dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gonja

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, jakis czas temu odebralam mieszkanie w nowowybudowanym bloku i
    chialabym zamowic niedlugo zaluzje do okien plastikowych. Juz prawie
    zamowilam fachowca gdy zaczelam sie zastanawiac co wtedy dzieje sie z
    gwarancja na okna??? Przeciez zeby zamontowac zaluzje trzeba wywiercic
    jakies otworki w ramach okiennych, a wiec "ingeruje" sie w przedmiot objety
    gwarancja. Jak w ogole montuje sie zaluzje lub rolety do plastikowych okien.
    Pomozcie, moze jest jakies rozwiazanie przymocowania tych zaluzji...

  2. #2

    Domyślnie

    Istnieja również żaluzje, które można montować nad plastikowym oknem w otworze okiennym.Reklamowane m.in. w trójmiejskich hipermarkietach - to chyba jest pewne rozwiązanie.

  3. #3

    Domyślnie

    oczywiście, więksdzość producentów okien zastrzega sobie że każde uszkodzenie konstrukcji okna (np. montaż zaluzji czy rolet) jest równoznaczne z zakończeniem okresu gwarancyjnego - powód uszkodzenie mechaniczne konstrukcji okna...
    wyjątkiem moze być zamówienie okien już z roletami w tej samej firmie (najlepiej zamówić okno już z roletą od razu - wtedy gwarancja powinna być uwzględniona)

    jest oczywiścei wyjście - albo roleta montowana do wnęki okiennej (do muru) albo nakładana na skrzydło okna...
    snow

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Można też kleić np. spec. taśmą piankową lub klejem - to nie powinno kasować gwarancji.

    Pzdr.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Są tzw. prowadnice kątowe, odsunięte od ramy okna.
    Zalety :
    1.brak ingerencji w ramę okna a zatem i ciągłość gwarancji,
    2.poduszka powietrzna między oknem i roletą - oszczędność ciepła w zimie.
    Wady :
    system nieco droższy.

    CZ.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Nie rozumiem: Jakie prowadnice do żaluzji? Jak mocowane?

    Pzdr.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    ja to zrobiłem w ten sposób,że żaluzje poziome (aluminiowe) przymocowałem do listewek wewnetrznych w oknach palstikowych. W moich oknach (zastrzegam, że są to stare profile kupowane 7 lat temu - nie wiem jak jest teraz) patrząc od środka jest przy szybie cienka biała listewka. Służy ona do maskowania krawędzi szyzby zespolonej - można ją łatwo odczepić np przy wymianie szyby na nową. Do niej właśnie na wkrętach przymocowałem żaluzje. Działają tak już 6 lat. Listewka taka jest bardzo tania. Przy zakupie okien można zamówić dodatkowe jej odcinki. W takim przypadku podczas ewentualnej reklamacji okien podmienia się listewkę na inną i po sprawie. Chce zaznaczyć, żę listewka nie spełnia żadnej roli nośnej w ramie okiennejjest to zwykła zaślepka - więc nie widze powodu, zeby martwic się nią przy gwarancji. Wada tego rozwiązania jest taka, ze profil nośny żaluzji pzresłania nieco górną krawędź szyby - można mieć zastrzeżnia estetyczne, ale mnie to akurat nie przeszkadza


  8. #8

    Domyślnie

    jeśli lisrtewka o krtróej pisze anonimowy jest częścią okna to oczywiście firma przy jakichkolwiek problemach z oknem (np. nieszczelność)może zakwestionować gwarancję - jeśli rozebrało sie okno samemu 9nawet taką niezbyt 'odpowiedzialną" listewką zaingerowało się w konstrukcję okna - i to czy dany element jet elementem konstrukcyjnym (nośnym) czy nie jest nie ma znaczenia///- to moje zdanie oczywiście

    większość nowo kupowanych okien ma np, listwy przyszybowe zaokrąglone - i nie da się zamocować do nich prowadnic rolety wewnetrznej (sam mam taki problem)
    najprawdopodobniej skońzcy się kupnem rolety nakłądanej na skrzydło - od góry - roleta wisi na skrzydle po prostu...

    snow

  9. #9

    Domyślnie

    Snow, a gdzie widziałeś takie rolety nakładane na okno? Jak to okno wtedy się zamyka?

    U nas od razu powiedzieli, że można przymocować żaluzję do tej wąskiej listewki przyi wtedy NIE TRACI SIĘ GWARANCJI (okna Vidok), montaż zaluzji na ramie okna - TRACI SIĘ GWARANCJĘ

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony