dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 149
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2978
  1. #1041

    Domyślnie

    U mnie trawa wyrosła nawet na "gołym" piasku - więc możne nic nie musisz robić?

  2. #1042
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lubenau

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    U mnie trawa wyrosła nawet na "gołym" piasku - więc możne nic nie musisz robić?
    Dokładnie, u mnie też nie użyźniałem ubitego piaskowatego czegoś co pokrywało moją działkę. Nawet nie używałem glebogryzarki tylko konkretnie zagrabiłem (tak na kilka centymetrów głębokości) posiałem trawę i podlewałem codziennie wieczorem. Po 12 dniach mam równo rosnący trawnik. Bez dosypywanej "szlachetnej" ziemi, bez nawozu startowego. Ziemia była piaszczysta , rozjeżdżona samochodowymi kołami. Rośnie.

  3. #1043

    Domyślnie

    Jak możesz w wierzchniej warstwy dodać odkwaszanego torfu - substratu to na początek na pewno się przyda.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  4. #1044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    po wszystkich dziwnych pracach równających tzn spacer farmera jak to nazwałem czyli trzy metrowa belka którą ciągałem we wszytskie strony ( czasami jeszcze moje dwa szkarby przejażdzki sobie robiły co by tacie lepiej wyszło) w końcu w sobotę zagrabiłem posiałem , zagrabiłem , uwalcowałem i od niedzieli leje . A leje co dziennie , tak ma lać podobno przez cały tydzień ale nie jestem pewny bo trawa a nie ryż . Może ktoś mi podpowie ?

  5. #1045

    Domyślnie

    A leje co dziennie , tak ma lać podobno przez cały tydzień ale nie jestem pewny bo trawa a nie ryż .
    Chyba przesadzasz z tą ilością deszczu . Chyba że woda stoi jak na polu ryżowym...Masz darmowe podlewanie, to cię ciesz...Mieszkam od Ciebie kilka kilometrów i załuję, że mój trawnik jeszcze niegotowy do posiania, bo pogoda wymarzona do wzrostu...

  6. #1046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Trawnik - już posiany , czy mogę .....?

    Posialiśmy tydzień temu trawe pod trawnik . Myśle ze tydzień powinny pojawić się jakieś pierwsze efekty naszej pracy ale ?

    Czy można po takiej ziemi chodzić ?

    Szczeże mówieć to wszyscy na razie po niej chodzimy , dzieciaki się bawią , ale teraz zaczołem się zastanawić czy jak będzie się pojawić młoda trawa to czy nie będziemy jej niszczyć zanim się nie ukorzeni ?

    Proszę o radę w tym temacie , może ktoś jest doświadczony .

  7. #1047
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Nkit nie zakładał trawnika /
    Jacek

  8. #1048

    Domyślnie

    hmmm, szczerze mówiąc ja nie chodziłam, dzieci też nie puszczałam, jakoś wydawało mi się, że mogą zniszczyć/ porobić dołki/ porozwlekać nasiona, ale nie wiem, czy to tylko moje fobie były, czy na prawdę mogli coś zbroić.

  9. #1049

    Domyślnie

    My też nie chodziliśmy aż do pierwszego koszenia (ok. 3 tyg.)

  10. #1050
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yurec

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    233

    Domyślnie

    lepiej poczekać do pierwszego, nawet drugiego koszenia

  11. #1051
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał AWIk
    My też nie chodziliśmy aż do pierwszego koszenia (ok. 3 tyg.)
    Pierwsze koszenie po 3 tyg. Od posiana!!??
    Chyba to była trawa z dopalaczami??
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  12. #1052
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dziwne pytanie...
    To przecież dosyć oczywiste - skoro można zniszczyć starą trawę (widzieliście chyba kiedyś wydeptane ścieżki w poprzek trawnika...), to tym bardziej można zadeptać młode, wschodzące źdźbła, które są znacznie bardziej wrażliwe. Wszystko zależy od intensywności waszego tupania - jeśli przejdziesz raz to pewnie nic się nie stanie, ale ludzie mają zwyczaj chodzić po kilka razy w to samo miejsce - więc ścieżkostrada gotowa

  13. #1053

    Domyślnie

    u nas 5 tyg ciagłego podlewania i pielenia i nikt nie chodził. po 1 koszeniu popadalo wiec znow mam trawe wysoka i koszenie w sobote murowane-
    dzieciaków nie puszczalam i ostroznie chodzilam, po po podlewaniu kaluze sie robily i mozna bylo sie przewrocic )troche gliny mam)

  14. #1054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    ja pierdziele , to my jak konie biegamy po tej ziemi gdzie ma byc trawa , wczoraj nawet w piłkę z dziećmi grałem

    Od dziś zakaz i mam nadzieje że coś wyrośnie z tej trawy

  15. #1055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Ja posiałem u mnie trawnik ca 2 tyg temu - trawa już pięknie wzrasta jak szczecina na prosiaku
    - oczywiście ani do tej pory ani co najmniej do pierwszego koszenia nikt po trawniku nie chodził i chodził nie będzie ...
    --
    Pozdrawiam

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    pogoda dopisała , i w sobotę zobaczyłem nową trawke , gdzie nie gdzie ale rośnie , dziś rano w zasadzie jest już wszędzie

    niegdy nie sądziłem że widok trawy mnie ucieszy

  17. #1057

    Domyślnie

    Może ktoś poradzi na moje problemy... może ktoś mial podobny?

    ziemia 6 klasa, piach
    nawieziona mieszanka ziemi ciemno brązowej i czarnej-śmierdzącej, torfowej z ogrodnicza wymieszanej
    razem zmieszane to 10 nawet do 15 cm
    nim były nawiezione zsypałem wapnem ogrodowym stara wypielona ziemie
    w obawach ze może być za dużo, posypałem mniej niżeli wychodziło z wyliczeń na worku producenta
    trawa posiana, 10 kwietnia, akurat na miesięczna susze trafiłem, ledwo rosła ale co dzień 2-3 godziny zawsze po 19 podlewana ursoła przyzwoicie ;o)

    tydzień temu pierwsze koszenie i juz wówczas zauważyłem żółte plamy - tak jak poniżej na zdjęciach
    po tygodniu trawa co ma plamy żółte nie rośnie, a tam gdzie zielona jest juz znowu gotowa do koszenia, bo caly tydzień bylo słońce i deszcz na zmianę wiec warunki miała znakomite

    nie nawoziłem jeszcze niczym trawnika

    co z tym robić, w obawie o robaki, przekopałem w środku dnia w kilku miejscach na 20-30 cm dołki i nie znalazłem ani grama robaka, czysta piękna ziemia - ale podobno robaki żerują nad samiutkim rankiem.. ?

    kolejne co...to zauważyłem przy kopaniu, ze trawa jest naprawdę bardzo mocno juz zakorzeniona, wyrwałem kawałek dywanu, dosłownie dywanu i ciężko mi było taki kawałek porozdzielać

    btw: nie mam zdanych pow, ale trawa jak widać jest blisko - ogrodzonego lasu - może to las ma jakiś wpływ?...mech tam kiedys byl przez podwojnym przekpaniem i pieleniem, ale narazie nigdzie naocznie go nie widac
    - nigdy nie było po deszczach kałuż więc raczej wykluczam ze cos przegniło
    - trawka z bliska - przykładowo z 1 ziarna wystają trzy kłosy - jeden cały suchy-żółty- jeden świeży zielony, trzeci zielony juz z czarną kropka po środku jakby było przypalone

    co robić z tymi plamami?
    czy dac profilaktycznie cos na robaki (może akurat źle trafiłem ich szukając)
    jeśli tak to co?
    i jaki pierwszy nawóz zastosować na ten trawniczek
    i proszę jaka kolejność, który nawoź kiedy polać, czy przed skosić dobitnie itp..itd...

    zdjątka









  18. #1058

    Domyślnie

    Ale masz ładną trawkę , chciałbym mieć już taką . A po rosie już boso biegałeś po tej trawce?

  19. #1059

    Domyślnie

    no jak na 1,5 miesiaca jest okej tylko wlasnie takie mi hocki-klocki wyskakuja i czekam az sie bardziej "ukrzewi" bo troche dziurek jest, dosiewka byla ale czekac trza

    btw: azofoske na te zolte mi kazdy polecil bo nawozow jesio nie bylo, wczoraj sypnalem, czekac teraz tyko na efekt...

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    .... wleję i tu może się komuś przyda....

    Cytat Napisał nitubaga
    Cytat Napisał mikopiko
    Nitu pokaż jeszcze raz ten siewnik pliiisss bo gdzieś mi się zawieruszył i jeszcze jedno pytanie jak się po posianiu grabi , wtedy te nasiona nie za bardzo się pomieszają i nie wyjdą w efekcie placki?
    już mam

    siewnik.... i nie tylko



    środek siewnika




    nie wiem czy widać, ale pod ręką Szanownego jest taka wajha zielona... nią się steruje gęstość wysiewu



    i...... wta, wewta.... i już




    pamiętajcie sieje się 2 razy, krzyżowo

    i potem grabienie




    i walec po calaku



    i najpierw będzie tak




    a potem taaaak







    teoria mówi, że im więcej kostrzewy w mieszance trawy tym lepiej

Strona 53 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony