dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Czy ktoś może podać producenta i typ? Chciałbym darować sobie dodatkowy przycisk, więc chciałbym mieć w łazience wentylatorek z czujnikiem wilgotności (niech dba o dobrą wilgotność) i czujnikiem ruchu (niech wyciąga "zapaszki" w trakcie "posiedzenia" i 5 minut po nim).

  2. #2

    Domyślnie

    Oj chyba właśnie coś takiego proponuje mi mój wykonawca. Ale jaka to firma napiszę Ci jutro. Aereco?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Czesc Frankai
    Taki wentylatorek jaki Cie interesuje ma Dospel (www.dospel.com.pl).Jesgo oznaczenie to Euro 4,5,6 (w zaleznosci jaki masz kanal wentylacyjny) WC,AŻ,H,F.WC-wylacznik czasowy,AŻ-automatyczna żaluzja,H-higrostat regulowany,F-fotokomorka.Udanych zakupow

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    a wszystko to za 19,99 jak oni to robią ... sam higrostat jest droższy ...

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem czy za 19,99.Do mnie wentylatorek (Euro 4) tylko z automatyczna zaluzja kosztowal 104.Pozniej widzialem za 85 i myslalem ze mnie poskreca.Ale podobno podniesli ceny (w koncu sponsoruja byly GKS i musza miec z czego) i dlatego tyle drozszy.Widac tamci mieli stara dostawe

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Luśka - raczej nie Aereco, bo przy rozmowie w ich biurze expert powiedział mi, że może mi podać producentów. Chyba by tak nie mówił, gdyby mieli swoje. Potem jednak zapomnieliśmy o tym i zapytam go emalią, ale wolę też sprawdzić inne źródła.

    Anonimowy - jeżeli kosztowałoby to faktycznie 19,99 to nie kupię. Mnie nie stać na tanie rzeczy

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Frankai
    Zobaxcz tego Dospela.Mam u siebie i sprawuje sie bardzo dobrze.Wprawdzie dopiero 4 miesiace ale chodzi bez zarzutu.Niema zadnych bajerow.Taki najprostszy,wlacz-wylacz.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Już sprawdziłem wstępnie ceny:

    Na: http://www.bater.com.pl/klodzko/cennik/nw.htm
    to:
    WEN-4050 WENTYLATOR EURO 4 S FI 100 SZT 30.63 37.37
    WEN-4100 WENTYLATOR EURO 4 WC FI 100 SZT 47.06 57.41
    WEN-4102 WENTYLATOR EURO 4 WC,WP FI 100 SZT 51.19 62.45
    WEN-4103 WENTYLATOR EURO 4 WC,H,F FI.100 SZT 88.14 107.53
    WEN-4210 WENTYLATOR EURO 4 A FI 100 SZT 82.14 100.21

    Na: http://www.startwent.com.pl/wentylat...ienne_laz.html
    Ř 100 EURO A AŻ 57,50 + 22%

    (AŻ - autom. żaluzja, WC - wył. czasowy, W - wył. pociągany, P - przewód z wtyczką, H - higrostat regulowany, F - fotokomórka, C - tryb cykliczny)


  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    A wogole to Aereco to niema w swojej ofercie wentylatorow.Takich o jakie Ci,Frankai,chodzi.
    To widze ze przeplacilem i to sporo ((

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Anonimowy - ceny znalezione przeze mnie może nie są aktualne, może są dla hurtowników, a w ogóle to nie kupisz niczego tak tanio, by nie dało się kupić jeszcze taniej. Na prawdę nie szukaj sznura, że przepłaciłeś parę złotych.

  11. #11

    Domyślnie

    On 2003-02-16 22:24, Frankai wrote:
    ...chciałbym mieć w łazience wentylatorek...
    Najprosciej wentylatorek podlaczyc rownolegle ze swiatlem, najwyzej mozna zostawic swiatlo troszke dluzej,

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ryszard1 - oczywiście, że najprościej, ale musisz włączać światło nawet w dzień, a potem pamiętać o wyłączeniu. Te 60zł różnicy będę w stanie wyrzucić, by mieć full wypas

  13. #13

    Domyślnie

    mozna w stropie podwieszanym (taki najczesciej mamy w lazience) umiescic czujniki do montazu "puszkowego" np. Fael Legrand lub Berker. Czujnik wilgotnosci raczej umieszcza sie nad kabina prysznicowa/wanna lub obok niej. Umieszczenie jednak wentylatora blisko wanny powoduje duze uczucie chlodu podczas dzialania wentylatorka.

  14. #14

    Domyślnie

    Jezeli juz wprowadzac elektronike to bym poszedl na calosc :
    zastosowal czujnik ruchu do wlanczania swiatla i wentylatorka, oczywiscie wentylatorek mialby przedluzony czas dzialania,

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Tom Soyer - proponujesz rozwiązanie droższe (osobne czujniki), ale moze i bardziej komfortowe (można odłączyć taki czujnik na czas kąpieli). A może tamten wentylator też można przyblokować (na pewno zabierając mu zasilanie )

  16. #16

    Domyślnie

    A nie wystarczyła by pułapka z podczerwinią w drzwiach łazienki połączona z nieiwelką elektroniką. W Elektronice Praktycznej były opisane proste pułapki na podczerwień sterujące światłem.
    Proponuję poszperać na stronie http://www.ep.com.pl/
    Pozdrawiam.

  17. #17

    Domyślnie

    On 2003-02-17 13:47, Frankai wrote:
    Tom Soyer - proponujesz rozwiązanie droższe (osobne czujniki), ale moze i bardziej komfortowe (można odłączyć taki czujnik na czas kąpieli). A może tamten wentylator też można przyblokować (na pewno zabierając mu zasilanie )
    zasilanie zabierzesz mu przyciskiem (czego jak dobrze rozumiem staramy sie unikac) albo zegarem (a wtedy z nasza kapiela musimy sie wstrzelic w termin)
    ja zastosowalbym tylko czujnik ruchu, ktorego czulosc i czas zadzialania mozna regulowac (podobnie jak przy oswietleniu). pytanie czy nie bedzie klopotu z wilgocia jak wyjedziemy na 2 tyg na wakacje ale wg mnie raczej nie powinno byc problemu przy sprawnej wentylacji grawitacyjnej - bez obaw - nie powinno byc nawet smutnego zapachu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony