dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61

Temat: Firanki

  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    niestety, jeszcze nie te ....zbieram ciekawe pomysły , a potem będę szaleć

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    I jak takie cuda maja nie kosztować? Ewa- śliczne zdjęcia- taka prosta elegancja. Cały czas zastanawiałam sie nad oknem w kuchni- czy roleta czy firanka- i ta roletka wyglada super- sprawia wrażenie porządku. Jest nad czym myśleć, dałaś parę fajnych pomysłów-dzięki .

  3. #43

    Domyślnie

    Właśnie o coś takiego mi chodzi. Takie proste, piękne i delikatne firany! Śliczności!

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga40

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam ! Ewa przepiękne pomysły na firanki w domu. Jak myślicie ,na czym wisi ta firanka w kuchni.
    aga

  5. #45

    Domyślnie

    Fajnie, że odgrzebano ten stary wątek o firankach, bo tym sposobem dotarłam do tych pięknych zdjęć wklejonych przez Ewę.
    Mnie interesuje sposób zamocowania tych firanek:



    Czy ja dobrze widzę, że tu nie ma klasycznych żabek, tylko firanki mają dziurki u góry i są przewleczone przez karnisz tak jak się przewleka zazdroski przez te cienkie metalowe pałąki do mocowania na skrzydle okiennym? Czy w takim razie przy każdej zmianie firanki trzeba ściągać cały karnisz, na podłodze przewlekać rurę przez otwory w firance a potem to wszystko wieszać na ścianie? trochę mi się to wszystko wydaje skomplikowane No chyba, że czegoś nie zrozumiałam...
    Czy ma ktoś w taki sposób powieszone firanki?

  6. #46

    Domyślnie

    Ja mam takie firanki. I faktycznie: żeby je zdjąć ściągam cały drążek karnisza. I bardzo to sobie chwalę. Zdejmuję drążek, rach- ciach zrzucam firankę i do prania. Z powrotem równie łatwo: nanizam raz-dwa i wieszam. Proste jak konstrukcja cepa. Polecam z doświadczenia.

    Fajnie, że znów pojawił się ten wątek, bo dekoracja okien, ładne firanki naprawdę tworzą klimat domu. Korzystając w okazji poproszę Was o pomoc: buduję dom, gdzie są prześliczne "bawole oka". Efektowne, ale i trudne do aranżacji od wewnątrz. Zastanawiam się, jak można zawiesić w nich firanki? Karnisz nie może być prosty, bo cały efekt diabli wezmą. Ale jakby tu je "ubrać"? Może macie jakieś linki czy zdjęcia?
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  7. #47

    Domyślnie

    Jeszcze cię trochę Ash5 pomęczę
    Po pierwsze, czy takie dziury w firance wytną mi w sklepie w każdym materiale jaki sobie wybiorę, bo jak rozumiem dziury są niezbędne?
    Po drugie, moje okno tarasowe ma 3,5 m szerokości, czy przy tak długim karniszu zakładanie tych firanek będzie rówie proste? Masz jakieś doświadczenia w tej kwestii?

    PS. Nie wiem jak ozdobić bawole oko Ale moim zdaniem takie okna są na tyle piękne i dekoracyjne same w sobie, że ja od wewnątrz nic bym w nich nie wieszała

  8. #48

    Domyślnie

    Czy w każdym materiale można zrobić dziury? Chyba nie może być zbyt lekki, bo te metalowe kółka jednak są ciężkie. Ja kupiłam gotowe z "dziurami", ale nawet jeśli nie ma ich od razu to w większości sklepów na miejscu można zamówić zrobienie ich u fachowca. Większość sklepów ma kogoś takiego na miejscu.

    Druga sprawa to długość karnisza: moje okna są małe, ale z dużymi faktycznie może być problem... C0oś mi się zdaje, że 3,5m to już wyzwanie.

    Hihi, jesli nie zrobię choćby delikatnej przesłony w moim "bawolim oku" to się sąsiedzi napatrzą na moją sypialnię... Ale znalazłam fajną stronkę z "ubrankami" dla okien. Zobaczcie same
    http://www.agnieszkaderek.pl/home.html
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  9. #49

  10. #50

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał jean70
    tu znajdziesz bardzo ładne kuchenne
    http://www.allegro.pl/show_user_auct...810785&p=5&p=0
    Kompletnie nie w moim stylu ta Cepelia
    Mam jeszcze być może naiwne pytanie do Ash5 :
    Czy te dziurki muszą mieć metalową obwódkę? Nie wystarczy jak będą "obdziergane"? Ten materiał, który wpadł mi w oko jest bardzo delikatny, nie wiem, czy utrzyma takie kółeczka...
    A może ma ktoś doświadczenia z dłuuugim karniszem i firanką umocowaną, jak te na zdjęciu powyżej?

  12. #52

    Domyślnie

    Widziałam tylko metalowe i naprawdę masywne. Myślę i myślę, ale nie mogę sobie przypomnięc, żebym kiedyś widziała delikatne. Ale jeśli firanki lub zasłony są lekkie to może inne rozwiązanie np. takie "patki". Jak gdzieś znajdę fotkę- wkleję
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lucyna1
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    382
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Czy te dziurki muszą mieć metalową obwódkę? Nie wystarczy jak będą "obdziergane"? Ten materiał, który wpadł mi w oko jest bardzo delikatny, nie wiem, czy utrzyma takie kółeczka
    Kółeczka nazywają się ringi lub deko ringi. Występują w rożnej średnicy. Aby je nabić na firankę lub zasłonę należy przykleić do niej taśmę szer. ok 8-10 cm (coś w rodzaju flizeliny). Wtedy z dziurkami sie nic nie stanie-firanka jest bezpieczna. Jednak zachęcam zlecić to fachowcowi a nie robić we własnym zakresie . Mam jedne zasłony na kółkach i jest to super sprawa-prześlicznie się układają, lekko jeżdżą po karniszu.

    Jestem tradycjonalistko jeśli chodzi o firankowe wykończenie okien.
    Próbowałam kiedys z nich zrezygnować po wymianie starych okien na ładne przeszklone plastiki z ładnymi roletami. Niestety ,czegoś mi w tym mieszkaniu brakowało. Powiesiłam kawałek organy zakupionej w Ikea na którą ponaszywałam kieszenie do których powkładałam łepki sztucznych gerberów .
    Efekt był super
    Do nowego domu zakupiłam woal i poszyłam zupełnie prościutkie firanki ,które upinam w różnoraki sposób fikuśnymi zapinkami z magnesem -co tydzień firanki wyglądają inaczej.
    Piękno tkwi w prostocie. Nie zawsze rzeczy drogie są ładne

  14. #54

    Domyślnie

    dziś miałam zakładane firanki i musze powiedzieć , że różnica jest ogromna, całkiem inaczej to wygłąda, mniej hmm biurowo chyba, bo przedtem były tylko rolety. Teraz musze wywietrzyć, bo pan no cóż, wszystko ładnie wkręcił(na szynie wiszą)ale się bardzo przy tym zgrzał
    Człowieka, ktory patrzy w oczy dziecka, uderza przede wszystkim ich niewinność: owa przejmujaca niezdolność do kłamstwa, do zakładania maski, czy chęci bycia kimś innym, niż jest.

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lucyna1
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    382
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    hehehe -tak fachowcy maja to do siebie ze zapominają na co dzień o higienie osobistej. Ich zmysł powonienia nie jest tak wrażliwy jak klientów .
    Ja jak powiesiłam w domu firanki to skończyło się u mnie echo-wcześniej pogłos chciał roztrzaskać głowę. Poza tym w domu zrobiło się dużo przyjemniej dla oka .

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Megana
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    koło Żórawiny
    Posty
    5.887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Chciałam założyć wątek o firanach, roletach i żaluzjach, ale już początek tego co mnie interesuje znalazłam
    Spróbuję podnieść do góry temat
    Mam problem, nie wiem co powiesić w oknie dużej łazienki i w wykuszu, żeby pasowało do okien w salonie
    Jeśli możecie wklejcie zdjęcia pomieszczeń, ale nie tylko od wewnątrz, ale również z zewnątrz.
    Bardzo proszę pochwalcie się swoimi oknami

  17. #57

    Domyślnie

    Spytam tak nieśmiało... zaglądałaś tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...ja-okna/page46 ?
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Megana
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    koło Żórawiny
    Posty
    5.887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Nie byłam tam, bo wyszukiwarka nie znalazła mi tego tematu SUPER dziękuję Besta77 idę oglądać

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Moja Żona jest maniaczką firanek i kupuje je w sklepie internetowym fabryki Wisan.

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Melinda78
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    93-408
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie zgadzam się, ze firanki to przeżytek. Zarówno zasłony, jak i firany nadają mieszkaniu fajnego klimatu. Teraz wszędzie królują rolety, powoli mnie to nudzi. Firany mają tę zaletę, że maskują widok, ale nie zasłaniają całkowicie. Obecnie można kupić naprawdę piękne firany - z tiulu, organzy, koronek. Do każdego typu mieszkania znajdzie się coś pasującego.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony