dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 214
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 4265
  1. #1261

    Domyślnie

    Cytat Napisał amiazga
    Cytat Napisał Blutka
    Na białą listę mam świetną ekipę od ogrodzeń - namiarami służę na priv.
    To ja bym prosił, jeśli można...
    Niestety musze polecanego przez Ciebie pana Mariusza zdecydowanie wpisac na czarna liste.
    CZARNA LISTA - ogrodzenie
    Ogrodzenie u mnie (120mb siatki na podmurowce) zaczal wykonywac w czerwcu i nadal nie jest skonczone. Po drodze znosilem pijactwa ekipy
    (zwlaszcza ojca wykonawcy, bo to taka ekipa "rodzinna").
    Rowniez udalo im sie uszlodzic brame garazowa (mieszkali na budowie u mnie, wiec nie bylem w stanie ich caly zcas kontrolowac).
    Od 3 miesiecy nie odbiera telefonu (czasem odpisze na maila, np. obiecal termin, ktorego znowu nie dotrzymal itd.).
    Generalnie - mamy pazdziernik a ja zostalem z samymi slupkami, nieskonczona podmurowka, bez siatki, a na dodatek podmurowka zaczela wyraznie pekac w wielu miejscach (beton polewany, zimy jeszcze nie bylo...)
    Trzymac sie z daleka.

    Pzdr

  2. #1262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciekCP

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Witam,

    Na szczęście moja przygoda z budowaniem już zmierza ku końcowi (szczęśliwemu?), więc kilka refleksji na temat wykonawców:

    - zawsze, ale to zawsze i jeszcze raz zawsze podpisujcie UMOWĘ z zakresem robót, terminami wykonania poszczególnych etapów pracy, wynagrodzeniem za poszczególne roboty i materiały oraz zasadami (raty?) i terminami płatności. Kary umowne za opóźnienia konieczne, 5% za tydzień na przykład.

    - BĄDŹCIE WINNI WYKONAWCY PIENIĄDZE! To jedyna gwarancja (a i tak nie 100 procentowa) że przyjdzie do Was skończyć, co zaczął. Zapłata całości zawsze dopiero po wykonaniu całości robót i po odbiorze jakościowym.

    - nie umawiajcie się na odbiory na wieczór, kiedy jest już ciemno (banał ) zawsze przeoczycie kilka drobiazgów, które później ktoś następny musi naprawić - na Wasz koszt.

    A teraz moja prywatna BIAŁA lista wykonawców :
    - Zenon Abramowicz: 501-307-832- kierownik budowy, generalny wykonawca. Bardzo rzetelny człowiek. Miałem obawy brać kierownika na generalnego wykonawcę, zgodziłem się na podstawie opinii znajomych (kilku) i nie żałuję.
    - Leszek Celer - elektryk: 603-188-958. Wszystko OK, instalację mam może niezbyt skomplikowaną, ale poradził sobie z nią dobrze, szybko, w rozsądnych cenach. Przyjeżdża na każde zawołanie co by rozwiązywać wszelkie problemy wychodzące post factum.
    - Kazimierz Madej - wykończenia (płytki, gładzie, malowanie, łazienki, itp): 600-275-719. Nie spieszy się może, irytująco (niekiedy) flegmatyczny, ale bardzo dokładny i staranny. Doradzi, pomoże, a nie zedrze.
    - Adam Seidler - kominki: 503-142-588 - jeśli już uda się uzgodnić termin, to się go trzyma, ceny OK, jakość chyba też - zobaczę za 5 lat
    - Pracownia Rewaloryzacji Zabytków, ul. Vettulaniego Kraków - dostawca stolarki okiennej. Super okna, w dobrych cenach!
    - Krzysiek Gzyl z Jerzmanowic - koparkowy, transport samochodowy: 604-735-820: bardzo sensowny, pomysłowy i rzetelny człowiek.


    A teraz smaczki, czy CZARNA LISTA:
    - szeroko reklamowana firma hydrauliczno-instalatorska Aqua z Myślenic - panowie Jacek & Jacek: bardzo sympatyczni panowie, chyba fachowi (moja ocena jako laika i opinie osób, które widziały instalację), ale katastrofa z dotrzymywaniem terminów. Jesli masz kupę czasu na jeżdżenie na umówione spotkania, które nie dochodzą do skutku, to polecam. Jeśli normalnie żyjesz i pracujesz - poszukaj kogoś innego.
    - MP Service Mariusz Piątek (hydraulicy, kotłownie, itp). Właściciel wydaje się kompetentny, ale zawala terminy, nie kontroluje swoich pracowników, którzy jak mają czas i ochotę, to przyjeżdżają, jeśli nie, to się nie pojawiają, a Ty, inwestorze jeździj za nimi, dzwoń i módl się o ich łaskę, żeby przyszli i skończyli, co rozgrzebali
    - pan Marek od wylewek i regipsów (polecany na forum, niestety skasowałem już jego numer tel) o ile wylewki nawet wyszły, o tyle regipsy też wyszły... z miesięcznym opóźnieniem, wyszły też znacznie ponad uzgodniony budżet...

  3. #1263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Sluchajcie, znalazlby sie gdzies jakis slusarz, ktory niedrogo zrobilby mi metalowa drabinke?

  4. #1264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_M
    Poszukuję ekipy do wykonania drenażu - czy mogę prosić o podpowiedzi?
    Mi drenaz wykonala firma Monbud z Mogilan (http://www.monbud.pl/). Jestem zadowolony, wiec smialo moge ich polecic.

  5. #1265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Sluchajcie, znalazlby sie gdzies jakis slusarz, ktory niedrogo zrobilby mi metalowa drabinke?
    Napisz do nich, albo zadzwoń po informację: http://www.nowako.pl/
    Nam robili bramę i metalowe stelaże pod płotki. Są sumienni i niedrodzy.

  6. #1266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał malgos2
    Sluchajcie, znalazlby sie gdzies jakis slusarz, ktory niedrogo zrobilby mi metalowa drabinke?
    Napisz do nich, albo zadzwoń po informację: http://www.nowako.pl/
    Nam robili bramę i metalowe stelaże pod płotki. Są sumienni i niedrodzy.
    Dzieki.

    Mam nadzieje, ze bedzie im sie chcialo taka mala rzecz zrobic.

  7. #1267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Dzieki.

    Mam nadzieje, ze bedzie im sie chcialo taka mala rzecz zrobic.
    No się nie przyznawaj, że dla chomika

  8. #1268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał malgos2
    Dzieki.

    Mam nadzieje, ze bedzie im sie chcialo taka mala rzecz zrobic.
    No się nie przyznawaj, że dla chomika
    Mam zamowic brame a potem powiedziec, ze ups, pieniazki mi sie skonczyly, bedzie tylko drabinka?

  9. #1269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Powiedz, że tak się ładnie spisali w Dziekanowicach, że bardzo chcesz zamówić właśnie u nich drabinę (nie drabinkę ), ale Twój pomysł jest lepszy

  10. #1270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Powiedz, że tak się ładnie spisali w Dziekanowicach, że bardzo chcesz zamówić właśnie u nich drabinę (nie drabinkę )
    OK. Tak zrobie. Jeszcze raz dzieki.

  11. #1271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Malgos, a poważnie, zobacz jaki wybór jest na Allegro

    http://www.allegro.pl/listing/search...ry=5&country=1

  12. #1272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Malgos, a poważnie, zobacz jaki wybór jest na Allegro

    http://www.allegro.pl/listing/search...ry=5&country=1
    Widzialam, ale to sa drabiny aluminiowe, wolnostojace, a ja potrzebuje stalowa, zamocowana do antresoli. Zamiast schodow... Nic wielkiego, pare zespawanych pretow, ale musi byc zrobiona na konkretna wysokosc, z hakami do przykrecenia do sciany itd. Takie zupelnie profesjonalne jak do sklepow kosztuja majatek... No i nie moze byc z aluminium, bo jak bedzie za lekka i sie bedzie ruszala to spadne.

  13. #1273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nie chcesz schodów drewnianych? Są w Castoramach taniutkie, tzw. młynarskie. Tyle że surowe i trzeba je malować.
    Moja córka z mężem urządzili sobie sypialnię na antresoli (syn zresztą też) i zamontowali takie właśnie schody.

    Nawet znalazłam zdjęcie sprzed przeprowadzki:


  14. #1274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    To juz przerabialam, ale antresola jest za niska, zeby bylo wygodnie wchodzic... To znaczy wchodzenie to maly pryszcz, ale schodzenie to juz byloby wyzwanie, bo trzeba by sie czolgac. Poza tym nie moga byc przy scianie, wiec mozna by latwo spasc. Przymierzalam takie, nawet zaplacilam za nie 500 zl stolarzowi... Temu Niewiadomskiemu, co zniknal z moimi kluczami (juz jest na czarnej liscie).

    Stalowa drabinka bylaby idealna - mam zdjecie takiej, ktora juz uzytkuje gdzie indziej i jest gites.

  15. #1275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    No to wracamy do punktu wyjścia - dzwonisz do Nowako

  16. #1276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    No to wracamy do punktu wyjścia - dzwonisz do Nowako
    Moze beda kogos znali, kto dziubie takie rzeczy. Dam znac jak cos zalatwie.

  17. #1277

    Domyślnie

    Cytat Napisał asasello
    Cytat Napisał Piotr_M
    Poszukuję ekipy do wykonania drenażu - czy mogę prosić o podpowiedzi?
    Mi drenaz wykonala firma Monbud z Mogilan (http://www.monbud.pl/). Jestem zadowolony, wiec smialo moge ich polecic.

    Dzięki za podpowiedź - spróbuję
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  18. #1278

    Domyślnie

    Witam. Poprosze o jakies namiary na ludzi lub firmy ktore zajmuja sie kominkami z Gorlic lub okolic. Mile widziany bedzie rowniez kontakt do panow od C.O
    rododendron 3

  19. #1279
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Witam,

    Na białą listę :

    1.Oknoplus z Myślenic.
    Okna wymierzyli,zrobili i poprawnie zamontowali. Błyskawiczna reakcja w wypadku jakichkolwiek wątpliwości klienta.

    2.Gazmax - Myślenice.
    Przyłącz wody zrobiony bardzo sprawnie, mam wrażenie że cenowo są konkurencyjni.

  20. #1280

    Domyślnie

    BIAŁA LISTA
    Geodeta
    Tadeusz Dąbkowski
    tel. 606 678 131.
    Robił mi mapkę powykonawczą. Szybko i solidnie.

Strona 64 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony