dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: Jaka siatka na ogrodzenie?

  1. #1

    Domyślnie Jaka siatka na ogrodzenie?

    Witam
    Mam zamiar ogrodzić działkę.
    Łączna długość ogrodzenia ok. 200 m.
    Stoję przed dylematem siatka ocynkowa - zwykły druciak pleciony; 3,5mm czy też siatka "nowej generacji" PANTENET FAMILY Betafence (zgrzewana z drutu 2,5 mm powlekana PCV).
    http://www.psb.com.pl/data/prom/img/21/psb_srodek.pdf

    Ceny zbliżone.
    Co wybrać ?
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem co to znaczy "nowej generacji", ja z wygody wybralem powlekana PCV. Podobno dobrze jak jest ona z grubszego drutu i do tego ocynkowanego, choc moja akurat jest z tych najtanszych. Wisi juz kilka lat i dawno o niej i o wszelkich zabiegach wokol niej zapomnialem,

  3. #3

    Domyślnie

    Ponoć powlekaną lubią szarpać psy. Pan w składzie odradzał mi powlekaną przy posiadaniu dużego psa. Ciekaw jestem czy to prawda.

  4. #4

    Domyślnie

    Powlekana nie sprawdzie sie gdy bedziesz miał psa na posesji, to takie g.... za przeproszeniem.Ja dałem ocynkowaną z pożadnego drotu teraz namet moj bernardyn nie ruszy takiej siatki.
    Sąsiad ma powlekana ijego niemiecki owczarek wygryz sobie poządna dziure i poszedł w swiat
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  5. #5

    Domyślnie

    Nie będę mieć psa
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvo
    Ponoć powlekaną lubią szarpać psy. Pan w składzie odradzał mi powlekaną przy posiadaniu dużego psa. Ciekaw jestem czy to prawda.
    Niestety jest to prawda,przerabiam na własne skórze a właściwie płocie i nie wiem, jak temu zaradzić.
    Lu-K

  7. #7

    Domyślnie

    obserwuje

  8. #8
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał szakir
    Cytat Napisał sylvo
    Ponoć powlekaną lubią szarpać psy. Pan w składzie odradzał mi powlekaną przy posiadaniu dużego psa. Ciekaw jestem czy to prawda.
    Niestety jest to prawda,przerabiam na własne skórze a właściwie płocie i nie wiem, jak temu zaradzić.
    A czy występuje w przyrodzie zgrzewana, ocynkowana,
    ale nie powlekana ??

    Pzdr

    JKK
    (& 2 psy

  10. #10

    Domyślnie

    Mam siatkę ocynkowaną powlekaną plastikiem. Teraz wybrałbym ocynk bez plastiku, byle tylko był grubszy i solidniejszy. Kilka razy ktoś przechodził przez nasz płot i od razu było widac w którym miejscu. Siatka jest po prostu zbyt miękka i pod wpływem ciężaru odkształca się.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam dwa duże psy i siatkę z drutu ocynkowanego grubości 3,5 mm. Przy cieńszym wychodziły sobie kiedy chciały. Myślę że nie ma różnicy w wytrzymałości to czy siatka jest powlekana czy nie tylko grubość drutu. I trzeba pamiętać o porządnym naciągnięciu dolnego naciągu. I trzeba ją starannie aciągnąć. Ja używałemdo tego samochodu i pasów do mocowania ładunków.

  12. #12

    Domyślnie

    a tak przy okazji:
    Jakie duże dziury kopaliście pod słupki na ogrodzenie?
    30cm x 30 cm? (głębokość to wiadomo ok. 1/3 długości słupka)
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wiekszosc 30x30..... pisze wiekszosc bo po zdewastawoniu mi 20 slupkow musialem zrobic 60x30



    Pozdrawiam
    Paradox

  14. #14

    Domyślnie

    a kto Ci zdewastował ogrodzenie ??/

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    slaweksie na szczescie to byl jednorazowy wybryk.....(okolica jest bardzo spokojna) a spowodowane to bylo tym ze dzialke ktora kupilem mlodzi ludzie ktorzy tam mieszkaja wykorzystywali do skrutow...wiec moje ogrodzenie stalo im na przeszkodzie ..... ale tak jak mowilem to byl jednorwazowy wyskok


    Pozdrawiam
    Paradox

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Przy powlekanej radzę zastanowić się, czy wokół nie macie jakichś ugorów z suchą trawą - nasz naród nadal uwielbia wypalać co się da na wiosnę.... no i znajomemu tak wypalili...również siatkę. Śmiesznie wyglądał ten cienki drut ociekający resztami stopionego PCV....

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Wiem, że temat z przed 11 lat ale jak ktoś z piszących tu po tylu latach używania siatek o które pytał odpowie to szacun i wiarygodne podpowiedzi będą... Jaką siatkę wybrać? Jaka grubość ? Jak z powlekanymi?

  18. #18
    Banned
    anna.ka

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-020
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja do swojego ogrodzenia kupowałam siatkę na i jestem zadowolona. Pies jakoś specjalnie nie był nią zainteresowany a jeśli chodzi o wytrzymałość to też nas nie zawiodła.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 18-05-2018 o 13:04

  19. #19

    Domyślnie

    ja polecam taką : /moderowano/ mam ją już parę ładnych lat i nic się z nią nie dzieje
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-04-2022 o 11:12 Powód: Linki reklamowe w pierwszym poście zawsze są niewiarygodne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony