dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie z czego zrobic droge dojazdowa?

    musze zrobic okolo 70m drogi dojazdowej do domu przez łakę. łaka jest czasami podmokła i podejzewam ze po zrownaniu jej przez spychacz po deszczu bedzie troche mokro,a i podczas budowy ciezarowki z towarem i betoniarki moga miec problemy..
    Jak myslicie w jaki sposob zrobic droge zeby byla przejezdna i zeby nie bylo droga w wykonaniu?
    Czy wylozyc ja plytami betonowymi( ile moga kosztowac?) czy moze czyms wysypac?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  2. #2

    Domyślnie

    ja też robiłem drogę.. tylko duzo mniejszy odcinek.. ok 20m... i zrobiłem tak:

    - wybraliśmy ręcznie na głebokośc łopaty ten odcinek o szer. 3 metry
    -wypełniłem go gruzem , kamieniami - choć nie na całej długości- tyle ile miałem ( woziłem autem osobowym z przyczepą od znajomuch gruz i kamienie)
    -wierzchnia warstwę zasypałem szlaką z pieca- tylko nie domowego- takiego do ogrzwania szklarni- proponuje poszukac i popytać.. czasem ogrodnicy chca sie pozbyć tego za darmo.. tylko transport..
    - w sumie grubośc warstw to ok. 40 cm (zależy jaki gruz- najlepszy gruby)

    .tak że droga kosztowała mnietylko wynajeci przyczepy + paliwo + własna robota..
    nawet jej specjalnie nie ubijałem (przejechałem pare razy osobówką)
    gdy przywozili mi kamień 2x 12ton nie było żadnego problemu...

    moim zdaniem to najniższy koszt jaki można uzyskać.. tylko trzeba chęci i ciut szczęścia .. ale to do wszystkiego cza .. powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Podbijam wątek! Ktoś jeszcze robił dla siebie drogę dojazdową?? Moją ziemię całkowicie rozjechały ciężkie sprzęty i w tej chwili jest jedna wielka glina z wodą. Chcę to zebrać, najpierw warstwa jakiegoś kamienia czy tłucznia. A co na górę??

  4. #4

    Domyślnie

    To zależy na co kogo stać. Można dać kostkę granitową, brukową, a jeśli an być tanio i dobrze to może być nawet ten tłuczeń. Też mnie to czeka na wiosnę, bo teraz to już nie mam siły się tego czepiać. Ja u siebie wybiorę ziemię..tak ze 20cm i będę dawał tłuczeń. Może ktoś ma coś takiego, lub widział i wie jak to kruszywo się nazywa..? Takie kamyki czerwone.. co by to wysypać na tłuczeń, żeby podjazd nie był szary i ponury..

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz doraźnie utwardzić to proponuję wykorytować na jakieś 15-20 cm i wysypać gruz. Jeżeli droga ma być już docelowa to trzeba wykorytować, dać 10 cm piasku, i na to tłuczeń w dwóch warstwach : na spód dać tłuczeń o granulacji 36-63 mm (na grubośc 15 cm), na wierzch tłuczeń granulacji 0-32 mm (na grubość 5 cm) i dobrze zagęścić.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ja robiłem w ten sposób, że najpierw wykorytowanie na 20-30 cm, potem gruby gruz, drobniejszy gruz i na to mielony asfalt. Zamiast gruzu/asfaltu może być cokolwiek twardego, co jesteś w stanie tanio załatwić w swojej okolicy. Najważniejsze, żeby było koryto i w to koryto nasypane najpierw najgrubsze, potem drobniejsze, a na wierzch najdrobniejsze (jeśli nie będziesz tam jeździł osobówką, to najdrobniejsze można sobie podarować - ciężarówki sobie pordzą).

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    zanim zrobisz cokolwiek, zastanów się, czy będziesz prowadzić jakieś instalacje w tej drodze. jeśli tak, to lepiej na czas budowy położyć płyty (można czasem wypożyczyć) albo po prostu siatkę.

  9. #9

    Domyślnie

    Instalacje są. Dom też już stoi. Chodzi mi o drogę "na gotowo", bo na razie dojeżdżam do domu razem z kupą gliny. Dzięki za odpowiedzi, coś tam mi się już wyklarowało :)

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli chciałbyś kruszywo w ciekawym kolorze to mogę polecić odpad produkcyjny z kostki z kamienia polnego mniej więcej w takim kolorze:


    Cena niewygórowana 35zł/tona - tylko że transport na śląsk pewnie drugie tyle

  11. #11

    Domyślnie

    Zrozumiałem że to do mnie z tym kolorowym kruszywem fakt jest tu blisko jedna kopalnia i to znakomicie prosperująca, ale do Śląska to mi daleko dzięki za podpowiedź. Ja nad swoim podjazdem będę się zastanawiał na wiosnę..ale na pewno będzie to właśnie jakieś kruszywo, czy inne kamyki

  12. #12

    Domyślnie

    witam

    Ja kupiłem 25 ton gruzu ceglano betonowego. Kopareczka rozciagła to na moje 30 m drogi.i teraz mam wjaz bez problemow.
    Kosz jak dobrze pamieta 550 zł + koparka ok 30 minu czyli 50 zł

    Pozdrawiam daro31ie

  13. #13

    Domyślnie

    Miałem do utwardzenia ok. 100m odcinek bardzo mokrego dojazdu,nawet z rowerem to nie była łatwa przeprawa,zebrałem cały humus i na brzegu położyłem drenaż za jednym rzutem,nawiozłem z pobliskiej betoniarni gdzie produkują kostkę brukową gruzu grubego(kostka i krawężniki) po 18zł. za tone a na wierzch z tej samej firmy gruzu mielonego po 22zł.,wszystko sie ubiło i zakleszczyło i teraz mogę nawet czołgiem wjechać.
    Polecam taki materiał,kamień i tłuczeń po 30-40zeta za tone to za duży wydatek żeby ładować go w ziemię.
    Co ja będę robił jak budowę skończę...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma Zobacz post
    zanim zrobisz cokolwiek, zastanów się, czy będziesz prowadzić jakieś instalacje w tej drodze. jeśli tak, to lepiej na czas budowy położyć płyty (można czasem wypożyczyć) albo po prostu siatkę.
    Witam,

    muszę zrobić drogę dojazdową do mojej działki, żeby firma budowlana mogła rozpocząć budowę, bo w chwili obecnej jest tam tylko ziemia. Jednak po zakończeniu budowy będę musiał podłączyć wodę i kanalizację jaką drogę powinienem zrobić na czas budowy? Czy mogę od razu położyć rury i utwardzić drogę? Czy ciężarówki nie będą zbyt ciężkie?

  15. #15

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania powyżej.
    Potrzebuję utwardzić drogę o szerokości 3m przed rozpoczęciem budowy (na długości ok. 60m), ale za jakiś czas trzeba będzie przez tą drogę robić gaz i wodociąg. Rozumiem, że położenie teraz geowłókniny polipropylenowej nie miałoby sensu? Ale te 30cm trzeba wykorytować i nawieźć gruzu i tłucznia?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat . Nie korytowałem i nie nawoziłem gruzu na czas budowy . Okazało się , że ciężki sprzęt sam utwardził drogę i nie było problemu z przejazdem .

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał CZARNY. Zobacz post
    Miałem podobny dylemat . Nie korytowałem i nie nawoziłem gruzu na czas budowy . Okazało się , że ciężki sprzęt sam utwardził drogę i nie było problemu z przejazdem .
    Zależy jaki tam jest grunt jak piasek to może i tak.
    U siebie (glina) nie korytowałem z założeniem że będziemy dosypywać kolejne warstwy jakby siadało (bo i tak trzeba podwyższyć lekko poziom) ale pare samochodów z mielonym betonem i grubym kruszywem z zasadzie załatwiło sprawę. Potem każdy beton który został w gruszce wylewali na drogę tam gdzie były dołki i po stanie surowym tą drogą nie bałbym się czołgiem jeździć.
    A tam gdzie nie było nic wysypywane to jest błoto po kolana po każdym deszczu.
    Wszystko zależy co kto ma pod ziemią...
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  18. #18

    Domyślnie

    Za parę dni będę wiedział co jest w tamtym terenie pod ziemią i wtedy się odezwę, Dzięki.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Geowłóknina, na co mieszać dobry gruz z błotem ? teraz są tak bajeczne materiały, że droga chwilunia i jest pancerna.
    Geokraty itp tego jest masę, aby zrobić dobrą drogę w trudnym terenie np.

  20. #20

    Domyślnie

    Najtaniej wyjdzie Cię wysypanie gruzu, a wszystkie inne będą już dla Ciebie drogie. Szybko też pójdzie z płytami chodnikowymi, takie jnajtańsze są po 5 zł w Obi czy casto.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony