dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 919
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 18369
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie Od kwietnia do ... zimy (jesieni?) - co Wy na to?

    Mam nadzieję, że ten tytuł nie stanie się czczą przechwałką! Tak czy inaczej proszę o komentarze .

  2. #2

    Domyślnie

    Agduś witaj super że założyłaś dziennik, będę go na pewno czytać.
    Widzę, że powoli zaczynacie. Życzę miłej budowy i jak najmniej stresów.

  3. #3

    Domyślnie

    i ja.. ja też będę czytała
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Dziękuję, od razu raźniej się czuję.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj moja imienniczko, czyżbyś miała wczoraj imieniny tak jak JA? WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

  6. #6

    Domyślnie

    Pisz dalej, ja będę czytała na pewno. Na jaką pompę się zdecydowaliście?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Tak imienniczko, imieniny najwyraźniej obchodzimy jednocześnie! W takim razie spóźnione życzenia przesyłam: miłego budowania i żebyś o tymże mogła jak najkrócej myśleć, jak najszybciej zapomnieć i jak najdłużej i najpełniej się rozkoszować jego efektami!
    Pompy jeszcze nie wybraliśmy, wciąż się miotamy nad tym tematem jak nadepnięta żmija. Już mi się po nocach zaczynają pompy śnić! Musimy wreszcie zdecydować, zanim wpadnę w obłęd! Ale podejmowanie tego tematu to ciężka sprawa, bo wiemy już wszystko, co możemy wiedzieć bez wyższych studiów w tej dziedzinie, a nic nowego z tego nie wynika. Mam wrażenie, że oboje już wiemy, czego byśmy chcieli, tylko jest jeden problem - jak to uzasadnić? Mamy mnóstwo argumentów za i przeciw dla każdego rozwiązania i wciąż są w równowadze.
    Obiecuję, że natychmiast po podjęciu decyzji się nią pochwalę!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    No to jak imienniczki świętujące ...to imienniczki...Witam i ja!
    Przeczytałam z ciekawością... i czekam na dalej...jakby sie dało to bardzo proszę o jakieś zdjęcia, w końcu ja wzrokowiec jestem

  9. #9

    Domyślnie

    Instrukcję wykonania otworu do drzwi balkonowych z progiem win - step każę sobie zapisać, bo już nie ufam swojej przeciążonej pamięci.
    Agduś możesz mi napisać co to jest za próg i "z czym to się je". Proszę!!!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Normalnie progi plastikowych drzwi balkonowych sa dosyć wysokie i zawsze boję się, że biegające dzieci mogą się o nie potknąć. Mam bujną wyobraźnię, więc jej oczyma widzę dziecko wbite zębami w posadzkę tarasu albo balustradę balkonu.
    Progi win-step są niskie i nie budzą moich obaw o uzębienie córek.
    Montuje się je przed zrobieniem ostatniej wylewki, bo jest częściowo w niej ukryty (przynajmniej tak zrozumiałam). Można go zastosować przy okuciach antywłamaniowych (przy zwykłych oczywiście też).
    Kosztują 450 zł za drzwi podwójne i 250 zł za pojedyncze (to i tak mniej niż sztuczne uzębienie )
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Agduś bomba to zestawienie cen dachówek. Ale jednego w nim brak +/- powierzchni dachu (przyznam że nie znalazłam nazwy Twojego projektu żeby sprawdzić wymiar dachu). Może podrzucisz mi te wymiary?
    A ogólnie to fajowsko i też czekam na kasę z kredytu.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    +/- 214 m2 - to powierzchnia dachu. Projekt jest indywidualny i dlatego nie ma nazwy.
    A co do dachówek, to zmieniły nam się nagle i niespodziewanie plany, ale o tym już w dzienniku - nie chcę się powtarzać.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #13

    Domyślnie

    Agduś ale u Was postępy Zdjęcia to fajna rzecz pokazują całą prawdę
    Agduś napisz z czego budujecie. To jest Silka czy BK? Jaka grubość, i co na to?
    Pozdrawiam

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    +/- 214 m2 - to powierzchnia dachu. Projekt jest indywidualny i dlatego nie ma nazwy.
    A co do dachówek, to zmieniły nam się nagle i niespodziewanie plany, ale o tym już w dzienniku - nie chcę się powtarzać.
    Dzięki - stała się jasność .
    A ta wycena to dachówki razem z akcesoriami? tj. wszystkimi blaszkami, folią etc.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Agduś ale u Was postępy Zdjęcia to fajna rzecz pokazują całą prawdę
    Agduś napisz z czego budujecie. To jest Silka czy BK? Jaka grubość, i co na to?
    Pozdrawiam
    Postępy też nas cieszą. Trzeba przyznać, że ekipy (panowie się zmieniają - inni szalują i zbroją, inni murują) są świetne!
    Pisałam, że budujemy z silikatów (nawet był o tym dłuższy fragment, kiedy okazało się, że to nie Silka tylko Klucze). Ściana zewnętrzna 18 cm, tylko nośna wewnątrz jest z 24, żeby nie było problemu z oparciem stropów z dwóch stron. Na to pójdzie styropian 20 cm (po przeliczeniach wyszło, że tak będzie najsensowniej, czyli najcieplej przy rozsądnej cenie samego ocieplenia). Tynku jeszcze nie wybraliśmy - na razie walczymy z wyborem pokrycia dachu, drzwi wejściowych i bramy garażowej .
    P.S. Do zdjęć jeszcze dołączę opisy. Wczoraj wieczorem już mi nie wystarczyło wytrwałości.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Dzięki - stała się jasność .
    A ta wycena to dachówki razem z akcesoriami? tj. wszystkimi blaszkami, folią etc.
    Wycena nie jest naszym dziełem. Nie wycenialibyśmy tak szczegółowo tylu dachówek w dodatku tak różnych. Posłaliśmy rysunki naszego dachu do Uniprodka z prośbą o wycenę i dostaliśmy taki prezent. Ta wycena zresztą była bardziej szegółowa, bo podawała cenę tez z rozbiciem na dachówki podstawowe i osobno wszystkie akcesoria. Wycięłam tę część, żeby to się w ogóle jakoś zmieściło a poście (i tak duży wyszedł ). Podana cena jest za wszystko - całe pokrycie dachu, ale folii nie obejmuje, tylko to, co na wierzchu.
    A w końcu i tak zrezygnowaliśmy (niespodziewanie dla nas samych!) z Uniprodka i teraz gorączkowo szukamy czegoś innego!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  17. #17

    Domyślnie

    Pisałam, że budujemy z silikatów (nawet był o tym dłuższy fragment, kiedy okazało się, że to nie Silka tylko Klucze). Ściana zewnętrzna 18 cm, tylko nośna wewnątrz jest z 24, żeby nie było problemu z oparciem stropów z dwóch stron. Na to pójdzie styropian 20 cm (po przeliczeniach wyszło, że tak będzie najsensowniej, czyli najcieplej przy rozsądnej cenie samego ocieplenia).
    Agduś masz rację pisałaś, a ja o tym zapomniałam

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    No proszę, ściany Twojego domku zaczynają już rosnąć . To chyba najfajniejszy etap budowy.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Sądząc po zdjęciu, Twój domek już urósł.
    Mam nadzieję, że wykańczanie domu nas nie wykończy i będziemy je równie mile wspominać. Fakt, że teraz na samej budowie nic nie robimy, męczące jest tylko podejmowanie decyzji i szukanie. Szukanie wszystkiego - informacji, materiałów, najniższych cen... Wolałabym juz wybierać kolor ścian w pokojach niż pokrycie dachu...
    Przy wykańczaniu zapewnie zaangażujemy się też fizycznie.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No jakoś oklasków za podjęcie życiowej decyzji w sprawie pompu ciepła sie nie doczekałam , ale za to sypnęły się pytania na priva. Odpowiadam hurtem, bo się powtarzały.
    Ceny pomp i wszystkiego do niej są wyrażone w SEK i dlatego właśnie mam nadzieję, że kaczka w buraczkach, a raczej w tym wypadku buraczki, nie narozrabiają w najbliższym czasie i złotówka nie straci na wartości.
    Nie sprawdzałam obecnie nam panującego kursu SEK, ale razem z cennikiem dostałam informację, że wynosi on 0,42 zł. I tego się trzymaliśmy przeliczając ceny. A oto wyniki przeliczeń:
    20 370 zł - pompa, kolektor i zbiornik wody kotłowej
    1 470 - dodatkowa spirala do zbiornika, do której podłączymy kolektor słoneczny i kominek
    1134 - regulator pogodowy (ewentualnie)
    2000 zł - montaż i uruchomienie.
    Zakopanie kolektora we własnym zakresie.
    Współczynnik nie mniejszy niż 3,3, w zależności od wielu czynników. I tak też zeznawał odwiedzony przez nas użytkownik pc, potwierdzał to też Roland.
    O zasadzie działania nie będę się rozpisywała, bo wszystko można na stronie Thermogolvu znaleźć.
    Podłogówkę może nam zrobic każdy, kogo zatrudnimy, jednak poważnie zastanawiamy się nad zatrudnieniem "ich" fachowca. No chyba, że ktoś nam poleci godnego zaufania speca z Krakowa, w dodatku tańszego. "Nasz" hydraulik nie wzbudził pod tym względem zaufania - odnieśliśmy wrażenie, że zbyt dużego doświadczenia w tej akurat materii nie ma.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 1 z 919

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony