dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 149
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2978
  1. #41

    Domyślnie trawnik

    Perz i mlecze (u mnie były problemem) wytępiłem środkami chemicznymi, których nazw nie pamiętam, ale informacje można otrzymać w każdym większym sklepie ogrodniczym. Natomiast istnieje inne - mniej znane rozwiązanie - zastosowanie biowłókniny. Rozwiązanie takie bywa przydatne szczególnie na mniejszych powierzchniach (chodzi o koszty), ale przy zastosowaniu takiej opcji mamy z głowy wszelkie chwasty, a trawnik wygląda rewelacyjnie. Odsyłam do strony www.travasystem.prv.pl
    Pozdrowienia dla wszystkich

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewa3112

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1

    Domyślnie Kraków,nasiona trawy ogrodowej-pkty sprzedaży

    Witam Was serdecznie! Pytanie do forumowiczów z Krakowa i okolic: gdzie moge kupić nasiona trawy ogrodowej, dobrej jakości i za dobrą cenę? kompletnie sie nie orientuję. słyszałam też, że popularna robi się trawa w rolkach...będę wdzięczna za ewentualne adresy czy wskazówki

  3. #43

    Domyślnie Zakladanie trawnika

    Witam,

    Mam zagarniety na jesien przez spychacza humus. Niestety pod spodem sa powyrywane, calkowicie wysiane lebiody, stara trawa i inne zielska. Czy moge na tak przygotowany teraz siac trawe czy tez powinnam poczekac az wzejda chwasty i jak beda male to je wyrwac i dopiero wtedy zasiac trawe?
    A moze po wyrosnieciu chwastow potraktowac jekims srodkiem typu roundup (chyba tak to sie pisze) ?
    Ale boje sie ze wtedy to juz i trawa moze mi nie wyrosnac.
    Chcialabym pod koniec lata miec juz ladny trawnik, an ktorym bedzi emozna sie rozlozyc z lezaczkiem.

    Prosze rowniez o sugestie co do gatunku trawy, zeby byla gesta, zielona i po prostu ladna. Nie chce eksperymentowac, jak moja siostra, ktora kupila cos, z czego wyrosla rzadka i pozolkla trawa, ktora cala poszla w zdzbla z nasionami.

    bede wdzieczna za porady,
    Pozdrawiam
    Anula

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Przyłączam się.
    Mam identyczny dylemat.
    Tylko że ja to wszystko przed zimą głęboko zaorałemi i zostawiłem w głębokiej skibie.Mam nadzieje że swiństwa wymarzną.

  5. #45

    Domyślnie

    Jeżeli macie ziemię zepchnieta przez spychacz czy zaoraną to i tak przed zasianiem traw musicie dobrze przygotować podłoże - można czekać aż wyrosną chwasty i wtedy je niszczyć ( mechanicznie czy chemicznie) ale potem znów konieczne będzie mieszanie gleby, grabienie itp... zabiegi które wyciągną na swiatło nasiona chwastów - a to podudzi je do wzrostu...
    Sądze więc że powinniście dobrze przyfgotować podłoże pod trawnik wysiać nasiona traw a z chwastami walczyć jak już trawa bedzie - wyrywając młode chwasty przed wzejściem traw ( można sie tak bawić na małej powierzchni) albo niszczyć chwasty przez częste koszenie jak juz trawa wzejdzie.

  6. #46

    Domyślnie czy napewno istnieje trawa z kwiatami polnymi ( dwa w jednym

    "polska laka" z kwiatami polnymi - to znaczy z jakimi ( czy one same wyrastają z tej trawy) i czy to ładnie wygląda

  7. #47

    Domyślnie Jak wyrównać teren pod trawnik?

    Witam,
    Zawsze chciałem mieć ładny trawnik wokół domu. Teraz próbuję to marzenie zrealizować. Teren był mocno pofałdowany (koleiny po ciężarówkach, dawna miedza itp) - po kilku zabiegach typu talerzowanie i bronowanie jest całkiem nieźle ale ciągle nie to. Pozostały łagodne nierówności. Jak sobie z nimi poradzić? Kto z Was przygotowywał teren pod duży trawnik? - jak to robiliście?

  8. #48

    Domyślnie

    Grabie i pożyczony ze szkoły pobliskiej ręczny walec.
    w.

  9. #49

    Domyślnie

    Grabić, podlać i odczekać. Grabić, podlać i odczekać. .......aż ziemia ulegnie.
    Czynności te powtarzać aż powierzchnia będzie równa czyli taka jaka Cię zadowoli.
    Wał to raczej po siewie trawy.
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Grabić, podlać i odczekać. Grabić, podlać i odczekać. .......aż ziemia ulegnie.
    Czynności te powtarzać aż powierzchnia będzie równa czyli taka jaka Cię zadowoli.
    Wał to raczej po siewie trawy.
    Moim zdaniem grabienie pozwala uzykać powierzchnie tylko pozornie równą - gdy zależy mi na niemal idealnie równej powierzchni używam np. palety ... do palety dowiązuje sznur, na palete wrzucam np: bloczek fundamentowy żeby była cięższa, zaprzębam do palety pracownika i jazda...
    Jeżdząca paleta "ścina" najmniejsze góreczki w nadmiar ziemi wsuwa w dołeczki, potem wałowanie, grabienie...itd...
    A potem jest już tak równo że można nawet kłaść terakotę...

  11. #51

    Domyślnie

    Jatola ma rację. Robiłem podobnie. Ciągałem zbite pod kątem prostym dwie deski(jak grabie, ale 2 metrowej szerokości). Podlewałem, czekałem,ciągałem dechy, podlewałem, czekałem, ciągałem dechy. Gdy było równo poczekałem 2-3 tygodnie aby wzeszły chwasty i spryskałem Randapem.Po tygodniu wysiałem trawę.

  12. #52

    Domyślnie

    Dawno mnie nie było. Dzięki za wszelkie sugestie ale.... czy chcecie powiedzieć, że mam biegać z dowiązaną paletą po polu 1500m2 ????

  13. #53

    Domyślnie

    Moze masz w rodzinie kogos kto chce stracić troche na wadze to mozesz go zaprzac.
    Ja spróbuje wynajac traktor z pługiem, glebogryzarka i brona jak pojeżdzi troche to jest szansa ze bedzie równiej. Mam ciut wiecej do wyrównania a wlasnie spychaczem mi rozplantowali na tym ziemie. Czekam az sie ulezy i zgnije zielsko pod nia i wpuszczam traktor.
    zielonym do góry

  14. #54

    Domyślnie

    ja w poprzednim domu zrobiłem tak (pomimo, że kilka osób mi to odradzało - nie mieli racji... ):
    najpierw traktor z pługiem wszystko dokładnie przeorał, potem glebogryzarka (bardzo dokładnie rozdrobniła ziemię) a potem za traktor facet zaczepił bardzo grubą deskę tzw "forszt" (deska gr 6 - 8 cm i długości jakieś 5 m) i wyrównywał teren we wszystkie strony. Później trochę poprawek grabkami i ręczne sianie trawy - wyszło naprawdę cudnie!!!
    ...ale niestety (a może stety) sprzedaliśmy ten dom i dudujemy nowy; nasza działka nie jest duża bo 10,5 ara ale wiem, że zrobię podobnie

  15. #55

    Domyślnie

    Bardzo dobre te rady ale co mam zrobić jeśli na moich 300 m kw. znajdują się już drzewka i krzewy???? Też z deseczką tup tup tup?????

  16. #56

    Domyślnie

    Agnes ano tup tup i to tak raz kłoło razu i nawet kilka razy a w przerwach deseczka i jako koń pociagowy.Dziala, sprawdzilem wlasnonoznie na podobnym areale no moze ciut mniejszym bo stoi jeszcze dom .
    Teraz jest równo i rośnie ładna trawka i krzaczki.
    zielonym do góry

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jest też wersja dla leniwych, a dobrych organizatorów.

    Imprezka pt.:
    "Gril z grabiami"

    Troszkę mięsiwa z rusztu, warzywek skrojonych w sosie i dużo płynu chmielowego.

    Wstęp tylko z grabiami i się rooooooooobi.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  18. #58

    Domyślnie

    taaaaak a w wersji Grill to wystarczy wiecej alkocholu i jest szansa, ze na koniec uczestnicy jeszcze walcowanie terenu uskutecznia turlajac sie do domów.
    zielonym do góry

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Rbit, żadnego turlania.
    Agnes nie chciała tupać na deseczce, jest na to rozwiązanie .
    Dużą deseczkę kroimy na mniejsze. Jak się gril rozkręci to nową zabawę inicjujemy .
    Deseczki sznureczkami do butów, jamnik z disco na full power i mamy:
    "Gorączkę sobotniej nocy"
    Goście
    My trawkę w nasionkach tylko na klepisko dorzucamy.
    A sąsiedzi, którzy się nei przyłaczyli .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  20. #60

    Domyślnie

    az mi łzy w oczach stanęły wersja z imprezką i disco baaaardzo mi się spodobała jak dobrze pójdzie to koło soboty zacznę działeczkę przekopywać a w następnym tygodniu deseczki i do roboty Życzcie mi szczęścia

Strona 3 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony