dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 214
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 4265
  1. #2021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    face nie pisze że świadectwo, tylko że zapotrzebowanie energetyczne można zrobić przed lub w trakcie budowy.
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  2. #2022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    Pierwsze słysze ze swiadectwo mozna robic przed wybudowaniem budynku...
    ale moze jest to mozliwe
    A dlaczego nie? Czy Twój magister robiący Ci świadectwo potrzebował do czegokolwiek Twojego budynku?

  3. #2023

    Domyślnie

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    Pierwsze słysze ze swiadectwo mozna robic przed wybudowaniem budynku...
    ale moze jest to mozliwe
    wlasnie jak zauwazyl toomyem nie napisalem swiadectwo tylko zapotrzebowanie energetyczne
    i generalnie prawdziwe swiadectwo jest wynikiem zapotrzebowania rocznego budynku na energie do ogrzewania
    swiadectwo mozna wykonac na podstawie samego projektu (tak sie je zreszta wykonuje) budynek stac nie musi, aby jednak to swiadectwo mialo odzwierciedlenie w rzeczywistosci budynek nalezy wykonac zgodnie z projektem bo to sa dane do audytu

    audyt energetyczny powinno sie przeprowadzac przed budowa albo w trakcie budowy, przed wykonaniem instalacji CO i takie cus kosztuje zapewne ok 500 zł , a "karteczka" z allegro za 75 zl zapewne nijak sie ma do wybudowanego budynku i jego zuzycia energii

  4. #2024
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jaktokto
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    gm. Michałowice
    Posty
    18

    Domyślnie

    Kurde, ja mam drozsza wersje - kominek i rekuperator - wyjdzie az 150zl...

    Ale to sprawdzone i przyjeli?
    Wkrótce niebawem pod Krakowem

  5. #2025

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaktokto Zobacz post
    Kurde, ja mam drozsza wersje - kominek i rekuperator - wyjdzie az 150zl...

    Ale to sprawdzone i przyjeli?
    i co sie dowiedziales z tego audytu??nic zapewne
    a grzejniki to jak sobie dobierales albo ilosc podlogowki??
    a moc kominka??
    wybudowales dom i wiesz ile Cie bedzie kosztowac jego ogrzanie??
    a pozniej ratunku forum bo zimno albo drogo

    nadzor ma wazniejsze sprawy niz sprawdzanie co jest w swistku, swistek wymagany, wiec jak jest to ok, a co w nim to ich nie interesuje
    Ostatnio edytowane przez face ; 29-12-2010 o 16:59

  6. #2026
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jaktokto
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    gm. Michałowice
    Posty
    18

    Domyślnie

    Audyt zapotrzebowania na cieplo dostalem w formie zwerbalizowanej od Pana Jacka z Aqua z forum
    Kominek chcialem rekreacyjny, poza tym byl w projekcie.
    A rekuperator tez byl jakos tam wyliczony przez ASK ( rowniez polecani na forum).
    Wiec mozna powiedziec ze analize zapotrzebowania energetycznego otrzymalem na forum muratora. A poniewaz JESZCZE nadzor budowlany odrzuca swiadectwa energetyczne z opinii na forum (duzy blad ) musze dokupic swistek.. Znalazlem wlasnie na allegro za 120 zl
    Wkrótce niebawem pod Krakowem

  7. #2027

    Domyślnie

    hehe czarna strefa
    czyli zapotrzebowanie masz lekko na pale wziete, no coz, lepiej abys mial zawyzone niz zanizone
    rekuperacje sie uwzglednia przy zapotrzebowaniu na cieplo majac juz projekt rekuperacji i znajac jej parametry
    nadzor odrzuca swiadectwa wykonane przez nieuprawnionych do ich wykanania

    kombinatorka pelna geba
    Ostatnio edytowane przez face ; 29-12-2010 o 17:35

  8. #2028

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozien Zobacz post
    można prosić o zdjęcia?
    Przepraszam że dopiero teraz ale wieki mnie nie bylo na forum (zmiany mnie zniechęciły )
    Fotki dostępne na stronie producenta pod tym linkiem
    http://www.teko.net.pl/schody-monolith.html
    zdjęcie nr 1,2,3 i 9
    Pozdrawiam
    M

  9. #2029
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie .

    Przechodząć do meritum zwiazanego z tematem - Zdecydowanie BIAŁA LISTA

    Jeśli ktoś z Was zastanawia się czy ekipa np od zabudowy poddasza lub ocieplenia domu zrobiła swoją pracę poprawnie...
    Proponuję zrobić badania termowizyjne - ja zrobiłem i teraz wiem co jest spie*****

    Znalazłem bardzo konkretnego gościa - i najtańszego w Krakowie - był wczoraj u mnie , wszystko fajnie i profesjonalnie przedstawione

    Nie są to chore koszty - ale bardzo realne odzwierciedlenie włożonej pracy i sprzętu - nie bede na forum pisał ile.
    Podaje nr telefonu i stronę proszę zapytać

    POLECAM

    http://www.thermolab.pl/
    tel.880527971

  10. #2030

    Domyślnie

    a ja polece Pana stolarza

    solidne i ladne schody, porzadne drzwi wewnetrzne i zewnetrzne, drewniane
    usluga kompleksowa z montazem
    delikatny poslizg terminowy ze wzgledu na przedluzenie poprzedniej roboty

    Pan Olek 697887889

  11. #2031

    Angry

    Witam wszystkich .

    Już rzadko zaglądam na forum ,bo mieszkam w najlepsze ,a środek urządzamy powolutku.
    Brakowało na barierek wewnątrz i na zewnątrz ,ale w koncu znalazła sie kasa i na początku sierpnia zamówiliśmy wreszcie .
    W internecie znalezliśmy firmę Artspaw ,mieszczącą sie na ul. Smoleńskiego 16 . W sumie od nas o "rzut beretem ".
    Przyjechał gościu na pomiar ,gęba mu sie nie zamykała i zrobił wrażenie ,że zna sie na robocie .Daliśmy zaliczkę i ....się zaczęło.
    Termin miał być za 2 tygodnie ,skończyło się na 2 i pół miesiąca .Barierka zewnętrzna -zrobił zupełnie coś innego niż ustaliliśmy.Nic sie nie zgadzało ani wzór ani cena .
    Wersja ostateczna też do końca nie jest taka jak powinna ,bo dał cieńsze pręty niż uzgodniliśmy.
    Na żywca chciał jeszcze wydrzeć po 100 zł więcej od metra .Bezczelny ,niesłowny,taki typ cwaniaka .
    Nie mogę wprost pogodzić się ze świadomością ,że z tylu firm mój wybór padł na niego ...

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    a dlaczego nie wykonujecie na etapie budowy lub przed zapotrzebowania energetycznego dla budynku??
    pomaga w dobraniu mocy grzejnikow i petli ogrzew. podlogowego
    nie bedzie narzekan ze gdzies za cieplo w domu a gdzies za zimno
    wiadomo gdzie dolozyc izolacji a gdzie uszczknac
    bedziecie znali przewidywane koszta ogrzewania
    na podstawie tegoz bedziecie mieli i swiadectwo
    Mam wrazenie, ze instalacja grzewcza jest czescia projektu, ktory rowniez pokazuje sposob ocieplania itd.
    Po co to dublowac, skoro architekt bierze za to pieniadze?
    Bywa tez tak, ze po prostu firma robiaca ogrzewanie dobiera parametry systemu (tak bylo u mnie). No chyba, ze to firma pana Kazia zza plota, ktory kladzie rurki az sie skoncza
    Wtedy faktycznie -> FM i "zimno/drogo"


    Pzdr

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    Mam wrazenie, ze instalacja grzewcza jest czescia projektu, ktory rowniez pokazuje sposob ocieplania itd.
    Po co to dublowac, skoro architekt bierze za to pieniadze?
    Pzdr
    niestety instalacja CO nie zawsze jest integralna czescia projektu, czesciej jej brak niz jest
    jest obowiazkowy prad i gaz, zazwyczaj rowniez wod-kan - w projektach typowych jest najprostsza z mozliwych(maly naklad pracy projektanta) a za indywidualny spora doplata
    na etapie budowy czesto inwestor zmienia material na sciany,grubosc ocieplenia, nastepnie typ ogrzewania itp
    wtedy zalozenia projektowe biora w leb

    nie uwazam aby bylo to dublowanie kosztow

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    Bywa tez tak, ze po prostu firma robiaca ogrzewanie dobiera parametry systemu (tak bylo u mnie). No chyba, ze to firma pana Kazia zza plota, ktory kladzie rurki az sie skoncza
    Wtedy faktycznie -> FM i "zimno/drogo"
    Pzdr
    aby odpowiednio dobrac parametry systemu nalezy miec sie na czym oprzec, a przyjmowanie na oko raz wychodzi a raz nie, czego wyniki sa dobitnie widoczne na forum

  14. #2034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam

    Wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego Roku


    Ps.
    UWAGA !!!

    Pragnę przypomnieć ,że ten wątek służy do przedstawiania pozytywnych i negatywnych opinii o wykonawcach.
    Wszelkie dyskusje na inne tematy przenosimy do grupy krakowskiej
    http://forum.muratordom.pl/group.php...message1053103

    To znacznie ułatwi poszukiwanie wykonawcy

    Pozdrawiam i zapraszam do przedstawiania opinii.

  15. #2035

    Domyślnie

    zdecydowanie CZARNA LISTA!!!! F.R.U.H. MIRGA MATEUSZ z Krakowa - u nas ocieplenie budynku (tzn. na wizytówce ma w sumie wszystkie możliwe prace wykończeniowe),
    firma chwaląca się 12 letnim doświadczeniem- jak się okazało działała od niespełna pół roku, u nas 2 pracowników - raczej z łapanki spod sklepu - bez szefa w przeciągu 3 dni zniszczyli materiał na ocieplenie wart 4000 - "przykleili" na SUCHYCH plackach kleju grubości 4cm!!! steropian na 3 ścianach zewnętrznych tak, że wiatr je później rozrzucał po posesji, zacieli okleine na 3 oknach wartości 3000!! - na moich oczach i ich kierownika (przycinali piankę z montażu okien piłą do steropianu, bo pan powiedział, że nożykiem p..ł by się cały dzień) i wszyscy trzej próbowali wciskać blondynce kit, że są to odpryski z pianki; po 2 dniach pracy wzieli zaliczkę; jak zorientowaliśmy się jak ta praca wygląda - chcieliśmy ich delikatnie wyprosić, bez żadnych poprawek (balismy się że będą większe zniszczenia i tuszowanie wszystkich niedociągnięć do tego stopnia, że pewnego dnia po zamieskaniu pół ściany ocieplenia nam odpadnie) i zażądaliśmy zwrotu zaliczki - na co kierownik zgodził się jednak przez 2 tygodnie mąż dzwonił ponaglając o zwrot pieniędzy i żeby sobie rusztowanie zabrali- a panowie zwodzili, aż w końcu umówieni na pt. na odbiór i wczesniejszy telefon - przysłali nam POLICJE na budowe pod naszą nieobecność, że rzekomo przetrzymujemy ich rusztowanie,czego (jak się od prawnika dowiedzieliśmy) robić nam niestety nie wolno nawet jako zastaw-mienie ruchome i mogą to oni moga ns oskarżyć o straty finansowe z tego tytułu.
    umowy nie było
    pokwitowania zaliczki również
    za to POLICJA, którą przysłali jeszcze do moich rodziców-mieszkają niedaleko budowy.
    kasy nie odzyskaliśmy, tylko musieliśmy kolejnej (tym razem zaufanej) firmie dopłacić za zrywanie tego ze ścian (700kg kleju atlasa poszło na drogę dojazdową),specjalne kleje do steropianu w postaci pianek niskoprężnych (część kartek nie opłacało się zrywać-trzymały się na "1 placku mocno") na szczęście steropin w 90% panowie ozdyskali.
    Ostatnio edytowane przez angela82 ; 03-01-2011 o 14:55

  16. #2036
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tertium
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Proszę o coś więcej na temat Eskabud

    Jesteśmy już zmęczeni negocjacjami z wykonawcami. Jedna z polecanych na forum brygad zrezygnowała z roboty, gdy zaczęły się zeszłoroczne podtopienia. Nie lubią roboty w błocie.
    Teraz rozmawiamy z Eskabud - faktycznie oferują pełną obsługę. Nie są tani, ale ich przedstawiciel sprawia wrażenie kompetentnego (ma uprawnienia kierownika budowy), Niestety trzeba się trochę "poboksować" o ceny materiałów.
    Napiszcie, proszę, kto był z ich strony szefem przy Waszej budowie? Czy mają jedną czy więcej brygad budowlanych? Chcielibyśmy mieć pewność, że to są Ci przez Was polecani.

    Cytat Napisał egga Zobacz post
    Polecam firmę ESKABUD z Proszówek, http://eskabud.pl/
    Firma wykonywała u nas stan surowy otwarty. Pełen profesjonalizm, duże doświadczenie - podpowiadali ciekawe rozwiązania. Przed podpisaniem umowy otrzymaliśmy pełny kosztorys uwzględniający wybrane przez nas materiały. W trakcie prac rozliczenia odbywały się raz, dwa razy w miesiącu na podstawie protokołu. O wszystkich większych i mniejszych zmianach lub ewentualnej zmianie materiałów byliśmy wcześniej informowani i mieliśmy możliwość akceptacji. Zsynchronizowanie prac było idealne, nigdy nie było niepotrzebnego przestoju bo czegoś brakło. Porządek na budowie wzorowy, nic się nie walało, po każdym etapie odbywało się gruntowne sprzątanie. Ekipa bardzo sprawna - dobrym przykładem był nasz 2 tygodniowy wyjazd na wakacje - po powrocie gotowe było pół domu, mogliśmy spokojnie wszystko zostawić, wiedząc, że będzie ok Dla nas bardzo dużym plusem było to, że nic nas nie interesowało (żadne zamówienia, dostawy, maszyny) - to ogromne ułatwienie dla ludzi pracujących i zabieganych. Tutaj link do galerii domu: http://fanlsd.boo.pl/dom/
    Wydawało mi się, że nie jestem blondynką.

  17. #2037
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar PAAAJ
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie ECO Comfort z Myślenic - rekuperacja

    Witajcie,

    Będę wdzięczny za informację czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą ECO Comfort z Myślenic - zajmują się rekuperacją. Mają podobno kilka instalacji w Michałowicach i Masłomiący.

    Pzdr.

  18. #2038

    Domyślnie

    BARDZO POLECAM ! Na białą listę:

    p. PIOTR ŚLUSARCZYK 505 090 553 (http://pslusarczyk.pl/). U mnie robili zabudowę karton-gips na poddaszu, podwieszane sufity na dole, gładzie, malowanie i osadzanie drzwi wewn.
    Bardzo porządna robota, wszystko dopięte na ostatni guzik, nie ma się do czego przyczepić, no jak by robili u siebie w domu. I nie bez znaczenia jest też to, że są po prostu fajnymi facetami z którymi zawsze można o wszystkim pogadać. Dodatkowo pilnowali porządku na budowie, bo zawsze od 16.30 do 17.00 (na koniec dniówki) było sprzątanie, a na koniec wszystkich robót odkurzyli mi dom odkurzaczem przemysłowym.
    Cena -> bardzo atrakcyjna, więc polecam, pewny wykonawca

  19. #2039
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pawciuniu
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    411
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    To ja też polecę

    GORĄCO POLECAM

    PANA DARKA WIECZORKA TEL: 600-194-960
    Robił u nas całą zabudowę poddasza i wyszło super , szybko ,sprawnie , bardzo pracowity .
    Z tego co wiem to robi całą wykończeniówkę ,
    - adaptacje poddaszy
    - ocieplanie wełną
    - gładzie
    - malowanie
    - zabudowy z płyt G/K


    RÓWNIEŻ BARDZO POLECAM EKIPĘ OD DACHU
    ,
    Ekipa wykonała u nas kompletny dach , więźbę, pokrycie obróbki i orynnowanie zajęło im sumarycznie 5 dni .
    Mega pracowici i uprzejmi,no i posprzątali po sobie
    ZBIGNIEW PIWOWAR TEL: 604-385-713





  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawciuniu Zobacz post

    RÓWNIEŻ BARDZO POLECAM EKIPĘ OD DACHU [/B][/COLOR],
    Ekipa wykonała u nas kompletny dach , więźbę, pokrycie obróbki i orynnowanie zajęło im sumarycznie 5 dni .
    Mega pracowici i uprzejmi,no i posprzątali po sobie
    ZBIGNIEW PIWOWAR TEL: 604-385-713


    Na Liście mamy Pana ;
    Grzegorz Piwowar. tel. 601 187 052

    Czy to przypadkiem nie ta sama firma ?

Strona 102 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony