dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 149
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 2978
  1. #2861
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Przed domem lewa strona tam gdzie na foto stoi 3 Osiówka będzie pół bruk podjazd + chodnik do domu

  2. #2862

  3. #2863
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Przed domem po prawo tam dalej przy płocie będzie taras i ścieżka przed oknem i tu jest glina/ HUMUS i czarno ziem
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/a0a742531e52cb7e

  4. #2864

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Kaszpir może i z tobą się zgodzę. Lecz u mnie ta glina leży już 2 lata wyrównana za domem bez chwastów bez niczego wszystko sam ręcznie wyrywałem haczka do ręki i jazda no i grabie. Z przodu przed domem to samo . 1 warstwa glina pod tym matka ziemia humus która była zdarta z gliny i na tym leży 7cm czarnej ziemi również wszystko wyplewione i wyrwane chwasty więc z przodu mam w miarę ładnie. Dobra pytanie po co teraz się pchać w koszta ? Na wozić piasek lub żwir? Z żwiru wes wygrabuj kamienie.... Potem najmij ciągnik z rekultywatorem glinę wymieszaj z piaskiem wygrab znowu potem znowu nawiesc czarnej ziemi zgrab i waluj... grab i waluj teraz pytanie np 10 cm czarnoziemu czystego nie straczy taka warstwa? Przecież woda przeleci przez czarnoziemi i powoli będzie się wchłaniac w glinę tzn WSIAKAC i co trawa nie wzejdzie? I korzenie trawy się nie rozrosna w tej czarnej ziemi ? No proszę was nie dajmy się też zwariować?
    Słuchaj, u nas na osiedlu tylko ja się bawiłem w czarnoziem, piasek i ziemię spod pieczarki. Sąsiedzi siali trawę na gruncie rodzimym, czyli glinie. Trawa też im rośnie, nawożą, koszą, leżą na kocach, rozstawiają baseny. Jeżeli nie chce Ci się bawić w przygotowanie terenu, to weź to przejedź glebogryzarką, wysiej trawę i zobacz co się będzie działo. To jest absolutne minimum. Jak później będziesz miał niepokojące objawy to będziesz reagował. W ostateczności zrobisz to wtedy jak należy. Może nie będzie tak źle. W najgorszym przypadku stracisz kasę którą wydałeś na trawę, wodę do podlewania no i czas oczywiście. Ja i tak musiałem nawozić mnóstwo ziemi, jako że musiałem podnieść teren. Gdybym nie musiał się podnosić to pewnie zamówiłbym piasek (nie żwir) i przemieszał to z gliną. Wysiał i cześć pieśni. Później pielęgnacja, ale o tym jeszcze poczytasz. W necie jest mnóstwo poradników jak założyć trawnik, najczęściej nie różnią się znacząco między sobą. Weź pierwszy z brzegu i wysiewał. Tylko rozluźnij najpierw ziemię glebogryzarką, bo na tej ubitej glebie trawie będzie ciężko.

    A żeby Cie trochę zachęcić - jeden z sąsiadów zamówił trawnik z rolki. Mnóstwo kasy na to wydał. Do początku września miał trawnik jak z okładki. Wczoraj zauważyłem, że cały trawnik zbrązowiał i wysycha. I czemu tak ? Przecież jeszcze chwilę temu był taki piękny.
    Drugi sąsiad zakładał trawnik w zeszłym roku. Wziął firmę Pan Mietek ogrody, wydał kasę (trawnik z siewu), nie wymieniał gruntu. Siali na tę glinę. W poprzednim roku trawnik wyglądał okropnie. Mnóstwo plam, pustych miejsc. Myśleli, że trzeba będzie nowy zakładać. Pan Mietek oczywiście zwalił wszystko na złą glebę. W tym roku nawieźli trawnik (przesadzili, więc to co było strasznie pożółkło). Podlewali więc intensywnie żeby zniwelować przenawożenie. Dziś mają śliczny trawnik, godny pozazdroszczenia.
    Jak widzisz nie ma reguły. Od podlewania, koszenia i nawożenia nie uciekniesz. Ja sam widzę, że wymaga to czasu. Po pierwszym nawożeniu, odejściu upałów, regularnym koszeniu, podlewaniu, trawa rośnie w oczach. We wtorek kosiłem, dziś rano spojrzałem na trawnik i wiem że wieczorem lub jutro rano będę znowu kosił. Mi jednak sprawia to frajdę.
    Jeszcze o kosztach - moim zdaniem jeżeli nie ma konieczności wymiany/nawożenia gleby to te koszta nie są jakieś abstrakcyjne, czy bardzo wysokie.
    Glebogryzarka - 100 zł za dobę (w moim przypadku za darmo). W 2 dni na pewno objedziesz działkę.
    Trawa - w zależności co wybierzesz. Ja wybrałem dość drogą, 140 zł za 5 kg. Pewnie są dużo tańsze. Załóżmy nawet 1000 zł na trawę.
    Nawóz - 80 zł za 25 kg Yara Mila Complex. Nawozisz 3-4 razy do roku + nawóz jesienny, też w okolicach 80 zł/25kg.
    Kosiarka - zapłaciłem 1400 zł za nową kosiarkę spalinową. Olej na wymianę 40 zł. Paliwo 50 zł/miesiąc. Możesz kupić elektryczną za 400-500 zł i nie martwić się kosztami eksloatacyjnymi.
    Agrowłóknina - ja musiałem kupić, jako że na fragmencie działki mam spad i nasiona trawy spływały. 150 zł. Można przywieźć zamiast tego 10-15 piasku za 300 zł i będzie na przykrycie dosiewek.
    Szpadel/grabie/widelec do odchwaszczania - 150 zł.
    Podlewanie - ja podlewam tylko ze zbiornika na deszczówkę (wkopałem zbiornik 6000l). Jeżeli masz zamiar podlewać wodą z sieci to 300 zł na miesiąc trzeba liczyć. Pompa do wody kosztowała 179 zł (jakaś z Julii firmy Meec).
    Wąż ogrodowy na bębnie (u mnie 40 m) - 200 zł.
    Zraszacze - 150 zł.
    Taczka - 200 zł
    Walec do trawy - 200 zł
    Rękawice ogrodowe - nie będzie 100 zł na rok.
    Jakieś 2 wiaderka plastikowe - 20 zł.

    Podsumowując: około 5000 tysięcy złotych przy nakładzie własnej pracy. Masz zagospodarowane większość działki. Połóż na tym samym obszarze kostkę to przy 600 m2 wyjdzie Ci: 600x35zł (robocizna na kostkę)= 21000 zł, 600x32 zł(kostka 32 zł/m2) = 19200 zł. Obrzeża z robocizną pewnie z 3 tysiaki. To już masz 43 000 zł bez przygotowania podbudowy i materiału na niego.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  5. #2865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    No dobra ale kto powiedział że ja chce sypać na samą glinę trawe nie róbmy jaj ... czarnej ziemi 10 cm nie wystarczy uwalowac wygrabic itp i dopiero na to trawke na wiosnę... ?

  6. #2866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Gdybym nie musiał się podnosić to pewnie zamówiłbym piasek (nie żwir) i przemieszał to z gliną.

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Nawóz - 80 zł za 25 kg Yara Mila Complex. Nawozisz 3-4 razy do roku + nawóz jesienny, też w okolicach 80 zł/25kg.
    Dla jasności - o tej porze roku już tylko jesienny (bez azotu).

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Podlewanie - ja podlewam tylko ze zbiornika na deszczówkę (wkopałem zbiornik 6000l). Jeżeli masz zamiar podlewać wodą z sieci to 300 zł na miesiąc trzeba liczyć.
    Przez ostatnie dwa miesiące pewnie bym 6m3 deszczówki nie zebrał z dachu. Przez ostatni miesiąc zużyłem jakieś 11,5m3/100m2 trawnika. Fakt, że to świeżo założony trawnik i w przyszłości będzie mniej - ale przy takiej pogodzie nawet licząc optymistycznie 1/3 tego, co mi wyszło to zbiornik 6m3 to kropla.
    U mnie woda kosztuje 3,54zł - więc podlewanie 100m2 trawnika kosztowało mnie 40,71zł. A w przyszłości, optymistycznie licząc 1/3 tego będzie mnie podlanie całości kosztowało mniej, niż 50zł (za 14m3 wody - trudne do wyciągnięcia ze zbiornika - no, może poza pierwszym miesiącem podlewania w sezonie, gdy mamy pełny zbiornik i jeszcze sporo wiosennego deszczu).

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    No dobra ale kto powiedział że ja chce sypać na samą glinę trawe nie róbmy jaj ... czarnej ziemi 10 cm nie wystarczy uwalowac wygrabic itp i dopiero na to trawke na wiosnę... ?
    Zacytuję:
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Sprzedawane czarnoziemy "pod trawniki" to z reguły badziewny torf z piaskiem i na glebach piaszczystych bardziej szkodzi niż pomaga.
    IMO piasek (ewentualnie jeszcze sypnij torf w zależności od potrzeb odkwaszony lub nie), przekop to z gliną, wyrównaj i siej.
    Czy teraz, czy na wiosnę - różne są zdania. IMO nie ma zdecydowanych za ani przeciw żadnej wersji - więc jak jest kasa i chęć to nie ma co zwlekać. Bo wygodniej jest mieć nawet młodą trawkę na jesieni i na wiosnę, niż błoto z gliny.

  7. #2867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dla jasności - o tej porze roku już tylko jesienny (bez azotu).
    Koniec sierpnia/początek września można jeszcze nawieźć zwykły nawóz. Później końcem września jesienny.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przez ostatnie dwa miesiące pewnie bym 6m3 deszczówki nie zebrał z dachu. Przez ostatni miesiąc zużyłem jakieś 11,5m3/100m2 trawnika. Fakt, że to świeżo założony trawnik i w przyszłości będzie mniej - ale przy takiej pogodzie nawet licząc optymistycznie 1/3 tego, co mi wyszło to zbiornik 6m3 to kropla.
    U mnie woda kosztuje 3,54zł - więc podlewanie 100m2 trawnika kosztowało mnie 40,71zł. A w przyszłości, optymistycznie licząc 1/3 tego będzie mnie podlanie całości kosztowało mniej, niż 50zł (za 14m3 wody - trudne do wyciągnięcia ze zbiornika - no, może poza pierwszym miesiącem podlewania w sezonie, gdy mamy pełny zbiornik i jeszcze sporo wiosennego deszczu).
    3,54 pod warunkiem, że masz instalację dla wody ogrodowej (ja również mam, ale pewnie nie wszyscy o tym pomyśleli). Dodatkowo, nie za duże te zużycie ? Ja mam znacznie większy trawnik, a podejrzewam zużycie na podobnym poziomie. Mówimy o świeżutkim trawniku, który się rosi a nie zalewa. Ostatnie ulewy nie napełniały Ci zbiornika ? Ja nie byłem w stanie wykorzystać tego co napływało.
    Zgadzam się natomiast z tym, że jak przyjdzie susza, to trzeba będzie się wspomagać wodą z sieci.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zacytuję:


    IMO piasek (ewentualnie jeszcze sypnij torf w zależności od potrzeb odkwaszony lub nie), przekop to z gliną, wyrównaj i siej.
    Czy teraz, czy na wiosnę - różne są zdania. IMO nie ma zdecydowanych za ani przeciw żadnej wersji - więc jak jest kasa i chęć to nie ma co zwlekać. Bo wygodniej jest mieć nawet młodą trawkę na jesieni i na wiosnę, niż błoto z gliny.
    Nas błoto również wykańczało. Wieczny brud w domu. Działka niby jest, ale po opadach w zasadzie nie da się z niej korzystać.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  8. #2868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    No dobra ale kto powiedział że ja chce sypać na samą glinę trawe nie róbmy jaj ... czarnej ziemi 10 cm nie wystarczy uwalowac wygrabic itp i dopiero na to trawke na wiosnę... ?
    Tak cię zrozumiałem, ale nie używasz żadnej interpunkcji poza wielokropkami, więc nie łatwo o pomyłkę.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  9. #2869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakbym miał zbiornik 4-6m3, to spokojnie ze 3-4x w sezonie bym go zapełnił. Żałuję, że nie wkopałem takiego.

    Mam 1,5m3, wyciągnąłem z niego w lecie jakieś 6-7m3 wody.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-09-2019 o 14:08
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2870
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Ale mieszacie mi w głowie naprawdę mam dylemat, powtórzę ziemię mam b ładna widać na foto więc doradzcie co mam robić a glinę spulchnic lekko z czarnoziemem po tym spulchnieniu wygrabic i nawiesc już na.górę sam czarnoziem?

    Będę szczery boję się że po tym spulchnieniu czyli zruszeniu gliny będę miał bagno i większą breje uwierzcie mi jedno mi mówią tak ... np ogrodnicy i znajomi na glinę dawał czarno ziem 10 cm i ma ładna trawke i woda mu nigdzie nie stoi więc powiedzcie w która iść strone co i jak za i przeciw... sory za Inter punkcje pisze z telefonu na szybko wam odp ...

  11. #2871

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post

    Nas błoto również wykańczało. Wieczny brud w domu. Działka niby jest, ale po opadach w zasadzie nie da się z niej korzystać.
    A u nas odwrotnie. Nawet po największej ulewie można wyjść na dwór w normalnych butach bo .. nie ma żadnych kałuż na działce ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #2872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Koniec sierpnia/początek września można jeszcze nawieźć zwykły nawóz. Później końcem września jesienny.
    Vila Yara jesienna ma w instrukcji:
    Stosować dwukrotnie od połowy sierpnia do początku października w odstępie co 30 dni.

    Jak nie sypniesz teraz pierwszy raz, to nie zdążysz sypnąć drugi raz. Właściwie to już jest za późno na taką procedurę.

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    3,54 pod warunkiem, że masz instalację dla wody ogrodowej (ja również mam, ale pewnie nie wszyscy o tym pomyśleli)
    Ja o tym nie myślałem. Tyle płacę za wodę. A dołożenie drugiego licznika drogie nie jest.

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Dodatkowo, nie za duże te zużycie ?
    Tak ustawił ogrodnik, co mi zakładał trawnik. Czujnik deszczu wyłączył podlewanie może na trzy dni w tym czasie.
    Z tydzień temu wyłączyłem 1/3 a przedwczoraj kolejną 1/3.
    Wg informacji z netu trawnik należy podlewać 2-3x w tygodniu 4-5l/m2. Do wyliczenia, ile pójdzie na to wody.


    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Ostatnie ulewy nie napełniały Ci zbiornika ?
    Dachu mam w rzucie poziomym jakieś 200m2.
    W lipcu spadło u mnie jakieś 41mm co daje 8,2m3.
    W sierpniu 32,5mm czyli 6,5m3.
    Największy opad przez wakacje - 14,64mm dwa dni wcześniej 3,1mm. Razem 3,55m3 bym zebrał (wcześniej i później długo sucho).
    W sumie to bym ani razu nie miał pełnego zbiornika, bo w międzyczasie bym wylał.

    Licząc z drugiej strony - zbiornik z montażem to minimum 1,5K zł. Do tego pompa, filtry, żeby nie zapchać spryskiwaczy. I mamy równowartość 485m3 wody. Niech rocznie nawet zaoszczędzi to 36m3 w sezonie - czas zwrotu 13,5 roku.
    Używanie nie jest też darmowe. Bo i filtry trzeba wymieniać, i pompa wieczna nie jest, i prądu trochę też zużyje.
    IMO nie warto. Jak się uda w miarę tanio zbudować - to studnia. Jak nie - wodociąg.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-09-2019 o 14:35

  13. #2873

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A u nas odwrotnie. Nawet po największej ulewie można wyjść na dwór w normalnych butach bo .. nie ma żadnych kałuż na działce ..
    Kaszpir, ale Ty na Saharze żyjesz, z dala od ludzi, cywilizacji i gliny

  14. #2874
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Uwaga kochani. Proszę was o chwilę uwagi na poniedziałek mogę mieć Mały ciągnik z rekultywatorem ( sąsiada) właśnie szwagier do mnie dzwonił że będzie miał glebogryzarkę i mi ogarnie teren ! Teraz pytanie co robić? I jak ? Glebogryzarką może mi z góry te 5 góra 10cm to przeorać potem co dalej? Na wozić na to czarnoziemu i ładnie równać ( będę tak sypać z 8-10 cm ) . Powiedzcie bo oszalaleje na prawdę nie chcieli byście być na moim miejscu....

  15. #2875

    Domyślnie

    Jak masz ten czarnoziem to nasyp na glinę i później wymieszaj glinę z czarnoziemem. Lepszy od tego czarnoziemu były zwykły piasek ...
    Jak masz zbitą ziemię to glebogryzarką dużo nie zrobisz ,a takimi tanimi to możesz grządki w warzywniku przekopać

    Najlepszy traktor z odpowiednim sprzętem. To potrafi głęboko przemielić
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 13-09-2019 o 23:03
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #2876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Hmm zwykły piasek powiadasz. Ogólnie za domem jak widzicie na foto najlepiej to bym chciałbym zrobić sztuczna plaże hehe bo i tak za domem zawsze będzie stał basen. Aktualny mam 3.66x76 ale w planach jest większy nawet do 5 metrów. Żonie tam.będę robił tzn przesadzal mam duże krzaki malin, truskawki itp no i będę robił nowy warzywnukład taki 2.5.m na 2 m tylko muszę do tartaku jechać po nowe deski. Od domu od fundamentu będzie odejście 50cm + w.tym odejściu chce kamień ozdobny. Potem opaska polbruk 85cm i dopiero ziemia tak że aż na tak sZałowej trawie nie zależy z przodu to chce elegancko bo z przodu będzie ogród. Mam duże okne.do samego dołu a tam więcej czasu spędzamy

  17. #2877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A u mnie po 2 tygodniach trawnik wygląda takKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190914121119412.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	434596
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #2878
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Ale po 2 tyg trawnik że co ? Rozwiń dalej swoją wypowiedź.

    U mnie podjęta decyzja. W środę szwagier przywozi glebogryzarkę dość duża i mocną ma 15 koni ( znajomy dziś był u mnie ten który właśnie ją nam pożycza) i mówi, nasypać z 3 cm tej czarnej ziemi, wymieszać, kupić sobie grabie duże jak są do słomy. Zrobić lotnisko czyli wygrabic równo. Na wozić resztę czarno ziemu i siać jeszcze trawke żeby już mieć ładną. Jutro zamawiam ekobordy wysokie 22cm żeby wdłuż śiatki złapać poziomy żeby moja ziemia nie leciała do sąsiada i zaczynam zabawe

  19. #2879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale co mam rozwijać? Dwa tygodnie temu zasiane a dziś tak.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #2880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Słuchaj dla mnie dość jest nie wyraźne zdjęcie bo nie wiem co autor ( ty ) miał na myśli...? Że co ? Żałujesz że posiałes? Że nie do kojca dobrze wyrosła czy co ... ?

Strona 144 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony