dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 149
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2978
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi. Wczorach chyba byłam w podłym nastoju, bo te odległości między źdźbłami wydawały mi się większe. Dzisiaj bardziej powiało optymizmem i rzetelnie oceniam, że te bardziej łyse miejsca to odległości są ca 5 cm.... mnie to nadal wydaje się dużo, ale moje życiowe doświadczenie w tej materii jest dośc marne... Zrobię zdjęcia i podeślę tej firmie, niech się tłumaczą...
    Pozdrawiam,
    gaga2

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ged masz trochę racji w tym, co piszesz. Jeśli chcesz mieć natychmiastowy efekt gestej murawy, wysiejesz dużo nasion i będzie pięknie. Pięknie na początku. Bo później trawa zacznie się dusić, walczyć o przestrzeń życiową. Będzie niedotleniona i wertykulator pójdzie w ruch cztery razy w sezonie. Nie tędy droga. Trawnik zakładasz na wiele lat i musisz wziąć pod uwagę, co z nim będzie za czas jakiś.
    Z trawnikiem jest tak samo jak z sałatą i innymi roślinami, wysiejesz za gęsto, ładnie wzejdzie, ale efekt końcowy marny.
    Myślę, że te 15 cm to trochę przesada, może tylko w kilku miejscach i też nie aż tyle.

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Prędzej czy później wertykulator pójdzie w ruch. U mnie prędzej, u Gagi później.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Trawe Barenburg mozna kupic tylko na zamówienie.Sasiadka zamawiała i ogrodnika, był zdziwiony ze osoba prywatna ja zamawia, bo jest droga...


    ale trawka jest piękna pojedyncze zdzbła...ciemna zielen...ech...ale jesczze nie kosiła

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    Trawe Barenburg mozna kupic tylko na zamówienie.
    Teska, znasz jakieś sklepy internetowe?

  6. #206

    Domyślnie

    Po jakim czasie od zasiania tawy można ja nawozić i czym?
    Zasialismy trawkę jakiś miesięc temu, ma z 5-6 cm i jakoś przestała rosnąć (podlewany dosyć regularnie).
    Kiedy i czym ją zasilić??????
    gg 5902123

  7. #207

    Domyślnie

    Echo,
    nic nie rob,badz cierpliwa tylko,kazdy chyba zna ten bol...
    podlewaj cierpliwie...
    i czekaj tez cierpliwie...
    przyroda sama Ci da odpowiedz,

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Teska
    Trawe Barenburg mozna kupic tylko na zamówienie.
    Teska, znasz jakieś sklepy internetowe?

    Znalazłam taką stronę:

    http://www.barenbrug.pl/main.htm,


    ale tutaj jest dużo różnych mieszanek - którą wybrać?
    Może tę:



    Chyba można do nich zadzwonić i zapytać czy przyślą.
    Ja niestety jeszcze nie jestem na tym etapie, ale pilnie śledzę ten temat.

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    właśnie jestem po pierwszym koszeniu trawniczka - zasiany 16 kwietnia
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  10. #210

  11. #211

    Domyślnie poprzerastana kora i zielska w miejscu gdzie ma być trawnik

    Zaczęliśmy urządzanie ogrodu. Posadziliśmy roślinki, obsypaliśmy korą dookoła, w miejcu gdzie ma być trawnik nawieźliśmy troszkę ziemi i wyrównaliśmy. Zamarudziliśmy z zakładaniem trawnika i teraz efekt jest taki, że urosła trwawa samosiejka i kupę zielska. Ponadto kora poprzerastała nam zielskiem i trawą. Co z tym teraz zrobić zanim założymy trawnik? Spryskać Raundapem? Czy wszędzie czy tylko tam gdzie widać, że samo zielsko wyrosło (w niektórych miejscach całkiem ładana ta trawka samosiejka) ? To co poprzerastało korę też? Jak długo potem czekać z posianiem trawnika? Poradźcie
    Pozdrawiam.
    Włodek

  12. #212

    Domyślnie

    Spórbujcie skosić z zobaczyć co z tego wyjdzie. Pora na zakładanie trawników nie jest dobra terez nawet "stara" trawa wysycha. Jeżli chodzi o kore to stanowczo odradzam opryski gdyż łatwo zniszczyc posadzone rośliny. Jezli nie jest tego dużo to można wypilić ręcznie i dosypać kory.

  13. #213

    Domyślnie

    W tym właśnie problem, że całkiem tego dużo poprzerastało korę. Sam jestem zdziwiony ponieważ posypaliśmy dosyć grubo 5-10 cm.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Chyba można do nich zadzwonić i zapytać czy przyślą.
    Ja niestety jeszcze nie jestem na tym etapie, ale pilnie śledzę ten temat.
    już zamówiłam - na www.gardenshop.pl - z tym, że ja zamówiłam Barenbrug "Rapid" - do regeneracji istniejącego trawnika

    P.S. Od środy robią mi ogrodzenie

  15. #215

    Domyślnie

    Można spróbować metodę z mazakiem. Robi sie stężony roztwór preparatu i nanosi sie na rośliny przy pomocy pędzla, lub innego narzędzia. W sklepch ogrodniczych są też gotowe mazaki skonstruowane właśnie w tym celu.
    Jeżli chcecie pozbyć się problemu raz na zawsze polecam pokrycie przestrzeni wokół roślin grubą czarną folią.

    Robi sie to w następujący sposób.

    1. Wybiera się kilka cm ziemi
    2. Rozściela się folię.
    3. Należy uformować misy wokół sadzonek aby woda z opadów podlewała rośliny.
    4. Folie przysypuje się korą albo kamykami.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Sonika
    Chyba można do nich zadzwonić i zapytać czy przyślą.
    Ja niestety jeszcze nie jestem na tym etapie, ale pilnie śledzę ten temat.
    już zamówiłam - na www.gardenshop.pl - z tym, że ja zamówiłam Barenbrug "Rapid" - do regeneracji istniejącego trawnika

    P.S. Od środy robią mi ogrodzenie

    Super wiadomość

    Trzymam kciuki za bezbolesny montaż i czekam na zdjęcia.

  17. #217

    Domyślnie

    Dzięki!
    Czyli kora stanowi tutaj ozdóbkę? Technicznie to trzeba by było odgrabić chwilowo korę na bok, położyć folię i z porotem nasypać kory? Trzeba by jakieś spadki dać do tych niecek, żeby woda nie stała i kora nie zgniła.
    A po co się wybiera te kilka cm ziemi?
    A jak jest z ew. nawożeniem? Rozumiem, że wtedy dajemy nawóz bezpośrednio pod rośliny?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  18. #218

    Domyślnie Wysiana trawa

    Posiałem wczoraj trawę, a następnie ją zwałowałem. potem próbowałem nasypać trochę ziemi do trawników na wierzch, ale zaczęło się to wszystko lepić i przemieszczać. czy jak nasiona będą nie przykryte ziemią to osłabi to ich siłę kiełkowania lub ich stabilność. O ptaki się nie martwię. Aha jeszcze jedno - posiałem gęściej niż przewidują normy. Gdy siałem zgodnie z normą to było dużo miejsc "wyłysiałych".

  19. #219

    Domyślnie

    Jeśli nasiona leżą na wierzchu to po większym deszczu spłyną wraz z wodą, powoując powstanie efektownych: pustych placków, "obrączek" dookoła kałuż i "buszu" pośrodku kałuży. Tak jak u mnie.

    Moim zdaniem trzeba koniecznie posianą trawę zagrabić i zwałować, tak by nasiona nie leżały na weirzchu.

  20. #220

    Domyślnie wysiana trawa

    pacuje na polu golfowym "GREENKEEPER", z takimi czynnosciami jak wysiew trawy spotykam sie prawie codziennie,co do wysiewu najwazniejsze: nasiona-rodzaj jaki wysiewasz tzn, sportowa , dzika- lakowa z domieszka roznych dzikich kwiatow co sie z tym wiaze 2 razy w roku powinna byc cieta nie czesciej,sportowa to troche wiecej pracy ale tez inne efekty.Tak jak juz wspomniales jest wazne przygotowac podloze powinno byc pisczczyste o lekkim kwasnym ph,my uzywamy tzw.TOPDREESSING, jest 80% piasek +20% torf,po wysiewie recznym polecam zgrabic i zwalcowac i zasilic nawozem, wazne jest tez: woda i temp. trawa zaczyna rosnac w temp po wyzej 11°C ,dlatego czasami to trwa dluzej zanim skielkuje,oczywiscie po wysiewie nie powinnnismy chodzic po naszym zielonym skarbie!!! a w miejscach gdzie nie wzeszlo optymalnie polecam topdreessing wymieszac z nasionami i dosiac w miejsca gole i to tyle pozniej tylko czekac podlewac i kosic a moze kiedys bedzie jaszcze uciecha z naszego trawnika, powodzenia i udanych efektow zycze

Strona 11 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony