dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 214
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4265
  1. #21

    Domyślnie

    może teraz zajarzyłam . trzeba było chociaż podoać do kogo się wypowiedź odnosi.
    narka

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Biała lista

    Cytat Napisał editta

    teraz to już cię nie rozumiem. poza tym nikt tu nia nikogo nie głosuje. widzisz tu jakąś listę, bo ja nie.
    nie widzę powodu dla którego nie mogłabym wyrazić sowjego zadowolenia. może ktoś inny na tym skorzysta.
    Zajszłą pomyłka choć nie wiem jak bo przedtem odpowiedziałem pod postem GUGA i tego dotyczył.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #23

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał editta
    no to buźka na zgode
    Sorki jeśli uraziłem.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kimi

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    szukam solidnych fachowców do prac wykonczeniowych w mieszkaniu: flizy, parkiet, malowanie, scianki z gipsokartonu

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomo20

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Re: Małopolska - biała i czarna lista wykonawców.

    Biała lista wykonawców:
    ZBIGNIEW ZIOBRO (!) : ) z okolic Rabki - wylewki mixokretem

    Nie...spokojnie, to nie ten : )
    Sprawna ekipa od wylewek. U mnie zrobili bez zarzutu, mam nadzieję, że tak będzie również u innych. Operują w Polsce południowej, Kraków i Tarnów to chyba maks odległość na jaką się godzą, chyba, że ktoś ma duże zlecenie lub jak ja dopłaci za dojazd.
    Pan Zbyszek nie jest zbyt rozmowny, ale można się dogadać.
    Tel.: 0501 519 650

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie Kto poleci firmę (wentylacja z reku, Małopolska)?

    Chyba mamy pecha, bo każda zagadnięta prze nas firma nabiera wody w usta i nie odzywa się do nas. Czy ktoś z Małopolskiego ma u siebie w domu instalację wentylacyjną z rekuperacją i jest zadowolony z firmy, która ją wykonała? Bardzo proszę o pomoc.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Podciągam w geście rozpaczy. Czy naprawdę nikt w okolicach Krakowa nie ma wentylacji mechanicznej z rekuperacją, czy też wszyscy mają sp... i nie mogą firmy polecić z czystym sumieniem?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    to ja podnoszę temat,

    i dodaję do BIAŁEJ LISTY
    sieci (przyłącza) wod/gaz - P.Kula, 501 416 830

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzejl

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czarna lista:

    Hydraulik - BOGUMIŁ STASIK - firma rodzinna ojciec i syn. Działa w Krakowie i okolicach. Uwaga: nie są tani i bardzo się cenią (=chwalą)

    NIE POLECAM i ODRADZAM.

    (Niepełna) lista wpadek:
    - źle policzone grzejniki - przy obliczeniach pan hydr. przyjął temperaturę grzejników 65-70 st. C zamiast 45 -55 st. C jak dla kotła kondensacyjnego (komin + oprzyrządowanie jednak zainstalował jak dla kotła kondensacyjnego, dlatego nie może być mowy o pomyłce), musiałem dorabiać grzejniki, trochę był zmieszany jak się dowiedział ale zaproponował mi radośnie wydłużenie grzejników pod oknami - nie widział żadnego estetycznego problemu
    - ciepła woda doprowadzona konsekwentnie z prawej strony - panowie w ogóle nie czują problemu - podobno dowiedzieli się o tym błędzie ode mnie
    - w kilku miejscach brak podkucia dla rur, po nałożeniu tynków i wylewek okazało się, że w niektórych miejscach rury "wyszły" na wierzch - stwierdzam teraz że po prostu nie chciało im się kuć - przykre poprawki
    - złe orurowanie kominka z płaszczem wodnym - brakowało rury odpływowej do kanalizacji, miałem wrażenie, że robili to pierwszy raz, bo po przeczytaniu instrukcji kominka wiedziałem więcej niż oni - następna przeróbka

    Generalnie wydaje mi się, że to zbyt "duzi" praktycy, którzy nie są wrażliwi na potrzeby inwestora, robią jak się im podoba a potem olewają jak coś nie wychodzi.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzejl

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Biała lista:

    p. Ostafin - tel. 505 220 429 - elektryk

    POLECAM.

    Wykonuje instalację elektryczną solidnie (wykonywał całą elektrykę + odgrom i przepięciówkę - wszystko działa bez zarzutu) i TANIO. Jest bardzo rzetelny i uczciwy.

    Ma jednak pewne wady (kto ich nie ma?). Nie orientuje się w instalacjach niskoprądowych/logicznych tak dobrze jak w elektrycznych. Jeśli ktoś zakłada instalację internetową, alarmową lub inne tego rodzaju, proponowałbym zasięgnięcie opinii kogoś bardziej biegłego. Muszę jednak powiedzieć, że nie zrobił jakiś błędów wymagających dużych przeróbek.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzejl

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Biała lista:

    p. Zbigniew Sarga - 607 733 226 - firma rodzinna, działa na południu Krakowa. POLECAM.


    Bardzo solidnie wykonuje prace murarskie plus tynki i wylewki. Bardzo pracowici (cała drużyna), wykonają wszystkie prace, nawet te które nie zleca inwestor (tzn. myśleli czasem za mnie, wykonując prace, które powinny być zrobione, ale które przeoczyłem z powodu niewiedzy). Wydaje mi się, że są stosunkowo drodzy, ale nie robią problemu z żadnej pracy, jak trzeba to robią i już. Rozliczają się rzetelnie i są bardzo uczciwi.

    Mają jednak pewne wady. Wykonują prace tradycyjnie, bez wiedzy o współczesnych technologiach i materiałach. Innymi słowy nie znają nowoczesnych materiałów i preferują użycie tradycyjnych nawet jeśli te są gorsze. Jednak jak coś zrobią, jest zrobione na tyle solidnie, że na pewno będzie działało (z tym że pewne parametry nie da się osiądnąc metodami tradycyjnymi).

    Jeśli ktoś chciałby zastować jakieś nowoczesne metody budowlane, proponowałbym zlecenie tego komuś innemu lub zlecenia jakiegoś nadzoru.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Andrzej! czy jeden ze Stasików to nie ma przypadkiem na imię Marian?
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    z dniem dzisiejszym (wczoraj rozwiazalem umowe) chce dopisac do czarnej listy KAROLA STERNIKA, ktory kilkukrotnie mimo umowy nie wywiazal sie z terminow, takze jego zachowanie w stosunku do mnie jest dalekie od wszelkich norm. podaje sie on za przedstawiciela ukrainskiej firmy (lub jednej z kilku polskich, z ktorymi jest lub byl powiazany) produkujacej drewniane domy z bali pelnych. ostrzegam przed nim - jest bardzo przekonywujacy i trudno mu nie uwierzyc.

  15. #35

    Domyślnie

    Z tarnowa szczerze odradzam firmę Kocik, zreszta maja ogólnie złą opinie.
    Do mnie przez 3 dni codziennie przyjezdzali inni robolki i tylko sie po głowie drapali co mają tu robić. Wylecieli.
    Innym razem do firmy przyjechał serwisant Kocika na przegląd pieca CO, po jego wyjsciu łazienka była dokładnie brudna sadzą. Po tel interwencji po gjechał posprzatac po sobie. Ceny b.wysokie, jakość mierna.

  16. #36

    Domyślnie

    a moze ktos polecic jakiegos generalnego wykonawce z okolic Krakowa?
    jeszcze najlepiej takiego co ma strone, z oferta i cena za 1m2

    (narazie bardzo wstepne cele porownawcze, wybor technologii itd.)

  17. #37

    Domyślnie

    -> yoyo
    Spróbuj posznupać w grupie krakowskiej w dziale KLUB BUDUJĄCY - dowiesz się kto z kim budował i czy jest zadowolony... Domu przez internet zbudować się nie da. W katalogach z projektami domów i na stronach internetowych biur projektowych znajdziesz linki do większych firm (takich, które mają pieniądze na taką formę reklamy) no i pozostają znajomi, sąsiedzi, itd. Nie jestem jakimś specjalnie uzdolnionym przpowiadaczem przyszłości ale podejrzewam, że trud poświęcony na poszukiwania dobrej ekipy się opłaci - powodzenia.

  18. #38

    Domyślnie

    CZARNA

    Józef Kołodziej - Brzesko, ul. Kopernika, tel. 601892361

    Tynki wewnętrzne. Zdecydowanie czarna. Totalne partactwo i brak wiedzy.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby polecić jakąś sprawdzoną ekipę do fundamentu? - z okolic grodu Kraka
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  20. #40

    Domyślnie

    Na czrną listę
    Bau-Art. Sp. z o.o.36-020 Tyczyn, Biała 238, woj. podkarpackie
    tel/ 017-2293756, 0888834254 Marek Smolik
    Balustrady i elementy z nierdzewki . Omijajcie z daleka.
    http://www.bauer-polska.strefa.pl/ww...hp?cPath=22_26

Strona 2 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony