dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 102
  1. #41

    Domyślnie uwagi dotyczące eksplatacji,,,,aloesie 2

    Dziękuję za opinie które otrzymałem.W paru słowach odpowiem.Dom na zdjęciach jest prawie 99% wierna z projektem konstrukcja,Zmiany to wewnątrz
    drzwi z kotłowni nie wchodzą do salonu tylko do wiatrołapu.....uwagi to można podnieść ścianę kolanową o jedną cegłę bo w łazience górnej jest nisko i w pomieszczeniu nad garażem .W dolnej łazience trochę ciasno,ale coś za coś.W kotłowni zmieściłem wszystkie urządzenia po zmianie drzwi.Jeśli stosujesz stolarkę gotową zostaw większy luz w wysokości by można było regulować futrynami drzwi.Ta wersja jest dla rodziny z dwójką dzieci a nie pokoleniowa.W wersji 2 można zastosować szersze drzwi garażowe niż w projekcie { w zestawie podają węższe }Koszt domu jest zbliżony do wyceny która podaje projektant,,,,,,,,,,Jeśli macie pytania w miarę czasu odpowiem,,,,,,,JENTIK

  2. #42

    Domyślnie

    Witam po przerwie, nareszcie przyszli cieśle, zameldowali się wczoraj o 14, na koniec tygodnia powinny być już nowe fotki. Trzymajcie kciuki żeby pogoda dopisała.

  3. #43

    Domyślnie

    Natreszcie doczekaliśmy się więźby dachowej, zaczynamy krycie dachu dachówką. Wczoraj podłączali nam wodę. W poniedziałek wstawiamy drzwi zewnętrzne a w czwartek okna. Na koniec tygodnia policzę wszystkie koszty i uzupełnię dziennik.





    Gdy zrobią trochę porządku na poddaszu to zrobię kilka zdjęć wewnątrz
    Ostatnio edytowane przez mcesarz ; 24-07-2010 o 21:22

  4. #44

    Domyślnie

    Pojawiła się już folia na dachu oraz drzwi zwenętrzne, jutro okna, już nie mogę się doczekać, nawet zamykam na jutro biuro, żeby zobaczyć jak im pójdzie.


    +





  5. #45

    Domyślnie

    Nareszcie mamy okna, ponieważ nie wyrobili się w jeden dzień musiałam spać na budowie, żeby nie kusić złodziei.









    [IMG]
    [http://images47.fotosik.pl/35/dcc92b666a8019a9med.jpg[/IMG]

















    Ostatnio edytowane przez mcesarz ; 24-07-2010 o 21:28

  6. #46

    Domyślnie

    Witaj mcesarz

    Widzę spore postępy na budowie. Mam jedno pytanie. Na jednym ze zdjęc widzialem zamontowane drzwi balkonowe.
    Nie wiem czy dobrze dojrzalem na zdjęciu ale czy nie przewidzieliście grubości izolacji akustycznej stropu i wylewki?
    Moze to tylko sposób w jaki jest to widoczne na zdjęciu i moze faktycznie jest tam dostateczna ilość miejsca.
    Pozdrawiam i powodzenia w budowie.

  7. #47

    Domyślnie

    Ponieważ mamy strop z terrivy to nie robi się już żadnej izolacji, jedynie wylewki wyrównujące. Na jednym z umieszczonych zdjęć widać bloczki z terrivy z których wykonany jest strop, są one puste w środku i mają grubość 20 cm, na bloczki wylano 6 cm betonu. Jednym z głównych powodów dla których wybraliśmy terrive, są jej wallory akustyczne, cieplne itp.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAFALM1981

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9

    Domyślnie WITAM,

    Witam, nie ukrywam, że z zainteresowaniem przegladam to forum mój aloes ruszy na wiosnę , mam taką nadzieję . mam pytanie odnośnie kosztów dachu, jeżeli to nie jest tajemnica, ile muszę szykować kasy na samo założenie więźby dachowej? (tzn bez materiałów) Z góry dziękuję za odpowiedź i powodzenia w wykańczaniu domku

  9. #49

    Domyślnie

    Koszty położenia więźby dachowej to najtańsza rzecz w tym domku, cieśle skasowali mało (według mnie) 4.000 zł. Jak się odrobię troszkę z pracą, bo mam zaległości przez zakładanie okien, to wypiszę wszystkie koszty poniesione do chwili obecnej. Pozdrawiam i życzę aby budowa na wiosnę ruszyła.

  10. #50

    Domyślnie

    Witam, nareszcie miałam troszkę czasu i zrobiłam podliczenie wydatków. A oto moje wyliczenia;

    Koszt wszystkich materiałów i robocizny do stanu surowego zamkniętego ( z dachem, oknami i drzwiami) - 188.180 zł

    Wszystkie koszty poniesione od początku budowy ( działka, plany, pozwolenia, ogrodzenie, materiały, robocizna) - 239.690 zł

    Z takich cząstkowych kosztów to np:
    stal - 6.540
    cement - 5.920
    materiał na kominy - 5.800
    drewno - 12.050
    okna ( z dachowymi i montaż) - 27.850
    Ceramika na dach - 23.100

    Jeżeli ktoś jest zainteresowany jakimiś wydatkami to proszę pytać. W styczniu mają wchodzić elektryk i hydraulik. Elektryk ma wziąć 7.500 a hydraulik około 15.000, oczywiście w tym są materiały (bez pieca).

  11. #51

    Domyślnie

    Prace powolutku na dachu postępują:









  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosiaswa

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam
    bylabym wdziecznA ZA JAKIES ZDJECIA ALOSU 2 W SRODKU
    MALGORZATA

  13. #53

    Domyślnie w aloesie 2 duzo zdjec

    DROGA MAŁGORZATO na forum są jeszcze 2 wypowiedzi zdjęciami to wnętrza w alesie 2 oraz w aloesie 2 etap wykończeniowy.Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytanie ?????????? to proszę o precyzyjne określenie zainteresowanie pomieszczenia a umieści się ten temat na wskazanym przez ciebie temacie. Życzę ciekawego i twórczego oglądania." MIESZKA SIĘ SUPER W TEJ WERSJI ALOESA.......jentik.

  14. #54

    Domyślnie w aloesie 2 duzo zdjec

    NOWA edycja ukaże się na stronie ARCHONU TWORCY TEGO PROJEKTU O TEMATYCE KONKURSOWEJ.JENTIK

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosiaswa

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    wszystkie zdjecia obejrzalam sto razy i wciaz mi malo
    jakos nie trafilam na wykonczony salon ani kuchnie...
    czy ktos wybodowal aloesa 2 w malopolskim?
    mysle zaczac w lecie .
    pozdrawiam wszystkich aloesowcow goraco-szczesliwego nowego roku!!!

  16. #56

    Domyślnie salon + kuchnia

    Nasz dom odwiedziło wie osób które zaczęły lub zaczną . Konkretnie o które elementy salonu lub kuchni nie znalazły się na zdjęciach postaram się je umieścić na forum ----wnętrza w aloesie 2 jentik Polecam forum JOFIA STRONA NR,9 IWA DANIELEWSKA Z 15,12,2008 DOMY W ALOESIE :}

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosiaswa

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziekuje jentik
    nareszcie wiem jak to cudo wyglada w srodku!!!
    ta kuchnia nie jest wcale taka mala uff
    chyba tylko z tym kominkiem musze pomyslec no nie podoba mi sie ta rura
    czy ktos ma juz kominek narozny i moglby wkleic zdjecie?
    pozdrawiam goraco

  18. #58

    Domyślnie w aloesie 2

    Proponuje przenieś temat na etap wykończeniowy jest więcej zdjęć o którym to teraz dyskutujemy . W naszym przypadku kominek zdaje egzamin w tym miejscu co jest, a jaka rurę tu chodzi. Jeśli chcesz montować kominek to najpierw wybierz się do salonu z kominkami i wybierz wersje ------Dobrze by było pokazać projekt lub katalog --ARCHONU bo wszystko co byś chciała fachowcy ?????? mogą nie zmieścić w salonie. Uwaga należy zachować wysokości rur wlotu do komika gdyż dosiadają gotowe kołnierze montażowe i kąty które poprawiają szczelność.Polecam wersje z płaszczem wodnym bo ogrzewa się cały dom tym samym opałem+efekt w salonie .Miłych poszukiwań i co tanie to drogie w eksploatacji i nie kupuj kominka w marketach bo to kicz.Salony specjalistyczny i fajną obudowę . jentik

  19. #59

    Domyślnie Re: dom w aloesie 2 dużo zdjęc

    Cytat Napisał JENTIK
    Wysyłam trochę zdjęć z bogatej kolekcji. Zainteresowanych szczegółami zapraszam do Nowego Sącza lub na forum. Jeśli chcesz coś zmienić w projekcie
    pamiętaj o skutkach. Ze względu na duża liczbę zdjęć są jeszcze dwa fora z hasłem jenti to WNĘTRZA ORAZ ETAP WYKOŃCZENIOWY mg]http://i230.photobucket.com/albums/ee35/sykstus1/budowa/DSC01183.jpg[/img]







































  20. #60

    Domyślnie w alosie 2 propozycja dla nowych inwestorów

    Jeśli kupujecie lub wybieracie projekt to proponuje oglądanie wersji gotowej czyli tej z kwitkami na balkonach i trawką bo to łapie za oko,a potem w cennik i za kasę czy mnie stać na to dlatego widząc zainteresowanie na forum muratora a nie chwaląc się na forum jentika widzę wiosenne zainteresowanie dlatego przypominam że założyłem 3. strony w aloesie 2 etap wykończeniowy oraz wnętrza w aloesie 2 w miarę możliwości służę pomocą .
    Ładna działka to 70 % radości i dużo zieleni JENTIK

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony