dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    a.chol

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    stoję przed dylematem wymiany kotła co, w tej chwili mam pleszewski piec miałowy, ale nie jestem z niego zadowolony. Czytając muratora zainteresowały mnie piece opalane drewnem. Wtej chwili jest kilka pieców na naszym rynku czy ktoś używa takiego.

  2. #2

    Domyślnie

    Temat dosc szeroki.
    Zajrzyj do watku o kotlach na drewno:
    Murator Forum Index >> Przedstaw się, jeśli chcesz - Tworzymy mapę FORUM-owiczów >> chetnie pomoge

    Pozdr
    Zbyniu

  3. #3

    Domyślnie

    A mozesz napisac dlazego nie jestes zadowolony z tego pieca pleszewskiego?Zalezy mi na tym bo chce wlasnie taki kupic , jak dotad slysze same pochwaly na jego temat.Z gory dzieki.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    a.chol

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    piec który kupiłem jest jednym z wielu jakie są produkowane w zagłębiu piecowym w Pleszewie i okolicach. przy mojej powierzchni grzewczej -160m2 i wysokości 3m producent doradził kupno pieca o powierzchni grzewczej 4 m2 zapewnił że ten piec przy jednokrotnym zasypie wytrzyma 24 godz. praktyka okazała się inna stosując miał wysokokaloryczny i nastawiając na sterowniku temperaturę 60 0c (na dworze temperatura około -10 0c)piec wytrzymuje 14-16 godzin. W tym momencie powstaje problem co robić przez 6-8 godz. do momentu kolejnego zasypu, oczywiście można dosypać jedną lub dwie łopatki miału i tak co godz. ale nie oto chodzi jeżeli wtym momencie nikogo nie ma wdomu dom się niepotrzebnie oziębia.Następnym problemem jest jakość miału nawt kupując u tego samego dostawcy można trafić na dziadostwo i wtedy występują tak zwane eksplozje gazów, i w kotłowni jest wtedy bardzo wesoło(dym smród okopcone ściany.

  5. #5

    Domyślnie

    no dzieki

  6. #6

    Domyślnie

    Z tym piecem coś nie tak ,albo dom jest dziurawy to znaczy wilgotny nie ocieplony z oknami prze które firanki wychdzą na dwór pomimo zamkniętych kwater ,albo ktoś oszukuje na miale .Przy takiej mocy pieca wszystko powinno być w porządku. Sam piec jak piec ,nikt nie robi aż tak złych kotłów .

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    a.chol

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    w domu okna wymienione, dom poniemiecki, ściany 50 cm otynkowane dom dość ciepły. W tej miejscowości w której mieszkam wiele osób posiada piece miałowe i opinie są podzielone.ja oczywiście wyrażam swoją opinię na temat pieca miałowego, używam go 3 sezon. ale nie chodzi mi o krytykę czy chwalenie pieców miałowych ja chcę się dowiedziec coś więcej na temat pieców opalanych drewnem.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ja się również dołączam , chodzi mi też o piec który ogrzewa również wodę. Szukałam na forum i nie znalazłam wiele,może wina wyszukiwarki więc prosimy o informację .

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    a.chol

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    z tego co dotej pory poczytałem i posperałem jest kilka typów tych pieców każdy jest zarówno do cwu jak i co to tylko zależy od sposobu montażu.rozmawiłem z kilkoma instalatorami tych pieców na rynku bardzo popularne są czeski atmos oraz polski orlan. ponoć czeski jest nowocześniejszy ale jak to w życiu bywa instalator poleca ten na którym ma lepszy zarobek. dlatego najlepiej posłuchać użytkownika pieca. myślę że na forum ktoś się znajdzie. jeżeli ktoś jest zainteresowany suchymi danymi technicznymi tych pieców to służę pomocą

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    suche fakty rzadko potwierdzają rzeczywistość więc jak najwiecej informacji od tych co używają takich pieców.

  11. #11

    Domyślnie

    Agnieszka zapraszam do wątku: "przedstaw się" a w nim "chętnie pomogę" tam jest dośc dużo informacji nt. kotłów opalanych drewnem, w tym i od użytkowników.
    Jest jeszcze jeden wątek gdzie można znaleźć adresy stron producentów ale nie pamiętam który (skleroza )
    wobec tego podam te adresy
    http://www.pgksystem.com.pl
    http://www.zacisze-pellety.pl
    http://www.jero.pl
    http://www.klimosz.pl/oferta/ling.html
    http://www.cichewicz.com/pl/kotly_pmx_mhx.htm
    Pozdrawiam
    Robert


  12. #12

    Domyślnie

    Ogólna opinia o kotłach na drzewo nie jest pochlebna .Jeżeli inwestor ma własny las .stolarnię .lub tartak tak. Do pieca na dzrzewo ,który pracuje cyklicznie ,najpierw zgazowywanie drzewa potem zapłon gazu ,potrzebny jest akumulator ciepła ,który wyrównuje tą zła pracę kotła .Cena z kotłem jest wtedy ok 6-7 tyś .Osobiście znam tylko jednego pasjonata co na atmosie osiagnął dobre wyniki .Jego piec można porównać z komputerem tak jest nafaszerowany elektroniką ,wiec nie dostepny dla przecietnego Kowalskiego.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Atmos to najbardziej przereklamowany piec na drewno.

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    ADAMOS48 jaki piec na drewno byś polecał. Gazu nie mam, węgiel daleko, drewna poddostatkiem.

  16. #16

    Domyślnie

    Jesteś zkazany na kocioł opalany drzewem .Nad wyborem musisz zastanowić się sam .Poszukaj kotłów ,które pracują i zapoznaj się z opinią użytkowników .Nie kupuj pochopnie .A może dobry kominek z płaszczem wodnym byłby dla ciebie alternatywą.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Kominki pod wzgledem wygody uzytkowania nie moga jednak konkurowac w kotlami zgazujacymi.
    Czestotliwosc dokladania przez znajomego w mrozy do kominka to ok. 4-6 godzin, ja do VIGAS-a podrzucam co 12 godzin.
    On ma rozprowadzenie ciepla w domu 130 m, ja dogrzewam nieozieplony dom z lat osiemdziesiatych "klocek" 160 metrow.

    ADAMOS48, piszesz wczesniej, ze opinia o kotlach na drewno nie jest pochlebna, jednak pozniej proponujesz kominek, opal ten sam wiec nie rozumiem.

    Moglbys rozwinac ten watek ?
    Z tego, co czytam w roznych zrodlach, na zachodzie , zwlaszcza w budownictwie jednorodzinnym coraz chetniej pali sie w kotlach zgazujacych na drewno, jako jednym ze zrodel ciepla.
    I przyznam z kolei, ze np. na niemieckich forach dyskusyjnych zwiazanych z budowaniem i instalacjami nie znalazlem ani jednego watku o o grzewaniu domu kominkiem.
    Zachwyt kominkami dotyczy chyba ludzi, ktorych doswiadczenie w tym zakresie bliskie jest zeru.

    A jakze anonimowy

  18. #18

    Domyślnie

    Zachód odchodzi od opalania kominkami. Wracaja do piecy kaflowych i tzw. kóz XXIw, piecy stylowych żeliwno-kaflowych. W minionych latach było dużo wypadków z pękaniem wkładów a tam ludziska wolą dmuchać na zimne.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja rowniez prosilbym Adamos-a o podanie bardziej zrozumialych argumentow, ze kotly na drzewo (zgazowujace) maja niepochlebne opinie.

    kaKa (gotowy do zazartej dyskusji )


  20. #20

    Domyślnie

    Sądzę, że Adamos skreśla wszystko, co nie jest na miał węglowy. Niestety, (dla mnie na szczęście), nie wszyscy mieszkają w pobliżu kopalni węgla, a mają w pobliżu tanie drewno opałowe (niekoniecznie własny tartak). Ja również chętnie posłucham argumentów Adamosa.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony