dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzechu

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu domu szeregowego (środkowy)w stanie surowym. Brak jest w nim izolacji poziomej pod parterem. Dom jest podpiwniczony (płytko).Ściany piwnic wykonano z bloczków betonowych. Izolacja pozioma na ławie fundamentowej została położona. O ile wiem, zgodnie ze sztuką, powinny zostać położone 2 warstwy izolacji poziomej. Mam oczywiście zamiar wykonać pożądną izolację pionową. Czy w związku z tym będę musiał wykonać jakieś dodatkowe zabezpieczenia? Zastanawiam się też czy problem jest na tyle poważny ,że powinien zaważyć na mojej decyzji o zakupie?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Nie wchodż w to. Jeżeli ktoś zaniedbał podstawową sprawę,niech się sam martwi.Walki z wilgocią są b.trudne.

  3. #3

    Domyślnie

    jeżeli ten szeregowiec jest w środku to twoja sytuacja się nieco komplikuje ,bo co z tego że ty wykonasz super izolacje a sąsiedzi tego nie zrobią. Może sie zdarzyć,że ewentualna wilgoć od śąsiada znajdzie się we wspolnej ścianie i co wtedy.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu domu szeregowego (środkowy)w stanie surowym. Brak jest w nim izolacji poziomej pod parterem.

    To znaczy gdzie tej izolacji nie ma?
    Rozumiem ze pod parterm jest podpiwniczenie, to znaczy ze izolacji poziomej nie ma na gruncie? Czy izolacji nie ma pomiedzy plyta parteru a piwnica?
    Generalnie uzupelnienia izoalcji w budynkach

  5. #5

    Domyślnie

    Kurde ludzie, wy nic nie kumacie. Obejrzyj se sciany, czy ciagna wilgoc od dolu. Zwykle jest klika warstw izolacji, ale jak jest przynajmniej jedna, to wystarcza. Rozne debilne opinie tu mozna przeczytac, np. drewno do kominka ktos zalecal suszyc 5 lat.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    rzuciłeś się jak lew na temat, tyle, że on dawno zdechł
    zanim coś popełnisz spójrz na daty
    przy okazji wymień jeszcze jakieś inne debilne opinie, niech inni się dowiedzą
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7

    Domyślnie

    Postanowil doradzic jak tylko mu drewno do kominka przeschlo
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jakie drewno
    Toć On pali śmieciami - dla "debili" oczywiście
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    Postanowil doradzic jak tylko mu drewno do kominka przeschlo
    Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf. Jestem tu dla rozrywy, bo ubaw mam niezly, jak czytam wasze "problemy".

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf. Jestem tu dla rozrywy, bo ubaw mam niezly, jak czytam wasze "problemy".
    no, no, Ty to chyba coś zżarłeś, kwacha jakiegoś?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Dopuszczam również możliwość, że takie się ulęgło..

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    Postanowil doradzic jak tylko mu drewno do kominka przeschlo

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał tres34
    Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf. Jestem tu dla rozrywy, bo ubaw mam niezly, jak czytam wasze "problemy".
    no, no, Ty to chyba coś zżarłeś, kwacha jakiegoś?
    ..jest jak lokata, bez sensu.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał tres34
    Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf. Jestem tu dla rozrywy, bo ubaw mam niezly, jak czytam wasze "problemy".
    no, no, Ty to chyba coś zżarłeś, kwacha jakiegoś?

    Dobre !!!!

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Nikomu niczego nie chce doradzac, bo za info sie buli. Taki lajf.
    Dobry żart tynfa wart, jak to mówią

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony