dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 169 z 214
Pokaż wyniki od 3.361 do 3.380 z 4265
  1. #3361
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anka7777_77

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    W końcu po długich a ciężkich dostaliśmy pozwolenie na budowę domu.
    Zwracam się do was z prośba. Czy możecie polecić mi dobrą firmę budowlaną (cała budowa domu do stanu deweloperskiego). Działka znajduje się w pobliżu Chrzanowa- woj. Małopolskie-50km od Krakowa).
    Dom będzie miał około 220m2 pow. jest budynkiem parterowym, na płycie fundamentowej oraz stropodach.
    Z góry dziękuję. Anna

  2. #3362
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Inwestor11

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-017
    Posty
    1

    Domyślnie

    NAJCZARNIEJSZA Z LIST : OPINIA O FRIMIE EKO-BUD ZDZISŁAW BARGIEŁ : Pan Bargieł Zdzisław zjawił się na naszej inwestycji z polecenia. Z wieloma rzeczami, takimi jak zabudowa kaset do drzwi przesuwnych zetknął się po raz pierwszy i nie umiał tego wykonać. Sufity podwieszane, karnisze - wykonał krzywo. Podnosił kaloryfery i pokrzywił kasety kaloryferów. Płytki w łazience niszczył tnąc na sucho i przylepiając poszczerbione. Fugi się „pocą” (nie stwardniały) i są zażółcone , a na białych płytkach wystąpiły żółte wykwity. Odpływ w brodziku osadził niesymetrycznie. Element podtynkowy do baterii zakuł w ścianie za głęboko i nie da się teraz zamontować baterii i trzeba było walić część ściany. Nie dokończył malowania (rzekomo "na gotowo" - ulubione powiedzenie tego pana) zostawiając popaprane ściany pod sufitem. Ściana w salonie śmierdzi amoniakiem (moczem) po malowaniu - zepsuty grunt ? Czy inne praktyki ? Nie dokończył montażu płytek w łazience. Nie odbiera telefonów i nie odpowiada na pisma. Zero gwarancji i - zero kontaktu.

  3. #3363

    Domyślnie

    Moja biała lista:

    Zaopatrzenie placu budowy:

    Roda z Zabierzowa, świetny kontakt, bardzo dobre ceny, duża dostępność materiałów bardzo dobrej jakości, nie ma problemów ze zwrotami, wymianą

    Kolonia PSB podobnie jak wyżej

    Wykonawcy:

    Na ekipę od ocieplenia poddasza p. Piotra Ślusarczyka trafiłem własnie przez muratora.

    Po pomiarze, wstępnej rozmowie i wycenie zdecydowaliśmy się na współpracę.

    Wykonali u nas ocieplenie i zabudowę poddasza oraz ścianki działowe. Wszystko wykonana precyzyjnie i dokładnie z dbałością o detale, z zastosowaniem sprawdzonych materiałów. Jedna z niewielu ekip, których absolutnie nie trzeba pilnować. Tempo prac bardzo dobre, ceny ok, ekipa bardzo dba o porządek, pełna kultura.

    Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, ocieplenie poddasza to jeden z ważniejszych etapów budowy a panu Piotrowi można zaufać, że zostanie wykonane perfekcyjnie.

    Stolarka zewnętrzna Oknoplus FHU Knapczyk z Kraków-Sidzina, bardzo dobre okna, super montaż, ceny ok świetne podejście do klienta jeśli chodzi o doradztwo. Firma nie odcina się od klienta po zakupie.

  4. #3364

    Domyślnie

    Witam, przeglądam forum Muratora prawie dwa lata, dzięki informacjom tu zdobytym myślę, że podjęliśmy lepsze decyzje, niźli bez wiedzy wyczytanej tutaj
    Przebudowujemy istniejący dom, zatem pewne problemy są trochę innej natury, wynikają z konieczności i dostosowania pewnych parametrów do już istniejących...

    Mogę polecić "Dachy Tatarczuch" siedziba koło Jędrzejowa, działają w Polsce południowej. Bardzo solidna, strugana, prefabrykowana więźba dachowa postawiona w jeden dzień. Świetna drewniana podbitka, wykończeniówka bez zarzutu. Troszkę zamieszania przy ociepleniu nakrokwiowym płytami PIR, ale tu już bardziej z mojej strony, od środka poddasza wyłożenie boazerią- wszystko zrobione bez zastrzeżeń. Na koniec plac budowy uprzątnięty. Ewentualne uwagi i problemy korygowane na bieżąco

    Kolejną godna polecenia ekipą są Super Tynki Bardzo fachowe podejście do sprawy, świetny kontakt @ i telefoniczny, prace wykonane w terminie. Chłopaki szybko i sprawnie wykonali 350 metrów tynku na krzywych ścianach, pomimo tych różnic w pionach i poziomach wszystko zgrane jak należy.
    Czekamy jeszcze na wylewki również wykonane przez tę firmę, myślę, ze będzie ok

  5. #3365

    Domyślnie Bardzo proszę o pomoc z wylewkami oraz kominami.

    Edit: nie aktualne
    Ostatnio edytowane przez wymarzonydom ; 03-01-2016 o 13:59

  6. #3366
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zaba2007

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Biała lista: Super Tynki - Kraków
    Bardzo dobra współpraca i kontakt zarówno z Panem Tomaszem jak i z ekipami wykonującymi tynki i wylewki. Wszystko wykonane rzetelnie i dokładnie. Cennik wstępny usługi dokładny, inwestor jest na bieżąco informowany o ewentualnych zmianach ceny wynikających ze zwiększonego zużycia materiału. Dzięki temu wie za co płaci Tynki gładkie i dopracowane w każdym szczególe, wykończenia wokół okien dokładne i czyste. Niedociągnięcia Panów murarzy wyrównane idealnie. Wylewki dokładnie wypoziomowane, gładkie bez pęcherzy, dziurek i szpar na linii łączenia ściana-podłoga. Panowie uprzejmi, sympatyczni i przede wszystkim cechujący się wysoką kulturą osobistą i kulturą pracy. Na budowie i wokół pozostawiony porządek.

  7. #3367
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zaba2007

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Super Tynki Kraków. Wykonują tynki, wylewki i suchą zabudowę. Szczerze polecam nr telefonu do Pana Tomasza: 601 667 101.

  8. #3368
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zaba2007

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał yuro Zobacz post
    Witam.
    Potrzebuje kogos sprawdzonego i cenowo rozsadnego do wykonania instalacji wodnej C.O. i gazowej . Jesli mozecie kogos polecic to bardzo prosze o jakis kontakt
    Z Proszowic firma hydraulik Pan Nagło: 123863106, robią czysto i dokładnie, profesjonalnie doradzają

  9. #3369

    Domyślnie

    Korzystam z porad (od wielu lat) i polecanych firm na tym forum wypadałoby, więc też podzielić się opiniami na temat wykonawców, z którymi miałam do tej pory kontakt. Co prawda dom jeszcze niewykończony, ale można już jakieś podsumowanie zrobić.

    BIAŁA LISTA:

    SuperTynki Kraków - www.supertynki.pl
    Zdecydowanie polecam firmę SuperTynki (ale kto jej tu nie poleca). Tynki wykonane przez tą firmę zasługują na najwyższą pochwałę. Jakość ich wykonania, estetyka, doprowadzenie niedoskonałych ścian do ideału to tylko część zasługująca na uznanie. Druga część to solidne zabezpieczenie terenu prac (delikatne okna drewniane), a po zakończeniu robót pozostawienie idealnego porządku. To samo tyczy się wylewek wykonach przez firmę SuperTynki. Wylewki bez najmniejszych zastrzeżeń, pięknie wykonane, doskonale wypoziomowane. Kontakt z firmą profesjonalny i serdeczny, a ekipy pracujące miłe i pomocne. Firma wykonała jeszcze u nas prace dodatkowe, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Oby tak dalej, bo nie rozstaje się jeszcze z firmą SuperTynki.

    Wiktorczyk Czarnków - www.wiktorczyk.com.pl
    Polecam firmę Wiktorczyk, oknami od nich jestem zachwycona pod każdym względem, za równo jakością wykonania jak i samą estetyką. Również profesjonalna, pomocna i kompetentna obsługa klienta mile zaskakuje. A ekipa montażowa wprowadziła mnie w kolejny zachwyt. Okna zamontowane były szybko, sprawnie, bez najmniejszych zarzutów, profesjonalnie. Panowie podpowiedzieli kilka rzeczy, posprzątali po sobie tak jakby ich w ogóle nie było. Okna użytkowane już kilka miesięcy sprawują się idealnie.

    SILESIANIT Katowice- www.ogrodzenia-ogrodzeniapanelowe.pl
    Firma Silesianit wykonała u mnie ogrodzenie panelowe na segmentach betonowych w trudnym niejednolicie pochyłym, rozległym terenie. Zarówno kontakt z firmą jak i jakość wykonania prac na najwyższym poziomie. Bardzo szybko, idealnie zrobione ogrodzenie, ekipa sprawna, miła i pozostawiła po sobie porządek. Zdecydowanie polecam.

    IZOLMAX Kraków - www.izolmax.pl
    Natryskowa izolacja piankowa wykonana na poddaszu, szybko, sprawnie w dobrej cenie. Polecam.

    Na razie tyle, ocenę firm instalacyjnych zamieszczę po uruchomieniu poszczególnych instalacji.
    Pozdrawiam
    Katka

  10. #3370
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    A jak z terminami w firmie supertynki? Ile wcześniej trzeba klepnąć? Jesteśmy obecnie na etapie dachu. Tynki planujemy wiosną.

  11. #3371

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    A jak z terminami w firmie supertynki? Ile wcześniej trzeba klepnąć? Jesteśmy obecnie na etapie dachu. Tynki planujemy wiosną.
    Najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć.
    Ja jeszcze dachu nie miałam jak się umawiałam.
    Pozdrawiam
    Katka

  12. #3372
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Claudiene

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków/Niepołomice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy ktoś mógłby polecić dobrego dekarza, który sprawdzi i ewentualnie naprawi przeciekający dach w okolicach komina.
    Miejscowość: Niepołomice.

  13. #3373
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukas171

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Więciórka
    Kod pocztowy
    32-436
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Jesli ktoś mógłby polecić dobrego i dogadanego architekta od adaptacji projektu z Myślenic, a takze ekipe do stanu surowego otwartego z okolic Myślenic

  14. #3374

    Domyślnie

    Białą lista

    Wylewki: Top-Line, Rabka Zdrój, 602 278 691
    - jedna z najlepszych ekip jakie mieliśmy, wylewki równiusienkie
    Ostatnio edytowane przez wymarzonydom ; 12-11-2015 o 16:37

  15. #3375

    Domyślnie

    Czy ktoś może polecić solidną i odpowiedzialną ekipę budowlaną do wykonania domu do stanu surowego, zamkniętego - z Nowego Sącza lub okolic?

    Pozdrawiam

  16. #3376

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaba2007 Zobacz post
    Z Proszowic firma hydraulik Pan Nagło: 123863106, robią czysto i dokładnie, profesjonalnie doradzają
    A ktoś bliżej Olkusza?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  17. #3377

    Domyślnie

    BIAŁA LISTA:
    Jako, że mamy już stan surowy zamknięty to z całym przekonaniem chciałbym polecić firmę budowlaną Pana Andrzeja Lipowskiego z Gierałtowic.
    Człowiek z wielkim doświadczeniem i fachowym doradztwem. Terminy ma mocno naprężone ale warto poczekać (My czekaliśmy prawie rok)
    Telefon - 500 162 019. Buduje nie tylko domy jednorodzinne ale też większe inwestycje (w naszej okolicy wybudował hotel-spa ****). Dodatkowo będzie nam robił tynki wewnętrzne.
    Jeżeli ktoś chce zdjęcia z realizacji proszę o PRV

    Pozdrawiam
    Szymon

  18. #3378

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym zapytać czy ktoś korzystał z tynkarzy, firma nazywa się Domplus a właścicielem jest Pan Marcin Chorąży.
    Będę wdzięczny za informacje.

    Korzystając z okazji chciałbym zapytać jaka Waszym zdaniem jest uczciwa stawka za robociznę 1m2 tynku gipsowego maszynowego. Mam na myśli dobrze i starannie wykonane tynki.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  19. #3379
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomikas

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    U mnie właśnie zakończyła budowa domu z bala okrągłego. Wykonawcą była firma Wikpol z Wieliczki. Wszystko przebiegło zgodnie z założeniami i wyznaczonym terminem. Żadnych dodatkowych ukrytych kosztów nie było, więc uważam inwestycję za udaną, a wykonawcę godnego polecenia.

  20. #3380

    Domyślnie

    Może w końcu i ja się dopisze do listy skoro budowa jest na ukończeniu:

    Biała lista:

    - Hydraulika/gaz - Józef Chlebda z Byszyc koło Wieliczki tel. 602 779 337 - Solidny i słowny, terminy czasami dość odległe.
    - Wylewki cementowe i tynki - Michał Brodowski z Krakowa 601 058 674 - u mnie robił tylko wylewki, zrobione solidnie i w terminie.
    - Bramy/ogrodzenia - firma Marpol z okolic Myślenic 695186397 - Robili u mnie bramę ogrodzeniową. Robota solidna i sprawna, z terminami bywa różnie i czasami się przesuwa - no ale to taka branża...
    - Elektryka - firma Kapit z Byszyc koło Wieliczki 506 028 035 - u mnie robili odgromówkę na dachu - sprawnie i w umówionym terminie.
    - BOŚ - Aquaclear24 z Tych +48 (032) 227 92 86 - Bardzo szybko i sprawnie zamontowali oczyszczalnię, Znają się na sowojej robocie.
    - SSZ (dom szkieletowy drewniany) - firma Ibudhaus z Pszczyny. Firma ma kilka ekip, u mnie akurat była super - robili co trzeba, sprawnie i czysto. kontakt z właścicielem firmy również w porzadku. Budują z materiałów własnych - jakość w porządku, konstrukcja z drewna C24.
    - Stolarnia Drewnleś z Myślenic/Krzczonowa 12 274 71 98- zamawiałem u nich kilka razy kantówki i deski strugane np na taras oraz deski modrzewiowe podłogowe i tarasowe. Polecam przede wszystkim ze wzgledu na jakość obsługi - sprawny kontakt, jasna wycena i szybka realizacja, nie ma problemu z zamówieniami "spoza oferty". Bezproblemowy transport, materiał w porządku.
    - Stolarstwo Czerepak Zbigniew z Iławy 530 925 671- może nie małopolska ale z wysyłką nie ma problemu. Zamawiałem u niego drzwi sosnowe surowe do domu - Bardzo szybka realizacja, świetny kontakt, jakość drzwi bez zarzutu.
    - Skład budowlany Czesława Bugaj z Byszyc 124511403 - Na plus bardzo miła obsługa, duzy asortyment, darmowa dostawa w okolicy i przede wszystkim możliwość sprowadzenia prawie wszystkiego. Ceny w normie.

    Na czarną listę daję firmę "Filar" z Andrychowa 'Usługi ogólnobudowlane"- u mnie robili stan "zero" - estetyka, jakość i organizacja pracy pozostawiają wiele do życzenia, poza tym były problemy w czytaniu projektu i szacowaniu potrzebnej ilości materiałów. Potrafią robić solidnie ale trzeba ciągle nadzorować.


    Ostatnio edytowane przez rgal ; 05-11-2015 o 09:19

Strona 169 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony