dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 1521
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30404
  1. #1

    Domyślnie POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia, uwagi.

    Jeżeli ktoś użytkuje Pompę Ciepła to czy zechciałby sie podzielić wrażeniami z tej zimy. Proszę podać moc, rodzaj kolektora, warunki gruntowe, i tego typu rzeczy. Jęzeli ktoś ma aktualne wyceny pomp to tez by były mile widziane. Z góry dzięki za spostrzeżenia.

  2. #2

    Domyślnie

    O, Ja też bym był zainteresowany opiniami użytkowników PC po tej zimie.

  3. #3

    Domyślnie

    no to chyba sobie poczekamy

  4. #4

    Domyślnie

    Czy jest aż tak źle że nie chcą się podzielić swoimi doświadczeniami?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Ja się mogę podzielić, ale od razu z zastrzeżeniem: jeszcze nie dostaliśmy rachunku za prąd za okres zimowy. Dali nam tylko taki "przewidujący" do kwietnia, ale wystawiany był w listopadzie czyli dokładnie z początkiem użytkowania pompy.
    Jeżeli chodzi o samo działanie - mamy pompę Neuratherm, którą montowała firma Climakomfort i którą niezmiennie bardzo polecam, bo sprawili się świetnie: kompetentni, terminowi i bardzo sympatyczni.
    Kolektor poziomy, na działce glina. Mocy pompy nie pamiętam, ale zaraz poszukam. Znalazłam. Mamy jednostkę Pro D 7/14.
    Nasz dom to parterówka, 190m2 z pustą przestrzenią nad salonem, czyli o dużej kubaturze. W całej części dziennej jest gres a w sypialniach panele. Wszędzie jest podłogówka. Dopiero do dwóch tygodni mamy drzwi wewnętrzne co też ma znaczenie jeżeli chodzi o wydajność pompy. Acha, no i mamy jeszcze nie obsadzone parapety zewnętrzne, więc przez okna troszkę wieje.
    Z pompy jesteśmy bardzo zadowoleni. W domu utrzymuje się temperatura 21,5-22,5 stopni, czyli taka jaka jest zadana. Tylko w te największe 20-30 stopniowe trwające dłuższy czas mrozy temperatura w domu spadła do 17-18 stopni i dogrzewaliśmy się kominkiem z DGP (przypominam: nie mieliśmy drzwi wewnętrznych, no i te parapety ) Ale gdy tylko temperatura na zewnątrz podniosła się do -18/-15, można było przestać palić w kominku. Ostatnio temperatury w nocy były niskie (nawet do ok. -20st), ale w ciągu dnia było cieplej i nie miało to żadnego wpływu na temperaturę w domu. Jest tak ciepło, że codziennie otwieram okna, bo robi się czasami aż za gorąco. Chodzimy bardzo lekko ubrani, mimo, że ja jestem z natury zmarźluchem....Ciepła woda pochodzi z drugiej pompy ciepła, która pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym stoi i jest jej zawsze pod dostatkiem - zbiornik ma 270 litrów i wszystko działa bez zarzutu. Pan, który robił projekt podłogówki (z Climakomfort) zaznaczył, że być może w łazienkach trzeba będzie zainstalować dodatkowo elektryczne kaloryferki drabinkowe. Absolutnie nie widzimy takiej potrzeby - w łazienkach jest ciepluteńko.
    Tak więc jeżeli jeszcze rachunek będzie do przełknięcia, to uznam pompę za jeden z najlepszych pomysłów jakie mieliśmy jeżeli chodzi o nasz dom.
    Życzę powodzenia w podejmowaniu decyzji

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj Jagna, czytałem Twój dziennik i to Ty mnie przekonałas do Climakomfort i do pompy Neuratherm. Jak tylko dostaniesz rachunek daj znać, i dzięki za odpowiedź.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witos
    Witaj Jagna, czytałem Twój dziennik i to Ty mnie przekonałas do Climakomfort i do pompy Neuratherm. Jak tylko dostaniesz rachunek daj znać, i dzięki za odpowiedź.
    No bo ja już o naszej pompie kilkakrotnie pisałam Ale nic to, będę pisać ile wlezie, bo pamiętam jak sama szukałam i czekałam aż ktoś z użytkowników COKOLWIEK napisze. Markus-gdynia ma taką samą pompę i z tego co wiem też jest zadowolony.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna
    Cytat Napisał Witos
    Witaj Jagna, czytałem Twój dziennik i to Ty mnie przekonałas do Climakomfort i do pompy Neuratherm. Jak tylko dostaniesz rachunek daj znać, i dzięki za odpowiedź.
    No bo ja już o naszej pompie kilkakrotnie pisałam Ale nic to, będę pisać ile wlezie, bo pamiętam jak sama szukałam i czekałam aż ktoś z użytkowników COKOLWIEK napisze. Markus-gdynia ma taką samą pompę i z tego co wiem też jest zadowolony.
    Czytałem tez posty Markusa. Wiem ze będe instalował pompe na 100% tylko jeszcze nie wiem kiedy a to zalezy od finansów. Na początku mam mozliwosć skorzystac z miejskiej sieci ciepłowniczej. Z tym ze tam jest spory koszt stały i niebardzo jest na czym oszczędzić a nie zamierzam płacić duzych rachunków za przesył stały, zwłaszcza ze dom będę miał energooszczędny.

  9. #9

    Domyślnie

    A są użytkownicy innych pomp? Bo Climakomfot trochę mnie powalił wysokością wyceny. Liczę na RolandaB wiem że ma Thermogolv. Jak się tym grzało tej zimy?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtad
    A są użytkownicy innych pomp? Bo Climakomfot trochę mnie powalił wysokością wyceny. Liczę na RolandaB wiem że ma Thermogolv. Jak się tym grzało tej zimy?
    irtad mozesz się pochwalic wyceną i czy masz rozpisane konkretnie ile za co? Bo wydaje mi sie ze ceny sa raczej podobne wszędzie,

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też licze na RolandaB ) bardzo mnie ciekawi jakie miał rachunki za tą zimę.
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witos
    Cytat Napisał irtad
    A są użytkownicy innych pomp? Bo Climakomfot trochę mnie powalił wysokością wyceny. Liczę na RolandaB wiem że ma Thermogolv. Jak się tym grzało tej zimy?
    irtad mozesz się pochwalic wyceną i czy masz rozpisane konkretnie ile za co? Bo wydaje mi sie ze ceny sa raczej podobne wszędzie,

    Cena to 40tys (netto) Pompa gotowa to działania (Pro D 7/14 Wi + 7 x 320m) bez wykopów i bez przygotowania ciepłej wody.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtad
    Cytat Napisał Witos
    Cytat Napisał irtad
    A są użytkownicy innych pomp? Bo Climakomfot trochę mnie powalił wysokością wyceny. Liczę na RolandaB wiem że ma Thermogolv. Jak się tym grzało tej zimy?
    irtad mozesz się pochwalic wyceną i czy masz rozpisane konkretnie ile za co? Bo wydaje mi sie ze ceny sa raczej podobne wszędzie,

    Cena to 40tys (netto) Pompa gotowa to działania (Pro D 7/14 Wi + 7 x 320m) bez wykopów i bez przygotowania ciepłej wody.
    No troche drogo. Jagna kupowała rok temu a miała taniej o ile pamietam to około 37 tys zapłaciła za pompe i około 8 tys za pompe do CWU. Tylko nie wiem czy miała w cenie podłogówke czy nie. Musiałbym odnaleść ten wątek.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witos
    Cytat Napisał irtad
    Cytat Napisał Witos
    Cytat Napisał irtad
    A są użytkownicy innych pomp? Bo Climakomfot trochę mnie powalił wysokością wyceny. Liczę na RolandaB wiem że ma Thermogolv. Jak się tym grzało tej zimy?
    irtad mozesz się pochwalic wyceną i czy masz rozpisane konkretnie ile za co? Bo wydaje mi sie ze ceny sa raczej podobne wszędzie,

    Cena to 40tys (netto) Pompa gotowa to działania (Pro D 7/14 Wi + 7 x 320m) bez wykopów i bez przygotowania ciepłej wody.
    No troche drogo. Jagna kupowała rok temu a miała taniej o ile pamietam to około 37 tys zapłaciła za pompe i około 8 tys za pompe do CWU. Tylko nie wiem czy miała w cenie podłogówke czy nie. Musiałbym odnaleść ten wątek.
    Jeżeli miała w tym podłogówke to ja biorę od razu. Ale wątpię.
    Od Thermogolv dostałem też wycenę i są bliżsi mojego portfela
    No ale my tu sobie gadu-gadu, a nadal nie widać użytkowników. a decyzję czas podjąć

  16. #16

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!

    Nad pompą ciepła myślimy juz od dłuższego czasu.po czterech miesiącach analiz i czytania opini forumowiczów zdecydowaliśmy się na pompe z bezpośrednim parowaniem.Wstępna wycena Ochsnera i Climakomfortu opiewała na kwotę 66 tys.brutto(pompa ciepła ,podłogówka i podgrzewacz wody.Po przesłaniu dokładniejszych danych Climakomfort zwiekszył pompe ciepła na Pro D 7/14 Wi z osmioma wiązkami kolektora ziemnego za kwotę 40400zł.brutto.Podgrzewacz wody ze zbiornikiem 270 l.-koszt 7900zł.Podłogówka na 235m2 -22600zł.Całość inwestycji po rabacie 70900zł.Sami ułożą styropian i folie.Nasz koszt dodatkowy to wykop pod kolektory styropian i wylewka.Zaleta to gęste ułożenie rurek w podłodze.Kilka dni temu byliśmy u gościa w Poznaniu.Posiada ich pompę od 2 lat.(też 7/14)Jest zadowolony.W domu cieplutko,a nawet wyłączył niektóre pętle podłogówki.Skarżył się natomiast na podgrzewacz wody ,że szumi i jak wybuduje garaż to go tam wyrzuci.Same za ,ale ta cena.
    Irtad napisz co policzyli Tobie w Thermogolv.Czekamy z niecierpliwością bo wiosna tuż tuż i trzeba dalej budować.
    Zielonym do góry.

  17. #17

    Domyślnie

    Pompa pod klucz. ZIRIUS M2B-7. Zbiornik akumulacyjny 500l, kolektor ziemny. Bez prac zmienych i podłogówki połowa tego co Climakomfort. Powiedz co mówił ten Pan z Poznania o kosztach? Ile płaci rocznie za ogrzewanie?

  18. #18

    Domyślnie

    witam też ostro myślałem nad pompą ciepła ale neistety byłm u dwóch osób użytkujących to cudo i widziałem ich rachunki za prąd 1000 zł za dwa miesiące czy to normalne czy oni poprostu mają jakieś inne pompy .dodam że sa to polskie pompy koszt całej instalacji co i cw na dom 150metrów to 70000zł bez robót ziemnych. ogrzewając gazem rachunki za gaz nie będą wyższe niż 500 zł za miesiąc (też mam znajomego który od 3 lat ogrzewa gazem około 2500 roczny rachunek za gaz ziemny).czy te pmpy ciepła naprawde ciągną tyle prądu czy moi znajomi mają coś skopane??
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  19. #19

    Domyślnie

    Za listopad grudzien i styczeń czyli najzimniejsze miesiące(głównie styczeń)rachunek za prąd wyszedł 1100zł.Mają wszystko na prąd nawet kuchenkę.powierzchnia grzewcza 177m2.pompa na życzenie klienta przewymiarowana.Za wrzesień i pazdziernik zapłacili za prąd natomiast 570zł.Nie mają niestety podlicznika na pompę.Zaczeli pisać wyniki finansowe bo wszescy odwiedzający chcieli wiedzieć ile to coś kosztuje.
    Zielonym do góry.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wariat
    witam też ostro myślałem nad pompą ciepła ale neistety byłm u dwóch osób użytkujących to cudo i widziałem ich rachunki za prąd 1000 zł za dwa miesiące czy to normalne czy oni poprostu mają jakieś inne pompy .dodam że sa to polskie pompy koszt całej instalacji co i cw na dom 150metrów to 70000zł bez robót ziemnych. ogrzewając gazem rachunki za gaz nie będą wyższe niż 500 zł za miesiąc (też mam znajomego który od 3 lat ogrzewa gazem około 2500 roczny rachunek za gaz ziemny).czy te pmpy ciepła naprawde ciągną tyle prądu czy moi znajomi mają coś skopane??
    a jakie mieli te pompy?

Strona 1 z 1521