dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 214
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 4265
  1. #1601
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    W tych strasznych dniach, skończono mi tynkowac. Tynki maszynowe cem.-wap. oraz gipsowe z worów. Wyszło super.
    Tynkowała ekipa Tynk-tech z Krzeszowic . Choć ekipa miała z 60km dojazdu , to zero marudzenia że daleko, zawsze byli na czas i robili tak aby wykonać swoje założenia. Skończyli pracę w wyznaczonym terminie a posprzątali po sobie lepiej niż było zanim weszli do domu
    Z czystym sumieniem Biała Lista. Telefon na priv.

  2. #1602
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jaktokto
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    gm. Michałowice
    Posty
    18

    Domyślnie Proszę o dodanie mojej opinii - uwaga na tego wykonawcę

    Cytat Napisał Erol 1 Zobacz post
    KOMINEK GRZEWCZY Biała lista.

    Z kaflami lub bez.
    pan. Jacek Białko tel.604731880.
    Kilka dni temu u mnie skończył i jestem bardzo zadowolony.
    Profesjonalnie i szybko. Z pełnym doradztwem.
    Witam,
    powoli kończę budowę, systemem gospodarczym, a więc miałem kilkanaście ekip lub wykonawców do różnych prac. Ten Pan był najgorszy ze wszystkich dlatego przestrzegam.
    Kominek miał być tradycyjny, na podstawie zdjęcia przekazanego temu Panu. Wkrótce otrzymaliśmy wycenę. Podaje rzedy wielkosci bo nie mam dostepu do dokladnych wycen. Wycena opiewala zatem na 6000-6500zl. Zgodzilismy sie (kierujac sie cena oraz dobra opinia z forum). Kominek powstawal. Zostal zamontowany wklad. A wtem - "oj niestety nie liczylem plyt na tynk, belki drewnianej specjalnej, myslalem ze wystarczy jakis kawal drewna od stolarza" - w wycenie pozycja bodajze 50zl) - i bum, do doplaty okolo 1000zl. My, hmm, no ale byla wycena, no ale dobrze, zaplacimy zeby kominek byl porzadny. Nastepnie - aha, ale robocizna za DOCIECIE BELKI DREWNIANEJ i doklejenie kilku plyt 500zl. No to juz naciaganie ale co zrobic - zaplacilem. I zostalo juz tylko obklejenie cegla zgodnie ze zdjeciem. I kolejna kwota - zamiast 300zl za doklejenie zgodnie z wycena kwota 800zl - bo "przemyslalem to i to mi dlugo zajmie". Wtedy nie wytrzymalem, postraszylem pewna instytucja, Pan po wielu telefonach w koncu przyjechal i wykleil. Rozstalismy sie w gniewie ale kominek mial to zrekompensowac. Prawie 2tygodnie kominek wysychal aby wszystko bylo tak jak trzeba, popalilem kilka dni ostrych mrozow (akurat konczyla sie zima) - w wyniku absolutnego braku dylatacji pod belka (pomiedzy zaprawa i ceglami a belka) i nad belka (pomiedzy tynkiem a belka) popekala w kilkunastu miejscach belka za 600zl i wyglada jak do wyrzucenia, a pekniecia pod belka w zaprawie maja prawie 0,5cm szerokosci na calej dlugosci belki. Kominiarz przy odbiorze stwierdzil ze kominek nadaje sie do poprawy, przede wszystkim dlatego bo nie ma zadnej wyczystki. Teraz zastanawiam sie czy mozna przebic komin systemowy od drugiej strony od lazienki i tam zamontowac wyczystke oraz czy uda nam sie poprawic jego papranine i co jeszcze wyskoczy nastepnej zimy...
    Przez caly czas musialem znosic nieterminowosc, malkontenctwo i slamazarnosc tego Pana - ogolnie zatem przestrzegam. A kominek to zadna filozofia, zwykla bryla z szamotki pokryta tynkiem jak wiejskie kominki poobklejana gdzieniegdzie cegla ktora sam w tym celu kupilem i nie byla bynajmniej ujeta w cenach powyzej. Wklad od Pana z tego forum ze Slaska, kosztowal ponizej albo okolo 2000zl. Jest w porzadku. Obudowa - po lacznie miesiacu palenia wyglada jak przeniesiona ze STAREJ wiejskiej chaty. Cholera, prawie o to nam chodzilo Prawie...
    Wkrótce niebawem pod Krakowem

  3. #1603

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ktoś z Was zna jakąś firmę która zajmuje się odwodnieniami a dokładnie drenażami jeżeli tak to prosiłbym o namiary.

  4. #1604
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maakaari

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, właśnie skończyłam studiowanie 25 stron tego wątku. Szukam fachowca od wykończeniówki (podwieszane sufity, panele, drzwi, flizy itd). Czy ktoś miał może do czynienia z firmami Gunia Bud, Dom-Lux bądź z panem Przemysława Matlem? Z góry dzięki!

  5. #1605
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Doris74

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Szukam fachowca do remontu tarasu (płd część Krakowa). Trzeba usunac stare płytki i położyc gres. Taras ma ok 15 m2. Czy możecie polecić kogoś? Niekoniecznie musi być najtańszy, ale żeby znał się na tym, co robi i żeby płytki nie odpadły po roku.

  6. #1606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlos1 Zobacz post
    Do Białej listy dodaję firmę P Józefa Chlebdy wykonującą kompleksowo wszelkie instalacje: woda (także przyłącza), kanalizacja, gaz CO w różnych technologiach.
    Właśnie skończył roboty w moim nowym domku i tak jak i z pracy 4 lata temu w moim pierwszym domu jestem bardzo zadowolony. Jest nie tylko szefem ale i pracownikiem. Jak trzeba to doradzi najlepsze rozwiązania a i ceny na materiały ma b.dobre. Jednym słowem ze wszech miar godny polecenia.

    Józef Chlebda tel. 602 779 337

    Pozdrowienia.
    Witam, podpisuję się wszystkimi czterema łapkami pod pozytywem dla p. Józka. Skończył u nas pierwszy etap, tj. instalację wod-kan. Terminowy, fachowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wybrzydzał jak zmienialiśmy lokalizację rurek od kaloryferów tylko szybciutko przerabiał (oczywiście bez dodatkowego wynagrodzenia). Duży pozytyw.
    Home sweet home!

  7. #1607
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Ja mam trochę inne doświadczenia. Tzn. papierkowa robota zrobiona dobrze, szybko i bezproblemowo ale geodeta chyba miał zły dzień jak był u nas bo ... źle nam wytyczył dom na działce (tzn. okazało się, że był bliżej do granicy niż przepisowe 4 m). Nie wierzyliśmy własnym oczom.
    Potrzebowaliśmy pilnie geodetę i tym razem - po naszych doświadczeniach - szukaliśmy innego ale nikt nie mógł przyjechać od razu więc, chcąc nie chcąc, zadzwoniliśmy do p. Stachury. Przyjechał za trzy dni (w porównaniu z terminami proponowanymi przez innych geodetów to ekspresowo), pomierzył co trzeba było, stawka była niezła. Więc trochę się zrehabilitował po swojej "wpadce". Nie wiem, może zły dzień wtedy miał...
    Home sweet home!

  8. #1608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Biała lista:

    Czarna lista:

    p. Marek (z okolic Limanowej) - roboty ogólnobudowlane. Nam robił stan surowy od fundamentów po dach. Byliśmy bardzo zadowoleni, bo wszystko było OK, terminowo, fachowo, nie było problemów z wprowadzaniem zmian do projektu ad hoc czy z dopominaniem się o zapłatę przed realizacją danego etapu. Niestety przy okazji wyszło, że jest dużo usterek przy dachu (zwł. folia paroprzepuszczalna), ściągnęliśmy ekspertów i okazało się, że dach trzeba zrywać. Tymczasem p. Marek nabrał wody w usta i nie odbiera naszych telefonów...
    Na szczęście historia skończyła się dobrze. Wzięliśmy inną ekipę, specjalizującą się w robieniu dachów, a z p. Markiem dogadaliśmy się i oddał nam kasę za naprawę. Tak więc mimo iż popsuł nam dach, to zachował się honorowo i wszystko - na szczęście - skończyło się ugodowo.

    Przy okazji polecam ekipę, która dach poprawiała. P. Marian Pałka 606 374 259. Niedrogo ale solidnie, fachowa ekipa. W odróżnieniu od poprzedniej jeżdżą na szkolenia więc znają się na nowych produktach wprowadzanych na rynek (co jak się okazuje jest bardzo ważne). Jak później się okazało, że w jednym miejscu coś przecieka to przyjechali do razu na następny dzień rano i poprawili bez marudzenia i skutecznie.
    Ostatnio edytowane przez ulkap ; 22-04-2010 o 18:54
    Home sweet home!

  9. #1609
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaktokto Zobacz post
    Witam,
    powoli kończę budowę, systemem gospodarczym, a więc miałem kilkanaście ekip lub wykonawców do różnych prac. Ten Pan był najgorszy ze wszystkich dlatego przestrzegam.
    Kominek miał być tradycyjny, na podstawie zdjęcia przekazanego temu Panu. Wkrótce otrzymaliśmy wycenę. Podaje rzedy wielkosci bo nie mam dostepu do dokladnych wycen. Wycena opiewala zatem na 6000-6500zl. Zgodzilismy sie (kierujac sie cena oraz dobra opinia z forum). Kominek powstawal. Zostal zamontowany wklad. A wtem - "oj niestety nie liczylem plyt na tynk, belki drewnianej specjalnej, myslalem ze wystarczy jakis kawal drewna od stolarza" - w wycenie pozycja bodajze 50zl) - i bum, do doplaty okolo 1000zl. My, hmm, no ale byla wycena, no ale dobrze, zaplacimy zeby kominek byl porzadny. Nastepnie - aha, ale robocizna za DOCIECIE BELKI DREWNIANEJ i doklejenie kilku plyt 500zl. No to juz naciaganie ale co zrobic - zaplacilem. I zostalo juz tylko obklejenie cegla zgodnie ze zdjeciem. I kolejna kwota - zamiast 300zl za doklejenie zgodnie z wycena kwota 800zl - bo "przemyslalem to i to mi dlugo zajmie". Wtedy nie wytrzymalem, postraszylem pewna instytucja, Pan po wielu telefonach w koncu przyjechal i wykleil. Rozstalismy sie w gniewie ale kominek mial to zrekompensowac. Prawie 2tygodnie kominek wysychal aby wszystko bylo tak jak trzeba, popalilem kilka dni ostrych mrozow (akurat konczyla sie zima) - w wyniku absolutnego braku dylatacji pod belka (pomiedzy zaprawa i ceglami a belka) i nad belka (pomiedzy tynkiem a belka) popekala w kilkunastu miejscach belka za 600zl i wyglada jak do wyrzucenia, a pekniecia pod belka w zaprawie maja prawie 0,5cm szerokosci na calej dlugosci belki. Kominiarz przy odbiorze stwierdzil ze kominek nadaje sie do poprawy, przede wszystkim dlatego bo nie ma zadnej wyczystki. Teraz zastanawiam sie czy mozna przebic komin systemowy od drugiej strony od lazienki i tam zamontowac wyczystke oraz czy uda nam sie poprawic jego papranine i co jeszcze wyskoczy nastepnej zimy...
    Przez caly czas musialem znosic nieterminowosc, malkontenctwo i slamazarnosc tego Pana - ogolnie zatem przestrzegam. A kominek to zadna filozofia, zwykla bryla z szamotki pokryta tynkiem jak wiejskie kominki poobklejana gdzieniegdzie cegla ktora sam w tym celu kupilem i nie byla bynajmniej ujeta w cenach powyzej. Wklad od Pana z tego forum ze Slaska, kosztowal ponizej albo okolo 2000zl. Jest w porzadku. Obudowa - po lacznie miesiacu palenia wyglada jak przeniesiona ze STAREJ wiejskiej chaty. Cholera, prawie o to nam chodzilo Prawie...
    Jaktokto, jak czytałam Twojego posta to mi się włosy na głowie zjeżyły! My już jesteśmy dogadani z p. Jackiem, namiary wzięliśmy właśnie z Forum. Facet wydaje się bardzo profesjonalny, a tu czytam, że taka wpadka! No nie, co teraz robić? Z tego co piszesz, to popełnił fundamentalne błędy, jak laik. Teraz już sama nie wiem...
    Home sweet home!

  10. #1610
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Jaktokto, jak czytałam Twojego posta to mi się włosy na głowie zjeżyły! My już jesteśmy dogadani z p. Jackiem, namiary wzięliśmy właśnie z Forum. Facet wydaje się bardzo profesjonalny, a tu czytam, że taka wpadka! No nie, co teraz robić? Z tego co piszesz, to popełnił fundamentalne błędy, jak laik. Teraz już sama nie wiem...
    U mnie również ten Pan był na wstępnej pogadance...Może ktoś się jeszcze wypowie na temat fachowości tego Pana, wszak kominek to spory wydatek....

  11. #1611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario2909 Zobacz post
    Witam!
    Czy ktoś z Was zna jakąś firmę która zajmuje się odwodnieniami a dokładnie drenażami jeżeli tak to prosiłbym o namiary.
    Witam
    Rowniez szukam kogos do drenazu !!!!! Prosze o namiary
    Pozdrawiam

  12. #1612
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    passat33

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    44

    Domyślnie brukarstwo

    Proszę Was o pomoc - poszukuję dobrego i taniego fachowca brukarza do położenia grantu. Moze macie jakiegoś który u Was brukował?

  13. #1613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał passat33 Zobacz post
    Proszę Was o pomoc - poszukuję dobrego i taniego fachowca brukarza do położenia grantu. Moze macie jakiegoś który u Was brukował?
    Podawałam już kilka razy: pan Rysiek 503 950 092 i powołaj się na Olę, i nasze forum (bo może nie mieć czasu)
    Ostatnio edytowane przez Sloneczko ; 24-04-2010 o 15:48

  14. #1614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A ja chcialabym przestrzec wszystkich przed firma montujaca telewizje "n" - SEVANI z Kazimierza Wielkiego. Chodza po domach i wciskaja ludziom, szczegolnie starszym kit, ze ich kablowka przestanie dzialac po przejsciu na system cyfrowy, zdzieraja z nich 490 zl i podsuwaja do podpisania umowe z pieczatka i podpisem tak zrobiona, zeby wygladala jak podpisana w ich siedzibie!!! Wszystko po to, zeby nie mozna bylo odstapic od umowy zawartej na odleglosc. Masakra. Ide z tym do prokuratury.

  15. #1615
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2 Zobacz post
    A ja chcialabym przestrzec wszystkich przed firma montujaca telewizje "n" - SEVANI z Kazimierza Wielkiego. Chodza po domach i wciskaja ludziom, szczegolnie starszym kit, ze ich kablowka przestanie dzialac po przejsciu na system cyfrowy, zdzieraja z nich 490 zl i podsuwaja do podpisania umowe z pieczatka i podpisem tak zrobiona, zeby wygladala jak podpisana w ich siedzibie!!! Wszystko po to, zeby nie mozna bylo odstapic od umowy zawartej na odleglosc. Masakra. Ide z tym do prokuratury.
    Pamietam jak kiedys mojej Babci jakis domokrazca wcisnal "super komplecik" (posciel + mikserek na korbke ) biedula zaplacila polowe swojej emerytury za ten badziew !!! A zeby takich NACIAGACZY - ZLODZIEJI spotkalo co najgorsze .

  16. #1616
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jaktokto
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    gm. Michałowice
    Posty
    18

    Domyślnie Kominek - zalezy jaki

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Jaktokto, jak czytałam Twojego posta to mi się włosy na głowie zjeżyły! My już jesteśmy dogadani z p. Jackiem, namiary wzięliśmy właśnie z Forum. Facet wydaje się bardzo profesjonalny, a tu czytam, że taka wpadka! No nie, co teraz robić? Z tego co piszesz, to popełnił fundamentalne błędy, jak laik. Teraz już sama nie wiem...
    Witam
    no musisz sie zastanowic. Na nas tez zrobil na poczatku takie wrazenie.
    Ale faktem jest ze pokazywal jakies zdjecia - i na nich byly raczej nowoczesne kominki - moze w nich akurat jest dobry. Laczen murowanych z drewnem robic na pewno nie umie.
    Ja bym sie przede wszystkim na Pani miejscu, jesli sie Pani na niego zdecyduje, zastanowil nad umowa z kwota ostateczna za wszystko i z dolaczonym zdjeciem czy projektem - zeby nie bylo niespodzianek cenowych i wygladowych jak u mnie. Projekt, ktory ten Pan przygotowuje to kilkanascie kresek olowkiem na papierze milimetrowym - wiec tak naprawde nie bedziecie wiedziec co powstanie, dopoki nie powstanie, dlatego najlepiej jakies zdjecie wymarzonego kominka, ze ma byc "taki jak to" zalaczyc. I dowiedziec sie i drazyc, i dopytywac z jakiego materialu proponuje aby dana czesc kominka powstala. W naszym przypadku na kazde pytanie jak to zrobic aby kominek byl wierny zdjeciu zawsze slyszelismy "yyyy, nie wiem, a z czego by to Panstwo chcieli?". Wlasnie tak jakby byl laikiem.
    Pozdrawiam
    jaktokto
    Wkrótce niebawem pod Krakowem

  17. #1617
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna i Grzegorz Zobacz post
    Do białej listy dopisuję ekipę tynkarską pana Żmudy , polecaną już kilkakrotnie na forum.
    P. Żmuda właśnie robi u nas tynki (drugi tydzień). Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale jak na razie wrażenia super pozytywne. Terminowo, sprawnie, równiutko, profesjonalnie, nie upominają się o zaliczki, sprzątają po sobie, itp. Nie ma się do czego przyczepić. Oby tak dalej .
    Home sweet home!

  18. #1618
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    P. Żmuda właśnie robi u nas tynki (drugi tydzień). Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale jak na razie wrażenia super pozytywne. Terminowo, sprawnie, równiutko, profesjonalnie, nie upominają się o zaliczki, sprzątają po sobie, itp. Nie ma się do czego przyczepić. Oby tak dalej .
    Cieszę się,że tak piszesz.Bo ja też zamówiłem pana Żmudę na wrzesień.
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  19. #1619
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał langerob25 Zobacz post
    Cieszę się,że tak piszesz.Bo ja też zamówiłem pana Żmudę na wrzesień.
    U mnie ich tynki właśnie pokryłem farbą. Wygląda ekstra.

  20. #1620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Biała lista:
    Mogę polecić wykonawcę konstrukcji stalowych i drewnianych (tarasy, ogrodzenia, balustrady, bramy, podjazdy dla wózków itp.). Robią też ponoć ocieplenia, ponoć dobrze, ale tego nie widziałam. Natomiast stalową konstrukcję pod taras zrobili porządnie, dokładnie i w terminie. Tel. do szefa firmy (za jego zgodą): 880 027 005.
    (Pytania na prive jakby co, bo tu nie bywam często.)
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 81 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony