Po odwiedzeniu kilku(nastu) miejsc sprzedaży powyższych mam niezły mętlik i masę pytań:
1. Oprócz ogólnego wyglądu (wiem sprawa gustu) jakie przyjąć kryteria porównawcze ?
2. Czym w praktyce różni się użytkowanie drzwi okleinowanych, fornirowanych i z pełnego drewna ?
3. Czy dodatkowo płatny (prawie wszędzie) trzeci zawias ma jakieś znaczenie praktyczno-użytkowe ?
4. Jakie "bajery" są użyteczne w drzwiach do konkretnych pomieszczeń (np. jeden ze sprzedawców namiawiał mnie na zainstalowanie w drzwiach z wiatrołapu takiej "szczoteczki" na dole redukującej ponoć podwiewanie przy otwartych drzwiach zewnętrznych) ?
5. Czy ktoś miał doświadczenia z drzwiami Sapelli (na razie wygrywają w kategorii (wygląd+jakość)/cena z Portą, Polskone,
Interdoor, Wołominem, Daną.
6. Czy możecie polecić jakiegoś producenta (oprócz oczywiście powyższych), który miałby przyzwoitą jakość, ale ceny 7 sztuk drzwi nie przekraczały 10 kPLN
Jeśli ktoś ma wystarczającą ilość kasy to polecam http://www.quercus.com.pl. Na żywo te drzwi wręcz powalają jakością wykonania, niestety idzie za tym cena...