dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 102
  1. #81

    Domyślnie

    Domek jeszcze całkiem nieskończony ale już coś widać więc można umieścić pierwsze zdjęcia








  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kate0102

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Domek wygląda pięknie. Czy istnieje możliwośc zobaczenia domku w realu?
    interesuje nas wielkosc pomieszczen. My jesteśmy na etapie zakupu projektu. Jesteśmy z Jaworzna /[email protected]/

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magrad26

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mcesarz masz śliczny dom!!!!Ja myślę dopiero nad wyborem projektu i myślę o aloesie 4.Czy uważasz,że aloes 4 będzie tańszym domem?dużo?
    Jak koszta mają sie do wycen z kosztorysu archona?

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał kate0102
    Domek wygląda pięknie. Czy istnieje możliwośc zobaczenia domku w realu?
    interesuje nas wielkosc pomieszczen. My jesteśmy na etapie zakupu projektu. Jesteśmy z Jaworzna /[email protected]/
    Oczywiście, że domek można zobaczyć w realu, będziemy na budowie przez całą sobotę a po niedzieli zaczynają się tynki wewnętrzne więc będzie trochę bałaganu, jeżeli będzie pasowało to można w sobotę a jak nie to umówimy się na inny termin.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał magrad26
    Mcesarz masz śliczny dom!!!!Ja myślę dopiero nad wyborem projektu i myślę o aloesie 4.Czy uważasz,że aloes 4 będzie tańszym domem?dużo?
    Jak koszta mają sie do wycen z kosztorysu archona?
    Przepraszam za moją opinię, ale uważam że w aloesie 4 ten dach zepsół cały urok tego domku i na pewno tańszy nie będzie, powierzchnia dachu jest taka sama, jedyne co to nachylenie dachu będzie inne i mogą być wyższe pokoje. U mnie jak Państwo na pewno zauważyliście pokoje na górze są dość wysokie, osiągnęliśmy to w ten sposób, że ścianka kolankowa jest zgodnie z projektem i wynosi 107 cm, my wykorzystaliśmy do budowy porotherm 30, dzięki temu gdy została ułozona więźba i obmurowane zostały w środku krokwie to ścianka zrobiła się na 130 cm i jest super.
    Co do kosztów, to poprzednie wyceny archona były bardzo realne, teraz uważam że przesadzili, materiały i usługi bardzo potaniały a ich wyceny znacznie wzrosły. Moja wersja bez garażu to koszt do 300 tyś.

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kate0102

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za zaproszenie. Bardzo chętnie przyjedziemy w sobote. Prosze o przesłanie kontaktu do siebie na adres [email protected] to umówimy sie co do godziny. Pozdrawiam

  7. #87
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monikaH84

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam serdecznie
    chcialabym uzyskac informacje dotyczace kosztu robocizny dachu (ciesla,deka.)
    Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.
    pozdrawiam

  8. #88

    Domyślnie

    Odpowiedź wysłałam na email

  9. #89

    Domyślnie

    oto kolejne zdjęcia





















  10. #90

    Domyślnie

    Witam. Budujemy Aloesa 2, jesteśmy wstępnie po rozmowach z tynkarzami cena 22zł za m2. Po wymierzeniu wszystkich ścian wycenili nam na 20 000 robocizna+materiał. Tynki wapienno-gipsowe. Mam pytanko ile zapłaciliście za tynki,chodzi mi o konkretną sumę dla celów porównawczych.
    Pozdrawiam.

  11. #91

    Domyślnie

    Witam, tynkarzy mieliśmy super, zrobili kawał dobrej roboty, przyjechali z pod Wrocławia, spali na działce i otynkowali dom w 5 dni. Za m2 płaciliśmy 14 zł, za całość bez sufitów (robiliśmy podwieszane) zapłaciliśmy 5.800 zł. Robiliśmy tynki maszynowe z baumitu.

  12. #92

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Cenę uzyskaliście super. U nas też tynki maszynowe na kanufie z sufitami, powiedzieli że zejdzie im ze 3 tygodnie bo strasznie dużo roboty i że profile do koła i wszystkich łuków są bardzo drogie. Robote ich oglądaliśmy i naprawdę robią super biorąc pod uwagę że w tamtym domku elektryka była położona tragicznie,bo miało iść pod karton-gips. Zastanawiam się tylko czy nie zawyżyli nam metrów kwadratowych, bo jakoś tak dużo im wyszło ogólnie z filarami ze wszystkim 766 m2.
    Tak przy okazji piękny domek i codziennie oglądam fotki to bardzo pomocne oraz wyceny poszczególnych prac. Hydraulik wycenił nam na gotowo łącznie z piecem kondensacyjnym+pompa ciepła tylko do wody użytkowej,na dole podłogówka + grzejniki na górze - 45 000 zł.
    Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia.

  13. #93

    Domyślnie

    Bardzo drogie te ekipy, nas pełna hydraulika, ogrzewanie podłogowe na dole, grzejniki na górze + piec 7600 i cały potrzebny osprzęt kosztowało nas razem 32.000,00. Jeżeli chodzi o tynki to bez sufitów wyszło 400 m2. Za wszystkie potrzebne kątowniki do tynków zapłaciliśmy 600 zł.

  14. #94

    Domyślnie

    U nas sam piec kondensacyjny 5 200, dobiła pompa ciepła 8 500 + oprzyrządowanie, zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie zamiast kolektorów słonecznych. Ci co zakładali bardzo sobie chwalą no i wspomaga przez cały rok a nie jak w przypadku kolektorów tylko parę słonecznych miesięcy. Wszystko wyjdzie po zamieszkaniu czy faktycznie to była dobra inwestycja. Bez pompy koszt byłby zbliżony do Waszego. Dzięki za podanie ilości m2, to chyba będzie się zgadzać, bo u nas dochodzi garaż+dobudowane z tyłu garażu pomieszczenie gosp.(miał być skład ekogroszku).

  15. #95

    Domyślnie

    W jesienne miesiące wykonaliśmy trochę zmian ,czyli wyłożyliśmy rekami fachowców kostkę na tarasie i opasaliśmy dom krawężnikami.Poniżej zdjęcia przed.



  16. #96

    Domyślnie

    A tak wygląda ułożona kostka.






  17. #97

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie, prace pomalutku na budowie postępują. Kończymy plastrowanie na dole, robią się różne półeczki w łazience a w marcu ruszamy z płytkami.
    Ostatnio edytowane przez mcesarz ; 24-07-2010 o 20:14

  18. #98

    Domyślnie

    Następny etap mamy za sobą, podłoga na dole zrobiona, teraz robimy płytki na ścianie w kuchni a potem łazienkę na dole.
    Ostatnio edytowane przez mcesarz ; 24-07-2010 o 20:15

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Czekamy na zdjęcia. Dobrze Wam idzie.

  20. #100
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aldona77

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-939
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, my bardzo intensywnie zastanawiamy się nad aloesem, ale bardzo chcielibyśmy zobaczyć go na żywo. Czy ktoś z okolic Krakowa mógłby nam go pokazać? Pozdrawiam

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony