dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 818 z 919
Pokaż wyniki od 16.341 do 16.360 z 18369
  1. #16341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    u mnie nie pada, a leje! Samochód wstawiłam wczoraj do mechanika, a dziś dosłownie do niego dopłynęłam po odbiór. Lubię deszcz.... w nocy.

  2. #16342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Pogoda się skiepściła na dobre, więc dla poprawy nastroju odpaliliśmy kominek, a ja wrócę do wakacji.
    Jak już wspomniałam, w wakacje dokuczała nam całkiem inna pogoda - coraz większy upał. Każde ekstremum pogodowe wymaga ruszenia mózgownicą, coby wymyślić, jak pożytecznie i przyjemnie spędzić czas. Przewodnik, mapa, wspólne kombinowanie i wymyśliliśmy, co następuje: Koszyce. Koszyce ładne są, a jako że nie wybieramy się na południe, to nie będą "po drodze" w najbliższym czasie. Daleko wprawdzie z Hrabuszic, ale bliżej nie będą. Najważniejsze jednak, że mają otwarte kąpielisko. Plan był taki - przyjeżdżamy, zaciskamy zęby i zwiedzamy to, co chcemy zobaczyć od środka (katedrę). Następnie jedziemy na kąpielisko i tam czekamy aż się nieco ochłodzi, wracamy do miasta i robimy wieczorny spacerek. Plan zrealizowaliśmy w 100%.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0129.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	369471

    Pionowych zdjęć nie wkleję, bo znów się kładą, a ja nie mam zamiaru raz na tydzień czyścić ciasteczek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0135.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	369472

    Katedra jest przepiękna, ale oczywiście rynek zbyt ciasny na zrobienie zdjęcia z perspektywy.

    Kurczę, teraz widzę, że albo wrzucę pionowe zdjęcia, albo nie pokażę wnętrza. Ciężko w gotyckiej katedrze robić poziome...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0141.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	369473

    O!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0151.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	369474

    Piękna ta rzeźba!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0163.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	369475
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  3. #16343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    pięknie

  4. #16344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0136.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	369476

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0131.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	369477

    Na rynku są dwie fontanny, ale tylko jedna z nich gra i tańczy. Zazwyczaj do muzyki z głośników, ale o pełnej godzinie odzywa się taki oto carillon:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0132.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	369478

    Po krótkim spacerze i zwiedzeniu katedry pojechaliśmy na kąpielisko. Co sobie wyobrażacie, myśląc "kąpielisko w mieście, upalny dzień, wakacje"? Ja wyobrażałam sobie tłumy ludzi i problemy z zaparkowaniem. Tymczasem nic z tego. Ludzi było niewielu, woda czysta, choć dno, jak to w zbiorniku stojącej wody, lekko zamulone, ale głównie piaszczyste. Niewiele knajp itp. atrakcji, ale za to na sąsiednim zbiorniku wyciąg dla narciarzy wodnych.
    Z przyjemnością przeczekaliśmy tam najgorętsze godziny i wróciliśmy na obiad i spacer do centrum.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0187.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	369479

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0189.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	369480
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  5. #16345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0192.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	369481

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0193.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	369482

    Tak sobie powolutku spacerowaliśmy, zmierzając w kierunku fontanny. Czekaliśmy na pełną godzinę. W dzień carillon zagrał "Idzie dysc", czekaliśmy na kolejną góralską przyśpiewkę. Póki co mogliśmy podziwiać fontanny tańczące do różnych melodii. Nagle dziewczyny się ożywiły i zaśpiewały "Orki z Majorki" do melodii z głośników.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0198.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	369483

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0200.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	369484

    Dzwonki odezwały się o pełnej godzinie, ale tym razem niczego góralskiego nie zagrały. Kiedy skończyły, ruszyliśmy do samochodu. Pewnie w całkowitych ciemnościach światłą wyglądałyby bardziej efektownie, ale nas czekał jeszcze powrót samochodem. Pamiętając drogę w tamtą stronę, myślałam o nim bez zachwytu. Na razie jednak cieszyliśmy się spacerem, bo trzeba było wrócić do auta.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0210.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	369487
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #16346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Niedaleko samochodu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0214.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	369488

    Jazda samochodem po Słowacji to specyficzna dyscyplina. Od razu się przyznam - ja bym nie umiała. Odcinki dróg, które nie są cholernie strome i kręte jak trzy metry sznurka w kieszeni, są dla odmiany krótkie, dziurawe i prowadzą przez miejscowości. W jednej z dziur cudem nie zostawiliśmy koła, gdyby Andrzej nie ominął jej w ostatniej chwili, zmieściłoby się w niej całe. Każda miejscowość ma swoje romskie przedmieście albo przedwsie, które jazdy nie utrudniają, ale sprawiają mocno przygnębiające wrażenie. Dla pocieszenia dostaje się przepiękne widoki, jeżeli jakiś odcinek tej krętej, stromej, górskiej drogi nie prowadzi przez las. Wracając w większości już po ciemku, przekonaliśmy się, że posiadanie działających świateł w samochodzie, najwyraźniej nie jest tam koniecznością. Długi odcinek tej najbardziej górskiej premii przejechaliśmy za samochodem, który tylnych świateł nie posiadał. Na szczęście prawie bez przerwy hamował, a światła hamowania miał. Coby było ciekawiej, kiedy my jechaliśmy kurczowo uczepieni zadu poprzednika, wierząc, że wie, co robi, kiedy hamuje lub przyspiesza, wyprzedziło nas całe mnóstwo samochodów. Co oni widzieli na tych agrafkach w lesie, to ja nie wiem, ale przeżyli.
    Kiedy zjechaliśmy w doliny, okazało się, że romskie przedwsia są oświetlone głównie ogniskami. Całkiem potężnymi, to fakt, ale nie wiem, czy wnętrza domów bardzo oświetlały.

    Wreszcie dotarliśmy w mniej ekstremalne i lepiej znane nam okolice. Liczyłam na piękny widok oświetlonego Spiskiego Hradu. W pierwszej chwili się zawiodłam, bo zobaczyłam ciemność. Nagle jakby coś błysnęło i pojawiła się delikatna poświata. No dobra, ekologiczni są i oszczędzają prąd, wytłumaczyłam sobie, kiedy mijaliśmy ruiny ledwie widoczne w słabym oświetleniu. Aż tu nagle błysk i zamek widoczny w pełnym świetle! Zawróciliśmy na rynku i podjechaliśmy na płatny w dzień parking. Kilka samochodów tam stało, jakieś spotkania towarzyskie się odbywały, ale nie zważając na to wyskoczyliśmy z aparatami. Skoro się zaświecił znienacka, to może znienacka zgasnąć. Trza działać!
    Ino że nie było na czym aparatu unieruchomić, a mój ma ciężki obiektyw i tendencję do padania na pysk, więc te zdjęcia takie se. Andrzej zrobił lepsze, bo jego aparat lżejszy pysk ma, więc umie leżeć nieruchomo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0220.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	369489
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #16347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Że z ciekawości zapytam: te przedwsie romskie to elektryczności nie posiadają?

    Fantastyczne to zdjęcie zamku!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  8. #16348

  9. #16349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Elektryczność ma to do siebie, że płacić za nią trzeba. Doprowadzona pewnie jest, ale czy dostarczana, to nie wiem. Zresztą nie jestem pewna, czy nigdzie jej nie było, czy tylko tam, gdzie te ogniska się paliły takie ogromne. Po ciemku nie było widać, gdzie się zaczyna osada romska, a gdzie już wieś, gdzie rzadka zabudowa, a gdzie nieoświetlona.

    Zamek wyglądał pięknie - jak zawieszony w powietrzu.

    Z aparatu Andrzeja:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2132.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	369552

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2137.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	369553

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2142.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	369554
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  10. #16350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    zarąbiste wygląda jak wycięty

  11. #16351

  12. #16352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Fantastyczne! Naprawdę wygląda jakby wisiał!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  13. #16353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Świetny ten zamek.
    Aaaa a u nas w tym tygodniu jest Light Festival... Tak mi się przypomniało

  14. #16354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Bardzo lubię grę świateł. Cuda wychodzą!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  15. #16355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Wiem, że jest, ale do tej Łodzi to strasznie daleko mamy. Już się od kilku lat zastanawiam, czy by nie zaszaleć i nie pojechać, ale jakoś nie wychodzi.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #16356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Poza tym pada i tłumy mokrych ludzi się przewalają po ulicach. Może jutro będzie ładniej? Bo światła w tym deszczu trochę tracą urok.

  17. #16357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Zwłaszcza, kiedy się je ogląda przez zakapane okulary.
    U nas od przedwczoraj nie pada, ale wciąż grozi. Znaczy słońce na trochę wychodzi, ale gdzieś obok czają się chmury.
    A my za chwilę wywozimy dzieci na spotkanie grupy rekonstrukcyjnej, do której chcą się zaciągnąć i mamy dylemat - wracać potem do domu, czy się szlajać po okolicy i czekać (jakieś 45 min jazdy). Najpierw się dowiemy, do której one tam będą i zobaczymy, czy okolica warta szlajania się.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #16358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Gerda wspina się na stelaż dla winogron bez trudu. Lezie po siatce jak po drabinie. Miśka usiłowała ją tam dopaść, ale nie dała rady. Smoczek patrzył na świat z góry.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (4).jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	369776

    Pochwalę się jednym z ostatnich nabytków. Miałam do wyboru zrobić jej zdjęcie na tle brzozy albo pod światło. To pierwsze wyszło jednak lepiej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (1).jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	369777

    Kolorowo w ogrodzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (3).jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	103,1 KB
ID:	369778
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  19. #16359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A co to za piękność na tle brzozy?

    To cudo nad winoroślą i tak przebija wszystko!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  20. #16360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cudo nad winoroślą wie.

    A to na tle brzozy to jarząb Willicośtam. Śliczny, no nie? Kiedy go zobaczyłam w sklepie, wiedziałam, że będzie mój! Jest jeszcze szwedzki, ale on o tej porze roku... po prostu jest. Nie przebarwiają mu się liście, a nasz za młody na zachwycanie kiściami owoców.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

Strona 818 z 919

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony