dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1516 z 1521
Pokaż wyniki od 30.301 do 30.320 z 30404
  1. #30301

    Domyślnie

    Według rotametrów to ja mam przepływ w okolicach 70l/min.

  2. #30302
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak, ani rotametr nie jest dokładnym wskaźnikiem ( a jeszcze wynik mnożysz x12 ) , ani delta nie jest równa idealnie 5 albo 3.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #30303

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tak, ani rotametr nie jest dokładnym wskaźnikiem ( a jeszcze wynik mnożysz x12 ) , ani delta nie jest równa idealnie 5 albo 3.
    U mnie przepływ jest stały. Niestety pompa mimo że pompa obiegowa jest elektroniczna nie steruje prędkością przepływu. Zawsze jest taki sam przepływ a szkoda że firma nie pomyślała aby sterować przepłływem. Przepływ mam też większy niż "książkowy". W książce dla tej pompy jest przepływ nie mniejszy niż 25.8L , u mnie na II biegu jest około 36l/min , przy III biegu (domyślnym) jest ponad 40L/min.

    Delta u mnie jest zmienna. Zaczyna się nawet od 8 a kończy nawet na 1 , ale dąży do delty 2 ...
    Sądzę że za pomocą delty jest regulowana "moc" pompy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #30304
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    No tak jak to wynika ze wzoru , są dwa wyjścia regulacji mocy ,albo przepłwem , albo deltą , no albo dwoma na raz.
    W każdym razie wzór jest poprawny , także albo przepływ podajesz "na oko" , chwilową deltę też możesz dokładniej zmierzyć , bo ona nie jest liczbą całkowitą.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #30305

    Domyślnie

    Pomiędzy pompą ciepła a instalacją co i CWU mam wymiennik. Czy dużo zyskam pozbywając się wymiennika i zalewając układ glikolem.

  6. #30306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wymiennik pomiędzy PC a resztą instalacji? Chyba że chodzi o bufor.

  7. #30307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wymiennik pomiędzy PC a resztą instalacji? Chyba że chodzi o bufor. Wymiennik jest w pompie.

  8. #30308

    Domyślnie

    Tak za pompą jest wymiennik bufor i zbiornik CWU.

  9. #30309
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    @plusfoto , kolega @laparia po prostu ma monobloka i na zewnątrz (jak to dobra szkoła mówi) trza mieć glikol , więc albo się robi wymiennik i dalej jest woda ( choć cwu swoją drogą też mogłoby być na glikolu , tylko oddzielny obwód dla co). A czy coś zaoszczędzisz ...? Podejrzewam że robocizna plus ilość glikolu ,oraz to ,że trzeba go co jakiś czas wymieniać spowoduje ,że nic nie zaoszczędzisz , ale to są tylko bardziej przeczucia niż wyliczenia....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #30310

    Domyślnie

    Amen. Wszystko co napisałeś jest prawdą. Monoblok polskiej produkcji włącz wyłącz. Dofinansowanie z miasta. Nie muszę pisać jak pfu było napisane. Od tego sezonu puszczam na co. Zużycie CWU 2,5 kWh na
    dobę przy 4 osobach.

  11. #30311
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia Zobacz post
    Amen. Wszystko co napisałeś jest prawdą. Monoblok polskiej produkcji włącz wyłącz. Dofinansowanie z miasta. Nie muszę pisać jak pfu było napisane. Od tego sezonu puszczam na co. Zużycie CWU 2,5 kWh na
    dobę przy 4 osobach.
    Miałem taką instalację i ominąłem bufor zrobiło się oszczędniej i praktyczniej. Co do wymiennika, to PC ma zabezpieczenia przed zamarzaniem (powinna mieć) więc jeśli prądu nie będzie dobę to nic sie nie stanie. No chyba, że to będzie mróz -40stopni i otworzysz okna w domu, ale i tak jest rozwiązanie. Montujesz zawory w miejscu wymiennika, wraz z zaworem spustowym i masz zabezpieczenie na skrajny przypadek, który i tak sie nie zdarzy

  12. #30312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale po co otwierać okna jak pompa jest na zewnątrz domu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #30313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale po co otwierać okna jak pompa jest na zewnątrz domu ?
    Jedno z zabezpieczeń to mieszanie wody w instalacji przy niskich temperaturach

  14. #30314
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ile mocy daje w produkcji dla Tz > 0C?
    przy 13 st w okolicy 8,5kW
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  15. #30315
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    od jakiegoś czasu pojawia się u mnie problem wysokiego ciśnienia przy cwu.gdyby to było za każdym razem to usterka byłaby usunięta. Niestety dzieje się tak raz na kilka- kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt grzań wody. Czyli raz dziennie czasem raz na kilka dni . a nawet raz na kilka tygodni. Ktoś na forum poradził mi aby odpowietrzyć pompę obiegową cwu i tak robię . Odpowietrzam, trochę syknie i poźniej załączam pc i prawie zawsze jest znowu ok. Niestety wk...a mnie to ciągłe odpowietrzanie, bo wcale nie jestem pewien że to ma winę. Pompa obiegowa jest 0,5 m niżej od odpowietrznika, a powietrza do odpowietrzenia niewiele, tyle co strzykawka, a rura 1 cal albo i grubsza. Sprubujcie coś poradzić bo serwisant mój też nie wie. Czy pompa obiegowa może psuć się raz po raz, czy zawór trojdroiżny? Czy już nie wiem co? Sama oc dimplex 9 kw gruntowa chodzi 10 lat bez żadnej awarii. Wyjątkiem ten jedyny błąd czy alarm.
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

  16. #30316
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jakie masz temperatury na wyjściu pompy gdy problem występuje? Jaka wężownica?
    Jaka jest temperatura na pompie gdy temp zdana CWU jest blisko? Do jakiej temperatury grzejesz CWU? Czy błąd wyskakuje w połowie czy bliżej końca cyklu?

  17. #30317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mardor1971 Zobacz post
    od jakiegoś czasu pojawia się u mnie problem wysokiego ciśnienia przy cwu.
    Chodzi o wysokie ciśnienie CWU czy wody "kotłowej"?
    Tak czy inaczej sprawdź ciśnienie wstępne naczyń przeponowych.

    A jak CWU to masz reduktor ciśnienia? Może wodociągi miewają skoki ciśnienia i jak Ci wodociąg nabije ciśnienie (w tym zapełni naczynie przeponowe) i dojdzie do tego sesja grzania CWU w czasie, gdy brak poboru to ciśnienie CWU leci w kosmos.

  18. #30318
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    I błąd/alarm wysokiego ciśnienia pojawia się od wodociągu... Przecież tu chodzi o ciśnienie czynnika.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #30319
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    po kilku latach bezawaryjnej pracy wiem na pewno że to nie jest problem wężownicy, na pewno nie jest problem wodociągów. Alarm wyskakuje dość szybko . Ciśnienie rośnie w oczach by po ok 1 min wyłączyć pompę. Zaznaczam że przy grzaniu domu nie ma takiego problemu. Wodę grzeję na 45 stC.
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

  20. #30320

    Domyślnie

    Z naczynia przeponowego zeszło Ci powietrze. Albo dobicie powietrza do ciśnienia zbliżonego ciśnieniu wody z wodociągu, albo jak uszkodzona membrana, to wymiana zbiornika.

Strona 1516 z 1521