dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 200 z 214
Pokaż wyniki od 3.981 do 4.000 z 4265
  1. #3981

    Domyślnie

    Witajcie,
    Moja biała lista do tej pory:
    1. Stan surowy otwarty - ekipa z podkarpacia, nie podaje kontaktu, bo na Kraków już nie jeżdżą
    2. Elektryk - Adam Drewniak, dokładny, terminowy, dba o porządek
    3. Okna - Pagen z Myślenic, cenowo konkurencyjni, poprawki po montażu wykonali terminowo, brałem okna PVC w okleinie ze szprosami
    4. Rolety - MTBram, na silnikach Came, do dużych okien balkonowych, sprawna realizacja, cenowo konkurencyjni
    5. Instalacje wod-kan-co-gaz, znajomy kierownika budowy, nie mogę polecić bo strasznie przeciągnął terminy (2 miesiące!)

    Szara lista:
    1. Dach - Marcin Trojanowski, nie jest na czarnej tylko dlatego, że ostatecznie ten dach skończył, dach 300m2, czterospadowy z 4rema lukarnami z łukami, bardzo skomplikowany, ale to nie tłumaczy czasu wykonania - 6 miesięcy z przerwami na zimę kiedy był śnieg. Oprócz tego standardowe zachowania typu nieodbieranie telefonu, umówił się, nie przyjechał itd. Nie wywaliłem z budowy tylko dlatego że nie znalazłbym nikogo innego w tym terminie. Pan Marcin jest młody i niedoszacował pracy wg mnie, nauczył się trochę na moim dachu i jak sam stwierdził robiąc poprawki po pół roku, że "Pan to jest spoko, inny to już by nas dawno wyp...lił"

    Czarna lista:
    1. Elewacje, tynki, wykończenia - Dariusz Chlebda - kontakt wzięty z tego forum, ktoś bardzo tutaj zachwalał. Otóż byłem umówiony z panem od lutego tego roku, na prace od tynków i wylewek (to załatwił i byłem zadowolony, chociaż przy rozliczeniu tynków 'walnęli się' o 100m2 ! - no cóż, zdarza się) przez ocieplenie poddasza, elewacje i wykończenie. Pan Dariusz nie chciał podpisać umowy co powinno już być jakimś ostrzeżeniem, a następnie w sierpniu przestał odbierać telefon i odpisywać na smsy, musiałem na szybko szukać ekipy do ociepleń i elewacji, bo miałbym zimę z głowy i pół roku obsuwy. Tak więc czarna lista bo takie zachowanie to po prostu chamstwo i tego nie tolerujmy. Moja rada - bez umowy i kar za zerwanie nie podchodźcie do tego "biznesmena".

    powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez yksnimak ; 23-09-2019 o 23:20

  2. #3982
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Przystępuje do realizacji zlecenia z tą firmą, póki co, oferte przygotowali dobrą, a że są lokalnie to się zdecydowałem. Zobaczymy jak dalej będzie. Czy Ty robiłeś coś z nimi?
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  3. #3983
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mypebble27

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    bristol
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, chce na wiosne zbudowac blizniak w Cholerzynie pod Krakowem. Calosc ok 180 m kw. Czy ktos moze polecic ekipe budowlana? Czytam forum i juz kilka firm przez jednych polecane u innych na czarnej liscie... jak zyc?!)
    Dodam moze jeszcze, ze profesjonalizm jest dla mnie na 1 miejscu, cena na 2. Moze ktos poleci dobra ekipe? Dzieki

  4. #3984

    Domyślnie

    Czarnej listy ciag dalszy:

    Obydwaj wykonawcy niejako z polecenia:

    1. IS wentylacja z Gaja (Małopolska)= > Mocno nie polecam, wykonawca pomimo zapewnień nie przystąpił do realizacji zlecenia (wykonanie wentylacji mechanicznej) w ustalonym terminie. Kontakt wstępny, uzgodnienia jak i projekt miały miejsce 9 mies. przed planowanym terminem realizacji. Pan Bartłomiej zostawił Nas na lodzie tuż przed terminem wykonania prac, byliśmy zmuszeni wstrzymać prace i na szybko szukać nowego wykonawcy "na już", co oczywiście odbiło się na cenie usługi. Totalny brak profesjonalizmy i podejścia do klienta.

    Niestety nie był to taki jedyny i ostatni przypadek podczas naszej budowy.

    2. Burakowski Marcin- kostka brukowa (firma Mar- Bruk z malopolski), w lipcu br. umówiliśmy się na prace brukarskie na koniec września/ początek października. Między lipcem a wrześniem kontaktowaliśmy się z wykonawca, żeby potwierdzić, że wszystko ok bo bardzo nam zależało na realizacji usługi w tym terminie. Pan Marcin zapewniał, że wszystko jest ok. We wrześniu kontakt ponowny, wykonawca NIE ODBIERA TELEFONU przez kilka dni, ale odbiera połączenie z innego nowego numeru od żony, zapewnia, że wszystko ok i że będzie niebawem dzwonił, żeby zmierzyć teren itd. Telefonu oczywiście nie było. Próba kontaktu z naszej strony bezskuteczna, Pan Marcin nie odbiera, nie odpisuje. Zarówno z jednego jak i drugiego telefonu.
    Ale połączenie z trzeciego innego numeru telefonu odbiera od razu w ciągu kilku sekund. Nie muszę chyba dodawać, że do realizacji usługi nie dojdzie.
    Finał? Pól roku w plecy... teraz na gwałt szukamy kogoś "na już" do tych robót choć pewnie skończy się to opóźnieniem przeprowadzki o parę dobrych miesięcy. Mocno rekomenduję omijać Pana szerokim łukiem.
    Wcześniejszy wykonawca miał przynajmniej tyle honoru, że w końcu przyznał, że nie wykona tego na co się umówiliśmy, ten unika kontaktu. Minus 100 pkt za profesjonalizm i podejście do klienta, plus 100 za buractwo i krętactwo. Oby rynek szybko wyeliminował takich "fachowców".



    Cytat Napisał rodzinanaswoim Zobacz post
    Niestety tak, krótko pisząc prosze omijać z daleka. W innym moim wpisie więcej info.
    Ostatnio edytowane przez rodzinanaswoim ; 01-10-2019 o 21:42 Powód: dodanie informacji

  5. #3985

    Domyślnie

    Poszukujemy ekipy do wykończenia wnętrz w okolicach Wieliczka (Gdów) oraz stolarza. Mile widziane solidne wykonanie w przystępnej cenie
    Ktoś poleci kogoś sprawdzonego?
    Dziękować.

  6. #3986

    Domyślnie

    Hej
    Pilnie poszukuję konstruktora, pracowni do projektu płyty fundamentowej.
    Pomóżcie proszę bo mam straszna sytuacje na budowie... jeśli tylko ktoś coś wie kto by mi zrobił taki projekt na już bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam

  7. #3987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szogu

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Okolice Wieliczki
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maraxus Zobacz post
    Poszukujemy ekipy do wykończenia wnętrz w okolicach Wieliczka (Gdów) oraz stolarza. Mile widziane solidne wykonanie w przystępnej cenie
    Ktoś poleci kogoś sprawdzonego?
    Dziękować.
    Stolarz Adam Grochal - 602230474
    Może to nie schody (moje) do katalogu, ale robota solidna i przystępna cena.
    Tylko na początku powiedz gdzie inwestycja, bo może nie chcieć jeździć.
    Mówił, że ma dużo pracy w okolicy i dalej nie ma potrzeby się wybierać.
    pozdr

  8. #3988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maraxus Zobacz post
    Poszukujemy ekipy do wykończenia wnętrz w okolicach Wieliczka (Gdów) oraz stolarza. Mile widziane solidne wykonanie w przystępnej cenie
    Ktoś poleci kogoś sprawdzonego?
    Dziękować.
    Mój dom również w okolicach Wieliczki wykańczala począwszy od zabudowy poddasza A skończywszy na wstawianiu drzwi firma LM DESIGN 503 643 748, cenowo i jakościowo dla mnie super, dlatego polecalem juz niejednokrotnie . Stolarz który robił u mnie schody to Pan Mirosław 692242486. Cena do jakości usług dla mnie również bardzo dobra dlatego także polecam.

  9. #3989

    Domyślnie

    Dajcie namiary na wykończeniowców, usługi murarskie i elektryków. BRZESKO.

  10. #3990

    Domyślnie

    Jesteśmy już bliżej końca niż początku budowy, oto wykonawcy, z którymi mieliśmy dotychczas okazję współpracować:

    Czarna lista wykonawców:

    - Akustik wylewki - sama wylewka wykonana poprawnie, kontakt i terminowość również oceniam bardzo dobrze. Panom, którzy wykonywali poprawki taśm dylatacyjnych itp i wylewkę nie mogę nic zarzucić, wręcz oceniam ich podejście na bardzo profesjonalne. Na ogromny minus podejście do inwestora po zakończonej realizacji. Na początek, cena za metr okazała się wyższa niż ta podana na stronie firmy. Po rozmowie z właścicielem zaakceptowaliśmy ją przed rozpoczęciem prac, po tym jak min powiedział, że wszystkie ewentualne poprawki i przygotowania do wylewek są w cenie (można znaleźć tę informację także na ich stronie). Po wykonaniu wylewek otrzymaliśmy kartkę z podsumowaniem za poprawki na kwotę 250 zł oraz dopłatą ponad 2 tys złotych za dodatkowe 2,7 kubika wylewki. Przy naszym metrażu oznaczało by to pogrubienie wylewki po całości o 2 cm, co nie miało miejsca (mogliśmy to sprawdzić na podstawie ram okiennych i miejsc, które zostały osłonięte szalunkiem). Przedstawiliśmy nasze wątpliwości Panu Bogdanowi. Poprosiliśmy o sprawdzenie, czy wyliczenia się zgadzają. Stwierdził, że jak mu się nie zgadza 12 kubików to może coś zrobić, a w takim przypadku nie ma jak. Dodał, że właśnie wyjeżdza na urlop i nie będzie sobie zawracał tym głowy, obiecał że zajmie się tym po powrocie, czyli na początku września, do tej pory nie otrzymaliśmy telefonu w naszej sprawie.


    Szara lista wykonawców:

    - JWBudownictwo z Katowic - budowaliśmy z nimi do stanu surowego otwartego. Mieliśmy lepsze i gorsze doświadczenia, na plus wzięcie odpowiedzialności za wszystkie problemy, które się pojawiły w trakcie budowy i rozwiązanie ich. Świetna ekipa od dachu (Pan Rafał Niemiec), gorzej było w naszym przypadku z podwykonawcą od stropu. Na minus próba wyciągnięcia dużo wyższych od cen rynkowych dopłat za zamianę materiału i nieterminowość.

    - Ziterm Instalacje- póki co dodaję do szarej listy. Na początku współpraca przebiegała pomyślnie, poźniej pojawił się problem z terminowością i wykonaniem ustalonych na dany termin prac. Nadal czekam na pewne poprawki, za które musieli się po części zabrać Panowie od wykończenia, gdyż wstrzymywało to ich prace.


    Biała lista wykonawców:

    - LM Design, 503 643 748 - bezapelacyjnie najlepsza ekipa, z jaką miałam do tej pory okazję współpracować. Zasugerowałam się pozytywnymi opiniami z forum i był to strzał w dziesiątkę. Ekipa wykazała się nie tylko ogromną wiedzą i profesjonalnym podejściem, ale także wysoką kulturą osobistą i terminowością, a etap adaptacji poddasza oceniam jako najmniej stresujący z dotychczasowych etapów. Od początku miałam poczucie, że jestem w dobrych rękach i tak naprawdę mogłabym spokojnie przyjechać po zakończeniu prac, by odebrać klucz. Panowie od wykończenia również bardzo pozytywnie ocenili pracę LM Design. Gorąco polecam, żałuję, że Panowie nie zajmują się także resztą wykończenia w moim domu.

    - Balustrady Stal Design, Krzysztof Kotarba - Świetny kontakt i pełen profesjonalizm już od pierwszego spotkania. Pan Krzysztof bardzo dużą wagę przykłada do jakości, o czym świadczyć może min. fakt, że balustrada jest wstępnie montowana na budowie, by dokonać ewentualnych poprawek, następnie ściągana, oddawana do lakierni i docelowo montowana po malowaniu.

    - Okna dachowe Bemar, +48 694 300 750 - kupowaliśmy okna dachowe Velux z montażem. Wszystko przebiegło pomyślnie i terminowo, na plus oceniam profesjonalne podejście Pana Mariusza i konkurencyjne ceny.
    Ostatnio edytowane przez domkrakow ; 07-10-2019 o 23:17

  11. #3991

    Domyślnie

    Witam, szukam kogoś w małopolsce od drenaży, studnie chłonne, odwodnienia.
    Kogoś polecicie?

  12. #3992
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    seba_podleze

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Podłęże
    Kod pocztowy
    31-003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś mógłby polecić jakąś ekipę do stanu surowego (fundament, ściany + dach). Budowa w okolicach Niepołomic. Zależy mi na doświadczonej ekipie bo będę mieć dość skomplikowany dach wielospadowy z kilkoma jaskółkami.

    z góry dziękuję

  13. #3993

    Domyślnie

    Podbijam. Ma ktoś namiar na zaufanego człowieka z Krakowa i okolic do projektu odwodnień, studni itp ?

  14. #3994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam,

    Planuję zacząć budowę w 2020 roku. Potrzebuję namiary na dobre ekipy budowlane i jeszcze lepszych kierowników budowy oraz inspektorów nadzoru inwestorskiego do pilnowania tych dobrych ekip

  15. #3995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków, Poland
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_podleze Zobacz post
    Witam,

    czy ktoś mógłby polecić jakąś ekipę do stanu surowego (fundament, ściany + dach). Budowa w okolicach Niepołomic. Zależy mi na doświadczonej ekipie bo będę mieć dość skomplikowany dach wielospadowy z kilkoma jaskółkami.

    z góry dziękuję
    Polecalem już kilka razy...
    Firma Kozioł Rzeszotary/koło Krakowa
    Ewentualnie
    Tuptex Ochojno /koło Krakowa

  16. #3996
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    seba_podleze

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Podłęże
    Kod pocztowy
    31-003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo... A czy jeszcze mógłbym prosić o opinie na temat tych kierowników budowy:
    • Rafał Drzymała
    • Mariusz Łukasik
    • Marcin Górszczak

    Ewentualnie czy polecacie jakiegoś innego kierownika który pracuje w okolicach Niepołomic?

    Ogólnie chciałbym dodatkowo zrobić projekt wykonawczy domu, więc miło by było gdyby kierownik posiadał odpowiednią wiedzę w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez seba_podleze ; 05-11-2019 o 21:29

  17. #3997

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_podleze Zobacz post
    Dziękuję bardzo... A czy jeszcze mógłbym prosić o opinie na temat tych kierowników budowy:
    • Rafał Drzymała
    • Mariusz Łukasik
    • Marcin Górszczak

    Ewentualnie czy polecacie jakiegoś innego kierownika który pracuje w okolicach Niepołomic?

    Ogólnie chciałbym dodatkowo zrobić projekt wykonawczy domu, więc miło by było gdyby kierownik posiadał odpowiednią wiedzę w tym temacie.
    Mogę polecić kierownika z którym ja współpracowałem, myślę że na terenie Niepolomic też będzie działał. Starszy gość ale dużo nam pomógł przy całej budowie.
    Jan Mochalski 507 013 855

  18. #3998

    Domyślnie

    Witaj,
    Doświadczona firma z referencjami.
    www.eskabud.pl
    tel. 603074618

  19. #3999

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_podleze Zobacz post
    Dziękuję bardzo... A czy jeszcze mógłbym prosić o opinie na temat tych kierowników budowy:
    • Rafał Drzymała
    • Mariusz Łukasik
    • Marcin Górszczak

    Ewentualnie czy polecacie jakiegoś innego kierownika który pracuje w okolicach Niepołomic?

    Ogólnie chciałbym dodatkowo zrobić projekt wykonawczy domu, więc miło by było gdyby kierownik posiadał odpowiednią wiedzę w tym temacie.
    Rafał Drzymała - polecam. Jest moim kierownikiem. Uczciwy człowiek.

  20. #4000
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szogu

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Okolice Wieliczki
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Rafał Drzymała - polecam. Jest moim kierownikiem. Uczciwy człowiek.
    Ja już kilka stron wcześniej polecałem Rafała Drzymałę i opinię podtrzymuję

Strona 200 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony