dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 121
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2415
  1. #1

    Domyślnie ZIELONA Projekt indywidualny k. Wrocławia

    Witam wszystkich
    Ostatnio edytowane przez Moorela ; 24-06-2012 o 09:20

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Widać będę pierwsza co trzyma kciuki i dopingować będzie co by wszystko sprawnie szło ooooooooooo
    Dawaj dalej,kiedy co i jak, projekt bardzo fajny rozmieszczenie moim zdaniem super .

  3. #3

    Domyślnie

    Witam się i ja u Ciebie Projekt fajny i elewacja też mi się podoba. Z drewna raczej bym nie rezygnowała. Jeśli zostawicie tylko na parterze, to mąż z drabiny dostanie. Z robactwem nie powinno być problemu. Zapytaj innych, którzy są posiadaczami elewacji z drewnianymi elementami
    Powodzenia życzę w budowaniu i urządzaniu, żeby nie napisać w wykańczaniu się
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cześć Moorelo, i ja też chciałabym dołączyć do towarzystwa

    zgłaszam jednak mały problem, bo weszłam przez link do dziennika a jestem najprawdopodobniej u Ciebie w komentarzach, a do dziennika dostałam się przez twój profil, więc coś jest nie tak
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  5. #5

    Domyślnie

    Witam pierwszych odwiedzających!

    Magda34, coś mi nie mogę się połapać z tymi linkami, wydaje mi się, że jednak jest ok, ale sprawdzę jeszcze - dzięki!

    Po chwili...
    Faktycznie - bułka była
    Ostatnio edytowane przez Moorela ; 19-01-2012 o 21:27

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Jestem pod ogromnym wrazeniem Waszego Wykonawcy Wykonawca pogania Inwestorów z terminami, a nie na odwrót...toż to jakaś paranoja ale nie zaprzeczę, że bardzo mi się to podoba

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj lord_black, powiem Ci, że Wykonawca jak się zapiekli, to potrafi pójść w pięty... Trzyma dyscyplinkę jak w wojsku, wszyscy chodzą jak w zegareczku... A chłopaki z jego ekipy (stare konie) nawet słowem nie odpowiedzą jak ich ustawia - a to sznurek krzywo zwinięty, a to kołek rzucony na trawę... No no, zobaczymy jak to dalej będzie - oby nie zapeszyć!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moorela Zobacz post
    Witam pierwszych odwiedzających!

    Magda34, coś mi nie mogę się połapać z tymi linkami, wydaje mi się, że jednak jest ok, ale sprawdzę jeszcze - dzięki!

    Po chwili...
    Faktycznie - bułka była
    A widzisz
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 20-01-2012 o 10:09
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Widze postepy na budowie bez pajacowania jak tak dalej pojdzie to za jakies 2 tygodnie strop?

  10. #10

    Domyślnie

    Bez pajacowania, lordzie_black, bez pajacowania!!

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    No ja piernicze ale lecicie z robotą szok, nawiasem mówiąc pierwszy raz słyszę żeby wykonawca poganiał inwestora , zazwyczaj jest na odwrót .
    Oby tak dalej i trzymam cały czas mocno kciuki.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Boto

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dołączam do życzliwych obserwatorów. Będę się przyglądał i trzymał kciuki; myślę że zachwycał postępem i efektem końcowym.
    Zamierzam się budować i bardzo mnie to, co Rozpoczęłaś tak szczęśliwie, z sukcesem, interesuje.
    Czekam na dalszy postęp. Na razie jestem szczerze zdumiony, że to tak szybko idzie. Ciekawy jestem, czy to norma, czy jakiś szczególny przypadek. Nie mam za bardzo doświadczenia w tym względzie. Jeśli szczególny przypadek, to gratuluję początku.

  13. #13

    Domyślnie

    Właśnie powiem Wam, że mnie też to trochę dziwi... Myślałam, że skoro budowa trwa średnio 2 lata, to wszystko się jakoś rozciągnie w czasie, będzie sporo czasu na zastanawianie się, itd. Może mamy na razie po prostu szczęście Ech... nie zapeszajmy

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie przeszkadza ci , że do kuchni musisz przejśc przez salon, no i trochę daleko od wejścia.

  15. #15

    Domyślnie

    Elfir, nie, nie przeszkadza W zasadzie to bardziej przez część jadalną, niż przez salon. Owszem, mogłaby być bliżej drzwi wejściowych, albo bliżej garażu, ale wtedy musiałaby być od strony południowej, a głównym założeniem było umiejscowienie jej na północy, aby salon był od południa. To cena kompromisu, na który musieliśmy przystać... Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Moorela ; 21-01-2012 o 22:15

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Okna wielu lepszych firm, mają już w założeniu okucia antywłamaniowe w standardzie.
    Lepiej zainwestować w dobrze zaprojektowany system alarmowy i kamery z niezależnym układem zasilania - tak, aby wyłączenie zabezpieczeń przedlicznikowaych w skrzynce energetycznej nie spowodowało ocięcia zasilania do instalacji alarmowej. To może być np. dobrej jakości UPS. Mój mąż jest inkasentem od prądu i często widzi ten błąd u ludzi w domach. Odłączenie licznika do przesterowania taryfy (np. podczas zamiany taryfy całodobowej na dwutaryfowy) powoduje odcięcie alarmu

    i nie da się ukryć, że wścibscy sąsiedzi też sa przydatni.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moorela Zobacz post
    Właśnie powiem Wam, że mnie też to trochę dziwi... Myślałam, że skoro budowa trwa średnio 2 lata, to wszystko się jakoś rozciągnie w czasie, będzie sporo czasu na zastanawianie się, itd. Może mamy na razie po prostu szczęście Ech... nie zapeszajmy
    witam,
    mury stawia sie szybko - w zasadzie codziennie widac postęp,
    ale rzeczy zrobione w pośpiechu na początku prędzej czy później wychodzą - dobrze jak na etapie/przed wykończeniówką.
    Dlatego przestrzegam by pilnować terminów przerw technologicznych - niech sobie ławy przeleżą do marca, beton dobrze zwiąże i grunt się przyzwyczai do czegoś nowego....
    i zapraszam do grupy wrocławskiej!!!

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    masz badania gruntu?
    czy materiały kupuje Wykonawca czy załatwiacie sami?
    czy okna drewniane czy plastikowe?
    Ostatnio edytowane przez wojgoc ; 25-01-2012 o 17:46

  19. #19

    Domyślnie

    Badania gruntu mam (pełna dokumentacja).

    Materiały do SSO kupuje Wykonawca sam (głównie ze względu na rabaty w hurtowniach bud. jakie ma) ale oczywiście w konsultacji z nami, potem się rozlicza fakturami.

    Okna raczej plastikowe, mamy znajomego - speca od okien, który nas wyleczył z drewnianych.

  20. #20

    Domyślnie

    Jako, że wykonawcę znam i polecam, będę kibicowała. Ale ale! Pilnujcie równości wylanej płyty fundamentowej, bo u mnie na dwóch metrach było 6cm różnicy i potem nadrabialiśmy styropianem przy wylewkach (koszty!).
    Poza tym p. Bogdan ma namiary na dobre ekipy, można brać i korzystać. Dach bezokapowy umieją zrobić

Strona 1 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony