dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1511 z 1521
Pokaż wyniki od 30.201 do 30.220 z 30404
  1. #30201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frobek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    KNS
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigma_74 Zobacz post
    a dokładnie taka Fujitsu Waterstage Super High Power - moc 15kW
    Taka pompa w cieplejsze dni będzie mocno taktować przy grzejnikach. Mam świadomie kupionego podobnego "potwora", ale pompa pracuje z buforem 1000l i tylko dlatego nie taktuje. Wszystko mam zoptymalizowane do pracy w taniej taryfie co przy niemal 100% grzejnikach udaje mi się osiągnąć aż do -10 stopni. Przy czym ja za swoją pompę zapłaciłem 12500 z dostawą do domu, reszta własnymi rękami.
    Tak jak koledzy radzą, przemyśl jeszcze raz czy nie lepiej w Twoim przypadku kupić nieco mniejszą pompę.

    P.S.
    Duża moc natomiast idealnie się sprawdza przy grzaniu basenu ogrodowego . W tym roku, po zeszłorocznych doświadczeniach, mam nadzieję wykorzystać pełną moc mojej maszyny do tego zadania .
    Ostatnio edytowane przez frobek ; 02-06-2021 o 07:27
    Dom z 2007 r. 220m2 (180 użytkowej), ok. 30m2 podłogówki, reszta grzejniki płytowe wspomagane wentylatorami (taki klimakonwektor DIY). Ściany porotherm 30cm + 10cm styropian, strop 30cm wełna, okna plastikowe 2 szybowe. Wentylacja z rekuperatorem. PC chińska inwerterowa na przyzwoitych podzespołach (prywatny import), moc 18kW plus bufor 1000l, zoptymalizowane do pracy w taryfie taniej. CWU 300l.

  2. #30202

    Domyślnie

    chyba warto tutaj wkleić
    Cytat Napisał APK74 Zobacz post
    Witam. Miałem zakładać nowy wątek, ale znalazłem ten temat. Ja i kilku moich kolegów założyliśmy powietrzne pompy ciepła w roku 2008. Prawie wszyscy LG. Nikt z nas nie robił żadnych przeglądów, bo nie były wymagane do utrzymania gwarancji (2 lata). Przez okres 5-6 lat żadnych usterek. Między 8 a 12 rokiem użytkowania u wszystkich pojawiły się usterki, jak się okazało różnego rodzaju czujników co powodowało wyłączenie urządzenia. Z częściami nie było problemu nawet po 12 latach, bo zapewne te same czujniki są stosowane w kolejnych nowszych modelach LG. Problemem był długi czas oczekiwania - około 3 tygodni w środku zimy. Natomiast duży problem pojawił się u każdego z nas 2-krotnie - uszkodzenia przekaźników na płycie głównej jednostki wewnętrznej. Już w 2018 roku autoryzowany serwis LG stwierdził, że do tych modeli części zamiennych już nie ma. Trzeba sobie jakoś poradzić lub kupić nową pompę ciepła (komplet czyli jednostka wewnętrzna i zewnętrzna, bo obecnie dostępnych jednostek wewnętrznych nie da się skonfigurować z naszymi jednostkami zewnętrznymi, które były sprawne). Każdy z nas poradził sobie z tym poprzez zakup używanej płyty głównej lub naprawę zleconą znajomemu - "pasjonatowi elektroniki" (serwis tego nie potrafił albo nie chciał zrobić).
    Jak widać płatne przeglądy itp. to pic na wodę, niby mają przedłużyć żywotność sprężarki, która w naszych przypadkach 14 rok działa bezproblemowo.
    Jak koledzy napisali, wykładamy 15tys. + "wywalamy" 5tys na serwisowanie przez kilka lat a po 10 latach padnie elektronika i usłyszymy w serwisie: " nie ma części zamiennych, proszę sobie jakoś poradzić albo kupić nową pompę ciepła".
    Jeden z kolegów ma 10-letnią pompę ciepła innej znanej firmy niż LG i znając nasze przypadki zadzwonił do serwisu zgłaszając rzekomą usterkę płyty głównej, odpowiedź była taka sama jak w przypadku LG.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #30203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    699

    Domyślnie

    Przeglądy to pic na wodę. Ja powinienem miec już czwarty przegląd. Niby konieczny dla utrzymania gwarancji. jestem jakieś dwa tysiące do przodu. Widziałem, jak wyglądał przegląd PC gruntowej u mojego sąsiada- gatka szmatka, papierosek, wyczyszczenie sitka od dolnego źródła i 500 nie jego. A jak miał awarię, to czekał trzy tygodnie na części, bo płyta główna nie podlega gwarancji po 4 latach, tylko sprężarka.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  4. #30204

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaseb Zobacz post
    Przeglądy to pic na wodę. Ja powinienem miec już czwarty przegląd. Niby konieczny dla utrzymania gwarancji. jestem jakieś dwa tysiące do przodu. Widziałem, jak wyglądał przegląd PC gruntowej u mojego sąsiada- gatka szmatka, papierosek, wyczyszczenie sitka od dolnego źródła i 500 nie jego. A jak miał awarię, to czekał trzy tygodnie na części, bo płyta główna nie podlega gwarancji po 4 latach, tylko sprężarka.

    U mnie jak montowali mi pompę LG to od razu zapytałem o koszty "przeglądu" . Powiedziano mi 200zł , raz w roku.

    Raz wykonałem , choć instalator nie był szczęśliwy że "tylko" 200zł ale szczerze mówiąc stwierdziłem że to najgorzej wydane 200zł.

    Tak naprawdę instalator nie miał co robić , wyczyścił (bo zmusiłem) filterek , ale tez nie było co czyscić , bo wodę mam filtrowaną ...
    Inna rzecz że instrukcja dołączona do pompy opisuje co należy do pewien czas sprawdzać i wykonać to może każdy bez żadnej wiedzy ...

    Tak naprawdę przegląd robi się po to aby dostać pieczątkę a pieczatkę po to aby mieć gwarancję.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #30205

    Domyślnie

    Ja mam inne doświadczenia w temacie. Niedługo po płatnym serwisie zaczął się pokazywać błąd przepływu. Zadzwoniłem do serwisu, serwisant akurat był w pobliżu i 3h później było po naprawie. Koszt naprawy pewnie byłby podobny lub niższy niż koszt przeglądu. Tylko komu i gdybym chciał jednak szybciej, to za ile PLN, chciałoby się dziś podjechać, jak firmy mają swoich klientów i montaże proplanowane na miesiące do przodu?

    Także "przegląd" (choć u mnie nie był na odwal i trwał dobrze ponad godzinę), to taki abonament na naprawę. Oczywiście z jakością i czasem naprawy zależnym od podejścia serwisu.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 19-08-2021 o 14:24

  6. #30206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tak naprawdę przegląd robi się po to aby dostać pieczątkę a pieczatkę po to aby mieć gwarancję.
    Tak to jest z przeglądami (czy to uzębienia, czy urządzeń), że jak nic się nie dzieje, to wydają się zbędne. Ale dzięki nim wcześnie wykryty problem łatwo i tanio naprawić. W PC w zakres wchodzi sprawdzenie szczelności układu i ciśnień. Problem w tym zakresie może być niezauważalny - a z czasem może doprowadzić np. do zatarcia sprężarki. Więc nic dziwnego, że gwarant chce wykrywać usterki na etapie, gdy są tanie w naprawie. Bez przeglądów można żyć. Przy klimie za 1,5K zł odpowiedź jest prosta. Przy PC za kilkanaście ja bym nie ryzykował.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8029561

  7. #30207

    Domyślnie

    Poprawnie zainstalowana klimatyzacja czy też pompa ciepła PW typu split jest w 100% szczelna i taka zawsze pozostanie , no chyba że zostanie uszkodzona mechanicznie.

    Nie jest wymagana żadna kontrola , ani "nabijanie".
    Jak jakiś specjalista tak mówi to należy "omijać" tego specjalistę , bo widać nie jest to żaden fachowiec a zwykły partacz.

    Tak samo jak w lodówce nie jest wymagany przegląd i nabijanie czynnika , tak samo w pompach ciepła i klimach ...

    Każda nowoczesna klima czy pompa ma system autodiagnozy i w razie wycieku czynnika od razu się wyłączy i nie pozwoli się włączyć (sprężarki) , wiec nie ma żadnej szansy na uszkodzenie pompy przez wyciek czynnika.

    U mnie w książce serwisowej nie ma żadnej wzmianki aby sprawdzać szczelność pompy , bo nie ma takiej potrzeby .
    Są inne zalecenia , które naprawdę nie są zbyt zaawansowane ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #30208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Poprawnie zainstalowana klimatyzacja czy też pompa ciepła PW typu split jest w 100% szczelna i taka zawsze pozostanie , no chyba że zostanie uszkodzona mechanicznie.
    Qrcze, a mi się zdarzyło i w lodówce rozszczelnienie. Jak pogooglasz to znajdziesz sporo podobnych przypadków. A tam żadnych złączek nie ma - wszystko spawane. I krótkie odcinki.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie jest wymagana żadna kontrola ,
    Cytowałem Ci z instrukcji, że jest.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak jakiś specjalista tak mówi to należy "omijać" tego specjalistę , bo widać nie jest to żaden fachowiec a zwykły partacz.
    Kupiłeś produkt partacza. Tak twierdzi LG.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie w książce serwisowej nie ma żadnej wzmianki aby sprawdzać szczelność pompy , bo nie ma takiej potrzeby .
    Doprawdy? Nie masz takiej listy czynności serwisowych w instrukcji obsługi na końcu gwarancji? Wrzucisz stronę ze swoja gwarancją (co ją masz na papierze)?



    Tak jest w instrukcji dostępnej w internecie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lg.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	457672  

  9. #30209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Qrcze, a mi się zdarzyło i w lodówce rozszczelnienie. Jak pogooglasz to znajdziesz sporo podobnych przypadków. A tam żadnych złączek nie ma - wszystko spawane. I krótkie odcinki.
    Gwarancja u mnie minęła już ..

    Był instalator na jednym przeglądzie i widziałem co robi. Żadnej szczelności nie sprawdzał.

    Kiedyś z nim rozmawialem i mimo że zajmuje się montażem kilkanaście lat i także serwisuje i ma bardzo dobre opinie to powiedział że nie spotkał się z rozszczelnieniem klimy jak została ona prawidłowo i zgodnie ze sztuką zamontowana i nie jest wymagane żadne dobijanie czynnika.
    Oczywiście pod warunkiem że nie zostało uszkodzone mechanicznie połącznie ...

    Jak to mówią papier wszystko przyjmie i jakoś trzeba "usprawiedliwić" pobierane nawet kilkuset złotych za "przegląd" ...

    Tak jak pisałem.

    Chodzi o przystawienie pieczątki i nic wiece. Nie masz pieczatki , to nie masz gwarancji ...
    Instalatorzy o tym wiedzą. Większośc traktuje te przeglądy jako bardzo szybki i łatwy zysk.
    Dużo lepiej płatne sa przeglądy niż same montaże , patrząc na czas pracy i skomplikowaność "pracy" ..

    Jak pisałem KAŻDA klima , każda pompa ma system autodiagnostyki. Rozszczelni się to od razu wyskoczy błąd i nie właczy się sprężarka.
    Jak się uszkodzi to wtedy wzywa się serwis a nie szybciej aby "udawał" że coś robi ...

    Tak samo jak w lodówce. Popsuje się to wzywasz serwis a nie prosisz aby ciągle sprawdzali szczelnośc i połaczenia.
    Po którymś takim "sprawdzaniu" sie okaże że się rozszczelni i sam spowodujesz nadgorliwością że będzie Cię to drogo kosztowało.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #30210

    Domyślnie

    U siebie sam kontroluję ciśnienie w instalacji i jak jest za małe to sam dobijam ciśnienie (instalator pokazał jak to robić). Filterka nie muszę czyścić , bo okazało sie że po 2 latach był idealnie czysty , bo cała woda w instalacji jest filtrowana (zestaw 3 filtrów). Czyszcznie jednostki zewnątrznej - jak jest wymagane to kompresorem przedmucham.

    Jakby coś ubywało czynnika to było by to widoczne podczas rozmrażania , jak mało wymiennika to nie działa poprawnie odmrażania.

    Zamiast płacić za fikcyjne , zupełnie nie potrzebne przeglądy wole to pieniądze przeznaczyć na coś innego , a ile pompa wytrzyma nie wiem. Najważniejsze aby została dobrze podłączona , zabezpieczona przed przepięciami a i sama instalacja wykonana prawidlowo , bo duża część awarii wynika ze złego montażu i źle wykonanej instalacji grzewczej ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #30211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak pisałem KAŻDA klima , każda pompa ma system autodiagnostyki. Rozszczelni się to od razu wyskoczy błąd i nie właczy się sprężarka.
    No popatrz... A mi w aucie czynnik się ulatniał wraz z olejem i sprężarka się zatarła.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U siebie sam kontroluję ciśnienie w instalacji i jak jest za małe to sam dobijam ciśnienie
    Sam sprawdzasz ciśnienie i dobijasz czynnika chłodniczego (patrz czerwona ramka)?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-08-2021 o 08:46

  12. #30212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No popatrz... A mi w aucie czynnik się ulatniał wraz z olejem i sprężarka się zatarła.

    Sam sprawdzasz ciśnienie i dobijasz czynnika chłodniczego (patrz czerwona ramka)?
    W samochodzie instalacja NIGDY nie była w pełni szczelna i to chyba każdy wie. Wynika to z budowy samochodu i przeznaczenia.
    W lodówce/klimie/pompie ciepła nie ma potrzeby uzupełniania czynnika , bo sprawdzenie szczelności następuje po montażu i jak montaż jest wykonany prawidłowo to szczelność pozostanie przez bardzo długi czas.

    Myślę że szybciej padnie elektronika czy sama sprężarka niż się rozszczelni "samoistnie" instalacja ...

    Mówi o ciśnieniu wody w instalacji. Pompa ma wbudowany manometr i obserwuje jego wskazania. Jak spadnie poniżej 1bar to dobijam ciśnienie.
    Dobijanie ciśnienia jest za pomocą zaworu wody. Po prostu dopuszczam trochę wody do instalacji i obserwuje manometr.
    Poziom trudności taki sam jak otwarcie zaworu wody w kranie z wodą
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #30213

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Gwarancja u mnie minęła już ..

    Był instalator na jednym przeglądzie i widziałem co robi. Żadnej szczelności nie sprawdzał.
    U mnie sprawdzał jakimś tam czujnikiem gazu. Bardzo dokładnie przy obu jednostkach. Fajnie, ale nijak to nie gwarantuje tego, że tydzień po serwisie żadna nieszczelności się nie pojawi. A gdyby była przed serwisem, to tak jak mówisz, elektronika pewnie by to wykryła.

  14. #30214

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Poprawnie zainstalowana klimatyzacja czy też pompa ciepła PW typu split jest w 100% szczelna i taka zawsze pozostanie , no chyba że zostanie uszkodzona mechanicznie.
    Nie prawda.
    Jakość urządzeń i materiałów użytych do ich budowy jest coraz gorsza.
    Dzisiaj miedzi jest w urządzeniach 2 razy mniej niż 10 lat temu.
    Wszystko jest konstruowane na styk.
    Owszem połączenia wykonane przez instalatora są i powinny być szczelne.
    Ale 99% nieszczelności w układach chłodniczych pojawia się na elementach fabrycznych (mam na myśli fachowy montaż)
    A najgorsze dla urządzenia są mikro nieszczelności, kiedy z urządzenia powoli ucieka czynnik.
    Układ chcąc osiągnąć wydajność pracuje z dużo większym obciążeniem.
    Użytkownik tego nie wyłapie na podstawie oględzin.
    Rozszczelnienie w postaci dużej dziury jest najmniej szkodliwe, bo po prostu zatrzyma urządzenie.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie jest wymagana żadna kontrola , ani "nabijanie".
    Jak jakiś specjalista tak mówi to należy "omijać" tego specjalistę , bo widać nie jest to żaden fachowiec a zwykły partacz.
    Już kolejny raz zwracam ci uwagę, że to o czym piszesz reguluje ustawa.
    To ilość czynnika w urządzeniu decyduje o tym, czy urządzenie podlega obowiązkowym przeglądom czy nie.
    Za brak przeglądów przewidziane są ustawowo kary i są to kwoty 5 cyfrowe.
    Do wykonywania takich przeglądów zobowiązany jest właściciel urządzenia w gestii instalatora jest wyłącznie poinformowanie użytkownika o tym fakcie.
    Doucz się zanim następnym razem będziesz pisał takie farmazony:
    http://www.cro.ichp.pl/

    Analogia do przeglądów uzębienia jest w 100% trafna.
    Z tą różnicą, że instalator nie składa przyrzeczenia lekarskiego

  15. #30215

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nie prawda.
    Jakość urządzeń i materiałów użytych do ich budowy jest coraz gorsza.
    Dzisiaj miedzi jest w urządzeniach 2 razy mniej niż 10 lat temu.
    Już kolejny raz zwracam ci uwagę, że to o czym piszesz reguluje ustawa.
    To ilość czynnika w urządzeniu decyduje o tym, czy urządzenie podlega obowiązkowym przeglądom czy nie.
    Za brak przeglądów przewidziane są ustawowo kary i są to kwoty 5 cyfrowe.
    Do wykonywania takich przeglądów zobowiązany jest właściciel urządzenia w gestii instalatora jest wyłącznie poinformowanie użytkownika o tym fakcie.
    Doucz się zanim następnym razem będziesz pisał takie farmazony:
    http://www.cro.ichp.pl/

    Analogia do przeglądów uzębienia jest w 100% trafna.
    Z tą różnicą, że instalator nie składa przyrzeczenia lekarskiego
    Pod FGazy podlega jest T-CAP , inne typowe klimy czy pompy ciepła mają za mało czynnnika i nigdzie się ich nie zgłasza .
    Splita musi podłączyc osoba z uprawnieniami (teoretycznie) bo widziałem zestawy do "samodzielnego montażu"

    Pompy typu Monoblock można kupić w zwykłym sklepie i może to każdy zamontoważ i nie podlegają pod żadne ustawy , bo połącznie gazowe poodbnie jak w lodówce jest wykonane fabrycznie ...
    Może kupić każdy a nie jedynie osoba uprawiona ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #30216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    W samochodzie instalacja NIGDY nie była w pełni szczelna i to chyba każdy wie. Wynika to z budowy samochodu i przeznaczenia.
    W lodówce/klimie/pompie ciepła nie ma potrzeby uzupełniania czynnika , bo sprawdzenie szczelności następuje po montażu i jak montaż jest wykonany prawidłowo to szczelność pozostanie przez bardzo długi czas.
    I to dowodzi prawdziwości twierdzenia, do którego się odnosiłem?
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak pisałem KAŻDA klima , każda pompa ma system autodiagnostyki. Rozszczelni się to od razu wyskoczy błąd i nie właczy się sprężarka.

  17. #30217

    Domyślnie

    Mam pompę ciepła już 15 lat. Pojawił się problem z przepływem. Czy ktoś z Was już czyścił wymienniki? Jak tak, to możecie kogoś polecić z okolic Częstochowy/Śląska?

  18. #30218

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja mam inne doświadczenia w temacie. Niedługo po płatnym serwisie zaczął się pokazywać błąd przepływu. Zadzwoniłem do serwisu, serwisant akurat był w pobliżu i 3h później było po naprawie. Koszt naprawy pewnie byłby podobny lub niższy niż koszt przeglądu. Tylko komu i gdybym chciał jednak szybciej, to za ile PLN, chciałoby się dziś podjechać, jak firmy mają swoich klientów i montaże proplanowane na miesiące do przodu?
    możesz opisać co zrobił? Ja mam błąd przepływu. Pompę mam 15 lat.

  19. #30219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalio Zobacz post
    Ja mam błąd przepływu. Pompę mam 15 lat.
    U mnie wyskoczył błąd H62 ;
    - montaż dodatkowego grzejnika,
    - zapowietrzeniu uległa pompa ciepła ;
    - odpowietrzenie pomogło ; popuszczenie zaworka na pompie
    -
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #30220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    U mnie wyskoczył błąd H62 ;
    - montaż dodatkowego grzejnika,
    - zapowietrzeniu uległa pompa ciepła ;
    - odpowietrzenie pomogło ; popuszczenie zaworka na pompie
    -
    Ahaa no to nie. To mam posprawdzane. Niestety po tym okresie czyszczenie wymienników tylko mi pozostaje.
    Dziękuję.

Strona 1511 z 1521