dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie

    a no wlasnie mam pytanko czy potrzebna jest mi dmuchawa i o jakiej mocy (turbina,wiatrak )jezeli dlugosc przewodu z kominka bedzie miala taki przebieg : od kominka 4 metry do gory pozniej kolanko 90 stopni i dalej w tym miejscu jakas turbina ale nie koniecznie a za nia jeden trojnik rozchodzacy sie na rure o dług 2 i 5 metrow teraz od 5 metrowej znowu trojnik na 2 metry i 4 metry i od 4 metrowej trojnik z z wyjsciami po 3 metry. wszystkie trojniki beda na 90 stopni i w sumie ok 13 mb ryry o przekroju 130 mm - głowna i odejscia od trojnikow po 100 mm razem ok 10 mb

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mówią że wymuszony obieg powietrza (turbina) jest niezbędny gdy odległość w poziomie przekracza 3-4 metry. Z tekstu powyżej wynika, że przekracza i w dodatku układ jest skomplikowany. Bez turbiny nie będzie dobrze dzialać. Powinien to wszystko, wraz z przekrojami rur, zaprojektować fachowiec od kominków.

  3. #3

    Domyślnie

    To fakt instalacja nie jest prosta i bez turbiny może nie zadziałać. Ale w Twoim przypadku zastanawiam się, czy w 4-ro metrowym, pionowym kanale, zaraz za kominkiem nie wytworzy się ciąg wystarczający do pchnięcia dalej powietrza. Ja bym zrobił tak: zamontowałbym bez dmuchawy, ale tak by była możliwość jej późniejszego wmontowania.
    Fachowiec oczywiście to dobry pomysł, ale niełatwo go znaleźć (wiem, bo próbowałem), a takiego, co obejdzie się bez paru stówek jeszcze trudniej.

    Pozdrowionka
    Metal

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony