dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 149
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 2978
  1. #941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    ....... no to podciągnę temat

    używał ktoś nawozu floral do trawników? jakieś sugestie?

  2. #942

    Domyślnie

    no to czas na kolejne fotki....
    oto nasz trawnik, nawieziony 2 tygodnie temu nawozm takim kompleksowym do trawników, skoszony po zimie dwa razy, ostatkoszenie 3 dni temu












  3. #943
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    wow, wyglądął nieszczególnie, a teraz piękny!
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  4. #944

    Domyślnie

    piękny to on nie jest
    pokazałam jego lepsze strony, jutro pokażę te gorsze
    ale jakby sie zazieleniło

  5. #945
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    eee, no nie gadaj
    bardzo się zagęścił i wygląda jak trawnik
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  6. #946

    Domyślnie

    no to teraz jego gorsze strony:













    i jak widac sa miejsca fatalne, nawet z mchem takie, ale wczoraj dosiałam eksperymentalnie trochę trawy w tym najgorszym miejscu, przykryłam cienko ziemią i zobaczymy, chociaz tam ziemia strasznie zbita, stoi tam woda po deszczu, stad ten mech, więc nie wiem co z tego bedzie... zobaczymy

  7. #947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mech trzeba wyczesać.

  8. #948

    Domyślnie

    ale ten mech to taki nalot, warsteweczka, nie wiem jak to wyczesać, grabiami na pewno nie, chyba że są jakieś specjalne?

  9. #949

    Domyślnie

    na mech mozna zastosować Antymech, można tez zwiekszyc wysokość koszenia ( bo zbyt niskie sprzyja rozwojowi mchu ), zwapnować twawnik, przeprowadzic areacje aby gleba nie była zbyt mocno ubita.
    "Chcesz być szczęśliwy
    przez godzinę - upij się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez rok - ożeń się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez całe życie - załóż sobie ogród"

  10. #950

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundzia
    no to czas na kolejne fotki....
    oto nasz trawnik, nawieziony 2 tygodnie temu nawozm takim kompleksowym do trawników, skoszony po zimie dwa razy, ostatkoszenie 3 dni temu
    Moze ogrodnik ze mnie jeszcze z małym doswiadczeniem, ale .....
    te zżółkniete koncowki traw - są objawem, ze kosiarka ma tepy nóż.
    Ta trawa jest szarpana a nie ścinana - na dluzsza mete grozi to osłabieniem i chorobą trawy.

  11. #951

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Cytat Napisał mundzia
    no to czas na kolejne fotki....
    oto nasz trawnik, nawieziony 2 tygodnie temu nawozm takim kompleksowym do trawników, skoszony po zimie dwa razy, ostatkoszenie 3 dni temu
    Moze ogrodnik ze mnie jeszcze z małym doswiadczeniem, ale .....
    te zżółkniete koncowki traw - są objawem, ze kosiarka ma tepy nóż.
    Ta trawa jest szarpana a nie ścinana - na dluzsza mete grozi to osłabieniem i chorobą trawy.
    ja bym raczej powiedział , że nie za tępy tylko za nisko koszone

  12. #952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mundzia - po prostu przejedz głęboko grabiami, aby rozsuszać glebę i poprzerywać mech. Trawnik ma dopiero roczek. Grabic, podlewac, nawiozic i kosic. Powinen sobie sam poradzic.

  13. #953

    Domyślnie

    Trawe powinno sie kosic 3 razy w tyg, Przy tak czestym koszeniu nie potrzeba nawet koszy na scieta trawe, wowczas stanowi ona naturalny nawóz. w przypadku rzadszego koszenia, ścięte źdzbla sa da duze, tworza gruba warstwe na trawie. W wyniku czego ograniczony jest dostep swiatła, b. duzo wilgoci, sa to wowczas idealne warunki do tworzenia filcu i mchu oraz chorób grzybowych.

    A te żółte koncowki swiadcza o tepym nożu w kosiarce lub to, ze trawnik nie został nawieziony azotem, lub został nawieziony, ale w niewystarczającej ilości.
    Gleba moze byc zbyt sucha, źdżbła "drewnieją". Dzieje sie tak z powodu zbyt długich okresów suszy.
    "Chcesz być szczęśliwy
    przez godzinę - upij się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez rok - ożeń się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez całe życie - załóż sobie ogród"

  14. #954

    Domyślnie

    hmmm...
    trawa młodziutka jest, nawet roczku nie ma, wysiana była 31 sierpnia 2008 więc ma pół roku, nie mogę jej za ostro potraktowac...
    koszona była dwa razy po zimie, pierwszy raz jakies 4,5 cm miała po skoszeniu, ale to było za wysoko, drugi raz skosiliśmy na 3 ,5 cm... to jest za nisko?
    a kosiarka jest nowa, kosiła tylko nasz trwnik, trzy razy w sumie, i tylko raz zebraliśmy pełen kosz (ten ostatni raz), więc noze sa nowe, a kosiarka jest spalinowa vikinga, wiec chyba nie taki złom, co?
    trawa nawieziona była mieszanka taka do traw na wiosnę miała azot, ale była mocno głodna więc może za mało?
    sucho jest, to fakt, bo dawno nie padało... w takiem razie trzeba ja podlac...

    Elfirku, dzięki za rade bede walczyć z mchem

  15. #955

    Domyślnie

    to może ja dorzucę swoje 5 groszy

    Mam 800 m2 trawnika, trawa Barenburg Sport, w tym roku zasilony Substral do trawnika 100 dni - efekt rewelacyjny, piękny zielony dywan.

    a dlaczego Substral??
    z oszczędności
    Policzmy
    Florovit
    25kg - 110 zł, dawka 30g/m2; stosowanie 1 raz/m-c czyli 5 razy w roku to daje nam 110 zł / 25 kg = 4,4 zł/1kg * dawka 0,03kg/m2 = 0,132 zł/m2 * 5 stosowań w sezonie = 0,66zł/1m2 za cały sezon

    Substral 100 dni
    10 kg - 95 zł (Castorama), dawka jw, stosowanie 2 x w sezonie
    95 zł/10kg = 9,5zł/1kg *dawka 0,03kg/m2 = 0,285 zł/m2*2 stosowania w sezonie = 0,57 zł/1m2 za cały sezon
    Oszczędnosć przy trawniku 800 m2 72 zł/rok; a ile mniej dźwigania

  16. #956

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o nawozy, to mozna zastosowac complex (dawniej hydrocomplex) firmy Yara Mila - 75zl/25kg.

  17. #957

    Domyślnie

    mundzia teoretycznie przy koszeniu powinno sie scinać 1/3 długości źdzbła
    "Chcesz być szczęśliwy
    przez godzinę - upij się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez rok - ożeń się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez całe życie - załóż sobie ogród"

  18. #958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie wolno dopuścić by źdźbła były za wysokie.

  19. #959

    Domyślnie

    czyli po prostu kosic czesto a po trochu a nie dużo od czasu do czasu...
    nie wiem jaka długośc ździebeł powinna pozostac po skoszeniu? ile cm wysokości powinien mieć trawnik po skoszeniu?

  20. #960
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Witam,
    Mam wokół domu ziemię klasy IV, zamierzam ją przekopać i wyczyścić (no chyba, że uda się znaleźć jakąś bronę) a potem nawieźć czarnoziemu pod trawnik. Czy warstwa czarnoziemu 5cm będzie wystarczająca?

    W części będzie ogród warzywny. Czy tę część po nawiezieniu czarnoziemu należy przekopać ponownie ?
    Pozdrawiam
    WARTO? WARTO!

Strona 48 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony