dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad ogrzewaczami przepływowymi (łazienka, kuchnia). W grę wchodzi jeszcze bojler na wodę, ale jego lokalizacja jest dość odległa od kuchni i łazienki, nie mówiąc już o lazience na poddaszu użytkowym.
    Jeżeli wybrałbym podgrzewacze przepływowe, to o jakiej mocy i czy na jedną fazę, czy na tzw. siłę?

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że elektryczny ogrzewacz przepływowy warto zastosować, jeśli są duże odległości między odbiornikami. Niestety jeśli zechcesz napełnić wannę to nawet mając ogrzewacz o mocy 16 kW może trwać długo, natrysk będzie działał dobrze, poza tym nie lubią twardej wody ( tak ponad 14 st. niemieckich) i spadków ciśnienia wody. W kuchni wystarczy mniejszej mocy , oczywiście trójfazowy. Zastanów się nad zabezpieczeniem głównym(bezpieczniki) i przydziałem mocy z energetyki.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że elektryczny ogrzewacz przepływowy warto zastosować, jeśli są duże odległości między odbiornikami. Niestety jeśli zechcesz napełnić wannę to nawet mając ogrzewacz o mocy 16 kW może trwać długo, natrysk będzie działał dobrze, poza tym nie lubią twardej wody ( tak ponad 14 st. niemieckich) i spadków ciśnienia wody. W kuchni wystarczy mniejszej mocy , oczywiście trójfazowy. Zastanów się nad zabezpieczeniem głównym(bezpieczniki) i przydziałem mocy z energetyki.

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko zastanowsie czy masz a jak nie to czy dostaniesz az taki przydzial mocy .Bo ja sie kiedys obudzilem z reka w nocniku , kupilem podgrzewacz nie dostalem wiekszego przydzialu i w recultacie musialem go sprzedac

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za info!!!
    Obecnie mam 16 kW przydziału (na kupionej przeze mnie działce już był prąd), ale zastanawiam się, czy to wystarczy - chciałbym podgrzewacze, kuchnię na gaz (ok. 10 kW) no i normalne sprzęty, jak pralka, lodówka itd.
    Mariusz

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chcesz mieć wodę do prysznica czy wanny to może być za mało.
    Podgrzewacz o takiej nawet mocy nie będzie miał wystarczającej do komfortowego użytkowania wydajności.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Oglądałem kilkanaście podgrzewaczy przepływowych - większość jest zasilana jedną fazą? Radzicie mi jednak trójfazowe? Dlaczego?
    Mariusz

  8. #8

    Domyślnie

    Jezeli ktos sie decyduje na podgrzewacze na wieksza skale to musi miec instalacje 3-fazowa w domu. Wiec nie problem juz miec tak samo podgrzewacze 3-fazowe, ktore umozliwiaja uzyskanie wiekszej mocy,

  9. #9

    Domyślnie

    Z jednofazowych (max. 3.5kW), ciepła woda kapie, kap, kap. A to trochę za mało. Można pod tym umyć ręce, i szklankę. Bardzo trudno wykąpać się, a nalanie wanny graniczy z cudem!.
    Marek.

  10. #10

    Domyślnie

    W instrukcji powinna być podana wydajność. Jeśli dobrze pamiętam 16 kW to ok. 10 l. na minutę ( jeśli macie dokładne dane to proszę o korektę ). Do prysznica w zupełności wystarczy ( puść wodę z natrysku do 10 litrowego wiadra i zmierz czas)

  11. #11

    Domyślnie

    10 l/min to mają takie o mocy ok. 25kW.

  12. #12

    Domyślnie

    10 l/min to mają takie o mocy ok. 25kW.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    60*Q
    m=--------
    4,19*dt

    gdzie
    m - strumień w litrach na min.
    Q - moc w kW
    dt- o ile ma być podgrzana woda

  14. #14

    Domyślnie

    Zeby w zimie zagrzac wode do prysznica (ok. 10 l/min) trzeba
    mocy ok. 20 kW. W lecie - mniej, bo mniejsza delta temp.
    (tak jakies 13 kW powinno starczyc).
    Sam sie zastanawialem nad taka opcja, zeby w zimie cwu miec z
    kotla 1-funk. (gaz) z zasobnikiem, natomiast w lecie -
    wylaczac kociol zupelnie i uzywac ogrzewacza elek. przeplywowego 13 kW - ale instalatorzy odradzili, ze za duzo komplikacji

    Krzysiek

  15. #15

    Domyślnie

    Poproszę o ten wzór trochę jaśniej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony