dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 203 z 214
Pokaż wyniki od 4.041 do 4.060 z 4265
  1. #4041
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kae2

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Michałowice
    Posty
    1

    Domyślnie prośba o opinię

    Moi Drodzy!
    Niebawem planujemy rozpocząć budowę domu w Michałowicach. Pilnie poszukujemy opinii o firmie budowlanej Top Bud z Węgrzc. Jeśli Wam albo Waszym znajomym budowali dom to bardzo proszę o opinie, jak budują? czy są godni polecenia? Dziękuję za wszystkie informacje

  2. #4042

    Domyślnie

    Polecicie kogoś w małopolsce kto zaprojektuje całe otoczenie domu, łącznie z ogrodzeniem(mur),kostka i cała reszta? Wygląd to jedno ale i od strony technicznej(poziomy itp).
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  3. #4043

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł_małopolskie Zobacz post
    Witam,
    poszukuje sprawdzonych firm, które zajmują się kompleksowo wykonaniem dachu w woj małopolskim, tj.
    -Wykonanie więźby
    -podbitka dachowa
    -folia
    -dachówka
    -okucia + rynny + okna dachowe
    -Wykończenie kominów
    -Montaż wyłazu dachowego.

    Będę wdzięczny za polecenia.

    Pozdrawiam
    Mam kogoś do polecenia ale wszystko to co wymieniłeś prócz więźby bo tego chyba nie robią.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4044
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Alicja N

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-323
    Posty
    1

    Domyślnie BS ogrody

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Polecicie kogoś w małopolsce kto zaprojektuje całe otoczenie domu, łącznie z ogrodzeniem(mur),kostka i cała reszta? Wygląd to jedno ale i od strony technicznej(poziomy itp).
    Polecam P. Aleksandrę Karwalę z BS Ogrody. Trzeba trochę poczekać, ale ja jestem zachwycona projektem i zaangażowaniem.

  5. #4045

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Polecicie kogoś w małopolsce kto zaprojektuje całe otoczenie domu, łącznie z ogrodzeniem(mur),kostka i cała reszta? Wygląd to jedno ale i od strony technicznej(poziomy itp).
    A nie myślałeś o naszej forumowej Elfir
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #4046

    Domyślnie

    Cytat Napisał saintos Zobacz post
    (...)
    Jeśli podczas rozmów przed wykonaniem pracy czujecie, że coś może być nie tak to proponujcie spisanie umowy (w sumie od tego powinno zacząć rozmowę) najlepiej z karami umownymi za niewywiazanie się*z terminu czy czegoś tam. Jeśli człowiek będzie kręcił nosem to od razu powinna zaświecić się czerwona lampka i możecie dodać pytanie do rozmówcy: "Ale czego Pan się boi, nie dotrzymuje Pan umów?"
    (...)
    Tak jak w naszym przypadku z firmą Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski, Bochnia (tynki wewnętrzne). O umowie tylko mówił. Umowa spisana na kolanie jak czuł powiew pieniążków w naszych rękach jak przyszło do płacenia za część prac. Wszędzie się mówi o umowach i umowa dała tylko tyle, albo aż tyle, że jest jednym z dokumentów w teczce z aktami sprawy.
    Jeśli miał ktoś kontakt z człowiekiem proszę o kontakt.
    Historia moich problemów z wykonawcami - ku przestrodze
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82-co-dalej

  7. #4047

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qualcolm_ Zobacz post
    Tak jak w naszym przypadku z firmą Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski, Bochnia (tynki wewnętrzne). O umowie tylko mówił. Umowa spisana na kolanie jak czuł powiew pieniążków w naszych rękach jak przyszło do płacenia za część prac. Wszędzie się mówi o umowach i umowa dała tylko tyle, albo aż tyle, że jest jednym z dokumentów w teczce z aktami sprawy.
    Jeśli miał ktoś kontakt z człowiekiem proszę o kontakt.
    Czyli sprawa miała swój finał w sądzie ? jakie efekty/wyroki ?

    Patrze że słabą reklamę zrobiłeś tej firmie w internecie bo po wpisaniu w wyszukiwarkę nic się nie pokazuje .

  8. #4048

    Domyślnie

    ... Ekotynk lub RMBud - jak kto woli - Rafał Maciejowski ...

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Czyli sprawa miała swój finał w sądzie ? jakie efekty/wyroki ?

    Patrze że słabą reklamę zrobiłeś tej firmie w internecie bo po wpisaniu w wyszukiwarkę nic się nie pokazuje .
    Sprawa w sądzie trwa.
    Opinia biegłego to jakiś żart - pomijając nieprofesjonalizm to jeszcze jest sprzeczna sama ze sobą. Nawet mam ochotę zrobić wątek i wrzucić to co biegły sądowy natworzył.
    Nawet jeśli wyrok będzie w jakiś sposób pozytywny dla mnie to i tak gościowi taka działalność się opłaca. Nie bez powodu wybiera ludzi którzy nie zrobią mu problemów.
    Jak wybieraliśmy firmę to kompletnie nic nie było o tej firmie, teraz jest chyba tylko jedna opinia. Ludzie odpuszczają bo muszą wykańczać domy. Dlaczego nie piszą? Pewnie się wstydzą.

    Sposób działania jest ciekawy - nam z żoną obiecał tynki pod malowanie (wykończenie Kreiselem 660 jeśli dobrze kojarzę) a w trakcie już tworzy narracje że to jest etapowo i jak przychodzi czas na te ostatnia warstwę to koleś mówi że nie ma umowy na to i nie robi. Przy czym jak kasę pobierze to licząc procentowo jest to dużo więcej niż faktyczny nakład pracy i materiałów. Na sam koniec zostaje do dopłacenia tyle że gościowi już się nie opłaca robić, a nawet by pewnie musiał dołożyć do interesu i klient zostaje z ręką w nocniku. Tzn. jeszcze pół biedy jakby poprzednie warstwy były ok i wystarczyło nanieść ten piasek kwarcowy z wapnem (czy co to to jest) , ale druga warstwa jest dramatycznie krzywo i trzeba to wyprostować. W dodatku gość nie zaciera tynku.
    Ostatnio edytowane przez Qualcolm_ ; 10-02-2020 o 09:49
    Historia moich problemów z wykonawcami - ku przestrodze
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82-co-dalej

  9. #4049

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitr10 Zobacz post
    Witam,
    Poleci ktoś ekipę do tynków oraz elewacji?
    Okolice Gdów, Bochnia, Wieliczka

    Dzięki

    Czarna lista
    : Ekotynk z Bochni (RM-BUD) Rafał Maciejowski
    Historia moich problemów z wykonawcami - ku przestrodze
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82-co-dalej

  10. #4050

    Domyślnie

    Qualcolm, ja z powodu trudnosci w "procentowym rozliczeniu" wybierałem firmy którym płaciłem po wykonanej robocie. Wykonawca nie znika jak zostanie mu ostatnie 20% zabierające 80% czasu. Polecam!

    Współczuję procesu, dużo nerwów i czasu. Co do biegłego - możesz mieć opinię swojego, nie musisz się zdawać na biegłego pozwanego. Wybierz kogoś kto jest dobry i ustnie opiniując Cię przekona. (Jak coś mogę podać namiary na priv).
    Ostatnio edytowane przez PrzyszłyBudowniczy ; 10-02-2020 o 10:34

  11. #4051

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alicja N Zobacz post
    Polecam P. Aleksandrę Karwalę z BS Ogrody. Trzeba trochę poczekać, ale ja jestem zachwycona projektem i zaangażowaniem.
    Dzięki. Mówisz o projekcie samego ogrodu czy coś więcej jeszcze było projektowane?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #4052
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Ja pecam forumowa Elfir.
    Podjazd i tarasy już mam gotowe i wykonane według jej projektu. Zaprojektowała je "na szybko" jak się nagle zdecydowaliśmy już robić kostkę, która miała być robiona za rok. A mimo tej szybkości efekt świetny, połączyła też gusta moje i męża tak, że się nie klocilismy o to
    W cenie projektu (niewysokiej moim zdaniem) także jest propozycja oświetlenia.

    Całego projektu jeszcze nie mam gotowego, mąż uważał to za "fanaberie", a już teraz jest zadowolony że się uparlam
    Ostatnio edytowane przez Nayri ; 10-02-2020 o 13:59

  13. #4053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków, Poland
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Szukam kogoś sprawdzonego od zabudowy poddasza w systemie karton gips z okolic Podhala. Ktoś coś?
    Proszę podać dokładną lokalizację

  14. #4054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków, Poland
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał slusar Zobacz post
    Proszę podać dokładną lokalizację
    www.frbslusarczyk.pl

  15. #4055
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pitr10

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    32-420
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Jakieś namiary na sprwadzone ekipy do płytek w domu?
    Bochnia/Wieliczka

  16. #4056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maraxus Zobacz post
    Poszukujemy ekipy do wykończenia wnętrz w okolicach Wieliczka (Gdów) oraz stolarza. Mile widziane solidne wykonanie w przystępnej cenie
    Ktoś poleci kogoś sprawdzonego?
    Dziękować.
    Hej, poleciłbyś ekipę, która Ci budowała dom do SSO ?

    Inwestycja w gminie Gdów

  17. #4057
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dawid-d127

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-552
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam chciałem ostrzec przed pseudo firma "Firma Remontowo-wykończeniowa Grzegorz Ślusarz" z Bochni świadczące usługi na terenie Bochni i Krakowa dostali klucze do mieszkania mieli ułożyć płytki ułożyli krzywo wysokość miała być 15mm było na 12mm jedne wyżej inne niżej burdel jaki zostawili to szkoda gadać nawet płytek z fugi nie potrafili wyczyścić tylko walały się butelki po wódce po kątach resztki śniadania na podłodze jak się okazało ten Pan zatrudnia pseudofachowcow z Ukrainy więc nie ma się co dziwić... Rozliczyłem się ale w między czasie Pan zaczol doliczać sobie dodatkowe koszty akrylowanie cokolow 15m kosztowało 200zl gratis upaprane ściany bo Pan rąk nie miał w co wytrzeć... Akrylowanie palcem...

  18. #4058
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MateuszL

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-074
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć,
    Szukam sprawdzonej ekipy do wykończenia mieszkania od stanu developerskiego 57m2 w Krakowie i stolarza który zrobi kuchnie zgodnie z planem. Mógłby ktoś coś polecić?
    Pozdrawiam

  19. #4059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czy ma ktoś opinie na temat firmy ASK z Krakowa? Rozważam zlecenie im wykonania wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

  20. #4060

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Czy budował ktoś z Was z Ko-Maz Józef Trybunia lub Karol Jarosz z Mszany i może podzielić się opinią?
    Rozważam zlecenie budowy domu do sso jednej z tych firm.
    Dziękuję
    Przemek

Strona 203 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony