dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam działke o szerokości 22m. W projektach mam opisaną wymaganą szerokość działki, np. 22.5m. Czy bedzie taki projekt mogl byc przyjety, czy musze miec rowno 22m wymaganej szerokosci działki? Jest tu jakas tolerancja?

  2. #2

    Domyślnie

    przyłączam się do pytania, mi brakuje jedynie 18cm;

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to jak nikt nie zna tolerancji ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeśli to minimum wynika z szerokości domu+ wymagane przepisami odległości od granicy, to raczej nie ma żadnej tolerancji.

    Powiem więcej: ja bym sobie zostawił tolerancję w drugą stronę. Tzn. zrób sobie trochę większe odległości od granicy, niż wynika z ustawy. Bo kiedyś możesz zachcieć dołożyć ocieplenie, albo robotnicy (lub Ty) się machną na budowie o 20cm (a może o więcej) + upierdliwy sąsiad lub skrupulatny użędnik i można mieć DUUŻE kłopoty.
    Poczytaj Forum. Zdażało się, że i geodeta się machnął, i robotnicy i potem dom ląduje nie tam gdzie trzeba.

    Rafał

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie przeszła tolerancja 0,6 metra. Nie kapnęli się w Starostwie ani ZUDzie.

  6. #6

    Domyślnie

    Zgadzam się ze sroką. Poza tym warto zwrócić uwagę na warunki zabudowy - tzn czy nie ma tam czegoś takiego jak linia zabudowy, gdzie potafią dla narożnych działek dowalić ok. 6 metrów od granicy - co jest związane np z planowanym poszerzeniem drogi. My zostawiliśmy sobie zapas i się przydał .
    Pozdrawiam. B.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    wiem, ze nie ma zadnej tolerancji.. lepiej nie ryzykowac bo rzeczywiscie upierdliwy sasiad potrafi dokanac cudów


  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tolerancja ale w druga strone.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja "obciąłem" wykusz o 80 cm, bo był trójkątny. Teraz jest trapez i tyz piknie.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja "obciąłem" wykusz o 80 cm, bo był trójkątny. Teraz jest trapez i tyz piknie.

  11. #11

    Domyślnie

    MariuszP i sroka! A może byście się tak dogadali !!!!

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Możemy się dogadywać, ja tam jestem otwarty, ale nie wiem czy ostateczne słowo nie należy do przepisów. Ja teoretycznie mógłbym się na różne rzeczy zgodzić, ale załóżmy, że sprzedam działkę i nowy właściciel się nie zgodzi. I co wtedy? Ja nie wiem.

    Do Teski: a jakie miałaś przejścia z upierdliwym sąsiadem? Opisz.

    Rafał

  13. #13

    Domyślnie

    Ja oczywiście żartowałam. To są, szczerze mówiąc, delikatne kwestie ( chmmm, chyba nie powinnam była... ), a poza tym, tak jak sroka powiedziałeś, dzisiaj może być cacy, a potem ( choćby z powodu zmiany właściciela działki ) różnie. Trochę mnie tylko rozbawiły te sroki wywody o potencjalnym upierdliwym sąsiedzie w świetle tego co potem wyszło... .

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ROTFL
    Faktycznie, nie zauważyłem początkowo. hihi,

    Niezorientowanym wyjaśniam, że straszyłem Mariusza potencjalnym upierdliwym sąsiadem, a potem się zgadaliśmy, że budujemy obok siebie czyli ten sąsiad to ja.

    Rafał

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Jeśli tak było to proponuję by Readakcja przyznała Wam obu parasole jako nagrody w minikonkursie

    NAGRODA! PROSIMY O ADRESY

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2003-03-27 12:17 ]</font>

  16. #16

    Domyślnie

    Tolerancji nie ma żadnej niestety. I o zgrozo jak się uprze sąsiad to ma wygrane sprawy, a ty jako właściciel będziesz miał do zrobienia albo zamórować okna gdzie odległość do garnicy jest nieprzepisowa, lub budować od nowa. Także tym co się niby udało to wcale nie do końca. Znowelizowane prawo budowlane jest bezlitosne dla łamiących prawo. A tak naprawdę to Inwestor odpowiada za odpowiednie posadowienie domu na działce.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony