dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie

    Czy w wiatrołapie trzeba montować grzejnik?
    A może lepiej ogrzewanie podłogowe?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    lepsze podłogowe. Mam i jestem zadowolony.

  3. #3

    Domyślnie

    jeszcze lepiej i to i to. Jak chcesz wysuszyć rękawiczki w zimę, czy czapkę? Rzucisz na podłogę? Polecam grzejnik o umiarkowanej mocy i ewentualnie podłogówkę/
    ________________________
    U mnie problemem nie jest zakres robót a czas i pieniądze......

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam podłogówki w wiatrołapie, tylko grzejnik typ 22 300x900.
    Niestety - taki dobór grzejnika to był poważny błąd. I to nie z powodu mocy, itp bzdur. Rzecz jest poważniejsza:
    Kot spędzający zimę przeważnie na kaloryferze - z trudnością się na nim mieści. Spada mu tylna łapa, zimowy brzuch też obwisa.
    Latem zmienię grzejnik na typ 33. Zduszę mu moc, ale musi być 33.
    Tak więc - to obojętne, czy dasz podłogówkę, czy nie. Grzejnik musi być, i to szeroki...

  5. #5

    Domyślnie

    Luna_tyk trafiles w sedno sprawy, bede o tym pamietac

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja tez bede nie pomyslałam o swojej kotce maksi

  7. #7

    Domyślnie

    Luna_Tyk,

    tak bardzo przed i w trakcie budowy, wszyscy chcemy wybrać jak najlepsze rozwiązania. Szukamy porad i opinii.
    A ta jest jedną z najtrafniejszych jakie znalazłam !

    Gratuluję.
    I nawet po ciężkim poniedziałku można się uśmiechnąc ...

    Karian

  8. #8

    Domyślnie

    Słuchajcie może taniej będzie odchudzić te Wasze koty

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Lepiej im wybudujcie prawdziwy zapiecek
    W glowach sie poprzewracalo ... to juz sam dach nie wystarczy

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Na wąskie grzejniki najlepsze są charty afgańskie. (Dla niewtajemniczonych podam, że to psy dwuwymiarowe).

    One się zmieszczą nawet na grzejnikach "11".

  11. #11

    Domyślnie

    wiatrolap powinnien byc ogrzewany (inaczej nie ma sensu) i powinien miec wyzsza temperature niz w hallu. - sprawdzcie jak dzialaja kurtyny powietrzne w hotelach albo supermarkietach ()

  12. #12

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy naprawdę powinien?

    Moim zdaniem wiatrołap nie jest kurtyną cieplną, tylko śluzą powietrzną. Jej zadaniem jest izolacja pomieszczeń ciepłych od zimnego środowiska za drzwiami. Ma on przejąć powiewy chłodu i zagrzać o tyle by po otwarciu drzwi wewnętrznych do środka nie buchał ziąb. Ogrzewać go powinien holl przez drzwi i ścianę.

    Jeśli zamontujecie w wiatrołapie źródło ogrzewania, to ponieważ jest on kiepsko izolowany termicznie (głównie drzwi o wsp. U=2,6
    zamias ściany U=0,25) i ciepło dodatkowo jest wywiewane przez otwarte drzwi, straty termiczne budynku będą istotnie większe niż przy nieogrzewanym.

    Inną sprawą jest suszenie kurtek czy kota

  13. #13

    Domyślnie

    popieram Bartta w 100%
    to jest śluza i montowanie ogrzewania to są straty.
    w końcu kot może sobie spać w innym miejscu gdzie będzie ciepło

  14. #14

    Domyślnie

    Ludzie, czy wy nie przesadzacie z tymi kosztami? To jakaś paranoja, żeby wszędzie tylko oszczędzać to ciepełko. Budujecie dla wygody czy dla późniejszych wyrzeczeń? A ja nie lubię wkładać zimnych butów i kurtki, to odżałuję te parę groszy i daje grzejnik w wiatrołapie!
    Mój pomysł na super-ekonomiczny dom: bez okien, z drzwiami 1x0,5 m, kotłownia na drewno, stary piec z drugiej ręki (groszowa sprawa) itd.
    Chyba nam wszystkim MURATOR poprzewracał troche w głowach pisząc o tych super-oszczednościach. Czasami możemy się zapędzić i zapomnieć, że dom ma byc wygodny, a nie pełen wyrzeczeń.
    Pa!

  15. #15

    Domyślnie

    wlasnie ze wiatrolap ma spelniac role sluzy dzialajac ja kurtyna. i podobnie jak sluza wodna. jesli nie chcemy wychladzac korytarza aby ogrzac wiatrolap to musi on byc ogrzewany. taniej jest chyba ogrzac wiatrolap do 23 stopni niz caly hall. mniejsze sa straty jesli wychlodzimy wiatrolap przy otwieraniu drzwi niz jesli wychlodzimy hall. jesli ktos ma wiatrolap kiepsko zaizolowany no to coz ... jego strata.
    poza tym wiatrolap to polski wymysl i na zachodzie rzadko stosowany. bo tez inaczej sie troche projektuje domy.

  16. #16

    Domyślnie

    Zgadzacie się, czy też nie - ja wymieniam grzejnik. Żona twierdzi, że to co zrobiłem to jest znęcanie się nad zwierzętami.
    Howgh

  17. #17

    Domyślnie

    Tom wiatrołap jest właśnie po to by nie schłodzić holu. między nimi powinne być zamknięte drzwi.
    On działa jak strefa przejściowa, taka izolacja innych pomieszczeń.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Czy dać grzejnik do: wiatrołapu, garażu, kotłowni z tym jest zawsze problem. Grzejnik w łazience wyżej czy niżej też problem. Późniejsze użytkowanie doradzi czy dobrą decyzję podjeliśmy. Mój fachowiec rozwiązał to tak. Ze względu na małą powierzchnię 5m2 lecz wąskie przejście dał podłogówke o rozstawie co 10cm jest super zwłaszcza gdy jest na dworze chlabra. W garażu grzejnik tylko na 12-15 st. W kotłowni ze względu na węzeł wodny na ścianie zew też grzejnik no i zasobnik sie tak szybko nie wychładza.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomash

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    9

    Domyślnie

    Uważam, że w witrołapie powinno być ciepło. U mnie niestety jest zimno - doskonałe rady "fachowców z "bartyckiej". Zamontowałem ogrzewanie podłogowe elektryczne i w mroźne dni (-20) był po prostu zimno. Teraz to już nawet nie włączam tego dziadostwa - szkoda pieniędzy i nerwów.

  20. #20

    Domyślnie

    On 2003-02-18 21:32, Bartt wrote:
    Tom wiatrołap jest właśnie po to by nie schłodzić holu. między nimi powinne być zamknięte drzwi.
    On działa jak strefa przejściowa, taka izolacja innych pomieszczeń.
    jasne ze powinny byc drzwi.
    *** jesli wiatrolap jest nieogrzewany to mamy sytuacje (temp zew/wiatrolap/hall): -20/-5/20 - w ktora strone przeplywa powietrze przy wy- albo wchodzeniu do hall?
    *** jesli wiatrolap jest ogrzewany to mamy nastepujaca sytuacje: -20/22/20 - w ktora strone przeplywa powietrze przy wchodzeniu do hallu?

    wiatrolap musi byc na tyle maly oby oplacalo sie go ogrzewac. jesli jego wielkosc porownywalna jest z hallem no to coz ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony