dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie

    Nurtuje mnie problem.
    Czy drzwi zewnętrzne mają być z profili stalowych, ryglowane w 4 kierunkach (drogie lub brzydkie), czy wystarczą drewniane z 2 zamkami lub zamkiem listwowym i bolcami przeciwwyważeniowymi?
    Jak ma się to do ryzyka włamania?
    Jak ma się to do wysokości ubezpieczenia?
    Jeżeli jest przejście z garażu do domu, to czy muszą to również być stalowe drzwi antywłamaniowe z 4x ryglowaniem?
    Dzięki za rady!

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz wziac pod uwage wszystkie otwory (jezeli jest to dom jednorodzinny). Co z tego ze kupisz drzwi antywlamaniowe jak np. okno balkonowe jest zwyklej klasy (nie antywlamaniowe). Po co sie wykosztowywac ??

  3. #3

    Domyślnie

    Kjandy - większość firm ubezpieczeniowych nie daje rabatu za szyby antywłamaniowe, ale za drzwi już tak.

    Mnie denerwuje to, że muszę wybierać między brzydkimi drzwiami antywłamaniowymi a ładnymi nieantywłamaniowymi.

  4. #4

    Domyślnie

    A nie lepiej kupic tansze, ladne drzwi standardowe a roznice (doplata do antywlamaniowych) przeznaczyc na system alarmowy i na niego dostac znizke ??

  5. #5

    Domyślnie

    Widzę, że chyba nie orientowałaś się jeszcze w cenach, ale tej różnicy praktycznie nie ma. Ładne drzwi (Urzędowski, Gebauer) kosztują 2.000 - 3.000 zł. Drzwi antywłamaniowe podobnie, albo nawet taniej (Gerda) ze względu na niezbyt ładny wygląd. Nie wspominam oczywiście o Dierre, który zaczyna od 3.000 zł wzwyż.

  6. #6

    Domyślnie

    Przerabiam ostatnio temat drzwi antywlamaniowych. Dowiedzialem sie, ze z tańszych drzwi antywłamaniowych do domku są:
    1. Key-Lock (Ron) kosztuje 1680 + 370 za montaż, ale gdzie indziej powiedzieli mi, że przemarza u dołu i płynie z niego na podłogę woda, co nie jest miłe. Poza tym przy otwieraniu na zewnątrz nie ma atestu
    2. Gerda S (płaska i brzydka) 1770 + 370 za montaż; może się otwierać na zewnątrz i ma na to atest, ale ponoć też przemarza
    3. Gerda SX (formowany profil, ładny kolor) 3140 + 370 za montaż
    4. Blok (firma LOB) 1840 + 370 montaż (brzydkie)
    Drzwi drewniane można kupic za 1500zł (ładne) + montaż
    Myślę sobie, że, jak pisaliscie, po co super drzwi, jesli okna są łatwiejsze do sforsowania. Może więc kupić drewniane ładne i resztę powierzyć alarmowi.
    Czy włamywali się do kogoś przez drewniane drzwi?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Włamują się przez dachówkę (podobno najłatwiej) drzwi, okna .
    Ja zdecydowałem się się na drzwi tańsze, a wolę dobry alarm za te pieniądze.Jeśli rzezcywiście można wejść przez balkon łatwiej niż przez drzwi to po co się męczyć.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Włamują się przez dachówkę (podobno najłatwiej) drzwi, okna .
    Ja zdecydowałem się się na drzwi tańsze, a wolę dobry alarm za te pieniądze.Jeśli rzezcywiście można wejść przez balkon łatwiej niż przez drzwi to po co się męczyć.

  9. #9

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze istotna rzecza jest wyglad. Dom wyglada bogato - kusi. Drzwi wygladaja solidnie - odstraszaja. A faktycznie najlepszym zabezpieczeniem jest pies i alarm. W wiekszosci wypadkow wystarcza atrapa kamery z dioda

  10. #10

    Domyślnie

    drzwi chcialbym miec ladne.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja kupiłem drzwi do kompletu z oknami. Okna PCV imitujące drewno w systemie 3D, a drzwi wykonane przy użyciu tych samych profili z wewnętrzną wkładką z szybkami i wyglądają również jak by były drewniane. Wszystko wygląda ładnie a same drzwi kosztowały 4000zł (wkład do drzwi 700 euro). Na to, że nie są antywłamaniowe nie zwracam uwagi bo i tak włamać można się w wielu innych miejscach. Najważniejszy jest i tak dobry i niestandartowy alarm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony