dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
 1. #1
  Guest

  Domyślnie

  jak w temacie - czy w czasie obowiązywania decyzji o war. zab. można wystąpić o zmianę war. lub wydanie nowych? Termin odwołania do SKO już minął.

 2. #2

  Domyślnie

  Jak najbardziej. Występujesz o aneks do już wydanych WZiZT. Ale to wszystko znowu trwa (znowu powiadamianie sąsiadów).

 3. #3

  Domyślnie

  Wystąpić o zmianę każdej decyzji można i urząd musi się taką sprawą zająć. Mogą jednak w wyniku postępowania podtrzymać decyzję albo wydać taką samą. Ale wtedy chyba znowu powinieneś mieć 14 dni na odwołanie się do SKO. Nie wiem jednak jaka jest praktyka urzędów.

 4. #4

  Domyślnie

  Anonimowy, musisz uściślić co chcesz zmienić w WZiZT. Bo jeżeli wybrałeś sobie np. inny projekt domu, diametralnie się różniący od tego o który występowałeś w WZiZT to nie ma żadnego problemu. Jeśli natomiast nie jesteś zadowolony z narzuconych Ci urzędowo warunków (np. linia zabudowy, zasilanie w media itp.) to mogą być problemy- patrz mój poprzednik.

 5. #5
  Guest

  Domyślnie

  mam narzuconą kalenicę równoległa do drogi, a upodobałem sobie projekt domu w kształcie litery T, gdzie krótsza i niższa kalenica jest tylko równoległa do drogi. A nie chcę stawiać "stodoły" tylko dom, który mi się podoba

 6. #6

  Domyślnie

  Psiakrew, zdębiałem. Nie wiem co Ci doradzić z tą kalenicą. Być może ta niższa kalenica spełnia warunki jakie narzucił Ci urząd. Chyba rozchodziło im się o to, żeby Twój dom stał równolegle do drogi, a czy będzie on równolegle krótszym, czy dłuższym bokiem to nie ma to znaczenia? A pytałeś już w urzędzie?

 7. #7
  Guest

  Domyślnie

  pytałem architekta, który pracuje w UM i stwierdził, że odpada, bo ta kalenica równoległa powinna być nad częścią mieszkalną, a u mnie jest nad wejściem, garażem, pom. gosp.

 8. #8

  Domyślnie

  Spróbuj jeszcze zadać konkretne pytanie temu gościowi :
  Murator Forum Index >> Przedstaw się, jeśli chcesz - Tworzymy mapę FORUM-owiczów >> Pracuję w Urzędzie pomogę
  Ja już nic mądrego nie wymyślę.
  Pozdrawiam

 9. #9

  Domyślnie

  Dzięki Grzesiu za polecenie mnie.
  Hej Anonimowy. Moje zdanie jest takie. Wystąp jeszcze raz do Urzędu ale z wnioskiem o wyjaśnienie pisemne twoich wątpliwości (art. 113 §2 KPA - organ który wydał decyzję, wyjaśnia w drodze postanowienia na żądanie organu egzekucyjnego lub strony wątpliwości co do treści decyzji.). Otóż Decyzja o ustaleniu wzizt wydawana jest w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli te obostrzenia co do usytuowania budynku wynikają wprost z planu miejscowego to są uzasadnione. I wówczas musisz się z tym pogodzić - taki urok okolicy. Ale jeżeli warunki szczegółowe nie wynikają z planu miejscowego, to są nieuzasdnione i powinny być zmienione.
  Pozdrawiam Marek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony