dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 202 z 214
Pokaż wyniki od 4.021 do 4.040 z 4265
  1. #4021
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    inginer

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-420
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukmach Zobacz post
    I w jakiej to cenie zł/m2?
    Tutaj nie chodzi o cenę za m2. Chociaż nie ukrywam, że była to średnia krajowa. Chodzi natomiast o fakt, że umowa była na wykonanie tynków pod malowanie. Czyli finalnie tynki wykończone gładzią wapienną. Nie do przyjęcia są jakiekolwiek odspojenia tynku. Jest to wina źle wykonanej pracy. Nie wspominając już o normach budowlanych względem odchyłów w płaszczyznach pionowych i poziomych. .

  2. #4022

    Domyślnie

    Cytat Napisał dygus Zobacz post
    nie mam konta prostego.
    Ten kont prosty, to już całkiem poraszka!

  3. #4023

    Domyślnie

    Gdyby ktoś z Was miał do polecenia wykonawców, którzy wybudują domek drewniany z kominkiem na działce to proszę o polecenie. Inwestycja pod krakowem, raczej budżetowa.

  4. #4024
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Podbijam. Ma ktoś namiar na zaufanego człowieka z Krakowa i okolic do projektu odwodnień, studni itp ?
    Spróbuj tutaj Mirosław Kowal - 601 970 441. Projektant przyłączy sanitarnych to i pewnie odwodnienie też zaprojektuje. Mi wykonywał adaptację projektu i projekt przyłączy oraz studzienki wodomierzowej. Szybko sprawnie i nie drogo, a jeszcze dodatkowo polecił sprawdzonych rzetelnych wykonawców.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  5. #4025

    Domyślnie

    Ma ktoś namiar na specjaliste od wełny mineralnej w małopolsce?
    Chodzi o ocieplenie wełną ścian od zewnątrz.
    Wełna trudny temat, musi być dobry fachowiec.

  6. #4026

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Ma ktoś namiar na specjaliste od wełny mineralnej w małopolsce?
    Chodzi o ocieplenie wełną ścian od zewnątrz.
    Wełna trudny temat, musi być dobry fachowiec.
    U mnie wełną ocieplala firma LM Design (50364374 tyle ze poddasze czyli skosy i sufity,a nie ściany jestem bardzo zadowolony i polecalem ich juz na forum nie raz, takze polecam znowu.

  7. #4027

    Domyślnie

    Cześć,

    szukam sprawdzonego salonu sprzedaży Hormann-a. Planuję zakup bramy segmentowej 5000x2250 z porządnym montażem. Możecie coś polecić?

  8. #4028

    Domyślnie

    Cytat Napisał techniczny Zobacz post
    Cześć,

    szukam sprawdzonego salonu sprzedaży Hormann-a. Planuję zakup bramy segmentowej 5000x2250 z porządnym montażem. Możecie coś polecić?
    Salon Hormann w Krakowie na ulicy Opolskiej.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #4029

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Salon Hormann w Krakowie na ulicy Opolskiej.
    Cześć,
    dziękuję bardzo za info Możesz napisać coś więcej... kupiłeś u nich bramę, ew. widziałeś montaż, czy może tylko pracujesz salonie na Opolskiej?

  10. #4030

    Domyślnie

    Nie pracuję w takich miejscach, kompletnie inna branża.
    Kupowałem kiedyś u nich bramę i jedna osoba którą znam także.
    Solidna firma.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #4031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czy ktoś miał styczność z ekipą pana Antoniego Leśniaka Leś-Bud ? Szukam opinii na temat tego wykonawcy.

  12. #4032

    Domyślnie

    Nie polecam:
    Rafbud Rafał Pagacz
    Bochnia małopolskie

    Rafbud robił u mnie zabudowe poddasza. Nigdzie nie jest prosto, wszędzie poddasze było (i jest) pofalowane, nawet po rzekomych "poprawkach" gołym okiem widać że nie jest prosto.....
    Dodatkowo przywiercili kabel z prądem do stelaża i nawet sie nie zorientowali.

  13. #4033
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azauriel

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-428
    Posty
    18

    Domyślnie

    Prace na ukończeniu, więc zaktualizuję wcześniejszy post:
    BIAŁA LISTA
    SSO - Sikora-Bud (Robert Sikora, tel. 600328847) - Bardzo solidnie, terminowo, super kontakt, praca wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną.
    Instalacja wod.-kan. - FULLINSTALL Skawina (tel. 501051273) - I i II etap wykonany bardzo solidnie, szybko, bez uwag. Nie najtaniej ale w pełni profesjonalnie. Oby tylko tacy fachowcy się trafiali, to budowa byłaby czystą przyjemnością. Polecam
    Rekuperacja - FULLINSTALL Skawina (tel. 501051273) - I etap wykonany bardzo solidnie, szybko, bez uwag jw.
    Elektryka - p. Sebastian Wielowski (tel. 880231059) - I etap - super jakość, terminowość, profesjonalizm. Pan Sebastian oprócz wykonania instalacji, na każdym etapie szczegółowo doradzał i proponował rozwiązania korzystniejsze. Ciężko z terminami, ale biorąć pod uwagę jakość to jestem zadowolony i mogę spokojnie polecić.
    Tynki - Supertynki (601667101) - hmmm. Kontakt i obsługa - pełen profesjonalizm, ale cena znacznie wyższa od konkurencji. Jakość wykonania - bez większych uwag.
    Podziemny zbiornik na deszczówkę - nie pamiętam nazwy firmy ale tel. 665630343. Bardzo sumiennie i dokładnie. Minus - drogo
    Ocieplenie z zewnątrz i elewacja - p. Janusz (662114018 ) - super szybko (ekipa 4-5 osób). Wg mojej oceny wykonane bardzo dobrze. Polecam
    Wylewki anhydrytowe - p. Szymon Stawowski (518117242) - młode chłopaki, ale bardzo konkretne. Praca wykonana terminowo, zgodnie z ustaleniami, an koniec pełne rozliczenie. Śmiało mogę polecić
    OKNA, DRZWI, BRAMA GARAŻOWA - firma POL-MACH (122768010) ze Skawiny - bardzo profesjonalnie, udzielają rabatów, montaż terminowy, jakość bez uwag

    SZARA LISTA
    Zabudowa poddasza i ocieplenie dachu - polecany tutaj na forum - p. Bogusław (501075307). Praca wykonana na ocenę 3 (w skali szkolnej lub nawet 2). Wełna powkładana na sztorc - co nie zapewnia izolacji, niepopodwiązywana lecz położona na płycie K-G, pozostawiane szpary etc. Bardzo niedokładna praca. Musiałem zgłaszać uwagi, które wprawdzie były wysłuchiwane i w miarę możliwości usuwane, ale nie zawsze mogłem być na budowie, wiec co zostało niepoprawione i ukryte.... to zostało. Sufit podwieszany - tragedia. popękał po tygodniu. Podłoga na poddaszu z płyt OSB (brak słów). Krzywa, szpary, powycinane dziury na rury wentylacyjne i wod.-kan. w kształcie kwadratu (zamiast otwornicą). Brak słów. Nie zastosowane taśmy ślizgowe przy łączeniu sufity ze ścianą, pomimo zgłoszenia przez mnie. Ogólnie nie jestem zadowolony. Lista szara wyłącznie dlatego, że p. Bogusław do części uwag się poczuwał i usuwał je w miarę możliwości.
    Ostatnio edytowane przez Azauriel ; 04-03-2020 o 13:16

  14. #4034
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pitr10

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    32-420
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Poleci ktoś ekipę do tynków oraz elewacji?
    Okolice Gdów, Bochnia, Wieliczka

    Dzięki

  15. #4035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azauriel Zobacz post
    CZARNA LISTA
    Dane usunięte na prośbę autora posta
    Kolego, nie oceniam Cię bo sam na początku budowy postąpiłbym tak samo. Człowiek prosi o przysługę, ludzie czekają na pieniądze. W sumie czemu nie. Przecież obiecuje, że to zrobi. No i niestety później następuje zderzenie z rzeczywistością. Niestety ale takie zachowanie jest bardzo bardzo lekkomyślne, żeby nie nazwać głupie. Ten wykonawca perfidnie Cie wykorzystał i po prostu oszukał. Przestrzegam Ciebie i wszystkich inwestorów. Z tymi ludźmi w rozmowie i w kontaktach jest tylko jeden mianownik. Pieniądz. Żadnych zaliczek, wcześniejszych wypłat czy coś. Robota zrobiona wtedy wypłata. Zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego on tak zrobił? Ano dlatego, że robił tak wcześniej i wiedział, że na 99% dasz mu kasę a on pójdzie dalej swoją drogą i zarobi na takim uczynku 2 razy więcej niż jak miałby jeszcze się pofatygować i wykonać usługę. Ja to trochę porównuję do syndromu kury. Co z tego, że robi "kupę" wszędzie na swoim podwórku jak i tak wie, że dostanie ziarno A tak na poważnie to im większe podwórko (Kraków i okolice) to większe prawdopodobieństwo, że nikt się nie dowie ale w mniejszych obszarach/miastach już nie ma tak kolorowo dla oszustów bo plota o oszuście szybko się rozchodzi. Na szczęście jest to forum i internety to obszar nieco się zawęża. Chociaż jak łatwo zauważyć dużo firm działa na "terenie śląska i małopolski". Ciekawe no nie? Jakby na samym ślasku czy w małopolsce zleceń nie było.
    Niestety ale moja nauka wiele mnie kosztowała pieniędzy, czasu i nerwów ale może przez parę moich słów na tym forum, ktoś*wyciągnie z nich wnioski.
    Jeśli podczas rozmów przed wykonaniem pracy czujecie, że coś może być nie tak to proponujcie spisanie umowy (w sumie od tego powinno zacząć rozmowę) najlepiej z karami umownymi za niewywiazanie się*z terminu czy czegoś tam. Jeśli człowiek będzie kręcił nosem to od razu powinna zaświecić się czerwona lampka i możecie dodać pytanie do rozmówcy: "Ale czego Pan się boi, nie dotrzymuje Pan umów?"
    Nie dajcie się i powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 05-03-2020 o 18:39 Powód: edycja cytatu

  16. #4036
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dygus

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitr10 Zobacz post
    Witam,
    Poleci ktoś ekipę do tynków oraz elewacji?
    Okolice Gdów, Bochnia, Wieliczka

    Dzięki
    Elewacje Pan Krzysztof tel 507075871, najlepsza ekipa jaką miałem na budowie, poleca z czystym sumieniem. Robota bez zastrzeżeń, i tanio.
    Tynki PolTynk 504295644

  17. #4037

    Domyślnie

    Witam,
    Poszukuję kogoś do obróbki blacharskiej muru na południu Krakowa.
    Dzięki z góry.

  18. #4038
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paweł_małopolskie

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-414
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    poszukuje sprawdzonych firm, które zajmują się kompleksowo wykonaniem dachu w woj małopolskim, tj.
    -Wykonanie więźby
    -podbitka dachowa
    -folia
    -dachówka
    -okucia + rynny + okna dachowe
    -Wykończenie kominów
    -Montaż wyłazu dachowego.

    Będę wdzięczny za polecenia.

    Pozdrawiam

  19. #4039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Szukam kogoś sprawdzonego od zabudowy poddasza w systemie karton gips z okolic Podhala. Ktoś coś?

  20. #4040

    Domyślnie

    Cytat Napisał saintos Zobacz post
    Kolego, nie oceniam Cię bo sam na początku budowy postąpiłbym tak samo. Człowiek prosi o przysługę, ludzie czekają na pieniądze. W sumie czemu nie. Przecież obiecuje, że to zrobi. No i niestety później następuje zderzenie z rzeczywistością. Niestety ale takie zachowanie jest bardzo bardzo lekkomyślne, żeby nie nazwać głupie. Ten wykonawca perfidnie Cie wykorzystał i po prostu oszukał. Przestrzegam Ciebie i wszystkich inwestorów. Z tymi ludźmi w rozmowie i w kontaktach jest tylko jeden mianownik. Pieniądz. Żadnych zaliczek, wcześniejszych wypłat czy coś. Robota zrobiona wtedy wypłata. Zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego on tak zrobił? Ano dlatego, że robił tak wcześniej i wiedział, że na 99% dasz mu kasę a on pójdzie dalej swoją drogą i zarobi na takim uczynku 2 razy więcej niż jak miałby jeszcze się pofatygować i wykonać usługę. Ja to trochę porównuję do syndromu kury. Co z tego, że robi "kupę" wszędzie na swoim podwórku jak i tak wie, że dostanie ziarno A tak na poważnie to im większe podwórko (Kraków i okolice) to większe prawdopodobieństwo, że nikt się nie dowie ale w mniejszych obszarach/miastach już nie ma tak kolorowo dla oszustów bo plota o oszuście szybko się rozchodzi. Na szczęście jest to forum i internety to obszar nieco się zawęża. Chociaż jak łatwo zauważyć dużo firm działa na "terenie śląska i małopolski". Ciekawe no nie? Jakby na samym ślasku czy w małopolsce zleceń nie było.
    Niestety ale moja nauka wiele mnie kosztowała pieniędzy, czasu i nerwów ale może przez parę moich słów na tym forum, ktoś*wyciągnie z nich wnioski.
    Jeśli podczas rozmów przed wykonaniem pracy czujecie, że coś może być nie tak to proponujcie spisanie umowy (w sumie od tego powinno zacząć rozmowę) najlepiej z karami umownymi za niewywiazanie się*z terminu czy czegoś tam. Jeśli człowiek będzie kręcił nosem to od razu powinna zaświecić się czerwona lampka i możecie dodać pytanie do rozmówcy: "Ale czego Pan się boi, nie dotrzymuje Pan umów?"
    Nie dajcie się i powodzenia
    saintos , myślę że każdy inwestor który rozpoczyna swoją przygodę z budową domu ma na samym początku zaufanie do wykonawców bo w sumie czemu ma go nie mieć ? Ja również miałem zaufanie i dopiero wtedy gdy zostałem oszukany nauczyłem się że trzeba zabezpieczać się w każdy możliwy sposób. Zobacz że użytkownik Azauriel został oszukany dopiero na etapie barierek które montuje się na prawie samym końcu budowy domu. Jeżeli firma od SSO była super , firma od dachu była super, hydraulik i elektryk też, to dlaczego miał zakładać że zaraz ktoś go oszuka ?

    Według mnie najlepszym rozwiązaniem które pozbawi takich wykonawców jak wspomniałeś ,,łatwych pieniędzy" jest własnie takie forum muratora. Każda oszukana osoba powinna dokładnie opisywać swojego oprawcę by wujek google miał jak najłatwiej pokazać nam na pierwszej stronie opinię o takim delikwencie. Oczywiście ludzie też powinni mieć większa świadomość i opisywać partaczy tu na forum. Według mnie za pisanie prawdy i tylko prawdy nie powinniśmy bać się konsekwencji. TO NIEUCZCIWY WYKONAWCA POWINIEN SIĘ BAĆ ! ! !

    Myślę że dzięki przykazywaniu takich informacji dużo ludzi by nie popełniło błędu i nie skorzystało z usług takiego fachowca.

Strona 202 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony