dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    W sobote miałam nieciekawe wydarzenie z kominkiem a mianowicie
    z wkładu grzewczego zaczął sie wydobywać siny dym,z rur rozprowadzajacych również .Trwało to moment ale ten moment kosztował mnie pobrudzeniem sadzą ledwo co pomalownego czopucha oraz sufitu wokół kratek wylotowych w pokojach .Wyłączyłam wentylator naduchujacy ciepłe powietrze i dym przestał się wydobywać .Wkurzyłam sie niemiłosiernie,gdyz użytkując kominek przez ponad dwa m-ce nie uzbierało się tyle brudu co przez te 3 czy 4 minuty .Z obserwacji wynika,że była to sadza ale jakim cudem dostała się do rur rozprowadzających nie mam pojecia.Co mogło byc przyczyną takiego zjawiska /zdarzyło sie to po raz pierwszy/ Proszę o jakiekolwiek informację w tym temacie ,gdyż może jest to jakaś banalna przyczyna lub jeśli coś poważniejszego oby temu zaradzić a może zła obsługa kominka? Może to jest normalne- ten brud? I tak w nastepnym sezonie grzewczym zamierzam podłączać co.

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie na wsi tez mialem taka sytuacje, ale po "zbadaniu" rur wyszlo, ze to byl kurz i jakies smiecie pozostawione w rurach przez fachowcow ... czyli mnie i tescia, na Twoim miejscu sciagnal bym kratki wentylacyjne i zajrzal do srodka tam, gdzie jest czopuch

  3. #3

    Domyślnie

    a jaki masz wkład i jak długo paliłeś, bo może być to nicekawy efekt przegrzania wkładu (świadczy o tym siny dym) puszczają silikonowe uszczelki. ale puk puk w niemalowane aby to nie było to.

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanko.
    A czy masz założony filtr za turbiną?
    Niby nie jest bezwzględnie zalecany, ale może sie okazać, że się przydaje.
    Pozdrowienia
    B.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy plan podlaczenia przez Ciebie centralnego ogrzewania zrodzil sie na skutek analizy WAD ogrzewnia kominkowego, czy tez jest to planowe dzialanie?
    Pytam, bo sam chce zrealizowac podobne przedsiewziecie (za 2 tygodnie ruszam) i ciekawi mnie temat ewentualnego "brudzenia scian" przez DGP. Mam zamiar wogole nie klasc instalacji CO (dogrzewanie elektryczne).
    Mam wrazenie, ze jesli kominek bedzie mial naturalna tendencje do "kopcenia", to bardzo szybko mnie zniecheci....

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Przegrzanie ? Jak wyłączyłam wentylator ,to dym przestał się wydalać z wkładu i rur-także chyba to nie to i jeśliby sie przegrzał-trwałoby to chyba dłużej a nie chwilę .
    Brud i kurz w rurach-dlaczego teraz a nie wcześniej wszak użytkuje go już ponad 2 m-ce.
    Moja decyzja dot.co podjęta była wcześniej ale to wydarzenie ja ugruntowało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony