dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1521 z 1521
Pokaż wyniki od 30.401 do 30.404 z 30404
  1. #30401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Masz rację. Użyłem pirometru laserowego. Liczyłem się z błędem ok 2stC ale nie takim jak otrzymałem.
    Małe chińskie termometry z sondą załatwiły sprawę.
    Chciałbym podziękować koledze Romkon, zwrócił mi uwagę na termometry. Problem rozwiązany.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #30402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Masz rację. Użyłem pirometru laserowego.
    Nie ma czegoś takiego. Laser jest dla ozdoby - przecież pirometr działa jak go wyłączysz czy zasłonisz. I nie mierzy punktowo a uśrednia kółko o średnicy zależnej od optyki i odległości. Do tego nie potrafi zmierzyć temperatury powierzchni metalu ani szyby.

  3. #30403
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    W instalacji CO mam założoną pompę obiegową IBO AMG 25-40
    Mam wątpliwość które ustawienia są prawidłowe dla ogrzewania podłogowego w 100%.
    Wg instrukcji powinienem użyć trybu AUTO wtedy pompka sama adaptuje się do instalacji. Zauważyłem jednak że wtedy na rotametrach są prawie takie same przepływy w okolicy 1l/min. Gdy ustawię na tryb CP III to przepływy się różnicują i tam gdzie potrzebuję spadają poniżej 1l/min a przy dłuższych pętlach idą na 2l/min.
    To jak będzie w końcu najlepiej ustawić tę pompkę?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-12-15 092943.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	462784

  4. #30404

    Domyślnie

    Panowie i Panie,
    takie oto pytanie: jak wyliczyć na podstawie danych z bilansu energetycznego jakiej mocy jest potrzebna PC?
    Wszystko tam jest kWh/rok albo kWh/rok/m2. Szukałem czegoś co by było w W/K czyli coś jak całkowita strata na 1K. Czego szukać na co patrzeć?

Strona 1521 z 1521