dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 906 z 906
Pokaż wyniki od 18.101 do 18.105 z 18105

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

Domyślnie

Nie udusisz. Za daleko masz. A poza tym jeszcze nie skończyłam tej historii w komputerze, więc nawet morderstwo i wejście w posiadanie mamitopka nie pozwoliłoby Ci przeczytać całości. W sumie wynika z tego, że jestem bezpieczna, póki nie skończę pisać...

Teraz ładne, lekko pucułowate oblicze stażystki przybrało surowy wyraz. Paradoksalnie wyglądała mniej niepokojąco niż ze sztucznym uśmiechem przyklejonym nieruchomo do warg. Joanna wiele razy bezskutecznie próbowała wyobrazić ją sobie tak zwyczajnie, po ludzku uśmiechniętą. Aniela powoli przeciągnęła dłonią po włosach, prostych, ściągniętych gumką i idealnie przygładzonych. Zawsze przylegały do jej głowy jak przyklejone i tworzyły nad karkiem absolutnie doskonały, symetryczny kok. Palce zakończone krótko przyciętymi, różowymi paznokciami sprawdziły, czy jakiś niesforny loczek nie wymknął się narzuconemu ładowi. – Ciekawe, jak ona by wyglądała z rozpuszczonymi włosami – przemknęło Joannie przez myśl. – I dlaczego ja się właściwie nad tym zastanawiam? Próbuję ją oswoić? Uczłowieczyć? Uczłowieczyć??? A może ona jest maszyną? Podobno TAM, w strasznych, opuszczonych przez Boga krajach za granicą, są takie maszyny, które przypominają ludzi. Nazywają je androidami. TAMCI konstruują je, by obrazić Boga, wyobrażają sobie, że mogą Go zastąpić w akcie tworzenia inteligentnych istot. A przecież żadna maszyna stworzona przez człowieka nie może być lepsza od dzieła bożego. ONI robią jeszcze gorsze rzeczy, tworzą prawie-ludzi, którzy choć powstają w laboratoriach rodzą się później normalnie, jak prawdziwi ludzie i wyglądają podobno jak prawdziwi ludzie. Nikt nie umie ich odróżnić na pierwszy rzut oka, ale oni nie posiadają dusz. Może Aniela jest właśnie takim prawie-człowiekiem albo androidem? Przysłali ją tu, do naszego jedynego w Europie ocalałego przez zgnilizną kraju, żeby zaraziła nihilizmem niewinne dzieci, żeby zniszczyła nasze społeczeństwo, nasze państwo, religię, wszystko... Świetnie się maskuje, bo ja jestem na lekcjach, ale co robi, kiedy nikt jej nie kontroluje? Czy kradnie duszyczki dziewczynek? Czy je bruka? A może takich maszyn jest więcej? Trzeba je wytropić i zniszczyć! Zawiadomić kogoś? Kogo? Nie uwierzą mi, trzeba zdobyć dowody. – Joanna już ruszała w pościg za wszystkimi tymi potworami. Zdążyła w wyobraźni wytropić wysłanników Zachodnich Piekieł, zdobyć niezbite dowody ich nieludzkości, zadenuncjować ich odpowiednim służbom i zostać bohaterką. Właśnie odbierała piękny złoty order na wielkim placu pełnym ludzi, kiedy odezwał się jadowicie słodki głos Anieli przywołując ją do szarej rzeczywistości.

- Nie życzę sobie – stażystka zaczęła bez żadnych wstępów – żebyś okazywała lekceważenie dla tekstu, który czytamy na lekcji. Pomyśl, co by było, gdyby któraś z uczennic to zauważyła! – Aniela dramatycznie zawiesiła głos, jakby oczekiwała odpowiedzi. Odpowiedź jednak nie nastąpiła. Instynkt samozachowawczy podpowiedział Joannie, że lepiej nic nie mówić, choć na usta cisnęła jej się oczywista riposta, że żadna z dziewcząt w klasie Anieli nie śmiałaby odwrócić głowy i spojrzeć na siedzącą w ostatniej ławce praktykantkę.
    - Nie mam teraz czasu na rozmowę. Zastanowię się, czy umieszczę tą informację – TĘ informację – poprawiła w myślach Joanna – w sprawozdaniu z twojej praktyki. Na razie do widzenia.
    - Z Bogiem – zdążyła wyszeptać Joanna zanim Aniela odwróciła się nie zwracając już na nią uwagi, chwyciła swoją torbę i wyszła z klasy. Gumowe podeszwy jej czarnych pantofli na płaskich obcasach zaskrzypiały na płytkach pcv pokrywających podłogę, długa ciemnoszara spódnica ze sztywnego materiału szeleściła głośno. Joanna zauważyła nie bez satysfakcji, że sztywny materiał dość obficie zmarszczony w pasie brzydko układał się na biodrach ujmując sylwetce Anieli zgrabności, którą i tak nie dysponowała w nadmiarze. Przez chwilę zastanawiała się, co ma teraz zrobić. Bezwiednie skierowała wzrok za okno. Łupiny orzecha leżały obok pęknięcia w asfalcie. Inteligentny gawron dawno odleciał. Mimo że dopiero co minęło południe na zewnątrz było ponuro. Ciemnoszare chmury zasnuły niebo, a wiatr podnosił z ziemi piach, kurz i suche liście. Deszczu, który mógłby zmoczyć ziemię i zmniejszyć zapylenie, nie zapowiadano. Westchnęła ciężko. Z niechęcią pomyślała o czekającym ją spacerze do liceum żeńskiego i kolejnych godzinach spędzonych w klasie, tym razem w charakterze uczennicy. Westchnęła jeszcze raz, chwyciła swoją torbę i ruszyła do wyjścia.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    129

Domyślnie

wcale do Ciebie za daleko nie mam żeby dusić do Brazy to by mi się nie chciało jechać dusić, z resztą przeszły by mi mordercze zapędy zanim bym dojechała

dodatkowy odcinek nieco złagodził moją żądzę krwi

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    249

Domyślnie

To ja się może zabunkruję u Brazy... Póki siedzę na zwolnieniu, mogę sobie na to pozwolić. W końcu gimnastykę da się uprawiać wszędzie, mamitopka zabiorę, to od czasu do czasu jakiś fragmencik wrzucę...
    Dzisiaj dzieci urządzają dziką bibę i wywalają nas z chaty na weekend. Takoż pewnie kolejny odcinek w poniedziałek. No może jeśli dobrze pójdzie w niedzielę wieczorem.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 906 z 906

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia