dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad instalacją ciepłej i zimnej wody i mam dylemat co zastosować (liczy się przede wszystkim jakość no i cena )- rury polipropropylenowe (JAKIE ?) czy PEX-AL-PEX ( NP. KISAN). Na CO wybrałem już miedź. Co radzą forumowicze ?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    NIE CHCIAŁBYM BYĆ STRONNICZY,ALE ZOBACZ NA UNIE
    90% MIEDZ ANGLIA
    80 NIEMCY
    80 SZWECJA A NAM SIĘ SPRZEDAJE PLEWY KTORE ONI UZYWAJA
    DO CELOW DRUGO PLANOWYCH
    WIEC MIEDZ BO HUTNEN JEST NAJLEPSZY.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Anonom skąd wziąłeś te %.
    Te kraje które wymieniłeś akurat odchodzą powoli od miedzi na korzyść rur z wkładka aluminiową.
    W Angli natomiast bardzo popularny i masowo stosowany jest system Herworth

    Maciej

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    vucko
    Jakość, twałość - zdecydowanie Pex-Al-Pex
    Cena - PP
    Jest coś co łaczy te dwa systemy jakość, twałość, cena system instalacyjny Hepworth 25 lat gwarancji. Składasz jak klocki lego mozesz wykonać sam. Nie potrzeba żadnych narzedzi. Opinie uzytkowników bardzo pochlebne. Znajdż w "szukaj" i poczytaj

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    PRACUJĘ W TEJ BRANŻY 10 LAT OD CZASU DO CZASU CZYTAM ,MAM KONTAKT Z LUDZMI CO PROJEKTOWALI ,WYKONYWALI TE INSTALACJE.
    TO NIE JEST TAJEMNICA W POSKICH CZASOPISMACH SĄ RÓWNIEŻ POTWIERDZENIA "INTALATOR". ARAB NA PUSTYNI NIE MA PLASTIKOWYCH
    MISEK TYLKO MIEDZIANE .DLACZEGO ,ONO LEGIONELLA COLA BY GO ZJADŁA
    A TAK MIEDZ ZABIJA WSZYSKIE ZARAZKI.PROBLEM LEGIONELLI NA ZACHODZIE POCHODZI WŁAŚNIE Z PLASTIKOWYCH INSTALACJI .ZA PARĘ
    LAT PO WEJSCIU DO UNI BĘDZIEMY WYRYWAĆ PLASTIKI Z OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ SZKOŁY SZPITALE ITP.
    MIEDŻ O CZYSTOŚCI 99.99 Z ATESTEM DVGW NIKOMU NIE ZASZKODZIŁA
    ,A WRĘCZ JEST WKAZANA .ZŁE OPINIE POCHODZĄCE NA TEMAT MIEDZI
    BIORĄ SIĘ Z NIERZETELNOŚCI IMPORTERÓW PLASTIKÓW PSEUDO INSTALATORÓW KTÓRZY ŻEBY BYŁO TANIEJ KUPUJĄ MIEDZ DO CELÓW PRZEMYSŁOWYCH Z DUŻĄ ZAWARTOŚCIĄ WĘGLA ,A NAWET O ZANIŻONYCH PARAMETRACH ŚCIANKA 0,7,0,8 ITP.
    CHCĄC ZROBIĆ INSTALACJE Z MIEDZI INSTALATOR MUSI MIEĆ NARZĘDZIA
    DO PLASTIKU TYLKO KLUCZE.NIE WYTŁUMACZONO LUDZIOM ŻE PLASTIK
    PODDANY EXTREMALNYM WARUNKOM STARZEJE SIĘ PAROKROTNIE SZYBCIEJ .
    FIRMY ZACHODNIE DOSTRZEGŁY PROBLEM LEGIONELLI W PIECACH PROGRAMUJĄ RAZ W TYGODNIU PRZEGRZANIE ZASOBNIKA DO 100 STOPNI PRZEZ 2 GODZINY.

  6. #6

    Domyślnie

    VPS
    Wypowiadałem sie na forum że jełśli słoma owsiana nadawał sie do intalacji to zachód ja mam sprzeda i zarobi krocie .Pywatnie
    wszystkie te plastiki mam w sprzedaży i to klient decyduje świadomy wyboru z czego będzie miał instalacje

  7. #7

    Domyślnie

    rura pp pex pexal owszem sa bardzo tanie ,ale złączki bardzo drogie z wyliczeń wynika że wszystkie systemy globalnie sa porównywalne ,ale jakościowo nie .stawiam na miedż

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    ADAMOS48 czy możesz dać namiar na dobrego i taniego producenta instalacji wodnej i c.o. z miedźi lub stali nierdzewnej.Najlepiej jakiś system.

  9. #9

    Domyślnie

    Nierdzewka wchodzi dopiero na rynek polski wprowadza ją firma wiega ,jest to system zaciskowy na oringach ,a cena parokrotnie większa niż miedzi. nasze dzieci będa koszystać z tych uroków.
    Co sie tyczy miedzi ,to każdy dobry instalator potrafi dobrze wykonac taką instalację cena 80-150 zl od punktu.
    Dobrej jakości miedz musi być trwale cechowana prze grawerowanie
    na którym jest napisane marka norma grubośc i patrz hutmen oraz
    DVGW napisane tuszem jest to zachodnia norma do stosowania w insytalacjach wody pitnej i użytkowej

  10. #10

    Domyślnie

    System trzeba dopasować indywidualnie w zależności od dudynku
    To trzeba razem inwestor z poradą instalatora przedyskutować .Jedno jest pewne że wszystko musi się dać zrobić.Moja rada jest wyważona od której może pan zrobić bardziej radykalnie lub zachowawczo
    1.robić instalacje tak żeby choć częśc mogła zadziałać na grawitacje .dlaczedo inwestor który będzie musiał zmienic na paliwa stałe musi mieć tą możliwośc .Wględy finansowe mówią tak że ciepłej chalupie to i suchy chleb smakuje.
    2.jest możliwe zrobienie tego w systemie rozdzielaczy
    3.rurki wszystkie wkuć w ścianę i ocieplić izolacją
    4.broń boże wychodzić z podlógi jeżeli rurki będą w wylewkach ,rada podciągnac do ściany i wyjśc ze ściany
    5zdecydować o wyborze grzejników dobre aluminiowe czy tanie stalowe.
    6. Przy piecu na paliwa stałe nie wolno robić układu zamknietego
    jest to kryminał ,rada nie montować zaworów termostatycznych w łazienkach i przedpokoju ze względu na możliwośc awari prądu piec na paliwa stałe musi miedz chłodnicę .która umożliwi mu wygaśnięcie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony