dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 102
  1. #61

    Domyślnie

    Witam.Piękne fotki,często oglądam i czytam spostrzeżenia,które są bardzo cenne dla budujących i z góry dziękuję.Również budujemy z mężem tą wersję aloesa.Jesteśmy na etapie stanu zero i obecnie kupujemy materiały,aby ruszyć pełną parą jak tylko aura na to pozwoli.Także zrobiliśmy wejście z kotłowni do wiatrołapu,czy mógłbyś zrobić zdjęcie kominka ale z większej odległości i jestem ciekawa jak wygląda łazienka po wykończeniu.
    Mam pytanie:z czego postawiłeś ścianki działowe na górze i ile sztuk trzeba kupić.
    Pozdrawiam.

  2. #62

    Domyślnie w aloesie 2

    Cegła to była potocznie modularna wymiary są różne w zależności od producenta .My obliczaliśmy powierzchnie z projektu w przeliczeniu na 1.metr zużycia cegłą ------ jeśli nie robicie żadnych zmian -------Fotki myślę że trafiłem w pytanie gorzej co do jakości ..Jeśli mógł bym pomóc to czekam na pytania.JENTIK
    ttp://jentik.fotosik.pl/albumy/573546.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...eda12276a.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...46f1de556.html
    ttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42deb2b012c22cb3.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4d13c8cf5.html

  3. #63

    Domyślnie

    Witam, daszek już skończony, w domku szaleją hydraulik i elektryk, efekty umieszczę po zrobieniu całej instalacji











  4. #64

    Domyślnie w aloesie 2

    Szukam kogoś co ułożył kostkę brukowa na tarasie .????????????????

  5. #65

    Domyślnie w aloesie 2 kostka brukowa na taras czy ????????????????

    szukam kogoś co ułożył lub będzie kład kostkę na taras w aloesie 2.Jeśli masz pomysły proszę o kontakt lub kalkulacje co się opłaca lub co byś mi zaproponował .fotki

  6. #66

    Domyślnie

    a teraz kilka fotek bez śniegu









  7. #67

    Domyślnie

    a teraz kilka fotek z środka:

















  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAFALM1981

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9

    Domyślnie Hello

    Mam Pytanie odnośnie kolumn betonowych wewnątrz budynku. tzn jaka jest ich średnica? Ja niestety zdecydowałem się na dom w aloesie w podstawowej wersji, ale środek trochę pozmieniałem ( w porozumieniu oczywiście kierownikiem budowy )i chcę wstawić dwie kolumny.. ale niestety nie mam zestawienia materiałów Waszej wersji domu w aloesie, który by mi się naprawdę przydał
    dzieki i pozdrawiam...

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Czemu "niestety" ? Ja też mam podstawową wersję i jakoś nie żałuję swojego wyboru.

  10. #70

    Domyślnie

    Filary w środku mają 30 cm średnicy, u innych widziałam cieńsze, każdy wstawia jakie chce

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAFALM1981

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Wiem, ze każdy wstawia takie filary jak chce, ale te mi się wydały najbardziej odpowiednie (Tzn nie za grube i nie za cienkie), tak że dzieki za odpowiedź.
    Wyboru domu w aloesie nie żałuję, tylko żałuję że od razu nie wybrałem domu w aloesie 2 w wersji bez garażu
    Jak narazie zalane mam fundamenty, z niecierpliwością czekam na wiosnę (murarze mają przyjść na początku kwietnia). nie mogę się doczekać..
    pozdrawiam

  12. #72

    Domyślnie

    My wybraliśmy dom w aloesie 2 z garażem i na poziomie adaptacji projektu dokonaliśmy kilka zmian dcięliśmy garaż, zmieniliśmy wejście do kotłowni i powiększyliśmy okno w kuchni i z przodu domu, bo oryginalnie są małe i wygląda to beznadziejnie, po odcięciu garażu mogliśmy zrobić też okno na schodach z malutką facjatką, efekt super i bardzo praktyczne. Każdy jednak wybiera sobie taką opcję jaka mu najbardziej odpowiada, jeżeli dopiero zaczynasz to jeszcze możesz sobie wszystko zmienić. Lepiej coś teraz pozmieniać niż nie zmieniać i potem żałować. Jeżeli nie miaszkasz daleko to zapraszam zobaczyć dom w realu.

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAFALM1981

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki za zaproszenie, ale z pod Warszawy trochę za daleko jak dla mnie Ale jeśli nie masz nic przeciwko, to zadam pewnie jeszcze kilka pytań...
    Myślałem też o powiększeniu okien z przodu domu, dużo je powiększyliście? jakie mają teraz wymiary?
    Przy zalewaniu stropu widzialem że zalaliście w salonie jescze jedną belkę (tzn od środka okna, w poprzek salonu do głownej belki). nie wiem czy dobrze zobaczyłem...bałem że strop nad salonem nie będzie mial się na czym trzymac, wydaje mi się że zalanie takiej belki to dobre rozwiązanie, trochę wzmocni strop.
    Pozdrawiam

  14. #74

    Domyślnie

    Oczywiście , że odpowiem na każde pytanie. Okna z przodu mają teraz standardowy rozmiar (150 x 150), pierwotnie miały 120 cm wysokości i wierz mi, że nawet nie zastaniawiałam się 5 minut nad zmianą. Zwróć sobie też uwagę na okno w kuchni, jest ono bradzo wąskie i jest zbyt blisko ściany, my przesunęliśmy je o 60 cm i automatycznie przeunęliśmy okno w pokoju żeby była symetria do balkonu. Strop robiliśmy z terrivy i ta belka przez środek salonu musiała być, bo leżały tam belki terriwy na 6,50m i nie utrzymałyby ciężaru. Tak zarządził kierownik, ratował tą budowę wiele razy przed pomysłami budowlańców, więc mam do niego zaufanie.

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RAFALM1981

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Okna z przodu z pewnością powiększę. a w kuchni to jeszcze się zastanowię. poniżej link, gdzie zamieściłem kilka fotek, tego co do tej pory zrobiłem. wszystko trwało trochę czasu, ale większość samemu zrobiłem, oczywiście z pomocą ojca... teraz czekam na murarzy, mają być, w zależności od pogody na początku kwietnia... jak bede miał pytania to sie odezwę

    http://foto.onet.pl/3fmp0,4g4660o8n64n,u.html

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Faktycznie, te powiększone okna od strony frontowej wyglądają lepiej niż w projekcie. U mnie wejście jest od północy więc pozostawiliśmy mniejsze okna, w zamian powiększając okno w salonie, które jest od strony południowej.

  17. #77

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie, jeszcze kilka dni i umieszczę nowe fotki. Mamy wylewki, założone balustrady a ekipa od ociepleń i tynków zewnętrznych może skończy do końca tygodnia. Spóźnia nam się ekipa od tynków wewnętrznych, mam nadzieję, że nie trzeba będzie szukać nowych.

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robtom74

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Wielkie dzięki za te informacje o kosztach budowy. Są interesujące. Zamierzam budować, więc na pewno będą przydatne. Mam w związku z tym pytania. Czy to są ceny standardowe, czy też mocno negocjowane? Dlaczego porotherm 30. W projekcie jest 25. Mam ofertę wybudowania aloesa 4 za 35000 zł (robocizna)- stan otwarty bez dachu. Czy to dobra, czy zła cena?

  19. #79

    Domyślnie

    Witam, aloes 4 jest z garażem i nie będzie zabardzo porówania z moimi kosztami, my za budowalańców zapłaciliśmy 28.000 zł i były to ceny standardowe. Porotherm 30 doradził kierownik budowy, budowlańcy i skład budowlany, z 30 są tylko ściany zewnętrzne, w środku nośne są z 25 a działowe z 11,5. Dzięki zamianie na 30 dawaliśmy styropian 10 a nie 14. Wszystkie ceny były raczej cenami standardowymi. Konkurencyjną cenę mamy tylko przy tynkach zewnętrznych, chłopaki biorą 27 zł/m2 i zrobili super. Do tynków wewnętznych ściągamy ekipę z Zakopanego, za trzywarstwowe tynki cementowo-wapienne zacierane filcem od razu pod malowanie płacimy 23 zł/m2 z materiałem.

    Policzone też may ogólne koszty hydrauliki i ogrzewania, za wszystko zapłaciliśmy 31.000.

    Przy tynkach za styropian, kleje, siatkę, tynk silikatowo-silikonowy, parapety, ogólnie cały materiał do ocieplenia i tynkowania zapłaciliśmy 8.000 zł.

    Tynkarze wzięli 5.800 (wykonali przy tym kilka drobnych dodatkowych prac, np wymurowali mi murki z przodu domu na schodach) więc ich cena jest chyba ok.

  20. #80

    Domyślnie

    Acha, jeszcze jedna sprawa, porotherm w tym roku jest dużo tańszy niż ja płaciłam, więc proszę się nie sugerować ceną mojego materiału. Ja płaciłam za 30 około 7,5 za sztukę a teraz podobno za 4 - 5 zł można kupić i trzeba zwracać uwagę na wytrzymałość (ma być 15 nie żadna 10 lub

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony