dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 214
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 4265
  1. #4061

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Czy ma ktoś opinie na temat firmy ASK z Krakowa? Rozważam zlecenie im wykonania wentylacji mechanicznej z rekuperacją.
    Montaż 4 lata temu, bardzo sprawny. Co do montażu, zakupu i projektu jestem bardzo zadowolona. Gorzej wygląda serwis po montażowy. Główna zasada firmy „sprzedać, zamontować, zapomnieć”.
    Pozdrawiam
    Katka

  2. #4062

    Domyślnie

    Ostrzeżenie dla Tarnowa i okolic. Na czarną listę wędruje firma Józef Wesołowski Remonty od A do Z z Porąbki Uszewskiej oferuje się jako ·
    · Kompleksowe wykończenia wnętrz
    · Kompletne remonty łazienek
    · Usługi hydrauliczne
    · Usługi ślusarskie
    · Drobne usługi elektryczne
    · Adaptację poddasza oraz piwnic
    · Inne prace remontowe. Choć nie jest to żadna duża firma tylko ponoć (bo paragonów żadnych nie wydaje) jednoosobowa działalność to wypada ostrzec przed tym człowiekiem. To co ten osobnik zrobił mi w domu przyprawia mnie o ból głowy mimo upływu kilku miesięcy od jego bytności tu. Naraził mnie na dodatkowe koszta i dokonał destrukcji wszystkiego czego się tknął. A tutaj próbka jego możliwości Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wesolowski 1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	441323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wesolowski 2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	441324Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wesolowski 3.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	441325Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wesolowski 4.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	441326Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wesolowski 5.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	17,5 KB
ID:	441327
    Ostatnio edytowane przez Bajkonur ; 01-03-2020 o 08:22

  3. #4063

    Domyślnie

    Po co zakrywasz imię i nazwisko na wizytówce skoro trochę wyżej opisałeś tego wykonawcę z imienia i nazwiska
    ?

  4. #4064

    Domyślnie

    To zdjęcie wizytówki pochodzi z internetu z jednego z portali oigłoszeniowych

  5. #4065
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Montaż 4 lata temu, bardzo sprawny. Co do montażu, zakupu i projektu jestem bardzo zadowolona. Gorzej wygląda serwis po montażowy. Główna zasada firmy „sprzedać, zamontować, zapomnieć”.
    Cenna dla mnie uwaga - w takim razie raczej odpadają bo jeśli nie chcą zajmować się swoimi własnymi instalacjami to źle świadczy o ich jakości. Jest ktoś kto może wypowiedzieć się pod kątem wykonania wentylacji i późniejszej współpracy z firmą GHS Tomasza Krakowskiego (ten od pomp) lub Solterm (forumowy Asolt) ?

    Szukam też dobrego hydraulika do zrobienia instalacji wod-kan. Niestety wielu uzależnia swoje usługi od przymusu wzięcia od nich pompy ciepła, czy właśnie wentylacji. Bardzo proszę o namiary na kogoś solidnego.
    Ostatnio edytowane przez corey10 ; 01-03-2020 o 12:14

  6. #4066

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Cenna dla mnie uwaga - w takim razie raczej odpadają bo jeśli nie chcą zajmować się swoimi własnymi instalacjami to źle świadczy o ich jakości.
    Nie, jakość wykonania jest bardzo dobra. Ponad 4 lata, bez problemu, im poprostu nie chce się przyjeźdzać na serwis, bo mają tyle roboty na montażach, że tracenie czasu na przyjazd za marne pare stówek się nie kalkuluje .
    Pozdrawiam
    Katka

  7. #4067

    Domyślnie

    Dopisuję do mojej białej listy ekipę p. Michała 531802280 - wykonywali u mnie ocieplenie wełną bardzo skomplikowanego poddasza, sufity podwieszane, gładzie w całym domu i malowanie.
    Dwóch młodych ludzi, terminowi, dokładni i profesjonalni, pracują dzień w dzień od 7-16. Żadnego dzwonienia, skakania po różnych budowach, ściemniania, kłamania itd. - ci, co budują na pewno to znają.
    Naprawdę po ekipach starych 'fachowców' co pozakładali firmy i teraz tylko jeżdżą po materiały a na budowie robią praktykanci - bardzo miła odmiana.

  8. #4068

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Cenna dla mnie uwaga - w takim razie raczej odpadają bo jeśli nie chcą zajmować się swoimi własnymi instalacjami to źle świadczy o ich jakości. Jest ktoś kto może wypowiedzieć się pod kątem wykonania wentylacji i późniejszej współpracy z firmą GHS Tomasza Krakowskiego (ten od pomp) lub Solterm (forumowy Asolt) ?

    Szukam też dobrego hydraulika do zrobienia instalacji wod-kan. Niestety wielu uzależnia swoje usługi od przymusu wzięcia od nich pompy ciepła, czy właśnie wentylacji. Bardzo proszę o namiary na kogoś solidnego.
    GHS też raczej na zasadzie zainstaluj i prawie zapomnij.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  9. #4069
    slavexx
    Guest
    slavexx

    Domyślnie

    Witam,
    do białej listy dopisuje dopisuje firmę Pana Piotra FRB Slusarczyk (forumowy slusar). Wykonywali suchą zabudowę i ocieplenie poddasza, wnęki led, gładź i malowanie natryskowe. Firma znana na tym forum, wykonie wzorcowe co w sumie można zweryfikować na ich profilu fb. Jedna z nielicznych bezproblemowych ekip na budowie. Tel 505090553
    Ostatnio edytowane przez slavexx ; 07-03-2020 o 20:00

  10. #4070
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    inginer

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-420
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czarna lista: TYNKOMAT z Krakowa

    Chciałbym dodać do czarnej listy wykonawców tynków cementowo-wapiennych. Otóż to firma Krzysztof Sajbor Tynkomat wykonywała u mnie owe tynki. Firma ta zarejestrowana jest pod adresem ul.Republiki Korczakowskiej w Krakowie, małopolskie.
    Podczas prac tynkarskich uszkodzili oni instalację wodno-kanalizacyjną (pęknięta rura na pionie kanalizacji spowodowana uderzeniem łatą lub innym narzędziem do ściągania tynków). Ponadto większość otuliny na rurach C.O. i C.W.U uszkodzone. Zniszczyli także parapety granitowe, które zostały dwa dni przed ich przyjściem zamontowane. Brak zabezpieczenia okien. Przez co zostały one obrzucone tynkiem i podczas czyszczenia uszkodzone- rysy na szybach. Wszystkie osłony zawiasów do wymiany. Krzywo osadzone narożniki w futrynach drzwi i okien. Można byłoby tak wyliczać bez końca.

    Zapłaciłem za tynki "pod malowanie" a one nie nadają się nawet pod gładzie. Kolejni fachowcy, którym chcę zlecić naprawę tynków albo nie podejmują się pracy albo mówią że trzeba zeszlifować to co poprzednicy zrobili. Później jeszcze raz wytynkować a na końcu wykonać gładź wapienną.

    Uszkodzenia oraz krzywo osadzone narożniki, nie zabezpieczone okna zgłaszałem jeszcze podczas tynkowania. Listwy przyokienne, które założyli z uszczelką zostały uszkodzone podczas tynkowania. Następnie wycieli uszczelkę tak abym nie widział uszkodzeń.

    Wziąłem rzeczoznawcę aby ocenił jakość tynków. Ocenił on, że tynki nie spełniają żądnych norm. Są krzywe (brak płaszczyzn pionowych i poziomych), brak narożników prostych . Przy podciągu na długości 25 cm- różnica sięga 13 mm. Zbyt mało tynku - w niektórych miejscach prześwituje cegła nie mówiąc już o kablach na suficie.

    Posiadam także opinie kierownika, który powiedział mi, że takich tynków nie odbierze.

    Właściciel firmy tynkarskiej Tynkomat nie poczuwa się do odpowiedzialności. Uważa, że wszystko jest zrobione wg. sztuki budowlanej. Nie interesuje go opinia ekspertów.

    Dlatego szukam tutaj na forum osób, które miały do czynienia z tą firmą i posiadają podobne problemy do moich. Postanowiłem wytoczyć mu sprawę w sądzie o odszkodowanie za uszkodzone mienie zwrot pieniędzy za pierwszy etap tynków.
    Szukam osób w charakterze świadka lub aby wytoczyć pozew zbiorowy przeciwko firmie Tynkomat.
    Kontakt: [email protected]
    Pozdrawiam

  11. #4071
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slusar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków, Poland
    Posty
    125

    Domyślnie

    Pare postow wstecz sie cos dzialo w temacie tynkow

  12. #4072

    Domyślnie

    Cytat Napisał slusar Zobacz post
    Pare postow wstecz sie cos dzialo w temacie tynkow
    był bo pisał to ten sam autor

  13. #4073

  14. #4074
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie, mimo iż już od roku mieszkam to dalej wszystko kręci się wokół budowy a raczej już domu.Teraz robi się podbudowa, taras i kostka, wykonawca polecony przez mojego dobrego klienta, robota perfekcyjnie wykonana, podbudowa drogi wytrzymuje wjazd ciężarówki z kamieniem co daje masę ponad 20 ton i nawet nie drgnie.Robi powoli ale bardzo dokładnie bo jak powiedział nie będzie jeździł na poprawki. Za podbudowę od całości krzyknął 70 zł ( z materiałem) ale w tym jest taras ponad 50 m2 o wysokości 95 cm więc uważam że to bardzo tanio. Telefon do wykonawcy Łukasz Krupa 723 870 493, okolice Zakliczyna, Jurkowa, Brzeska.
    Ponadto ostatnio byłem na 2 budowach moich klientów gdzie też mój klient robi ocieplenie pianą, widziałem ocieplone fundamenty( rewelacyjne rozwiązanie) , zrobione poddasze i efekt na żywo piorunujący. Gość robi na pianie Purteco co podobno jest bardzo ważne, namiary Sławek Żychowski 515 944 847 też okolice Zakliczyna ale robi w całej Polsce.
    Jak ktoś potrzebuje zdjęcia z robót mogę podesłać na maila.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  15. #4075
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dodatkowo chciałbym wyrazić opinie na temat obsługi po sprzedażowej , gdyż mimo iż używam materiałów dobrej jakości to zawsze coś się może dziać,
    Po raz drugi leje mi się rekuperator Thessla Green Home i reakcja naszego forumowego kolegi oszczędny grześ jest natychmiastowa, po telefonie natychmiast zgłoszenie do serwisu, wszystko tak abym czuł że ktoś się tym interesuje, dodatkowo jestem po pierwszym przeglądzie pompy Samsung zrobionej przez Neoklima, było szybko miło i przyjemnie, zadzwoniłem poprosiłem o przegląd , przyjechali po tygodniu wyczyścili, sprawdzili i poinformowali ze pojawią się za rokDodatkowo zawsze mogę zadzwonić do firmy i zawsze udzielona zastanie kompetentna pomoc w ustawieniach czy rozterkach dnia codziennego.
    Fajnie że sa jeszcze ludzie co nie tylko patrzą zarobić szybko a potem telefonu nie odbierać.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  16. #4076
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szogu

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Okolice Wieliczki
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Za podbudowę od całości krzyknął 70 zł ( z materiałem) ale w tym jest taras ponad 50 m2 o wysokości 95 cm więc uważam że to bardzo tanio. Telefon do wykonawcy Łukasz Krupa 723 870 493, okolice Zakliczyna, Jurkowa, Brzeska.
    Cześć,
    Mógłbyś bardziej dokładnie rozpisać koszty wykonania kostki?
    Tutaj piszesz o kosztach podbudowy za m2.
    To znaczy, że za położenie kostki i krawężników liczy osobno?
    I do tego sam koszt kostki?

    Pozdrawiam
    Tomek

  17. #4077
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W sumie gość miał zrobić podbudowę, taras z bloków tarasowych oraz obrzeża.Za 260 M2 utwardzenia pod kostkę, 40 m2 utwardzenia pod garaż , 120 mb obrzeży , 110 mb ułożonej kostki wzdłuż ogrodzenia(zamiennik obrzeża żeby robot dokaszał całą trawę), kilka metrów palisady plus 94 mb schodów wycenił na 30 tys, do tego później doszło 110 M2 kostki za 4500 zł.
    Obrzeża zawsze są liczone osobno, a tu wyszło koszt 110 zł za robociznę całości bez kostki którą sam kupilem.Nawet wczoraj przywiózł szary piasek do zasypywania kostki i mówił że na jesień płacił 10 zł za tonę a wczoraj po 50 zł, cały materiał ogromnie poszedł w górę.....
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 14-03-2020 o 06:55
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  18. #4078

    Domyślnie

    Kontynuacja mojej białej listy.

    Elektryk - Leszek Celer. Polecany na forum kilkukrotnie. Ja to potwierdzam. Instalacja w bruzdach, cenowo konkurencyjny. Super kontakt.

    Wod-kan, rekuperacja, centralny odkurzacz - firma Warmer Tomka Krawczyka, wszystko zgodnie z umową, staranna robota, rurki porządnie ocieplone. Cenowo nie wiem bo nigdzie indziej nie wyceniałem. Napewno będzie robił ogrzewanie podłogowe i kotłownię.

    Taka złamana biel

    Ogrodzenie - Matrix Ogrodzenia - siatka powlekana, podmurówka prefabrykowana. Nie do końca biała bo założyli złej wysokości siatkę, ale wymienili bez większych problemów. Do pracy i efektu końcowego nie mam uwag.

    Następne tynki, ekipa trochę przypadkowa, ale ich praca sprawdzona przeze mnie, terminy zajęte z niemałym wyprzedzeniem. Pierwsza firma na budowie, której nie wyszukalem tutaj na forum. Mam nadzieję, że będzie bez większej wpadki. Supertynki, cena kosmos, plus jeszcze dopłata za naddatki, w większości firm gdzie wyceniałem w cenie jest dużo większe zużycie materiału na 1m2. Ale kontakt z nimi to jak w korporacji, bardzo profesjonalnie. Gdybym miał kilka tys na zbyciu brałbym w ciemno.

  19. #4079
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrako

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Czy ma ktoś opinie na temat firmy ASK z Krakowa? Rozważam zlecenie im wykonania wentylacji mechanicznej z rekuperacją.
    Mi ASK robila wycene (Cena standardowa), ale ostatecznie zdecydowalem sie na Pana Janusza z Klimatiko (Wieliczka).

  20. #4080
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artspaw

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-499
    Posty
    1

    Domyślnie

    przestań kłamać na forum bo nigdy nie podnośiłem ceny za usługę zawsze to co ustaliłem to wykonałem a w ogule jak ci nie pasowało coś to nie pisze sie głupot tylko należy powiedzieć w oczy wogule czy ja dla ciebie robiłem oto jest pytanie

Strona 204 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony