogę świadomie, zdecydować jakim paliwem będę ogrzewać dom. Czyli czy i gdzie stawiać kominy? O jakiej mocy kocioł muszę kupić do CO i CWU? Jaka instalacja? Podłogówka czy grzejniki? Montować Solary? To wszystko mam już jak na dłoni. Konkrety.
    Dzięki obliczeniom mogłem porównać każde rozwiązanie i wybrać najlepsze dla mnie pod kątem ekonomicznym oraz wygody obsługi.
    5) Poznałem wskaźnik zapotrzebowania do ogrzewania w kWh/(m2 rok). Czyli odpowiedź na popularne pytanie. Ilu litrowy jest mój dom. Jak bardzo energooszczędny? Już pasywny czy jeszcze nie?
    6) Można już na etapie projektu przeprowadzić optymalizację. Czyli ile zyskam kWh np. zwiększając grubość styropianu na elewacji o 5cm, ile dać termoizolacji w dach, podłogę, o jakim współczynniku kupić okna i drzwi. Ile kWh da mi zamontowanie WM z rekuperacją? Można każdy szczegół dopasować do własnego domu! Rewelacja! I polecam każdemu.
    7) Policzone realne obciążenie cieplne poszczególnych pokoi, bardzo ważna informacja przydatna do projektowania i układania podłogówki.

    Sprawdziłem, że na forum Pan Andrzej doradza, jak powinny wyglądać obliczenia aby były poprawne, rzetelne i dokładne innym osobom w temacie. Dlatego już wiedziałem, że ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby również moje wyniki były policzone w sposób rzetelny, dokładny i poprawny.

    Jeśli nie chcesz dłużej zastanawiać się ile będzie Cię kosztowało utrzymanie domu już wiesz z kim się powinieneś skontaktować.

    Dla zainteresowanych podaję kontakt:
    "Solterm" Andrzej Sołtys
    audytor energetyczny
    tel. 506 060 832
    email: [email protected]
    nick z FM : asolt


    Jestem bardzo zadowolony z rzetelności, fachowości i terminowości Asolta. Żadnego z moich pytań nie pozostawił bez odpowiedzi. Wystarczyła jedna rozmowa telefoniczna i dalsza korespondencja mogła się już odbywać drogą mailową. Pomimo dzielącej nas odległości przekraczającej 500 km. Wszystko załatwione zostało wirtualnie. Czyli też wygodnie.

    Koszt wykonania obliczeń, możliwych wariantów, optymalizacji jest Bardzo Atrakcyjny! A wiedza, którą dostajemy w zamian. Rzekłbym nawet, że oszczędza mnóstwo zdrowia. Naprawdę warto się skontaktować z Asoltem.

    Tak jeszcze dodam dla niezdecydowanych.

    Kupując samochód. Każdy z nas patrzy jak dużo i czego spala. Logiczne prawda? Czyli z grubsza szacujemy wydatki na eksploatację. To taka oczywista oczywistość parafrazując.

    Budując lub kupując dom. Kto z Was patrzy jak dużo i czego spala? Kto z grubsza szacuje wydatki na eksploatację? A przecież jest to największy wydatek podczas eksploatacji domu!

    Otóż mało kto to robi... Nielogiczne prawda? Dlaczego? Bo nie wie, że może poznać, te ukryte koszty, zanim zamieszka. Od dziś możesz wiedzieć to i Ty!

    Pozdrawiam
    Raźny

  10. #2450

    Domyślnie

    Czy uważcie że podane ceny za tynki i wylewki sa do zaakceptowania? Po przejrzeniu forum chyba troche drogo. Co myslicie?

    tynki cementowo wapienne - 27 zł z materiałem
    wylewki - 45 zł z mat parter
    39 zł z mat góra
    w miejscu ogrzewania podłogowego +2,5zł

  11. #2451

    Domyślnie

    Czy ktoś miał do czynienia z firmą budowlano-remontową „Lumen” ? Jeśli tak to czekam na jakieś opinie. Z góry bardzo dziękuje.
    Pozdrawiam
    Katka

  12. #2452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Savik Zobacz post
    Mogę polecić mojego tynkarza, wykonał mi tynki gipsowe i cementowo-wapienne - robota pierwsza klasa. Tynki zrobili równiuteńko, a wychodząc wszystko po sobie dokładnie posprzątali. Piotr Śliwa - 0783094608.
    Polecam Śliwę - bez problemu, terminowo, czysto - wszystkie ekipy podziwiają solidność wykonania
    DOMECZEK ELEKTRA

  13. #2453

    Domyślnie

    Szukam solidnego wykonawcy blatu z kompozytu do kuchni, może ktoś kogoś takiego polecić?

  14. #2454
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Ma ktoś do polecenia jakiegoś dobrego fliziarza? Ważna dokładność , czas mniej istotny.
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  15. #2455

    Domyślnie ogrodzenie panelowe

    Witam,
    poszukuję wykonawcy ogrodzenia z paneli i podmurówki. Czy zna ktoś może firmę godną polecenia. Budowa w okolicach północnego Krakowa. Będę wdzięczna za wszelkie namiary.

    --
    Pozdrawiam

  16. #2456
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar worktravel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Dobczyce
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    20

    Domyślnie

    Do białej listy wykonawców mogę dopisać:
    Kaz-Tynk - tel. 664 087 261http://www.uslugitynkarsko-budowlane-rudniki.pl/ - robiłem elewacje - tanio i solidnie, podejrzewam, ze flizy też robią.
    Roletex Dobczyce http://www.roletex.pl/ - wykonali mi bramę garażową na zamówienie, jestem zadowolony, jedynie mieli niewielką obsuwkę w terminie.

  17. #2457
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Szukam kogoś do kostki , oraz do regipsów ( ale tylko kwestia poprawy po poprzedniej ekipie )

  18. #2458
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie Elektroinstalacje

    sorki koledzy pomylilem sie i wkleilem nie to co trzeba
    Ostatnio edytowane przez thomyk ; 07-11-2011 o 18:24 Powód: błąd - zly dzial
    el-tom.business.site

  19. #2459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Thomyk ..... ale sie zareklamowales chlopie , szkoda ze koledzy z FM ktorym wykonywales instalacje nie umiescili Ciebie w tym wlasnie miejscu byloby to bardziej wiarygodne .... byc moze zglosze sie do Ciebie bo " moj elektryk " bardzo zapracowany jest i ciagle przedluza terminy zakonczenia prac ....
    Pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniu nowych klientow .

  20. #2460

    Domyślnie

    Jacek Aqua

    Prawdopodobnie jest dobry.
    Zrobił u mnie pierwszą część instalacji, ale potem się juz go nie doprosiłem. Otrzymywałem tylko automatyczne odpowiedzi z jego telefonu, typu: "już jadę", "oddzwonię za 5 min", "oddzwonię za godzinę". Terminy - tragedia. Niegodny zaufania w sensie terminów. Ale może inni mieli więcej szczęścia. Przetrzymał mnie pół roku, potem znalazłem innego wodziarza.

Strona 123 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony