dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 149
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.960 z 2978
  1. #2941
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Mam nawóz yara oraz chwastox + starane // jaka kolejność ? Rozrzucić nawóz po koszeniu, odczekać kilka dni i pryskać na chwasty czy odwrotnie ?

  2. #2942
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Proszę państwa mam pytanie do prawdziwych ekspertów? Trawnik założony 25 kwietnia bieżącego roku , za młody trawnik jest na Aeracje Czyli nakuwanie + piaskowanie ?

  3. #2943

    Domyślnie

    Z tego, co wiem, zabiegi robimy dopiero na trawniku 2-letnim. Ten Twój jeszcze jest zbyt rzadki.

  4. #2944

    Domyślnie

    Witam,
    pytanie odnośnie trawy. Posadzona w ostatnie dni września. Rosła, aż przyszły przymrozki. Potem lekko się zagęściła (wzrosły pewnie późniejsze odmiany). Wyrosła do 6~ cm i od 2-3 tyg ani drgnie Pytanie czy jakoś przygotować ją do zimy, coś z nią zrobić ? Czy na wiosnę dopiero walcować i nawieźć, robić dosiewki ?

  5. #2945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na wiosnę.

  6. #2946

    Domyślnie

    Również siałem w tym okresie, a nawet w połowie października i wygląda ładnie, zdarzyła się zakorzenić.

    Mam tylko pytanie czy wiosną ją walcować?
    Gdy zrobi się cieplej skoszę ją, dam nawóz i przejechać wałem?

  7. #2947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wału po zimie używa się na cięższych glebach, które mocno przemarzły i woda rozsadziła glebę tworząc poduszki powietrzne pod trawą.

  8. #2948

    Domyślnie

    mam trawnik siany w czerwcu i wrześniu, z tego co wyczytałem tylko piasek i aeracja, yara mila complex już kupiony. Co sądzicie, bo nigdzie nie widziałem, a aeratorze z walca? walec mam tylko dokupić kolce
    https://www.castorama.pl/kolce-do-wa...d-1066475.html

  9. #2949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam, używam, sprawdza się dobrze.
    Tylko trzeba co najmniej dwa razy każde miejsce przejechać
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam, używam, sprawdza się dobrze.
    dzięki

  11. #2951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techniacz Zobacz post
    Witam,
    pytanie odnośnie trawy. Posadzona w ostatnie dni września. Rosła, aż przyszły przymrozki. Potem lekko się zagęściła (wzrosły pewnie późniejsze odmiany). Wyrosła do 6~ cm i od 2-3 tyg ani drgnie Pytanie czy jakoś przygotować ją do zimy, coś z nią zrobić ? Czy na wiosnę dopiero walcować i nawieźć, robić dosiewki ?
    Witam,
    Przyszła wiosna, więc wrócił temat trawy. Jak pisałem, przed zimą nie skosilem jej ani razu, bo nie wyrosła to wymaganych pierwszych 8-10cm. Pytanie czy teraz czekać aż urosnie do 8-10 czy już delikatnie ją kosic? Na wysokość nie przybrała za bardzo, za to delikatnie gęstnieje. Tak samo z nawozem (yara mila) czekam do pierwszego koszenia. Pytanie tylko kiedy?

    Pozdrawiam

  12. #2952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ta wiosna to taka jakby jej nie było, zimno, wieje, pada śnieg . Nie patrz w kalendarz tylko na stopień rozwoju rośliny.

  13. #2953

    Domyślnie

    To prawda, aktualnie za oknem pada śnieg. Jutro ma być ostatni dzień, a raczej noc - teoretycznie - podczas której temperatura spadnie do 0. Ale to wciąż nie odpowiada na moje pytanie, czy czekać do tych "książkowych" 8-10cm, i kosic pierwszy raz dosyć wysoko. Czy raczej zastosować się do rad, że pierwsze koszenie po zimie powinno być niskie by pobudzić trawę do rosniecia i zagęszczania ? Czy może jeszcze inaczej ?

  14. #2954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak silne są twoje siewki?
    Niskie koszenie ich nie wyrwie?

  15. #2955

    Domyślnie

    Jak "zmierzyć" ich siłe? Próbować wyrwać?

  16. #2956
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Łysakowski

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-022
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz prywatnej porady to wejdź na stronę moja i sprawdź kontakt postaram się pomóc prywatnie

    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-04-2021 o 15:36 Powód: reklama

  17. #2957
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Hej, mam pytanie o czas kiełkowania trawy. Ale po kolei - w zeszłym roku kupiłem 5 kg nasion miesznki traw, które wysiałem na części działki. W tym roku na pozostałą część działki została nawieziona ziemia ogrodowa i zasiane te nasiona z zeszłego roku. Niestety nie pamiętam ile czasu w zeszłym roku zajęło trawie kiełkowanie, ale w tym od posiania minęło już 11 dni i nic się nie dzieje. Zaczynam się zastanawiać, czy może sposób przechowywania ziaren był niewłaściwy i się nie nadają do siewu, czy może to normalne, że jeszcze nic nie skiełkowało (np. z powodu niskich temperatur obecnie). Mieszana była przechowywana w worku papierowym, w suchym garażu, skład mieszanki:
    Skład:

    Życica trwała Bokser - 35%
    Życica trwała Nira - 15%
    Życica trwała Stadion - 5%
    Życica trwała Henrietta - 5%
    Kostrzewa czerwona Corail - 10%
    Kostrzewa czerwona Rossinante - 10%
    Kostrzewa czerwona Maxima 1 - 10%
    Wiechlina łąkowa Geisha - 10%

    Jak myslicie - dać jej jeszcze kilka dni na skiełkowanie, czy raczej kupować nowe nasiona?
    Pozdrawiam.

  18. #2958
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Co ci ma wykiełkować w takie zimnice? Musi ciepło być żeby trawa ruszyła szczególnie z ziaren.

  19. #2959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Większość gatunków kiełkuje przy temp 10C gleby.
    U mnie póki co wzeszła tylko Barenbrug S.O.S., którą dosiałem po wertykulacji.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-04-2021 o 12:08
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #2960
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Tak myślałem, że to z powodu temperatury, bo nasiona pachną naturalnie i wygladaja ok.
    No nic, czekam na ocieplenie

Strona 148 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony