dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 919
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 18369
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    SYLWKA

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Agdus,
    masz fajny ten dziennik. Musze przez niego przebrnac bo to i dla mnie kopalnia wiedzy!

    Czy Twoi wykonawcy sa w porzxadku? Czy moglabys ich polecic? Rozgladam sie za ekipa, zeby na jesien wylac fundamenty.
    JESTEM OGÓLNIE ZIELONA jak CZERWONY KAPTUREK
    Ale sie nie zalamuje. Jakos to bedzie. Syna i corke mi sie udalo wyprodukowac, zatem dom i drzewo tez musza byc.
    Pozdrawiam!

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    SYLWKA

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Agdus,
    chwilami płacze ze smiechu nad Twoim dziennikiem. Dajta namiary na tych wykonawcow.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Dzięki za ocenę dziennika. Miło mi, chociaż wiem, że są na forum dzienniki bogatsze w wiedzę budowlaną. Ja po prostu dzielę się doświadczeniami i przeżyciami.
    Ekipę mogę polecić z czystym sumieniem. Cieślo - dekarzy też, chociaż z jednym (na razie) zastrzeżeniem: facet za bardzo polega na wiedzy lub intuicji inwestorów. Po prostu uważa, że nie musi nas uprzedzać, co i na kiedy będzie mu potrzebne. Widocznie sądzi, że my to wiemy, a potem jest zaskoczony, że czegoś nie ma na budowie. Z tego wyniknęły zresztą ostatnie trzy gorączkowe dni, które mam zamiar niedługo opisac w dzienniku. Za to wygląda na to, że wie, co robi. Teraz już wiemy, że trzeba go dokładnie przesłuchać codziennie, pytając, co i na kiedy ma być na placu budowy.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Agduś, mam taką prośbę - jakbyś w wolnej chwili mogła dopisać powierzchnię poszczególnych pomieszczeń - bo na skanach projektu nic nie ma na ten temat. jak liczyliście powierzchnię ogrzewaną? Czy np. robicie podłogówkę w holu na poddaszu, czy tylko w pokojach?

    Aha, i co z mocą pompy? Czy przy jej doborze istotne było, że będzie kominek? Dopytuję się, bo zastanawiam się nad wyborem pompy. U nas bedzie kominek z DGP, a biorąc pod uwagę moje i męża zamiłowanie do kominków, to na pewno bedziemy chcieli w nim palić, może nie non-stop, ale pewnie dość często. Tak więc mam wątpliwości czy warto ładować te kilka tysięcy dodatkowo na mocniejsza pc. Czekam na odpowiedź p. Kołodzieja na ten temat (tzn do jakich mniej więcej temp. ta mniejsza pc sprawdzałaby się samodzielnie).

    A wasza więźba wygląda super - te zdjęcia robione na poddaszu są rewelacyjne!!

    Pozdr.
    Dominika

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    SYLWKA

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Agdus,

    wysyłam do Ciebie privy ale jakos mi nie odpisujesz.

    Jestem żywo zainteresowana tą Twoja ekipą. Czy możesz podać namiary? Tzn telefon do nich lub cóś?

    Dzięki i pozdrawiam!

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Agduś chyba się wczasuje, z tego co pamiętam. Chyba miała wyjechać na tydzień.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Agduś, mam taką prośbę - jakbyś w wolnej chwili mogła dopisać powierzchnię poszczególnych pomieszczeń - bo na skanach projektu nic nie ma na ten temat. jak liczyliście powierzchnię ogrzewaną? Czy np. robicie podłogówkę w holu na poddaszu, czy tylko w pokojach?

    Aha, i co z mocą pompy? Czy przy jej doborze istotne było, że będzie kominek? Dopytuję się, bo zastanawiam się nad wyborem pompy. U nas bedzie kominek z DGP, a biorąc pod uwagę moje i męża zamiłowanie do kominków, to na pewno bedziemy chcieli w nim palić, może nie non-stop, ale pewnie dość często. Tak więc mam wątpliwości czy warto ładować te kilka tysięcy dodatkowo na mocniejsza pc. Czekam na odpowiedź p. Kołodzieja na ten temat (tzn do jakich mniej więcej temp. ta mniejsza pc sprawdzałaby się samodzielnie).
    A wasza więźba wygląda super - te zdjęcia robione na poddaszu są rewelacyjne!!

    Pozdr.
    Dominika
    Własnie wróciłam i od razu uzupełniam zaległości. Z tą powierzchnią to nie jest tak łatwo. Nigdy nie wiem, czy mam liczyć po podłodze, czy odliczać skosy, co z pomieszczeniem gospodarczym, garażem, dziurą na schody itp. Dom ma w obrysie 12 metrów na 9,5 metra. Na górze wprowadzilismy drobne zmiany, przesuwając ścianki działowe (mam nadzieję, że nie okażą się niemożliwe do wprowadzenia w praktyce). Powiększyliśmy trochę łazienkę córek kosztem pokoju, potem wyrównaliśmy powierzchnię pokoi. Teraz pokoje dziecięce mają od 17,02 do 18,30 m2, ich łazienka 5,46 m2, nasza sypialnia 15 m2, nasza łazienka 4,56 m2, pokój komputerowy jakieś 9 m2. Te wymiary mogą się trochę zmienić w zależności od tego, jakie grube będą ściany.
    Od powierzchni liczonej po podłogach odjęliśmy to, co na pewno nie będzie ogrzewane podłogówką (garaż spiżarka, pomieszczenie gospodarcze, miejsca pod szafami wnękowymi na górze, pod kominkiem (co do szafek w kuchni, to czekamy na radę speca - szafki będą na nóżkach, więc nie wiemy, czy warto pod nimi robić podłogówkę, czy też nie). Podobnie z korytarzem na poddaszu - czy wystarczy powierzchnia podłogi w pokojach, czy w korytarzu lepiej będzie też położyć ogrzewanie - o tym zadecydujemy po konsultacji z fachowcem. Spodziewam się, że mogą być kłopoty w łazienkach - są małe, dużo miejsca zajmą wanny i inne takie. Nie wiem, czy pozostała powierzchnia wystarczy.
    Co do mocy pompy, to ta o rząd słabsza byłaby zbyt słaba. No chyba, że zakładamy palenie w kominku pod przymusem codziennie, a w to się nie chcemy ładować. kominek jako przyjemność - tak, ale jako obowiązek - nie. Będziemy palić? - To dobrze, bo się taniej ogrzejemy. Nie będziemy? - To ogrzeje nas pompa. Zakładamy, że w razie wieeeeelkich i dłuuuuugich mrozów palenie w kominku może być koniecznością, ale z rozmowy z użytkownikiem pompy wynikało, że w tym roku tak się nie stało (dom 120 m2, nieocieplony, pompa mniejsza od "naszej").
    Dziękuję za pochwałę więźby! Mnie też się podoba, więc stała się gwiazdą kilku sesji zdjęciowych.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYLWKA
    Agdus,

    wysyłam do Ciebie privy ale jakos mi nie odpisujesz.

    Jestem żywo zainteresowana tą Twoja ekipą. Czy możesz podać namiary? Tzn telefon do nich lub cóś?

    Dzięki i pozdrawiam!
    Jak już usprawiedliwiła mnie Dominika (dzięki!), rzeczywiście byłam odcięta od komputera przez tydzień. Chyba nie jestem uzależniona, bo nie myślałam o tym obsesyjnie. Nieobsesyjnie też nie myślałam, bo mi dzieci nie dały na to czasu. Namiary natychmiast wysyłam na prive'a.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    P.S. A tak w ogóle, to wpadnij kiedyś przy okazji zobaczyć w naturze efekty ich poczynań.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Hej Agduś,

    cieszę się, że do Ciebie trafiłam! Nie dość, żeśmy "krakowianki z importu", to jeszcze w podobnym składzie rodzinnym - u mnie tylko odwrotne proporcje płci się trafiły. Pociesza mnie Twoja historia - można budować dom z dziećmi w wózkach!

    Pozdrawiam serdecznie!

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    SYLWKA

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    agduś, jk69, może jakiś wspólny grillik z dziecmi? Co prawda moje dzieci w górach przez nastepny tydzien, ... no ale ...
    Przemyslcie to!

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Świetny pomysł! Jestem za. Dysponuję aktualnie trochę zaniedbanym ogródkiem przy wynajmowanym domu, miniplacem zabaw, grill też się znajdzie. Zapraszam.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYLWKA
    agduś, jk69, może jakiś wspólny grillik z dziecmi? Co prawda moje dzieci w górach przez nastepny tydzien, ... no ale ...
    Przemyslcie to!
    Jaki fajny pomysł!
    Ja się zapisuje! U nas na działce niestety jest jedna wielka góra ziemi i pyłu - odpada. Mogę użyczyć miejsca w ogrodzie przy domu w którym obecnie mieszkamy.
    Ale Agduś jako najbardziej zaawansowany budowlańczyńca mogłaby pochwalić się swoim domem i brzózkami . No, nie żebym coś sugerowała jakoś tak nachalnie . .........

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Świetny pomysł! Jestem za. Dysponuję aktualnie trochę zaniedbanym ogródkiem przy wynajmowanym domu, miniplacem zabaw, grill też się znajdzie. Zapraszam.
    To mój poprzedni post się okazał spóźniony!

    Do ustalenia pozostaje termin - czy ten weekend to zbyt raptowna propozycja? W przyszłym tygodniu dysponuję niedzielą.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    w tem weekend jeden dzień będę maiła na pewno zajęty, ale jeszcze nie wiem, który. Za to drugi wolny. Ciekawe, co na to Sylwka. Może by tak przejść na gg? Mój numer: 2174064.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Dostosuję się do dnia. Byleby ustalić to np. dziś do wieczora. Pozdro.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    To czekamy na odzew Sylwki.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #58

    Domyślnie

    Agduś te upały już są niemożliwe, ja siedzę w pracy i się rozpływam.

    Fajnie, że u Was coś się dzieje! Już się zdecydowaliście na POŚ?

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    SYLWKA

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dziewczyny, ja w ten weekend jade do dzieci w odwiedziny, ale w niedziele wieczor to juz chyba moglabym dotrzec do Niep[ołomic. Może byc kawka herbatka, kto by jadl w takie upaly! Jak sie razem umowicie, to dajcie znac smsem na moja komorke (wysle agdusi na priva).

    Pozdrawiam!

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Agduś te upały już są niemożliwe, ja siedzę w pracy i się rozpływam.

    Fajnie, że u Was coś się dzieje! Już się zdecydowaliście na POŚ?
    POŚ jeszcze w fazie wybierania, niestety!
    A upały odbierają chęć do życia! I końca nie widać! Żebym jeszcze chociaż lubiła się opalać... . A ja nie lubię...
    A sąsiad nocami pali śmieci!!! Już nie wiem, za co go bardziej nie lubię - za ten smród, czy za potęgowanie efektu cieplarnianego.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 3 z 919

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony