dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 164 z 214
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 4265
  1. #3261

    Domyślnie

    To lubię pierwszy post na forum i odrazu polecający
    DDE

  2. #3262
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregory1980

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-019
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    To jest nadciąg,robiłam u siebie,ale poddasze nie użytkowe,więc nie mam problemu z zabudową tego na podłodze strychu..Chciałam uniknąć poszatkowania sufitu
    No właśnie nadciąg - sorki ale nie jestem biegły w tej nomenklaturze
    Ja mam skomplikowaną bardziej sprawę czyli poddasze użytkowe - teraz kombinuje z konstruktorem aby belki nadciągu poszerzyć a zmniejszyć ich wysokość tak aby nie mieć problemu przy wykonaniu wylewki i izolacji poziomej stropu nad parterem.
    Macie jakiś pomysł na to ?

  3. #3263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory1980 Zobacz post
    No właśnie nadciąg - sorki ale nie jestem biegły w tej nomenklaturze
    Ja mam skomplikowaną bardziej sprawę czyli poddasze użytkowe - teraz kombinuje z konstruktorem aby belki nadciągu poszerzyć a zmniejszyć ich wysokość tak aby nie mieć problemu przy wykonaniu wylewki i izolacji poziomej stropu nad parterem.
    Macie jakiś pomysł na to ?
    Pomysły na to może mieć tylko konstruktor. On odpowiada za to głową.

    ...inny sposób to podnieść wysokość parteru i belki ukryć w zabudowie sufitów. Ale to też architekt musi (powinien ) klepnąć bo to zmiany w projekcie.
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 02-03-2015 o 11:43
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #3264
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregory1980

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-019
    Posty
    17

    Domyślnie

    To jest jakaś myśl
    Wersja z ukryciem belek pod zabudową kartonowo-gipsową jest dobra tyle że zawsze wiąże się z tym obniżenie całości sufitu i tym samym kubatury - pomieszczenia stają się bardziej klaustrofobiczne - zwłaszcza , że mam 2,01m wzrostu i to jest problem...
    Chyba że na etapie projektu podwyższyłbym parter o wymiar belki i tym sposobem do celowo posiadałbym tą samą wysokość...
    Wolałbym jednak beli odwrócone i konstruktor musi coś nad tym pomyśleć - z wytrzymałości materiałów wiemy że można zamieniać wymiary przekroju przy tych samych parametrach przeniesienia obciążeń statycznych.
    No chyba , że te belki nie takie straszne jak mi się wydaje na projekcie - jakie wasze doświadczenie?

  5. #3265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory1980 Zobacz post
    To jest jakaś myśl
    Wersja z ukryciem belek pod zabudową kartonowo-gipsową jest dobra tyle że zawsze wiąże się z tym obniżenie całości sufitu i tym samym kubatury - pomieszczenia stają się bardziej klaustrofobiczne - zwłaszcza , że mam 2,01m wzrostu i to jest problem...
    Chyba że na etapie projektu podwyższyłbym parter o wymiar belki i tym sposobem do celowo posiadałbym tą samą wysokość...
    Wolałbym jednak beli odwrócone i konstruktor musi coś nad tym pomyśleć - z wytrzymałości materiałów wiemy że można zamieniać wymiary przekroju przy tych samych parametrach przeniesienia obciążeń statycznych.
    No chyba , że te belki nie takie straszne jak mi się wydaje na projekcie - jakie wasze doświadczenie?
    UUuu! Kolego! 2.01mb to już dziś pomyśl o drzwiach by się w nich nie kłaniać ...robiłem kiedyś mieszkanie w Poznaniu dla małżeństwa koszykarzy. Szafki w kuchni, umywalka no i drzwi - wszystko praktycznie o 10cm wyżej niż normalnie. Z drzwiami to była jazda bo to stan deweloperski i wszystko już było - wykuwanie nadproży (no i oczywiście wpadło się w elektrykę) i osadzanie nowych, podejścia hydrauliczne w łazience i takie tam inne drobiazgi

    A może faktycznie belki rozpłaszczyć i dodatkowo strop podnieść o grubość belki a wtedy można robić sufit na przewidzianej w projekcie wysokości. problemem bedzie tylko grubość stropu przy schodach na piętro - ale tu można zrobić na suficie uskoki i już optycznie zgubi się to. Wszystko jest do zrobienia tylko trzeba dobrego architekta - konstruktora - dekoratora wnętrz.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #3266
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregory1980

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-019
    Posty
    17

    Domyślnie

    Koszykarzem nie jestem na szczęście
    Jest zatem kilka opcji - dziś po rozmowie z konstruktorem padła wersja wykonania belek poprzecznie szerszych niż wyższych, lub zlikwidowania częściowo belek kosztem do zbrojenia całego stropu nad parterem ( tak aby strzałka ugięcia stropu mieściła się w normie )
    Kwestia schodów jest opanowana - konstrukcja samonośna jest zaplanowana więc człowiek od wykonania schodów podzieli wysokość odpowiednio na stopnie. Nie mniej dzięki za pomoc bo widzę, że tu z nią ciężko

  7. #3267
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kuniaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witajcie

    Szukam osobę do zamontowania grzejników i pieca ( piec z podajnikiem na ekogroszek )+ ewentualnie stacja uzdatniania wody
    Całośc instalacji jest juz rozprowadzona .Kwestia powieszenia grzejników i piec

    Jaki przedział cenowy za powieszenie grzejnika a jaki za montaż pieca?
    Osoba u której dowiadywałam sie o instalacje powiedziała 180 zł za powieszenie grzejnika to chyba zdecydowanie za dużo!! Wiem że instalacja pieca ze sterwonikiem podajnikiem to troche zabawy i to musi kosztowac ..

    Czy ktoś cos wie..pomoże

  8. #3268
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kuniaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zapomniałam dodac okolice gminy Czernichów

  9. #3269

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    jestem na etapie zakładania instalacji C.O. oraz wod.-kan. Prowadzę negocjacje m.in. z firmą Hydro-time z Krzeszowic. Czy ktoś miał może z tą firmą do czynienia i mógłby się na temat tej firmy wypowiedzieć? Mało o niej informacji na forum i w necie a nie chciałabym się naciąć.. Korzystałam z "białej listy" ale ich oferta jest najbardziej jasna i przejrzysta choć cenowo bardzo zbliżona do innych ofert. Z góry dziękuję.

    ps. Zadałam to samo pytanie na "grupie krakowskiej" bo bardzo zależy mi na odpowiedzi..

  10. #3270

  11. #3271

    Domyślnie

    Cytat Napisał slusar Zobacz post
    Polecam FullInstal ze Skawiny
    Do tej firmy dzwoniłam (powiedzieli mi żebym napisała ), więc napisałam i nikt do mnie się nie odezwał (a było to ponad tydzień temu). Trochę nieładnie z ich strony..

    Czyli rozumiem że nie polecasz Hydro-time? A może kogoś jeszcze możesz polecić?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez aneta-h ; 15-03-2015 o 20:45

  12. #3272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory1980 Zobacz post
    Nie mniej dzięki za pomoc bo widzę, że tu z nią ciężko
    Bo tutaj poleca sie badz NIE wykonawcow ( firmy ) , a nie udziela podrad ... chcesz podyskutowac przejdz do grupy dyskusyjnej

  13. #3273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cześć

    poszukuje osoby - firmy do wykonania ocielplenia w wersji pełnej lub bez klejenia styropianu…
    miejsce Kraków

  14. #3274
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sloniak

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    30-438
    Posty
    1

    Domyślnie Rolety zewnetrzne

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Zaznaczam, że są to pozytywne lub negatywne opinie uczestników forum .

    Ryzyko własne !!!, ale może warto



    Jeżeli możecie podać adresy tych firm, telefony, jeżeli przestały działać, itp. proszę o informację na priv, naniosę poprawki.

    Jeżeli macie pozytywne lub negatywne opinie o podawanych firmach to proszę o informację , wasze niki zostaną dopisane.

    Bardzo proszę o nowe firmy, szczególnie te dobre, godne polecenia.
    21

    Biała lista Zbiga - ogrodzenia, bramy, barierki itp.

    http://www.kowalstwo-wrona.pl/index.php?idp=1
    U mnie montowali balustrady- ocynk malowane na czarno
    Rysiek650 25.11.11
    >>Opinia
    bm_mi 6.12.11
    >>Opinia

    Barierki tel. 12 278 49 83 - Wieliczka
    redpradnik 20.08.10 +
    >>Opinia

    Ogrodzenia - IREK - tel. 504-206-582
    gegus37 27.07.10 +
    >>Opinia

    Stanisław Burda tel.506 423 787
    robił balustrady balkonowe i balustradę na schodach wewnętrznych, a także będzie robił bramę wjazdową i furtkę
    ulkap 5.04.12
    >>Opinia

    Stanisław Wrona tel.503 091 338, Gdów, http://www.swrona.prv.pl/
    balustrady kute . POLECAM!!!!
    aguleczka 25.04.09 +
    >>Opinia
    betinka0 30.08.13
    >>Opinia

    Pan ADAM tel. 12-262 14 29 z krakowa
    bardzo pieknie wykonana praca
    bartek_walas 14.11.08 +
    >>Opinia

    " A&D " Firma Budowlana Dariusz Sliwa i Andrzej Witkowski
    Pan Andrzej Witkowski ,kom. 792 030 610 ,http://adconstruction.prv.pl/
    prace związane z położeniem klinkieru i kamienia
    Edyta M 21.12.2010 +
    >>Opinia

    Firma TABI z Tarnowa - P. Janusz tel. 501 330 750
    robią bramy garażowe, balustrady, ogrodzenia. Fachowo, solidnie, terminowo. POLECAM zdecydowanie.
    mafimata 2.01.08 +
    >>Opinia

    bariery kute ,tel. 018 354 32 00, m/Łużna koło Gorlic ,
    rewelacja, różne wzory i cenowo OK
    gegus37 10.08.09 +
    >>Opinia

    Ogrodzenia: pan Mariusz tel. 606 436 995
    robi siatkę z podmurówką i bez, koszmarnie się robota przeciąga, no ale jest zrobione nawet ok i niedrogo:
    Blutka 7.07.09 +
    >>Opinia
    Niestety solidna ocena negatywna
    qqlio 7.10.09 --
    >>Opinia
    >>Opinia

    Pan Władysław Guzik www.slusarnia.pl
    Balustrady kute balkonowe-
    utek76 10.04.08 +
    >>Opinia

    Janusz Dzóbektel. 506 214 740, Mieszka w Biskupicach (trasa Wieliczka-Gdów).
    Robi to nie jako "chałpniczo"
    edit-blondi 16.03.09 +
    >>Opinia

    balustrady ze stali nierdzewnej
    p. Robert Pietrzyk, tel. 535-285-285
    ponuryrzeżnik 1.07.2013
    ..Opinia
    dwiemuchy 2.07.2013
    >>Opinia

    Pan Robert tel. 12 373 62 75
    robi solidne ogrodzenia z siatki
    artg 8.01.10 +
    >>Opinia

    Micha Budzik tel. 505 305 475
    ekipa od ogrodzenia
    Edyta M 2.09.2013
    >.Opinia

    tel. 880 027 005.
    Wykonawca konstrukcji stalowych i drewnianych (tarasy, ogrodzenia, balustrady, bramy, podjazdy dla wózków itp
    Agduś 28.04.10 +
    >>Opinia

    Pan Krzysztof. Tel. 660 031 477.
    Slusarz
    Małgoś2 3.07.10 +
    >>Opinia
    Sylwia73 2.10.10 +
    >>Opinia

    Mogę polecić RASTOR ,Wilków 86 ,Kocmyrzów
    Od początku do końca świetny kontakt
    rrobert 1975 9.11.10 +
    >>Opinia
    Wujor 9.11.10 +
    >>Opinia

    Pan Janusz , z Prus, tel. 502 568 365
    Potrafi robić na budowie chyba wszystko poza instalacjami
    faffa2
    2.02.11 +
    >>Opinia

    Stanisław Sadłoń -ogrodzenia klinkierowe.
    Jest to dwuosobowa ekipa panów z Okocimia. Działają w rejonie: Tarnów - Bochnia
    grzegorz_si 30.07.11+
    >>Opinia

    Bramy kute -Bramstal.
    redpradnik 26.09.11+
    >>Opinia
    >>Opinia negatywna

    Bud-tadex,tel. 669-340-549
    kostkę brukową oraz kładła kamień
    MAREK&KASIA 4.11.11 +
    >>Opina

    nierdzewka

    firma INOXONI..tel.609610506
    agrafka8 25.06.12
    >>opinia
    Złotek S.C Firma godna polecenia.Wycena w 3 min od wyslania mail, pomiar na 2gi dzien, montaz 3 dni pozniej.Sprawdzajac ceny z allegro niby podobnie, ale inni doliczja transport montaz i jeszcze pare rzeczy.Zaoszczedzilem okolo 600zl.Gosc konkretny na max.Polecam.Miejsce montazu Krakow-Dworska dziekuje

  15. #3275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregory1980

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-019
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Zaznaczam, że są to pozytywne lub negatywne opinie uczestników forum .

    Ryzyko własne !!!, ale może warto



    Jeżeli możecie podać adresy tych firm, telefony, jeżeli przestały działać, itp. proszę o informację na priv, naniosę poprawki.

    Jeżeli macie pozytywne lub negatywne opinie o podawanych firmach to proszę o informację , wasze niki zostaną dopisane.

    Bardzo proszę o nowe firmy, szczególnie te dobre, godne polecenia.



    Biała lista firm - projektanci, zjazdy, świadectwa, ogrody, itp..
    Biała lista firm - kadra techniczna:kierownik, inspektor, archeolog,
    ..........................geolog, geodeta, kominiarz, prawnik, notariusz,
    Biała lista firm - firmy ogólnobudowlane
    Biała lista firm - dostawcy materiałów budowlanych
    Biała lista firm - sprzęt
    Biała lista firm - stan surowy otwarty
    Biała lista firm - murarze
    Biała lista firm - dach
    Biała lista firm - wylewki
    Biała lista firm - tynki
    Biała lista firm - suche tynki, poddasze
    Biała lista firm - okna+montaż
    Biała lista firm - fliziarze
    Biała lista firm - parkieciarze, panele
    Biała lista firm - stolarze
    Biała lista firm - kominki, kamień
    Biała lista firm - inne prace wykończeniowe
    Biała lista firm - meble, obicia
    Biała lista firm - wod-kan, co, gaz, oczyszczalnie, odkurzacz,
    Biała lista firm - wentylacja
    Biała lista firm - kable, alarmy
    Biała lista firm - brukarze
    Biała lista firm - ogrodzenia, bramy, barierki, itp.
    Biała lista firm - elewacja
    Biała lista firm - ogrody, przeprowadzki

    >> Czarna lista firm


    >> Lista " PRZEJŚCIOWA "
    Faktycznie tu jest cała lista wykonawców i można spokojnie sobie wybrać odpowiednich fachowców we właściwym zakresie
    Polecam sam korzystam i sam ocenie i napisze sprawozdanie!
    Powodzenia

  16. #3276

    Domyślnie

    Dzień dobry.Serdecznie zapraszam na naszą stronę internetową aby zapoznać się z naszymi referencjami i realizacjami.http://www.hydraulik-krakow.com.pl
    Pozdrawiam

  17. #3277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich .


    Przepraszam bardzo ale mam wielkie zaległości w liście .
    Mimo to poszukujących zapraszam do naszej LISTY / wystarczy kliknąć na moją stopkę /

    pozdrawiam budujących

  18. #3278
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PałJoanna

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-231
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Jesteśmy w trakcie budowy domu jednorodzinnego w okolicach Krakowa, w gminie Wielka Wieś.
    Uczciwie chciałabym polecić firmę Olbud z Krakowa, która nam wybudowała dom.
    Wyszukaliśmy ją na internecie, nawet nie była z polecenia, ale jesteśmy bardzo zadowoleni i uważam, że firma naprawdę zasługuje na dodanie je do BIAŁEJ LISTY. Wszystkie prace były wykonywane terminowo, właściciel ma dużą wiedzę na temat tego co robi, jest fachowy, potrafi dobrze doradzić. Prace zostały wykonane tak, że następne ekipy, które się u nas pojawiają (montaż okien, tynkarze) są zaskoczeni, że tak porządnie został postawiony budynek, co jak mówią nie często się zdarza. Teraz będziemy kontynuować z nimi współpracę w zakresie ocieplenia domu, wykonania tarasu itp.
    POLECAM

  19. #3279
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał PałJoanna Zobacz post
    Witam,

    Jesteśmy w trakcie budowy domu jednorodzinnego w okolicach Krakowa, w gminie Wielka Wieś.
    Uczciwie chciałabym polecić firmę Olbud z Krakowa, która nam wybudowała dom.
    Wyszukaliśmy ją na internecie, nawet nie była z polecenia, ale jesteśmy bardzo zadowoleni i uważam, że firma naprawdę zasługuje na dodanie je do BIAŁEJ LISTY. Wszystkie prace były wykonywane terminowo, właściciel ma dużą wiedzę na temat tego co robi, jest fachowy, potrafi dobrze doradzić. Prace zostały wykonane tak, że następne ekipy, które się u nas pojawiają (montaż okien, tynkarze) są zaskoczeni, że tak porządnie został postawiony budynek, co jak mówią nie często się zdarza. Teraz będziemy kontynuować z nimi współpracę w zakresie ocieplenia domu, wykonania tarasu itp.
    POLECAM
    Tak, dom stoi okna są tynki,pierwszy post i od razu pochwała....

    Ktoś się nabierze?

  20. #3280
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krakus73
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał PałJoanna Zobacz post
    Witam,

    Jesteśmy w trakcie budowy domu jednorodzinnego w okolicach Krakowa, w gminie Wielka Wieś.
    Uczciwie chciałabym polecić firmę Olbud z Krakowa, która nam wybudowała dom.
    Wyszukaliśmy ją na internecie, nawet nie była z polecenia, ale jesteśmy bardzo zadowoleni i uważam, że firma naprawdę zasługuje na dodanie je do BIAŁEJ LISTY. Wszystkie prace były wykonywane terminowo, właściciel ma dużą wiedzę na temat tego co robi, jest fachowy, potrafi dobrze doradzić. Prace zostały wykonane tak, że następne ekipy, które się u nas pojawiają (montaż okien, tynkarze) są zaskoczeni, że tak porządnie został postawiony budynek, co jak mówią nie często się zdarza. Teraz będziemy kontynuować z nimi współpracę w zakresie ocieplenia domu, wykonania tarasu itp.
    POLECAM
    Niestety Twój wpis jest mało wiarygodny, dorzuć jakieś zdjęcia itd. To wtedy nikt Ci nic nie zarzuci

Strona 164 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony