dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 149
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 2978
  1. #2901
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Dzięki sprawdzę więc. Trawnik jest z dość dużym spadkiem i tak się zastanawiam czy po tych ulewnych deszczach składniki nawozu mogły zostać wypłukane, tam gdzie jest gęsto ( nasiona zmyło w te miejsca) trawa rośnie ładnie i ma mocno zielone wybarwienie, natomiast w punktach najwyższych jest żółtawa
    Ostatnio edytowane przez Papucy ; 26-09-2019 o 13:21
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  2. #2902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pewnie mogło tak być.

  3. #2903

    Domyślnie czarne plamy na trawniku.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie zdiagnozowałam tego na trawniku. Może być pleśń mogą być algi. Daj wiec te najwyższe (chyba 30g/7l)
    Na etykiecie miedzianu brak informacji w tym temacie - oprysk trawnika i podane choroby. Oprysk planuję jutro w podanym stężeniu przez Ciebie.
    Jaki to Miedzian 50 WP, Miedzian extra 350 sc ?
    Ostatnio edytowane przez andrzej49 ; 28-09-2019 o 16:48

  4. #2904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Za bardzo się przejmujesz tymi stężeniami i konkretnym środkiem. I jeden i drugi zawiera dokładnie tę samą substancję czynną.
    Zastosuj po prostu maksymalne stężenie, jakie jest opisane na opakowaniu.

    Na Topsinie też nie będziesz miał dawki dla trawnika.

  5. #2905

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Dziś wykonałem oprysk tych plam na trawniku Miedzianem 50 WP w podanym stężeniu. Czy powtórzyć oprysk i kiedy?

  6. #2906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na razie nie ma sensu (u ciebie nie pada, nie zmyło środka?). Teraz aeracja i piaskowanie.
    Do kolejnego września, by zobaczyć, czy zadziałało.

  7. #2907

    Domyślnie

    U nas po walce z chwastnicą i innym dziadostwem zadomowił się perz. Trawnik w pierwszym roku wymaga sporo pracy
    Wyrywałem ten perz w sobotę, myślałem że usunałem wszystko, ale wczoraj znowu go zauważyłem. W miejscach gdzie dałbym sobie rękę obciąć że się go pozbyłem
    Czy z perz jest tak samo niebezpieczny jak chwastnica, czy też niskie koszenie przegoni go z trawnika ?
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  8. #2908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ...u ciebie nie pada, nie zmyło środka?...
    Opady były dopiero po 8 godzinach od wykonania oprysku. Przez kilka godzin świeciło słońce.

  9. #2909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Czy z perz jest tak samo niebezpieczny jak chwastnica, czy też niskie koszenie przegoni go z trawnika ?
    perz rozmnaża się poprzez najmniejsze urywki kłącza. Koszenie z czasem go załatwi.

  10. #2910

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie mojego trawnika. Sytuacja wygląda tak. Trawnik zasiany w sierpniu 2018. Na początku wyglądał dobrze, ale z biegiem czasu zauważyłem, że wkrada się chwastnica, a później koniczyna. Nie dawałem rady z wyrywaniem, a chemii nie chciałem. W tym roku muszę podjąć stanowcze kroki i zrobić oprysk, bo zaraz trawnik będzie nie do uratowania (możliwe że już jest za późno). Teraz chodzę i wyrywam chwasty,ile się da z trawnika. Mam pytanie o kolejność działań:
    1. Kosimy najniżej jak się da
    2. Wertykulacja
    3. Grabienie
    4. Aeracja
    5. Dosiewanie nasion (wcześniej lekko dosypać świeżej ziemi)
    6. Nawóz (Yara Milla Complex).
    6. Za ok. 3 tygodnie oprysk na chwasty dwuliścienne (koniczyna) i Puma (na chwastnicę)

    Czy kolejność jest dobra? Myślałem, aby zrobić oprysk od razu przed koszeniem i wertykulacją, ale czytałem. że oprysk można robić jak jest powyżej 15 st i sucho.
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  11. #2911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    aeracja ma sens tylko jak masz zbitą glebę.

  12. #2912

    Domyślnie

    Właśnie mam zbitą glebę, tereny gliniaste. A plan działania, kolejność jest dobra?

  13. #2913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie dosypuj ziemi ale gruby piasek.

    oprysk, jak zauważysz wzrost chwastów.

  14. #2914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie dosypuj ziemi ale gruby piasek.

    oprysk, jak zauważysz wzrost chwastów.
    Tak zrobię, zamiast ziemi dam gruby piasek. Na koniczynę dobry będzie chwastox? Na chwatnicę mam pumę i oczywiście usuwam ręcznie (jest tego sporo). Czy w moim przypadku robić 2 x oprysk, najpierw chwastox, później puma? Czy można zmieszczą zmieszać te dwa preparaty i wykonać jeden oprysk?

  15. #2915
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie umiem odpowiedzieć czy wolno mieszać. Zwykle na opakowaniu podaje się taką informację.

  16. #2916
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Moglibyście rzucić okiem na mój trawnik?
    Trawnik założony w czerwcu 2019, automatycznie nawadniany. Trawa wzeszła bardzo ładnie i przez kilka miesięcy efekt był świetny. W okolicach września, mimo nawożenia trawa zaczęła miejscami wyglądać gorzej - słabiej rosła, źdźbła zrobiły się drobniejsze i jaśniejsze.
    Tyle historii. Teraz trawnik z daleka wygląda jakby, nie nie wiem, usechł... Mam nadzieję, że przesadzam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawnik1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	442258

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawnik2.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	442259

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawa.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	105,3 KB
ID:	442261

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawa sucha.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	105,7 KB
ID:	442262

    Chyba, że jeszcze nie ruszył po zimie. Dziwne jest to, że w kilku miejscach jest zieloniutki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trawa zielona.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	102,9 KB
ID:	442260
    O ile przy oczyszczalni tłumaczę sobie to tym, że jest cieplej o tyle w innych miejscach występuje to losowo.

    Tej wiosny nie przeprowadzałem jeszcze żadnych zabiegów. Myślałem, żeby go zwertykulować ale nie wiem czy nie jest za młody.

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  17. #2917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jak nawożony ? Jesienią, teraz na wiosnę ?

  18. #2918
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Jesienią dałem: 10% (P2O5), 20% (K2O), 12% (CaO)
    Teraz jeszcze nic nie sypałem

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  19. #2919
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po zimie, zwłaszcza po pierwszej trawnik nie wygląda tak,jak pół domu wcześniej.
    Ja dwa tygodnie temu nawiozłem https://m.emag.pl/polifoska-plus-naw.../pd/D7KFZQBBM/, jestem po wierwszym (wyrównujàcym)koszeniu
    Plusem Polifoski jest duża zawartość magnezu = zielony trawa

  20. #2920
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Spróbuję go trochę zasilić.
    A ci myślisz o wertykulacji - zrobić czy za młody trawnik?

Strona 146 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony