dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witajcie.Mam taki niewielki problem.
    Chcialbym wyremontowac dach.Dach jest jednospadowy,kryty papa.Planuje go podniesc z jednej strony jakies 70 cm (3 pustaki) i pokryc blachodachowka.Czy do tego rodzaju remontu jest potrzebne jakies zgloszenie,pozwolenie do urzedu.Bylbym wdzieczny za pomoc.Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Adam > ... i pozwolenie i projekt. To nie remont a nadbudowa. Zgłoś się do Urzędu Gminy po Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu.

    Pzdr.


  3. #3

    Domyślnie

    Wega ale mnie pocieszyles
    Wogole to troche poprzekrecalem bo dach juz jest zrobiony.Dzisiaj przyszedl wujek i cos tam sie pytal czy jakies zgody sa na to potrzebne i wogole.No i nawiazala sie dyskusja.
    To teraz mi tylko zostaje siedziec cicho i sie nie odzywac.Dach jest tylko z jednej strony podniesiony na 3 pustaki.z drugiej strony jest na tym samym poziomie co byl-po prostu teraz jest wiekszy spad.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    kazda zmian bryly budynku wymaga projektu i pozwolenia na budowe. najpierw trzeba to sprawdzic czy bedzie to w zgodzie z projektem zagospodarownia przestrzennego oraz z warunkami zabudowy.
    nawet zmiana przeznaczenia/sposobu uzytkowania wymaga pozwolenia.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-02-20 13:30 ]</font>

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że zezwolenie jest zbędne bo nie zmienia przeznaczenia i nie jest to rozbudowa. Ja także zamierzam podnieść o 3-4 pustaki i ze stropodachu zrobić niewielki spadek pokryty blachodachówką. Nie będzie tam strychu ani pomieszczenia użytkowego. Czy nie można tego zaliczyć jako remontu pokrycia dachowego ? Czy na remont dachu muszę mieć plany i zezwolenie budowlane? Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    A co to jest remont - zmiana pokrycia dachu - pozwolenie nie jest wymagane.
    Zmiana konstrukcji dachu, wymiana elementow konstrukcyjnych, zmiana kubatury i wyglad budynku - pozwolenie niezbedne.
    Podniesienie o 3 pustaki dachu jest zmiana i kubatury i wyglady budynku. Nie ma znaczenia czy jest to 1 czy 11 pustakow.

  8. #8

    Domyślnie

    może najlepiej przeczytać samemu ustawę Prawo budowlane format .doc aktualna wersja z Lexa.

    Pzdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony