dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Po odwiedzeniu kilku(nastu) miejsc sprzedaży powyższych mam niezły mętlik i masę pytań:
    1. Oprócz ogólnego wyglądu (wiem sprawa gustu) jakie przyjąć kryteria porównawcze ?
    2. Czym w praktyce różni się użytkowanie drzwi okleinowanych, fornirowanych i z pełnego drewna ?
    3. Czy dodatkowo płatny (prawie wszędzie) trzeci zawias ma jakieś znaczenie praktyczno-użytkowe ?
    4. Jakie "bajery" są użyteczne w drzwiach do konkretnych pomieszczeń (np. jeden ze sprzedawców namiawiał mnie na zainstalowanie w drzwiach z wiatrołapu takiej "szczoteczki" na dole redukującej ponoć podwiewanie przy otwartych drzwiach zewnętrznych) ?
    5. Czy ktoś miał doświadczenia z drzwiami Sapelli (na razie wygrywają w kategorii (wygląd+jakość)/cena z Portą, Polskone,
    Interdoor, Wołominem, Daną.
    6. Czy możecie polecić jakiegoś producenta (oprócz oczywiście powyższych), który miałby przyzwoitą jakość, ale ceny 7 sztuk drzwi nie przekraczały 10 kPLN
    Jeśli ktoś ma wystarczającą ilość kasy to polecam http://www.quercus.com.pl. Na żywo te drzwi wręcz powalają jakością wykonania, niestety idzie za tym cena...

  2. #2

    Domyślnie

    Najważniejsze jest abyś:
    1 - wybrał drzwi szerokie (90-100cm) - to daje komfort użytkowania i dodaje wyglądu wnętrzom
    2 - futryna koniecznie drewniana, najlepiej regulowana. Stalowe to po prostu wizualne nieporozumienie.
    3 - w mieszkaniu mam portę, z górnej półki i jest bardzo OK
    4 - trzeci zawias - nie widzę sensu
    5 - tuleje w drzwiach do łazienki - dałem 3 i to za mało
    6 - pomyśl, czy nie możesz zrezygnować z któryś drzwi - to mocno oszczędza kasę, a czasami w projektach jest ich za dużo.

  3. #3

    Domyślnie

    Interesuja mnie drewniane drzwi z drewniana oscieznica.
    Jaka firme wybrac ? Niezadroga ale z akceptowana jakoscia.
    Czy sa takie oscieznice, regulowane na sciane o grubosci 6 cm ?
    Slyszalem ze firma PORTA jest OK, choc chyba troszke drozsza,

  4. #4

    Domyślnie

    Mam ten sam problem ale... ostatnio spotkałem drzwi plus osieżnice z surowej sosny pokrytej na wierzchu dodatkowo fornirem sosnowym,
    myślę czy może pomalować je lazurem bądź lakierem koloryzujący,
    cena finalna może być mocno konkurencyjna do drzwi okleinowanych PORTY czy POL SKONE
    pozdr,

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-02-18 10:30, jpawl wrote:
    Po odwiedzeniu kilku(nastu) miejsc sprzedaży powyższych mam niezły mętlik i masę pytań:
    1. Oprócz ogólnego wyglądu (wiem sprawa gustu) jakie przyjąć kryteria porównawcze ?
    2. Czym w praktyce różni się użytkowanie drzwi okleinowanych, fornirowanych i z pełnego drewna ?
    3. Czy dodatkowo płatny (prawie wszędzie) trzeci zawias ma jakieś znaczenie praktyczno-użytkowe ?
    4. Jakie "bajery" są użyteczne w drzwiach do konkretnych pomieszczeń (np. jeden ze sprzedawców namiawiał mnie na zainstalowanie w drzwiach z wiatrołapu takiej "szczoteczki" na dole redukującej ponoć podwiewanie przy otwartych drzwiach zewnętrznych) ?
    5. Czy ktoś miał doświadczenia z drzwiami Sapelli (na razie wygrywają w kategorii (wygląd+jakość)/cena z Portą, Polskone,
    Interdoor, Wołominem, Daną.
    6. Czy możecie polecić jakiegoś producenta (oprócz oczywiście powyższych), który miałby przyzwoitą jakość, ale ceny 7 sztuk drzwi nie przekraczały 10 kPLN
    Jeśli ktoś ma wystarczającą ilość kasy to polecam www.quercus.com.pl. Na żywo te drzwi wręcz powalają jakością wykonania, niestety idzie za tym cena...

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Po przeanalizowaniu ofert Porty, Pol-skone itp.zamówiłem drzwi
    firmy DREWPOL-WWW.drewpol-drzwi.pl/standard.html.Są to drzwi
    wysokiej jakości w wielu kolorach,z bardzo dobrymi okuciami.Moje drzwi-olcha,zawiasy, klamki, szyldy-serbne-satyna.
    Zamówiłem 6 drzwi z regulowanymi ościeżnicami+jedna ościeżnica
    obojętna,w tym 2 drzwi łazienkowych z tulejami-satyna.
    Wytargowałem 8% rabatu.Całkowity koszt 5,934.64 zł.Czas realizacji 6-7 tygodni.Polecam!

  7. #7

    Domyślnie

    Przypatrz się stolarce firmy K&P z okolic Jarosławia. Ja tam zamówiłem swoje dębowe malowane bejcą i pięknie lakierowane.
    Cena w okolicach Porta.
    ________________________
    U mnie problemem nie jest zakres robót a czas i pieniądze......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony